The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 100. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
34438

1987 100. rocznica stworzenia języka esperanto, znaczki w parce z górnym marginesem z nazwą emisji, czyste.

Fi.2956
Mi.3104
20 PLN
34439

1987 XXXI Międzynarodowy Kongres Pszczelarski Apimondia '87 w warszawie, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2959-63 ark.
Mi.3106-11
135 PLN
SOLD
34440

1987 Wojna obronna 1939 r. (IV), znaczki za 10 zł w parce pionowej z marginesem, dolny z błędem na poz.30 "brak połowy kreski w drugim N w OBRONNA"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2965 B1
Mi.3113
50 PLN
34441

1987 wojna obronna 1939 roku, seria, znaczek z błędem "ścięte d w pod".

Fi.2965 B2 (2965-7)
20 PLN
34442

1987 Światowy Dzień Poczty, marginesowy znaczek 15 zł. z wzajemnym przesunięciem walców konturującego i tonującego, co daje efekt podwójnego druku barw zielonkawooliwkowej i jasnofioletowej, gwarancja.

Fi.2975 MK
Mi.3123
500 PLN
34443

1987 Stanisław Więckowski, arkusz sprzedażny złożony w połowie, w arkuszu wszystkie katalogowane błędy B1, B2 i B3

Fi.2976 ark. B1, B2, B3
Mi.3124
70 PLN
34444

1987 Poczet królów i książąt polskich (II) - Bolesław Chrobry znaczki z przywieszkami i pustopolami z lewej i prawej strony (Fi.30.-).

Fi.2983
Mi.3131
20 PLN
34445

1987 poczet królów i książąt polskich, znaczek z przywieszką i pustopolem.

Fi.2983
Mi.3131
15 PLN
34446

1987 poczet królów polskich, znaczek z przesunietym drukiem ramki w PRAWO (staloryt pozostaje właściwie scentrowany w stosunku do ząbkowania). Błąd pokazał się kilka lat temu, obecnie rzadko oferowany. Do specjalizacji wydania.

Fi.2983 MK2
Mi.3131
250 PLN
34447

1987 poczet królów polskich, parka znaczków z drukiem ramki przesuniętym lekko w lewo - ramka zachodzi na druk stalorytu.

Fi.2983MK
Mi.3131
150 PLN
34448

1987 poczet królów i książąt polskich, znaczek z przywieszka i przesuniętym drukiem stalorytu zachodzącym na druk rotograwiury.

Fi.2983MK
Mi.3131
90 PLN
34449

1987 poczet królów i książąt polskich, znaczek z przesuniętym drukiem stalorytu zachodzącym na druk rotograwiury.

Fi.2983MK
Mi.3131
40 PLN
34450

1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim na zamku królewskim w Warszawie, blok.

Fi.bl.132
Mi.Bl.102
110 PLN
34451

1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim na zamku królewskim w Warszawie, blok.

Fi.bl.132
Mi.Bl.102
120 PLN
34452

1987 Spotkanie papieża Jana Pawła II z Jaruzelskim, blok idealnie skasowany 1987 08 06 stemplem okolicznościowym w Warszawie, pełna oryginalna guma, doskonały stan zachowania.

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102
400 PLN
34453

1987 Spotkanie papieża Jana Pawła II z Jaruzelskim, blok na kopercie listu poleconego skasowany okolicznościowo 08.06 w Warszawie (Fi.400.-).

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102
300 PLN
34454

1987 blok "Papież - Jaruzelski" na kopercie ze stemplem pierwszego dnia obiegu bloku z 5.6.87, katalog Fischera nawet nie odnotowuje prawdziwej FDC z całą pewnością jednej z najrzadszych i najtrudniejszych do zdobycia kopert z pierwszego dnia obiegu z okresu PRL, większość kopert uchodzących za FDC to po prostu koperty z kasownikiem okolicznościowym ze spotkania Papieża z gen. Jaruzelskim na Zamku; oryginalnych kopert ostemplowanych 5 czerwca 1987 istnieje prawdopodobnie tylko kilka sztuk!

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102 
800 PLN
34455

1987 spotkanie Jana Pawła II z gen. Jaruzelskim na zamku w Warszawie, blok czysty (Fi.180.-).

