Die Auktion beginnt am 19.04.2024

Ergebnisse

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Der Preis Der Kaufpreis
2972

1944 polska przedwojenna całostka wysłana z niemieckiej poczty polowej w Rawie Ruskiej do Radomia, stemple "Deutsche Hilfspost", pionowe złamanie.

350 PLN315 PLN
3040

1939 karnet okolicznościowy z Krakowa z okazji powołania gubernatora dla terenów Generalnego Gubernatorstwa.

15 PLN15 PLN
3082

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, czysta z oryginalnym papierem listowym wewnątrz (Fi.80.-); bardzo dobry stan zachowania (na brzegach minimalnie ściemniała od światła).

50 PLN50 PLN
3089

1940 kartka z obiegu pocztowego z Tarnowa, długość napisu "KARTKA POCZTOWA" 55,5 mm.

1 000 PLN850 PLN
3093

1940 kartka z warszawy do Czeladzi, stempel agencji pocztowej w Tomaszowie.

45 PLN40 PLN
3103

1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią, z nadrukiem, sygnatura (II-1939); hasło propagandowe U - "KORZYSTAJCIE W PODRÓŻY Z RADIOTELEGRAMÓW MIĘDZY LĄDEM A STATKIEM", wysłana 21.11 z Tomaszowa Mazowieckiego do Warszawy; doskonały stan zachowania.

150 PLN130 PLN
3245

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr komplet kart fioletowych o sygnaturach: I.41, III.42, I.44, czyste (Mi.42 euro).

100 PLN100 PLN
3273

1943 stempel okolicznościowy mistrzostw szachowych GG w Radomiu.

30 PLN30 PLN
3370

1941 kartka z obozu koncentracyjnego w Buchenwaldzie na obozowym formularzu na Morawy, stempel cenzury obozowej pod wirnikiem, bardzo dobry stan zachowania.

240 PLN240 PLN
3398

1941 Wdowa pierwszego wydania w kolorze w kolorze ciemnobrązowym na papierze u (nakład 1.900 sztuk), gwarancja i opis Schmutz.

120 PLN160 PLN
3407

1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze jasno ultramarynowym jedyny z tego wydania na papierze żółtawym szorstkim grubym (Fi.450.-), pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowany jako 1.1.5.1 jedna z odmian w kolorze graublau 21C2, adnotacja na odwrocie (nakład część z 259 sztuk), gwarancja i opis według Machowskiego (IAe) Schmutz.

600 PLN600 PLN
3409

1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze ciemnozielonym na papierze białym gładkim cienkim (nakład 276 szt.), na wycinku z kasownikiem okolicznościowym 150-lecie bitwy pod Zieleńcami, gwarancja i opis Falkowski.

300 PLN300 PLN
3410

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ciemnobrązowym na papierze u szaroniebieskim gładkim średnim (nakład zaledwie 193 sztuk!), gwarancja i oznaczenie.

600 PLN600 PLN
3411

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ciemnobrązowym na papierze bibułkowym y1 (nakład 217 sztuk), gwarancja i oznaczenie.

650 PLN650 PLN
3412

1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, bardzo rzadki znaczek w kolorze ceglastoczerwonym (Fi.ciemnobrązowym) na papierze szarym gładkim średnim, pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowany jako jedna z odmian papieru (0,107 mm) 1.3.4.2 kolor ziegelrot 7D7, jego adnotacja na odwrocie (część z ogólnego nakładu 208 sztuk), gwarancja i opis według Machowskiego (IIIAd) Schmutz.

800 PLN700 PLN
3413

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ciemnobrązowym na papierze y2 (nakład 208 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

650 PLN550 PLN
3418

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze cynobrowym na papierze x2 (nakład 1067 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

180 PLN180 PLN
3420

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze zielonkawoniebieskim na papierze y2 (nakład 232 sztuki), gwarancja i oznaczenie.

500 PLN400 PLN
3428

1942 Madonna, czysta seria na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja Schmutz.

150 PLN150 PLN
3437

1942-43 Pochodnia, seria kasowana na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja.

50 PLN50 PLN
3438

1942-43 Pochodnia, seria czysta na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja Schmutz, Krawczyk.

70 PLN70 PLN
3443

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o ciemnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony rysunku; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

200 PLN200 PLN
3444

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, nieretuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony rysunku; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

200 PLN180 PLN
3448

1942 Matka Boska Obozowa, całostka o ciemnym znaku opłaty, idealny stan zachowania; gwarancja Schmutz.

200 PLN200 PLN
3459

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, znak opłaty za 10 pf. z nieretuszowanej kliszy w kolorze jasnozielonym, na papierze prążkowanym pionowo od strony rysunku, gwarancja i opis Krawczyk.

40 PLN36 PLN
3478

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria znaczków na karcie ostemplowana okolicznościowo 24.V kasownikiem "400-LECIE KOPERNIKA" i seria kasowana; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Øivinda Bøhna z Norwegii; gwarancja Schmutz, Falkowski.

300 PLN250 PLN
3479

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta, gwarancja.

140 PLN140 PLN
3480

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria kasowana okolicznościowo, gwarancja.

120 PLN100 PLN
3481

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria znaczków na kartach, każdy ostemplowany innym kasownikiem okolicznościowym: 5 f - 11.XI.43 "ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI", 10 f - 14.VIII,43 "WYSTAWA DOM MIESZKALNY 14-20.VIII.43", 20 f - 24.V.43 "ROKITNA"; gwarancja.

200 PLN200 PLN
3484

1943 karnet - zaproszenie na otwarcie wystawy "DOM MIESZKALNY" organizowanej przez Koło Techników Budowlanych i Drogowo-Wodnych przesłany 12.VIII, wykonane drzeworytem efektowne i rzadkie wydawnictwo w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

700 PLN700 PLN
3500

1943 gen. Władysław Sikorski, gwarancja.

20 PLN20 PLN
3520

1944 Hetmani (Stefan Czarniecki) + wydanie obiegowe + Rok Olimpijski, dekoracyjnie ofrankowany prawidłowo opłacony list polecony wysłany 11.IX, stempelek polecenia na froncie, na odwrocie stempel nadawcy "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" i datownik odbiorczy; dobry stan zachowania; gwarancja.

800 PLN800 PLN
3528

1944 wydanie obiegowe, kasowane okolicznościowo dwa czworobloki znaczka za 5 f. w kolorach brązowoczerwonym i ciemnoczerwonym, gwarancja Krawczyk.

50 PLN50 PLN
3530

1944 wydanie obiegowe, dwa czworobloki znaczka za 5 f. w skrajnie rożnych kolorach brązowoczerwonym i ciemnoczerwonym, gwarancja.

60 PLN60 PLN
3531

1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego, znaczek ostemplowany 13.VI.44 okolicznościowym "UTWORZENIE POLSKIEJ ŻANDARMERII" na karcie z napisem POCZTÓWKA; gwarancja.

50 PLN50 PLN
3533

1944 150 rocznica Powstania Kościuszkowskiego, fałszerstwo na szkodę zbieraczy próby znaczka za 10+40 f. w kolorze czarnym na cienkim bibułkowym papierz, ciekawe.

80 PLN72 PLN
3542

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria czysta, gwarancja.

60 PLN60 PLN
3543

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria kasowana, gwarancja Krawczyk.

40 PLN40 PLN
3548

1944 odrastający dąb, seria kasowana z odmianą koloru znaczka za 10 f., gwarancja.

50 PLN50 PLN
3549

1944 odrastający dąb, seria czysta z odmianą koloru znaczka za 10 f., gwarancja Schmutz.

50 PLN50 PLN