Die Auktion beginnt am 19.04.2024

Ergebnisse

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Der Preis Der Kaufpreis
483

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, pozioma parka ciętych znaczków za 10/3 kop. z międzypolem pomiędzy znaczkami, unieważnionych kasownikiem POCZTA POLOWA 2 / I POL.KORP. na wycinku.

100 PLN100 PLN
493

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, czysta w dobrym stanie zachowania (Fi.220.-).

150 PLN150 PLN
532

1920 telegram nadany 7.10.20 z Sekcji Szyfrowej Naczelnego Dowództwa (stacja nr 5) do Oddziału II (wywiad) Dowództwa 6. Armii w Tarnopolu, z treści można się domyśleć ze dotyczy 12. Dywizji Piechoty, reszta zaszyfrowana, unikalny dokument ze względu na szyfrowanie treści!

150 PLN135 PLN
534

1920 widokówka patriotyczna "Niech żyje Polska" przedstawiająca chłopca w rogatywce Wojsk Wielkopolskich z orłem, z polską flagą w ręce, siedzącego na kuli ziemskiej z zaznaczoną mapą Polski, obejmującą swym obszarem m.in. Mińsk i Płoskirów, miasta, które po traktacie ryskim nie znalazły się w naszych granicach, chociaż stacjonowały tam wojska polskie; bardzo rzadki walor w słabszym stanie zachowania (karta przycięta, lewy dolny róg złamany).

200 PLN180 PLN
541

1921 Litwa Środkowa, kartka wysłana 22.3.21 z linii demarkacyjnej polsko-litewskiej z III. baonu 4. pułku piechoty Legionów do Warszawy, datownik POCZTA POLOWA / No 26.

85 PLN85 PLN
542

1921 kartka wysłana 16.2.21 z Baranowicz na Litwie ze szpitala koni 11. Dywizji Piechoty do Doliny w Małopolsce, datownik "POCZTA POLOWA No 30", pieczęć formacyjna "Dowództwo Szpitala koni / 11. Dyw. Piech.".

90 PLN90 PLN
546

1938 broszura autorstwa Jana Dudzińskiego "Poczta polowa Legionów", 23 strony, ilustracje.

150 PLN170 PLN
547

1915 Warszawa, znaczek w barwach czarnoniebieskiej z tłem brązowawo żółtym, gwarancja i opis Schmutz.

75 PLN120 PLN
549

1915 Warszawa, znaczek w barwach ciemnoczerwonej z tłem żółtawym, gwarancja i opis Schmutz.

20 PLN40 PLN
554

1915 Warszawa, wydanie z typograficznym nadrukiem nowej wartości 2/10 gr. na znaczku podstawowym drukowanym farbą anilinową (Mi.20 euro), gwarancja i opis Schmutz.

40 PLN40 PLN
555

1915 Warszawa, znaczek w kolorze brązowoczerwonym na tle ciemnozielonkawożółtym z nadrukiem nowej wartości z poz. 11, rzadkie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

350 PLN898 PLN
557

1915 Warszawa, miejscowy list opłacony wysłany 21.12, opłatę doręczeniową 6 gr,co bardzo rzadkie, pobrano trzema znaczkami poczty miejskiej wydania przedrukowego za 2/10 gr, dodatkowo stempelek WRĘCZENIE OPŁACONE; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowano P.S.SCHUBERT, gwarancja Bojanowicz.

320 PLN320 PLN
563

1916 Sosnowiec, gwarancja.

35 PLN35 PLN
574

1916 Częstochowa, druki przesyłane miejscowo 14.9, doręczone 16.IX, datownik poczty miejskiej i dodatkowy 5 (fenigów) stempelek opłaty (Fi.120.-).

80 PLN70 PLN
575

1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, dofrankowana karta pocztowa wysłana 4.12 z Częstochowy; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN50 PLN
588

1916 Warszawa, widokówka przesłana miejscowo 22.2 opłacona jako druki, opłatę doręczeniową udokumentowano znaczkiem poczty miejskiej wydania przedrukowego 2/10 gr, bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN60 PLN
591

1916 Warszawa, list miejscowy ze znaczkiem poczty miejskiej na odwrocie.

50 PLN50 PLN
593

1916 Warszawa, miejscowa przesyłka ekspresowa (opłata zasadnicza niezgodna z taryfą) nadana 9.7, opłatę doręczeniową pobrano znaczkami poczty miejskiej wydań przedrukowych, dodatkowo stempelek WRĘCZENIE OPŁACONE; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

300 PLN300 PLN
599

1916 Warszawa, zawiadomienie o nadejściu przekazu pieniężnego, przesłane miejscowo 13.V; przesyłkę doręczono następnego dnia, znaczek poczty miejskiej z nadrukiem nowej wartości 6 gr, unieważniony kasownikiem z syrenką.

80 PLN80 PLN
624

1916 Warszawa, miejscowy ekspres z parką znaczków poczty miejskiej.

80 PLN80 PLN
637

1917 Warszawa, "7 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania na liście wysłanym 22.6 z Łodzi; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

1917 Warszawa, "7 FENYGÓW" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania na podwójnej karcie z opłaconą odpowiedzią wysłanej 11.9 z Grodna, ponieważ adres nie został dokładnie podany, Poczta Miejska podjęła dwie nieskuteczne próby doręczenia: pierwszą na ulicę Bonifraterską z 20/9 - adnotacja "Adresat nieprzyznaje się" i drugą na Tamkę - adnotacja "Niemieszka", ostatecznie po oznaczeniu listu stempelkami "NICHT ZU ERMITTELN/ WARSCHAUER BURGERPOST" i "ZURÜCK" z 16/X zwrócono przesyłkę do nadawcy; stempelki cenzury w Białymstoku - litera "B" w kółku i jednowierszowy "Geprüft und zu befördern"; walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania na karcie albumowej; gwarancja.

