Die Auktion beginnt am 19.04.2024

Ergebnisse

Poz# Bilder Beschreibung Der Preis Der Kaufpreis
11267

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna.

70 PLN70 PLN
11286

1933 kartka pocztowa nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zbąszyń - Poznań nr 192 z wyróżnikiem a.

40 PLN40 PLN
11316

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, znaczek za 30 gr. z bardzo rzadkim - W.II.P, położeniem znaku wodnego (Fi.600.-), gwarancja i opis Schmutz.

500 PLN500 PLN
11338

1934 wydanie przedrukowe, znaczki z nadrukami typ I i II z małą i dużą cyfrą 1.

220 PLN220 PLN
11344

1934 list wartościowy z warszawy do Berlina, pieczęcie lakowe Banku Zachodniego, stemple kontroli dewizowej, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie.

120 PLN120 PLN
11350

1935 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Gdynia - Poznań nr 45, prawdopodobnie cyfra 5 w numerze się nie odbijała stąd widoczny numer ambulansu 4 w rzeczywistości kursujący na trasie Warszawa - Lwów, brak klapy koperty.

40 PLN40 PLN
11361

1935 kartka ze Spały 21.VII.35 do Lwowa ze stemplem okolicznościowym Jubileuszowego Zlotu Harcerstwa Polskiego, okolicznościowa plakietka zjazdu i widokówka o tematyce harcerskiej, dekoracyjna i rzadka całość z oryginalnego obiegu.

500 PLN450 PLN
11367

1935 sypanie kopca marszałka Józefa Piłsudskiego w Krakowie, seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym i dodatkowo ze stemplem komitetu budowy kopca.

15 PLN15 PLN
11369

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, seria czysta.

40 PLN40 PLN
11370

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, seria z nadrukiem na liście wysłanym 11 VI Krakowa do Pruszkowa, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "KOPIEC MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO" Sowiniec k/Krakowa; dodatkowo stempel Komitetu Budowy Kopca; dobry stan zachowania (Myślicki 35 006).

40 PLN40 PLN
11376

1935 różne widoki - wydanie obiegowe, seria z katalogowanymi odmianami.

200 PLN200 PLN
11392

1936 karnet z Wileńszczyzny - "WITAJ GWIAZDKO ZŁOTA" WILNO 1; skrócona seria widokowa skasowana 31 XII stemplem okolicznościowym w karnecie z efektowną grafiką na okładce sygnowaną"Z.Macutkiewicz" i napisem "KOMPLET ZNACZKÓW POCZTOWYCH W UPOMINKU", stempel dodatkowo odciśnięty na okładce; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 36 052 - stopień rzadkości C).

600 PLN970 PLN
11402

1936 zawody balonowe o puchar Gordon - Bennetta, seria, gwarancja Miszczak.

90 PLN90 PLN
11404

1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, seria kasowana, gwarancja.

20 PLN20 PLN
11406

1936 "WILNO KIERMASZ KAZIUKOWY" - datownik okolicznościowy na znaczku za 5 gr uzupełnienia serii "widokowej" - frankatura pojedyncza, kopertka wizytowa (druki) wysłana 6 III z Wilna do miejscowości Jagiellonów; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 36 003).

60 PLN60 PLN
11407

1936 WILEŃSZCZYZNA - NOWOGRÓDEK - ilustrowana karta pocztowa wysłana 10.X z Nowogródka do Krakowa, znak opłaty unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "d", bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

50 PLN50 PLN
11411

1936 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Katowice - Ząbkowice nr 350 z wyróżnikiem a.

80 PLN141 PLN
11420

1937 Kresy, kartka nadana Ostroga nad Horyniem do Berezne.

25 PLN41 PLN
11426

1937 10-lecie prezydentury Ignacego Mościckiego, czworoblok.

120 PLN120 PLN
11442

1937 Edward Rydz - Śmigły, seria w czworoblokach z dwoma odmianami znaczka za 25 gr.

30 PLN30 PLN
11450

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, komplet bloków.

280 PLN280 PLN
11531

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Zebrzydowice nr 2 z wyróżnikiem b.

80 PLN80 PLN
11553

1938 List polecony ze Lwowa do Rymanowa, opłata wirnikiem firmowym Łódzkiej Fabryki Nici ze Lwowa.

100 PLN100 PLN
11557

1939 Zajęcie Zaolzia miejscowa kartka z miejscowości Nawsie.

120 PLN120 PLN
11578

1939 Transatlantyk "Batory" - ostatni rejs flagowego statku polskiej floty pasażerskiej przed wybuchem wojny, widokówka z Kopenhagi do Legionowa nadana w agencji pokładowej 22.VIII (Myślicki 36 202).

250 PLN250 PLN
11582

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria czysta (Fi.80.-).

60 PLN60 PLN
11586

1939 seria historyczna, 15 gr (bez mieczy grunwaldzkich) - frankatura pojedyncza, karta pocztowa z zagiętym brzegiem wysłana 16.V z Krakowa do Tomaszowa; karta firmowa "PRZEMYSŁ Sp.z o.o.".

30 PLN30 PLN
11595

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC21, kartka z Brześcia nad Bugiem do Lwowa, stempel cenzury z Lublina BC nr 21, kartka w słabszym stanie zachowania.

300 PLN300 PLN
11604

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC64, kartka z Złoczewa nadana 4.9.39 do Lwowa, stempel cenzury z Tarnopola BC nr 64, kartka w słabszym stanie zachowania.

300 PLN300 PLN
11605

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC105, kartka z Łabaczówki nadana 3.9.39 do Warszawy, stempel cenzury z Jarosławia BC nr 105.

600 PLN600 PLN
11620

1939 datownik Poczty Polowej nr 178 odbity grzecznościowo na liście.

20 PLN20 PLN
11622

1939 list nadany z poczty polowej nr 74 16.8.39 do Poznania, stempel cenzury "Cenzurowałem dn. ............ 19... / podpis......." z ręcznie wpisana datą 16.VII.39 i podpisem, rzadkie.

600 PLN600 PLN
11679

1921 T.Kościuszko i A.Mickiewicz, znaczek za 20 mk. ze znacznym przesunięciem tła, gwarancja.

30 PLN30 PLN
11723

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, kartka polecona z użytkowego obiegu z Wilna 1.5.22 do Belgii, znaczki za 25 i 50 mk na odwrocie widokówki przedstawiającej katedrę w Wilnie, nowa gwarancja Schmutz.

800 PLN720 PLN
11739

1 500 PLN1 350 PLN
11744

700 PLN600 PLN
11763

1929 Port Gdańsk, seria wydania obiegowego, gwarancja Schmutz.

80 PLN65 PLN
11785

1934 Port Gdańsk, seria, gwarancja Schmutz.

150 PLN120 PLN
11797

60 PLN51 PLN
11803

1937 Port Gdańsk, seria, gwarancja.

30 PLN30 PLN