Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
11808 |
1938 Port Gdańsk, FDC - 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria znaczków na kopercie ostemplowana 11.XI w pierwszym dniu obiegu datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY GDAŃSK 1", dodatkowo datownik Warszawa 1 z wyróżnikiem "FIL" i stempelek polecenia z numerem "3"; wszystkie te stempelki były w Warszawie niezbędne do przygotowania okolicznościowego karnetu, dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania (Mi. seria kasowana - 110 euro, FDC - 80 euro). | 500 PLN | 450 PLN | |
11813 |
1939 Port Gdańsk, 20. rocznica odzyskania niepodległości - seria historyczna, polski znaczek za 55 gr. użyty w Gdańsku na wycinku koperty firmowej (dopłata na liście Mi.130 euro), skasowany datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. GDAŃSK 1" z wyróżnikiem "a"; gwarancja. | 50 PLN | 50 PLN | |
11827 |
1920 Śląsk Cieszyński, parka znaczków bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, gwarancja i opis Wiatrowski. | 100 PLN | 100 PLN | |
11830 |
1920 Kwidzyn, przekaz paczkowy z Marienburga (Malbork) do Berlina, znaczki unieważnione stemplem niemym. | 800 PLN | 720 PLN | |
11848 |
1920 Kwidzyn, przekaz paczkowy z Marienburga (Malbork) do Berlina, mieszana frankatura znaczka plebiscytowego i znaczka niemieckiego. | 700 PLN | 630 PLN | |
11857 |
1920 Kwidzyn, przekaz paczkowy z Marienwerder (Kwidzyn) do Berlina, znaczek unieważniony stemplem niemym. | 600 PLN | 540 PLN | |
11892 |
1920 Górny Śląsk, II wydanie urzędowe, znaczek za 50 Pf. z potrójnym nadrukiem, gwarancja Krawczyk. | 40 PLN | 40 PLN | |
11926 |
1941-45 komplet wydań Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, świetne graficznie staloryty i w pięknym stanie (Fi.425.-). | 360 PLN | 360 PLN | |
11947 |
1945 IV wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, znaczek z dopłatą na rzecz sierot po powstańcach, czysty w pięknym stanie zachowania. | 30 PLN | 30 PLN | |
11964 |
1940 Obszary anektowane przez Litwę, ilustrowana karta pocztowa wysłana 23.3 z urzędu pocztowego Wilno 6 do Warszawy, znak opłaty unieważniony datownikiem "VILNIUS 6" z wyróżnikiem "b", odręczna ołówkowa cenzura litewska "Z44" i okrągły stempelek cenzury Wehrmachtu; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | 320 PLN | 320 PLN | |
11979 |
1940 kartka z Baranowicz 13.11.40 przez Mińsk do Warszawy, dwie cenzury niemieckie, pod znaczkiem ukryta informacja "Staraj się przez konsulat. Zola ratuj, Frania ginie z głodu", odwrotnie wklejony znaczek sugerował odbiorcy ukrytą pod nim treść, osobliwe i bardzo ciekawe. | 650 PLN | 570 PLN | |
11992 |
1941 Obszary anektowane przez Litwę - II okupacja sowiecka Ziemi Wileńskiej, karta pocztowa wysłana 12.6 z Poczty Głównej w Wilnie do Sanoka, znak opłaty unieważniony datownikiem "VILNIUS C" z wyróżnikiem "c", odręczne ołówkowe cenzury: litewska "Z18" i niemieckie oraz okrągła pieczęć cenzury Wehrmachtu; karta wysłana na 10 dni przed rozpoczęciem wojny niemiecko-sowieckiej i 11 dni przed zajęciem Wilna przez Niemców; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
12068 |
1942 Tajna Poczta Podziemna, wydanie o wzorach nawiązujących do wydania londyńskiego, seria czysta w ładnym stanie. | 420 PLN | 380 PLN | |
12081 |
1942 Polskie Siły Zbrojne w ZSRR, wyjście z "nieludzkiej ziemi" do Iranu 18.08.1942 - dramatyczny list datowany 18/VIII w Krasnowodsku, pisany przez męża do żony w dniu jego ewakuacji ze Związku Sowieckiego do Iranu, z treści wynika, że właśnie dowiedział się o miejscu jej pobytu w Kazachstanie "Dziś spotkałem w Krasnowodsku Zbyszka Żochowskiego i dowiedziałem się o Tobie.", uczucie szczęścia autora miesza się z wielkim żalem i bólem "Boże gdzie nasz syn prawdopodobnie był gdzieś pod Aralskim morzem...", pozostaje tylko przygnębiająca bezsilność "Ja Tobie obecnie pomóc nie mogę ponieważ dziś to jest 18 sierpnia wyjeżdżam z Krasnowodska do Iranu".
