Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
11267 |
1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna. | 70 PLN | 70 PLN | |
11286 |
1933 kartka pocztowa nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zbąszyń - Poznań nr 192 z wyróżnikiem a. | 40 PLN | 40 PLN | |
11316 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, znaczek za 30 gr. z bardzo rzadkim - W.II.P, położeniem znaku wodnego (Fi.600.-), gwarancja i opis Schmutz. | 500 PLN | 500 PLN | |
11338 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczki z nadrukami typ I i II z małą i dużą cyfrą 1. | 220 PLN | 220 PLN | |
11344 |
1934 list wartościowy z warszawy do Berlina, pieczęcie lakowe Banku Zachodniego, stemple kontroli dewizowej, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie. | 120 PLN | 120 PLN | |
11350 |
1935 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Gdynia - Poznań nr 45, prawdopodobnie cyfra 5 w numerze się nie odbijała stąd widoczny numer ambulansu 4 w rzeczywistości kursujący na trasie Warszawa - Lwów, brak klapy koperty. | 40 PLN | 40 PLN | |
11361 |
1935 kartka ze Spały 21.VII.35 do Lwowa ze stemplem okolicznościowym Jubileuszowego Zlotu Harcerstwa Polskiego, okolicznościowa plakietka zjazdu i widokówka o tematyce harcerskiej, dekoracyjna i rzadka całość z oryginalnego obiegu. | 500 PLN | 450 PLN | |
11367 |
1935 sypanie kopca marszałka Józefa Piłsudskiego w Krakowie, seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym i dodatkowo ze stemplem komitetu budowy kopca. | 15 PLN | 15 PLN | |
11369 |
1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, seria czysta. | 40 PLN | 40 PLN | |
11370 |
1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, seria z nadrukiem na liście wysłanym 11 VI Krakowa do Pruszkowa, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "KOPIEC MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO" Sowiniec k/Krakowa; dodatkowo stempel Komitetu Budowy Kopca; dobry stan zachowania (Myślicki 35 006). | 40 PLN | 40 PLN | |
11376 |
1935 różne widoki - wydanie obiegowe, seria z katalogowanymi odmianami. | 200 PLN | 200 PLN | |
11392 |
1936 karnet z Wileńszczyzny - "WITAJ GWIAZDKO ZŁOTA" WILNO 1; skrócona seria widokowa skasowana 31 XII stemplem okolicznościowym w karnecie z efektowną grafiką na okładce sygnowaną"Z.Macutkiewicz" i napisem "KOMPLET ZNACZKÓW POCZTOWYCH W UPOMINKU", stempel dodatkowo odciśnięty na okładce; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 36 052 - stopień rzadkości C). | 600 PLN | 970 PLN | |
11402 |
1936 zawody balonowe o puchar Gordon - Bennetta, seria, gwarancja Miszczak. | 90 PLN | 90 PLN | |
11404 |
1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, seria kasowana, gwarancja. | 20 PLN | 20 PLN | |
11406 |
1936 "WILNO KIERMASZ KAZIUKOWY" - datownik okolicznościowy na znaczku za 5 gr uzupełnienia serii "widokowej" - frankatura pojedyncza, kopertka wizytowa (druki) wysłana 6 III z Wilna do miejscowości Jagiellonów; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 36 003). | 60 PLN | 60 PLN | |
11407 |
1936 WILEŃSZCZYZNA - NOWOGRÓDEK - ilustrowana karta pocztowa wysłana 10.X z Nowogródka do Krakowa, znak opłaty unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "d", bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | 50 PLN | 50 PLN | |
11411 |
1936 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Katowice - Ząbkowice nr 350 z wyróżnikiem a. | 80 PLN | 141 PLN | |
