The auction will end on 05.10.2020

Current auction PoW Woldenberg camp

31189

1944 pocztówka ze stemplem okolicznościowym "Miłuj Bliźniego".

Fi.40
60 PLN
Bid
31190

1944 Święto Morza, gwarancja Korszeń.

Fi.40
15 PLN
Bid
31191

1944 Rok Olimpijski, kasowany znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym, gwarancja Korszeń.

Fi.41
30 PLN
Bid
31192

1944 Rok Olimpijski, znaczek na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem "ROK 44 w IIC" oraz przedstawiającym godła członków Związku Wojskowych Klubów Sportowych z kółkami olimpijskimi i proporczykami klubów pod napisem, ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Korszeń.

Fi.41
240 PLN
Bid
31193

1944 Program obchodów Roku Olimpijskiego w Obozie IIC; karnet zawierający szczegółowy program przewidzianych zawodów sportowych i imprez towarzyszących, a ponadto listy osób patronujących obchodom, zarządów klubów sportowych, sędziów, komitetu organizacyjnego zawodów i innych; środkowa część przedstawia trzy niewydane znaczki olimpijskie zaprojektowane przez W.Oyrzanowskiego; pomarańczowy kolor tła wokół Apolla, posiada na odwrocie wklejony znaczek ostemplowany kasownikiem olimpijskim; karnet wykonany w technice wielokolorowego drzeworytu stanowi wspaniały dokument historyczny i jest kopalnią informacji o życiu obozowym; walor ten będzie ozdobą zarówno zbioru Poczt Obozowych jak też tematycznego - Olimpiada; dobry stan zachowania (minimalne punktowe przebarwienia), sygnowany Jurek Józef, gwarancja Korszeń.

Fi.41
2 000 PLN
Bid
31194

1944 Rok Olimpijski, dwa czyste znaczki za 10 f. w kolorze czerwonym, w skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu, gwarancja Korszeń.

Fi.41
100 PLN
Bid
31195

1944 rok Olimpijski, unikalna odbitka autorska znaczka za 10 f. autorstwa Edmunda Czarneckiego, przez niego rytowana i sygnowana ołówkiem pod rysunkiem; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest katalogowana jako próba 40.0.5 z podaniem nakładu - około 10 szt., fantastyczny walor do zbioru specjalizowanego Woldenbergu lub eksponatów tematycznych Sport, Olimpiady, fotoatest Korszeń.

Fi.41 E
4 800 PLN
Bid
31196

Fi.42-4
100 PLN
Bid
31197

Fi.42-4
80 PLN
Bid
31198

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria czysta, gwarancja Korszeń.

Fi.42-44
60 PLN
Bid
31199

1944 80. rocznica powstania Czerwonego Krzyża, znaczek skasowany 28.IX w pierwszym dniu obiegu, na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem; gwarancja Korszeń; temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.45
200 PLN
Bid
31200

Fi.45
200 PLN
Bid
31201

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, gwarancja Ryblewski.

Fi.45
20 PLN
Bid
31202

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, gwarancja Korszeń.

Fi.45
20 PLN
Bid
31203

Fi.45
15 PLN
Bid
31204

1944 80. rocznica powstania Czerwonego Krzyża, bardzo rzadka próba znaczka za 100 f. autorstwa Jana Knothego i Stefana Michalskiego, rytowana przez Stefana Michalskiego, odbita z pojedynczych klisz w kolorach ciemnoszarawobrązowym i pomarańczowoczerwonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako 44.0.2 bez szczegółowego opisu koloru, bo autor nie miał do takiej próby dostępu - winien być opisany jako 7F3 i 9B8; na odwrocie drukowany charakterystyczny napis "Próba", gwarancja i fotoatest Korszeń.

Fi.45 P1
3 200 PLN
Bid
31205

Fi.46
180 PLN
Bid
31206

1944 500. rocznica bitwy pod Warną.