| 500 PLN | 430 PLN | |
12089 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", pięknie zachowany arkusz ząbkowanych znaczków V wydania - I nakład, z pełną oryginalną prawdziwą gumą, trzy znaczki po prawej z rzadkim błędem - całkowity brak perforacji pionowej pomiędzy znaczkiem a marginesem, w takim stanie niespotykane i bardzo ciekawe. | 1 200 PLN | 1 000 PLN | |
12090 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", górna połówka pionowo ciętego znaczka V wydania - I nakład w kolorze czerwonym z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, WR (Rachmanow). | 60 PLN | 60 PLN | |
12091 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania w kolorze czerwonym - I nakład, rzadki na papierze bibułkowym. | 75 PLN | 75 PLN | |
12092 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania - I nakład. | 50 PLN | 50 PLN | |
12093 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", ząbkowany znaczek V wydania - II nakład w kolorze czerwonolila na niebieskawym papierze, z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, WR (Rachmanow). | 70 PLN | 70 PLN | |
12094 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty narożny znaczek V wydania w kolorze brązowolila - II nakład. | 25 PLN | 25 PLN | |
12095 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty narożny znaczek V wydania w kolorze ciemnolilabrązowym - II nakład. | 60 PLN | 60 PLN | |
12096 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", ząbkowany znaczek V wydania w kolorze niebieskoszarym z małym marginesem na górze - II nakład, rzadki z pełną oryginalną gumą. | 50 PLN | 50 PLN | |
12097 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania w kolorze ciemnofioletowym - II nakład, rzadki z pełną oryginalną gumą, jedna lekka mała podlepka. | 50 PLN | 50 PLN | |
12098 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", unikalna całostka-koperta ze znakiem opłaty V wydania - II nakładu w kolorze brązowolila w lewym górnym rogu, jednostkowy egzemplarz sporządzony podczas druku znaczków - w wersji ze znakiem opłaty w kolorze lila w prawym górnym rogu sprzedana na naszej LXXXIX aukcji; doskonały stan zachowania. | 2 000 PLN | 1 700 PLN | |
12193 |
1947 wydawnictwo Polskiej Misji Repatriacyjnej w postaci numerowanego bloku. | 500 PLN | 450 PLN | |
12202 |
1939-45 komplet wydań znaczków Generalnego Gubernatorstwa wraz ze znaczkami urzędowymi i znaczkami dopłaty. | 600 PLN | 600 PLN | |
12205 |
1939 niemiecka kartka obiegowa typ I z nadrukiem. | 35 PLN | 31 PLN | |
12206 |
1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr "krótkie e". | 70 PLN | 63 PLN | |
12208 |
1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr "długie e", wysłana 2.2.1940 z Radomia do Biecza, prawidłowo użyta całostka z krótkiego okresu podwyższonej taryfy; idealny stan zachowania (Mi.90 euro). | 100 PLN | 90 PLN | |
12209 |
1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr "długie e", czysta. | 80 PLN | 80 PLN | |
12219 |
1940 list z urzędu skarbowego w Otwocku do Garwolina- agencyjny, prowizoryczny jednorzędowy stempel pocztowy Otwock | 120 PLN | 120 PLN | |
12227 |
1940 kartka z sygnaturą VI-1939 z hasłem propagandowym H z obiegu pocztowego z Bochni do Lwowa, stempel niemieckiej cenzury wojskowej. | 50 PLN | 50 PLN | |
12254 |
1940 1. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, pamiątkowa karta ostemplowana okolicznościowo 26.X w Warszawie. | 30 PLN | 30 PLN | |
12259 |
1940 znaczek z serii "historycznej" na formularzu polskiej poczty polowej, skasowany grzecznościowo 18.I w Otwocku. | 15 PLN | 15 PLN | |
12265 |
1940 kartka z Baligrodu do Chełma Lubelskiego. | 50 PLN | 50 PLN | |
12275 |
1940 całostka z sygnaturą VI-1939 i hasłem propagandowym I. | 30 PLN | 30 PLN | |
12281 |
1940 kartka z Krasnystaw do Lublina, całostka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym I. | 40 PLN | 40 PLN | |
12288 |
1940 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym O. | 50 PLN | 50 PLN | |
12289 |
1940 całostka z sygnaturą VI-1939 i hasłem propagandowym O. | 50 PLN | 50 PLN | |
12294 |
1940 całostka z hasłem propagandowym O. | 45 PLN | 45 PLN |