Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
856 |
1918 wydanie PP/GGW, czworoblok z nadrukiem pierwszej formy z numerem HAN na marginesie. | 280 PLN | 280 PLN | |
871 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek z przesuniętym nadrukiem pierwszej formy, nadruk GGW silnie błyszczący, gwarancja i opis Schmutz. | 80 PLN | 80 PLN | |
891 |
1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy, lewy znaczek z błędem "obniżone l", gwarancja i oznaczenie. | 100 PLN | 100 PLN | |
929 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 30 PLN | 30 PLN | |
932 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem drugiej formy, gwarancja. | 80 PLN | 80 PLN | |
988 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria, gwarancja. | 45 PLN | 45 PLN | |
989 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria stemplowana, gwarancja Schmutz. | 40 PLN | 40 PLN | |
991 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, stemplowana seria znaczków z nadrukiem odwróconym, gwarancja. | 220 PLN | 220 PLN | |
1011 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz. | 180 PLN | 180 PLN | |
1020 |
1918 drugie wydanie lubelskie, pionowe złamanie widoczne od strony gumowanej, gwarancja Perzyński. | 10 PLN | 10 PLN | |
1028 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z silnym abklaczem, gwarancja Schmutz. | 100 PLN | 60 PLN | |
1051 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem (niedodrukiem) nadruku, ząbkowanie 11,5. | 80 PLN | 40 PLN | |
1085 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz. | 80 PLN | 80 PLN | |
1105 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja. | 70 PLN | 63 PLN | |
1121 |
1919 wydanie krakowskie / wydanie Komisji Rządzącej, próba znaczka za 3 hal. wydania Komisji Rządzącej w kolorze czarnym, na odwrocie lustrzana odbitka próbnego nadruku wykonywanego dla znaczków wydania krakowskiego w postaci orła na tarczy i napisu POCZTA POLSKA, takie próbne odbitki znane są na pojedynczych znaczkach z cesarzem Karolem, bardzo rzadkie, opisane w Polskich Znakach Pocztowych, próby znaczków wydania krakowskiego znane są w pojedynczych egzemplarzach, fotoatest Schmutz. | 12 000 PLN | 9 000 PLN | |
1122 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz.79, bardzo ładny stan, gwarancja i oznaczenie Sutcliffe, Schmutz. | 1 200 PLN | 1 080 PLN | |
1124 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 80, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Mikstein. | 3 600 PLN | 3 200 PLN | |
1126 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 81, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Mikstein. | 3 800 PLN | 3 300 PLN | |
1127 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz. 63 (Fi.1800.-), sygnatura firmowa PHILATELIA KRAKÓW, sygnatura, gwarancja i oznaczenie Jungjohann BPP. | 1 600 PLN | 1 440 PLN | |
1128 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 53, ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Jungjohann. | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
1130 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z błędami na poz. 47 "uszkodzone obie litery P lekko w POCZTA oraz znacznie w POLSKA", sygnatury PHILATELIA KRAKÓW, DOMAR, POLONUS i inne, gwarancja Richter, z oznaczeniem pozycji Mikulski. | 2 200 PLN | 1 900 PLN | |
1131 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 58, bardzo ładny stan, gwarancja Landre, z oznaczeniem Ryblewski. | 160 PLN | 160 PLN | |
1134 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 31, gwarancja i oznaczenie Mikstein. | 300 PLN | 300 PLN | |
1149 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", znaczek w pięknym stanie, znaczków z tym błędem przedrukowano około 150 sztuk, gwarancja Mikstein, na życzenie za dopłatą dodatkowe gwarancje. | 2 600 PLN | 2 300 PLN | |
1151 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz. 96 z mocno uszkodzonym P w POCZTA unieważniony rzadszym kasownikiem KROSNO, gwarancja i oznaczenie Ryblewski. | 450 PLN | 405 PLN | |
1171 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 28, gwarancja i oznaczenie Petriuk. | 350 PLN | 370 PLN | |
1200 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 44 z błędem "cienkie Z", piękny stan, gwarancja i opis Schmutz. | 320 PLN | 320 PLN | |
1207 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 66, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 120 PLN | 120 PLN | |
1226 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 85, gwarancja i oznaczenie. | 35 PLN | 32 PLN | |
1243 |
1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy na fragmencie przekazu paczkowego z Krakowa 4 20.2.19 do Krosna (na odwrocie stempel odbiorczy). | 400 PLN | 420 PLN | |
1278 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 38, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 1 700 PLN | 1 530 PLN | |
1280 |
1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem formy IIB z poz. 63/74, górne znaczki z poz. 63-64 z wyższymi nadrukami występującymi w tej formie na znaczkach z poz. 61-6, piękny stan zachowania, gwarancja Kronenberg, Mikulski. | 6 000 PLN | 5 500 PLN | |
1288 |
1919 wydanie krakowskie, gwarancja Berbeka. | 80 PLN | 80 PLN | |
1302 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z litograficznym nadrukiem formą IVA w kolorze różowoczerwonym, gwarancja Ryblewski. | 300 PLN | 300 PLN | |
1308 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVB z poz. 17, gwarancja i oznaczenie Jungjohann. | 500 PLN | 500 PLN | |
1314 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze brązowym z nadrukiem formy IIC z poz. 90, gwarancja i opis Schmutz. | 200 PLN | 360 PLN | |
1326 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 57, gwarancja i oznaczenie pozycji Schmutz. | 50 PLN | 45 PLN | |
1342 |
1919 wydanie poznańskie, miejscowo użyta kartka ekspresowa polecona z Poznania 12.8.19, zgodnie z taryfą pocztową opłata za taka przesyłkę wynosiła 0,525 mk, opłacona prawidłowo w wysokości 0,55 mk. ze względu na brak znaczków o nominale 2,5 fen., dekoracyjny i ciekawy walor. | 400 PLN | 400 PLN | |
1349 |
1919 wydanie poznańskie, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem - bez widocznego nowego nominału, bardzo rzadkie, gwarancja. | 180 PLN | 180 PLN | |
1350 |
1919 wydanie poznańskie, kartka z Poznania do Berlina z pierwszego miesiąca wprowadzenia tego wydania do obiegu. | 180 PLN | 180 PLN |