Fi.46
40 PLN
Bid
31207

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, gwarancja Korszeń.

Fi.46
15 PLN
Bid
31208

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, znaczek ostemplowany 10 XI kasownikiem okolicznościowym "WARNA" na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem; gwarancja Korszeń.

Fi.46
240 PLN
Bid
31209

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, gwarancja Schmutz.

Fi.46
15 PLN
Bid
31210

1944 odrastający dąb, próba znaczka za 10 f. autorstwa Jerzego Hryniewieckiego rytowana przez Kazimierza Paszkowskiego, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnoniebieskozielonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako 47.0.1 25F8 (po korekcie zapisu), na odwrocie drukowany charakterystyczny napis "Próba", gwarancja i fotoatest Korszeń.

Fi.47 P1
1 500 PLN
Bid
31211

1944 odrastający dąb, seria kasowana z dodatkową niebieskozieloną odmianą koloru znaczka za 10 f., gwarancja Korszeń.

Fi.47-50
50 PLN
Bid
31212

1944 odrastający dąb, seria czysta z dodatkową niebieskozieloną odmianą koloru znaczka za 10 f., gwarancja Korszeń.

Fi.47-50
50 PLN
Bid
31213

1944 odrastający dąb, próba w kolorze czarnym bez nominału, gwarancja Korszeń.

Fi.47P2
250 PLN
Bid
31214

1944 odrastający dąb, próba w kolorze czarnym bez cyfr wartości, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.47P2
350 PLN
Bid
31215

1944 odrastający dąb, próba znaczka w kolorze czarnym bez cyfr wartości, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.47P2
320 PLN
Bid
31216

Fi.47a
250 PLN
Bid
31217

1944 odrastający dąb, ciemnozielony znaczek za 10 f. na zaproszeniu z okazji uroczystej mszy Barbórkowej wysłanym 01 XII przez Koło Górniczo Hutnicze, do tej pory nie otwarte; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.47a
200 PLN
Bid
31218

1944 odrastający dąb, znaczek za 20 f. na pocztówce z oryginalnego obiegu pocztowego wysłanej 23 XII, kilka punktowych przebarwień; gwarancja Schmutz.

Fi.48
150 PLN
Bid
31219

Fi.48 P2
300 PLN
Bid
31220

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, kasowany okolicznościowo znaczek z bloku (Fi.90.-)- zachowano format ale marginesy postrzępione, gwarancja Korszeń.

Fi.A46
70 PLN
Bid
31221

Fi.D4
3 000 PLN
Bid
31222

1944 karta w sprawie zwrotu książki, niewłaściwie opłacona (5 zamiast 10 fen) przesłana 14.IX, adnotacja czerwoną kredką "pobrać" - brakującą opłatę prawidłowo naliczono w podwójnej wysokości - doklejając znaczek dopłaty za 10 fen; przesyłki z właściwie użytymi znaczkami dopłaty są stosunkowo rzadko spotykane; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Korszeń.

Fi.D5, 36a
600 PLN
Bid
31223

1944 Cyfry - nowy rysunek, seria znaczków dopłaty w jasnym i ciemnym odcieniu koloru niebieskiego, gwarancja Korszeń, Schmutz.

Fi.D5-6
50 PLN
Bid
31224

1944 Cyfry - nowy rysunek, parka znaczków dopłaty za 20 + 10 f., odwrotna do katalogowanej 10 + 20 f, gwarancja Schmutz.

Fi.D6+5
1 600 PLN
Bid
31225

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany okolicznościowo, gwarancja Korszeń.

Fi.bl.5
130 PLN
Bid
31226

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok z minimalnymi zagnieceniami i plamkami.

Fi.bl.5
90 PLN
Bid
31227

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok czysty, gwarancja Korszeń.

Fi.bl.5
180 PLN
Bid
31228

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok stemplowany okolicznościowym kasownikiem pierwszego dnia obiegu, gwarancja Korszeń.

Fi.bl.5
150 PLN
Bid