500 PLN400 PLN
641

1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę i cukier ważna w okresie 22.I-4.II, wydawnictwo ukazujące m.in. warszawskie pomniki króla Jana III Sobieskiego i Mikołaja Kopernika, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (poziome linie faliste) i poddrukiem giloszowym z dodatkowymi napisami fantazyjnymi "MAGISTRAT ST M WARSZAWY"; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN60 PLN
642

1917 Warszawa, karnet z szaroczerwoną okładką "Na biedne dzieci" zawierających serie znaczków dobroczynnych z portretami polskich królów wydanymi przez Obywatelską Komisję Ofiarności Publicznej, znaczki bez podlepek (co rzadkie!) umieszczono w sporządzonych w małym nakładzie specjalnych karnetach, przeznaczonych dla najwybitniejszych przedstawicieli życia publicznego i najhojniejszych darczyńców; doskonały stan zachowania.

250 PLN250 PLN
643

1917 Mińsk Litewski, znaczek kwestarski - cegiełka (revenue) na rzecz Szkoły Ludowej im. Tadeusza Kościuszki w Mińsku; bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN120 PLN
653

1918 Przedbórz, list z Piotrkowa 27.II.18 do Przedborza, stempel cenzury w Piotrkowie i znaczek poczty miejskiej z Przedborza, na odwrocie stempel odbiorczy.

180 PLN120 PLN
665

1918 Żarki, III wydanie, seria kasowana (Mi.135 euro), gwarancja Krawczyk.

120 PLN120 PLN
677

1918 Przedbórz, V wydanie, cięta seria czysta (Mi.48 euro), tak jak wydano znaczną część nakładu bez gumy, gwarancja Brajer, Ryblewski.

40 PLN40 PLN
680

1918 Warszawa, "10 FEN." - fioletowy stempelek z orzełkiem opłaty doręczeniowej VI wydania na karcie pocztowej wysłanej 7.9 z Kalisza do Warszawy, zwraca uwagę bardzo dobra jakość odbitki, był to najpewniej pierwszy dzień (8.IX.18) stosowania stempelków opłaty doręczeniowej nowego wzoru; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta w dwóch miejscach) na karcie albumowej

300 PLN270 PLN
715

1918 Konin, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 5 fen. z rzadkim lokalnym nadrukiem "POLSKA / Orzeł /POCZTA" typu III w kolorze fioletowym, ładny stan; sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski, gwarancja Perzyński.

40 PLN40 PLN
716

1918 Konin, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 7,5 fen. z lokalnym nadrukiem "POLSKA / Orzeł /POCZTA" typu III w kolorze fioletowym, kasowany na wycinku stemplem POLSKA POCZTA KONIN, gwarancja Ernst.

35 PLN35 PLN
719

1918 Konin, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 20 fen. w kolorze fioletowonienieskim z lokalnym nadrukiem "POLSKA / Orzeł /POCZTA" typu III w kolorze fioletowym, kasowany na wycinku stemplem POLSKA POCZTA KONIN, gwarancja Ernst, Krawczyk.

35 PLN35 PLN
720

1918 Konin, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 30 fen. z rzadkim lokalnym nadrukiem "POLSKA / Orzeł / POCZTA" typu III w kolorze fioletowym, ładny stan; sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski, gwarancja Perzyński.

60 PLN60 PLN
739

1918 Przemyśl, austriacki znaczek opłaty za 20 hal. z ciekawym fałszerstwem lokalnego nadruku "POCZTA / Orzeł / POLSKA", bardzo ładny stan, ciekawe do specjalizacji.

20 PLN20 PLN
741

1918 Przemyśl, austriacki znaczek dopłaty za 20/54 hal. z ciekawym fałszerstwem lokalnego nadruku "POCZTA / Orzeł / POLSKA", bardzo ładny stan, ciekawe do specjalizacji.

20 PLN20 PLN
758

1918 seria pomnikowa, miejscowy list polecony ofrankowany dwoma poziomymi 5-znaczkowymi paskami z marginesami znaczków za: 5f/2gr (poz.32-36) i za 10f/6gr (poz.23-27) z błędem na poz.26 "P w Poczta wyszczerbione"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania, opłata niezgodna z taryfą; gwarancja.

150 PLN230 PLN
772

1918 seria pomnikowa, list z Warszawy do Łodzi nadany w pierwszym dniu obiegu znaczków serii pomnikowej 17.11.18 ze znaczkami bez przedruku wydania GGW, opłata za list zamiejscowy wynosiła 0,15 marki, taryfę tą zmieniono zaledwie tydzień później na 0,25 marki, tak jak opłacono ten list, bez uwzględnienia obowiązującej w pierwszym dniu obiegu taryfy.

150 PLN150 PLN
800

1918 seria pomnikowa, znaczek w kolorze niebieskim i jasnoszarawożółtym, gwarancja i opis Schmutz.

40 PLN36 PLN
820

1918 wydanie PP/GGW, marginesowa parka znaczków za 5 fen. z nadrukiem drugą formą, lewy znaczek z opisanym przez L.Schmutza i K.Sztabę błędem na poz.41 "brak litery o w Polska", na marginesie numer arkusza 9789, gwarancja Falkowski.

120 PLN120 PLN
846

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem drugiej formy, lewy znaczek z błędem "podniesione s", znaczek z błędem złamanie praktycznie niewidoczne od frontu znaczka, gwarancja i oznaczenie.

60 PLN60 PLN
852

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 5/3 fen. z nadrukiem pierwszą formą na anilinowym nadruku GGW, gwarancja i opis Schmutz.

50 PLN50 PLN