Auction 100. PoW Woldenberg camp

31109

1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, czysty znaczek za 20 f., gwarancja.

Fi.31
30 PLN
31110

Fi.31
20 PLN
31111

Fi.31P
4 000 PLN
31112

1943 Obrona Warszawy, znaczek ostemplowany 25.IX w dniu wejścia do obiegu na pocztówce ozdobionej drzeworytem przedstawiającym kościół św.Anny w Warszawie, której autorem jest Marian Stępień, na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja Schmutz.

Fi.32
200 PLN
31113

1943 Obrona Warszawy, czysty znaczek za 10+40 f., gwarancja.

Fi.32
40 PLN
31114

Fi.33
35 PLN
31115

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, znaczek za 20+80 f., gwarancja.

Fi.33
50 PLN
31116

Fi.33 E
300 PLN
31117

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, jedna z najciekawszych pozycji poczt obozowych - unikalna odbitka autorska próby znaczka za 20+80 f. autorstwa Edmunda Czarneckiego, przez niego rytowana, odbita z dwóch klisz w kolorach ciemnozielonym i lawendowozielonym; co niezmiernie ciekawe oprócz 20 prób jednobarwnych w kolorach czarnym i brązowym (po 10) odbito 25 różnych prób dwubarwnych, każdą w innym zestawie barw i tylko w jednym egzemplarzu; do tej pory nie było wiadomo, że istnieje odbitka autorska takiej próby; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera nie ma o tym wzmianki, ale sama próba jest skatalogowana jako 32.0.9. 25F3/30D3 z podaniem nakładu 1 szt., na życzenie fotoatest.

Fi.33 P9
12 000 PLN
31118

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, unikalna próba znaczka za 20+80 f. autorstwa Edmunda Czarneckiego, odbita z dwóch klisz w kolorach ciemnozielonym i zielonoszarym; co niezmiernie ciekawe oprócz 20 prób jednobarwnych w kolorach czarnym i brązowym (po 10) odbito 25 różnych prób dwubarwnych, każdą w innym zestawie barw i tylko w jednym egzemplarzu; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 32.0.12. 25F6/25C4 z podaniem nakładu 1 szt., jego adnotacja i opis na odwrocie, sygnowana Gryżewski.

Fi.33 P12
9 000 PLN
31119

Fi.33P
250 PLN
31120

Fi.33P
260 PLN
31121

Fi.34
1 000 PLN
31122

Fi.34
120 PLN
31123

1943 Polska YMCA, dwie odmiany, gwarancja.

Fi.34
25 PLN
31124

1943 25. rocznica powstania wielkopolskiego - Ignacy Paderewski, znaczek za 20 f. ostemplowany 27.XII (dzień wybuchu powstania) kasownikiem obiegowymi w wyjątkowo rzadko stosowanym kolorze czerwonym na karcie; gwarancja.

Fi.35
30 PLN
31125

1943 Ignacy Paderewski - 25. rocznica Powstania Wielkopolskiego, znaczek ostemplowany 19.IV kasownikiem okolicznościowym "WILNO" na bardzo rzadkiej karcie z suchym tłoczeniem z okazji XXV rocznicy wyzwolenia Wilna; gwarancja.

Fi.35
200 PLN
31126

1943 kartka z rzadką grafiką obozową, gwarancja Jendroszek.

Fi.35
120 PLN
31127

1943 25. rocznica Powstania Wielkopolskiego, gwarancja.

Fi.35
15 PLN
31128

1943 kartka z grafiką obozową.

Fi.35
120 PLN
31129

1943 25. rocznica Powstania Wielkopolskiego, dwie odmiany, gwarancja.

Fi.35
25 PLN
31130

1943 znaczek na przesyłki urzędowe, gwarancja.

Fi.U1
20 PLN
31131

Fi.U1 FFi
150 PLN
31132

Fi.bl.3
300 PLN
31133

1943 80. rocznica powstania styczniowego, blok czysty, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.3
400 PLN
31134

Fi.bl.3
300 PLN
31135

Fi.bl.3
300 PLN
31136

Fi.bl.3
280 PLN
31137

Fi.bl.4
320 PLN
31138

Fi.bl.4
200 PLN
31139

Fi.bl.4
550 PLN
31140

1943 LOTERIA OBOZOWA - URZĘDOWO, korespondencja bez opłaty znaczkowej, zawiadomienie o wypłacie wygranej w loterii obozowej na karcie ozdobionej grafiką z wizerunkiem listków koniczyny i napisem "POPRZEZ SOLO AMBO SECO DO MILIONA NIEDALEKO", wysłane 15.X z dodatkowym stempelkiem URZĘDOWO; niezwykle ciekawy, bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

1 600 PLN
31141

400 PLN
31142

1943 exlibris obozowy sygnowany "S.M.".

240 PLN
31143

1943 (?) "Warszawa wolna" - syrena warszawska na tle kościoła św.Anny - grafika sporządzona przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka sygnowana monogramem wiązanym "MK" z adnotacją ołówkową "11.11.1918"; autorzy ci stanowili najlepszy zespół, który wykonał w obozie bardzo wiele grafik, zarówno artystycznych jak i użytkowych (znaczki, ilustracje, zaproszenia, wizytówki, ekslibrisy, etc.); walor w słabszym stanie zachowania (pionowo i poziomo złamany - wyprasowany).

1 900 PLN
31144

1943 odbitka autorska (bez podpisu) drzeworytu, którego autorem jest Marian Stępień, przygotowana z okazji Wystawy Leśnej organizowanej w dniach 12-18 września; stosowana jako ilustracja kart pocztowych; bardzo dobry stan zachowania.

1 000 PLN
31145

1943 zaproszenie na koncert z grafiką obozową "KOŁO LEŚNIKÓW ZAPRASZA WPANA NA WIECZÓR MUZYCZNY "LAS I WIEŚ" W DN 19 VI GODZ 19SALA KONCERTOWA", w dolnych narożnikach inicjały autowa grafiki "ZP" - Zygmunta Pazdy, wymiary grafiki 79 x 100 mm.

900 PLN
31146

1943 XX rocznica powstania polskiej YMCA, grafika wykonana dla karnetu z programem uroczystości rocznicowych autorstwa Janusza Łonickiego, wymiary grafiki 83 x 71 mm.

900 PLN
31147

1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiającym ratusz poznański, na froncie odciśnięty 11.XI stempel okolicznościowy z okazji Święta Niepodległości, na odwrocie napis POCZTÓWKA.

120 PLN
31148

1943 wizytówka na bibułkowym papierze ozdobiona okolicznościową grafiką nieznanego autorstwa z wizerunkiem parowozu, datą "29.VIII.43" i podpisem "P.K.P."; dobry stan zachowania (kartka pionowo zgięta).

Pierwszy organ centralnego zarządu polskimi kolejami powstał w Warszawie jeszcze za czasów okupacji niemieckiej, uchwałą Rady Regencyjnej z dnia 29 sierpnia 1918 utworzono, pierwotnie w łonie istniejącego już wówczas Minerstwa Przemysłu i Handlu - Sekcję Kolejową, a dekretem z dnia 26 października Ministerstwo Komunikacji, które miało zarządzać komunikacjami kolejowymi, wodnymi i lądowymi.

500 PLN