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102 
120 PLN
34456

1988 "70 LAT POLSKIEJ MARYNARKI WOJENNEJ", ilustrowana, dekoracyjna karta, ofrankowana i ostemplowana okolicznościowo 28.XI w Gdyni; na stemplu sylwetka torpedowca ORP "Mazur".

Fi.2837, 2839
Mi.2985, 2987 
15 PLN
34457

1988 rocznik kopert FDC (bez bl.137(93); Fi.63.-).

Fi.2986-3041
Mi.3134-89
40 PLN
34458

1988 rocznik znaczków czystych (Fi.132,40).

Fi.2986-3041
Mi.3134-89
90 PLN
34459

1988-1989 TOM XVII JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 242 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2986-3104
Mi.3134-3252
140 PLN
34460

1988 stare zegary, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2994-9 ark.
Mi.3142-7
135 PLN
SOLD
34461

1988 wojna obronna 1939 roku, dolny znaczek z błędem "ścieniałe 0 w nominale".

Fi.3013B1
Mi.3161
15 PLN
34462

1988 wojna obronna 1939, znaczek bez druku barwy czarnej - brak nominału, poniżej dla porównania normalny znaczek, gwarancja i opis Mąka.

Fi.3013MK
Mi.3160
650 PLN
34463

1988 głowy wawelskie, znaczek makulaturowy z zdwojonym drukiem głowy i przesuniętą perforacją.

Fi.3015MK
Mi.3168
60 PLN
34464

1988 Światowy Dzień Poczty, arkusz sprzedażny.

Fi.3016 ark.
Mi.3163
90 PLN
34465

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek na ilustrowanej kopercie ostemplowany kasownikiem okolicznościowym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA ODRODZENIE KIELCE 1988.11.11".

Fi.3016a
Mi.3163
20 PLN
34466

1988 200. rocznica Sejmu czteroletniego, górny lewy znaczek z błędem "czerwona plama na lewo od buławy".

Fi.3020B1
Mi.3167
20 PLN
34467

1988 200. rocznica Sejmu Czteroletniego, znaczek z błędem "czerwona plama na lewo od buławy".

Fi.3020B1
Mi.3167
20 PLN
34468

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok znaczków za 15 zł z dolnym marginesem, lewy górny z błędem na poz.87 "ścięte k i a w Polska", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.3022 B2
Mi.3170
50 PLN
34469

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek za 200 zł z marszałkiem Józefem Piłsudskim na ilustrowanej kopercie skasowany 11.11 stemplem okolicznościowym "70-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI".

Fi.3027
Mi.3175
30 PLN
34470

1988 Wojna obronna 1939 r. (V), znaczki za 20 zł w parce pionowej, dolny z błędem na poz.6 "ścieniałe 0 w nominale"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.3013 B1
Mi.3161
40 PLN
34471

1988 Wojna obronna 1939 r. (V), znaczki za 20 zł w parce pionowej, górny z błędem na poz.44 "przerwane 2 w nominale"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.3013 B2
Mi.3161
40 PLN
34472

1988 Wojna obronna 1939 r. (V), znaczki za 20 zł w parce pionowej, dolny z błędem na poz.16 "obcięte u góry ł z zł"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.3013 B3
Mi.3161
40 PLN
34473

1988 Wojna obronna 1939 r. (V), znaczki za 20 zł w parce pionowej, górny z błędem na poz.21 "ścięta prawa nóżka K w POLSKA"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.3013 B4
Mi.3161
40 PLN
34474

1988 Statki pożarnicze, 15 zł ŻAR - połowa arkusza sprzedażnego, z błędem na poz.12 ""bombka" nad rufą" w części nakładu; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja.

Fi.3037 B
Mi.3185
40 PLN
34475

1988 statki pożarnicze, cztery arkusze sprzedażne (niepełna seria).

Fi.3038-41 ark.
Mi.3186-9
50 PLN
34476

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości Polski, pasek z bloku z marginesami, czyste (Fi.70.-).

Fi.A3026-28
Mi.3174-6
55 PLN
34477

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, blok.

Fi.bl.136 (bl.93)
Mi.Bl.107
35 PLN