11420 |
1937 Kresy, kartka nadana Ostroga nad Horyniem do Berezne. | 25 PLN | 41 PLN | |
11426 |
1937 10-lecie prezydentury Ignacego Mościckiego, czworoblok. | 120 PLN | 120 PLN | |
11442 |
1937 Edward Rydz - Śmigły, seria w czworoblokach z dwoma odmianami znaczka za 25 gr. | 30 PLN | 30 PLN | |
11450 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, komplet bloków. | 280 PLN | 280 PLN | |
11531 |
1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Zebrzydowice nr 2 z wyróżnikiem b. | 80 PLN | 80 PLN | |
11553 |
1938 List polecony ze Lwowa do Rymanowa, opłata wirnikiem firmowym Łódzkiej Fabryki Nici ze Lwowa. | 100 PLN | 100 PLN | |
11557 |
1939 Zajęcie Zaolzia miejscowa kartka z miejscowości Nawsie. | 120 PLN | 120 PLN | |
11578 |
1939 Transatlantyk "Batory" - ostatni rejs flagowego statku polskiej floty pasażerskiej przed wybuchem wojny, widokówka z Kopenhagi do Legionowa nadana w agencji pokładowej 22.VIII (Myślicki 36 202). | 250 PLN | 250 PLN | |
11582 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria czysta (Fi.80.-). | 60 PLN | 60 PLN | |
11586 |
1939 seria historyczna, 15 gr (bez mieczy grunwaldzkich) - frankatura pojedyncza, karta pocztowa z zagiętym brzegiem wysłana 16.V z Krakowa do Tomaszowa; karta firmowa "PRZEMYSŁ Sp.z o.o.". | 30 PLN | 30 PLN | |
11595 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC21, kartka z Brześcia nad Bugiem do Lwowa, stempel cenzury z Lublina BC nr 21, kartka w słabszym stanie zachowania. | 300 PLN | 300 PLN | |
11604 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC64, kartka z Złoczewa nadana 4.9.39 do Lwowa, stempel cenzury z Tarnopola BC nr 64, kartka w słabszym stanie zachowania. | 300 PLN | 300 PLN | |
11605 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC105, kartka z Łabaczówki nadana 3.9.39 do Warszawy, stempel cenzury z Jarosławia BC nr 105. | 600 PLN | 600 PLN | |
11620 |
1939 datownik Poczty Polowej nr 178 odbity grzecznościowo na liście. | 20 PLN | 20 PLN | |
11622 |
1939 list nadany z poczty polowej nr 74 16.8.39 do Poznania, stempel cenzury "Cenzurowałem dn. ............ 19... / podpis......." z ręcznie wpisana datą 16.VII.39 i podpisem, rzadkie. | 600 PLN | 600 PLN | |
11679 |
1921 T.Kościuszko i A.Mickiewicz, znaczek za 20 mk. ze znacznym przesunięciem tła, gwarancja. | 30 PLN | 30 PLN | |
11723 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, kartka polecona z użytkowego obiegu z Wilna 1.5.22 do Belgii, znaczki za 25 i 50 mk na odwrocie widokówki przedstawiającej katedrę w Wilnie, nowa gwarancja Schmutz. | 800 PLN | 720 PLN | |
11739 |
1919 Polska Agencja Pocztowej w Odessie, znaczek za 20 fen. na papierze żeberkowanym poziomo, kasowany - zdjęty z listu użytkowego, bardzo rzadki, gwarancja Schmutz. | 1 500 PLN | 1 350 PLN | |
11744 |
1925 Port Gdańsk, seria wydania przedrukowego, guma miejscami z charakterystycznym dla tego wydania z niepełnym pokryciem, dla tego wydania wydrukowano osobne znaczki i nie wykorzystano zapasów znaczków wydania zasadniczego, Fischer 1.400,- zł, gwarancja Schmutz. | 700 PLN | 600 PLN | |
11763 |
1929 Port Gdańsk, seria wydania obiegowego, gwarancja Schmutz. | 80 PLN | 65 PLN | |
11785 |
1934 Port Gdańsk, seria, gwarancja Schmutz. | 150 PLN | 120 PLN | |
11797 |
1936 Port Gdańsk, wydanie obiegowe - widoki (I), seria czysta (Mi.50 euro), gwarancja Kalinowski. | 60 PLN | 51 PLN | |
11803 |
1937 Port Gdańsk, seria, gwarancja. | 30 PLN | 30 PLN |