Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
3387 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, narożnikowa czysta seria w czworoblokach z oznaczeniem ENTWW.: + podpis projektanta (Fi.+50% dopłaty), bardzo dobry stan zachowania. | 140 PLN | 140 PLN | |
3396 |
1941 widoki zabytkowych budowli, arkusz znaczka za 10 zł z podwójna perforacją pionową pomiędzy znaczkami, arkusz z sektora 1, bardzo dobry stan zachowania, bardzo rzadkie, fotoatest. | 2 000 PLN | 2 000 PLN | |
3441 |
1942 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria w czworoblokach. | 70 PLN | 70 PLN | |
3461 |
1942 talony materiałowe Prämienmarke o wartości 2 punkty, pionowy pasek arkusza 10 talonów z marginesami. | 40 PLN | 50 PLN | |
3462 |
1942 talony materiałowe Prämienmarke o wartości 10 punktów, pionowy pasek arkusza 10 talonów z marginesami, średni stan zachowania. | 80 PLN | 135 PLN | |
3481 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik z błędem "złamana oś" - sektor I/4 i pustopolami na górnym marginesie, piękny stan. | 400 PLN | 400 PLN | |
3482 |
1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusik z błędem "złamana oś". | 160 PLN | 160 PLN | |
3486 |
1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusik. | 100 PLN | 100 PLN | |
3489 |
1943 3. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, seria w czworoblokach. | 60 PLN | 60 PLN | |
3495 |
1943 portret A.Hitlera, seria w narożnych czworoblokach. | 60 PLN | 60 PLN | |
3510 |
1943 godło III Rzeszy na tle Wawelu, seria czysta znaczków urzędowych. | 30 PLN | 30 PLN | |
3514 |
1943 kompletny arkusz złożony w połowie 100 sztuk talonów materiałowych (Prämienmarke) o wartości 1 punkt. | 210 PLN | 260 PLN | |
3517 |
3519 |
1943 znaczek premiowy (revenue) - Prämienmarke Zigarettem - o wartości 20 punktów, w kolorze lilapurpurowym, umożliwiający nabycie wyrobów tytoniowych, bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 158 PLN | |
3520 |
1943 znaczek premiowy (revenue) - Prämienmarke Trinkbranntwein - o wartości 20 punktów, w kolorze lilapurpurowym, umożliwiający nabycie wyrobów alkoholowych, bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 161 PLN | |
3544 |
1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, arkusz nieząbkowany w bardzo dobrym stanie. | 700 PLN | 700 PLN | |
3612 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ultramaryny na papierze x2 (nakład 1253 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 120 PLN | 100 PLN | |
3619 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze w kolorze zielononiebieskim na papierze x2 (nakład 957 sztuk), gwarancja i opis Schmutz. | 140 PLN | 140 PLN | |
3622 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze szarooliwkowym na papierze u (nakład 232 sztuki), gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 350 PLN | 300 PLN | |
3623 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze szarooliwkowym na papierze x2 (nakład 1173 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 120 PLN | 100 PLN | |
3635 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze w kolorze jasnobrązowym na papierze u (nakład 981 sztuk), gwarancja i opis Schmutz. | 150 PLN | 150 PLN | |
3638 |
1942 Wdowa drugiego wydania, znaczek w kolorze cynobrowym na papierze x2 (nakład 1067 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 130 PLN | 110 PLN | |
3640 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze w kolorze cynobrowym na papierze x2 (nakład 1.067 sztuk), gwarancja i opis Schmutz. | 120 PLN | 100 PLN | |
3700 |
1942 (?) Exlibris Tadeusza Jakubowskiego, sporządzony przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka sygnowana monogramem wiązanym "MK"; autorzy ci stanowili najlepszy zespół, który wykonał w obozie bardzo wiele grafik, zarówno artystycznych jak i użytkowych (znaczki, ilustracje, zaproszenia, wizytówki, ekslibrisy, etc.); walor w dobrym stanie zachowania (ukośna zgięcie). | 300 PLN | 310 PLN | |
3723 |
1943 Hetmani, znaczek z Janem Zamoyskim na karcie ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | 40 PLN | 40 PLN | |
3771 |
1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Eugeniusza Pichella, z patriotycznymi motywami z okazji 25 rocznicy odzyskania niepodległości; na odwrocie napis POCZTÓWKA. | 80 PLN | 70 PLN | |
3776 |
1944 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na wycinku ostemplowany 22.VIII czerwonym kasownikiem okolicznościowym "MIŁUJ BLIŹNIEGO"; gwarancja. | 40 PLN | 40 PLN | |
3840 |
1944 wielkanocna pocztówka ozdobiona drzeworytem sygnowanym Z.S. (Zygmunt Szatkowski), na odwrocie napis POCZTÓWKA. | 80 PLN | 70 PLN | |
3841 |
1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski, w rzadziej spotykanym niebieskim kolorze. | 80 PLN | 70 PLN | |
3856 |
1945 katalog znaczków pocztu obozowej Woldenberg wydawnictwa Pionier z Krakowa, 36 stron. | 100 PLN | 100 PLN | |
3861 |
1942 Budynek obozowy, niekatalogowany znaczek za 10 f. w kolorze szarym na papierze żółtobrunatnym gładkim cienkim, gwarancja i opis (1az2A) Schmutz. | 240 PLN | 240 PLN | |
3863 |
1942 budynek obozowy, znaczek w kolorze czarnym na papierze z1, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 180 PLN | 180 PLN | |
3872 |
1942 trąbka pocztowa, rzadki na korespondencji cięty znaczek w kolorze brunatnym na szarym gąbczastym średnim papierze gazetowym (nakład 140 szt.), karta pocztowa ozdobiona grafiką wielkanocną "1943 OSTATNICH ŚWIĄT", gwarancja i opis odmiany Schmutz. | 1 000 PLN | 1 000 PLN | |
3880 |
1943 druty, znaczek na kartce obiegowej z grafika wielkanocną, dodatkowo stempelek "POCZTA OBOZOWA", doskonały stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 1 200 PLN | 1 300 PLN | |
3903 |
1944 Kraty, marginesowy znaczek za 50 f. w kolorze szaroniebieskim na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, piękny stan z pełną oryginalną gumą, gwarancja i opis Schmutz. | 140 PLN | 140 PLN | |
3905 |
1944 kraty, kasowany znaczek za 50 f. w rzadkim bardzo ciemnym odcieniu koloru niebieskiego, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym (niewielka część z nakładu 186 szt.), gwarancja i opis Schmutz. | 240 PLN | 240 PLN | |
3923 |
1944 Rocznica Powstania Listopadowego, ciety znaczek za 2 mk. na papierze białym gładkim średnim, gwarancja Krawczyk. | 300 PLN | 300 PLN | |
3948 |
1947 katalog poczty obozowej Murnau autorstwa T.Chlebowskiego nakładem wydawnictwa Nowe Horyzonty, 24 strony. | 100 PLN | 100 PLN | |
3949 |
1947 katalog poczty obozowej Murnau autorstwa T.Chlebowskiego tłumaczony na język angielski przez A.Schwanderla, złożony nakładem tłumacza, 28 stron. | 250 PLN | 250 PLN | |
3963 |
1944 wydanie z nadrukiem dla obozu Gross - Born, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 120 PLN | 120 PLN |