Die Auktion beginnt am 19.04.2024

Ergebnisse

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Der Preis Der Kaufpreis
4381

1944 Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, list polecony ofrankowany czterema pojedynczymi znaczkami wysłany z Biłgoraja do Międzynarodowego Krzyża w Genewie, znaczki unieważnione jednowierszowym stempelkiem Biłgoraj o wymiarach 27x5 mm (B118 - wg. klasyfikacji Z.Mąki) z datą osobno dostawioną dużym numeratorem "21 PAZ 1944", odręcznie narysowana erka; stempelki i zalepka cenzury egipskiej, zalepka cenzury brytyjskiej "OPENED BY EXAMINER 9925 P.C.90." i owalny datownik tranzytowy Gibraltaru z datą "21 FE 1945", datownik odbiorczy Genewy z 18.III.45; przesyłka nie nosi widocznych śladów sprawdzenia przez polską cenzurę wojskową, zwraca uwagę niecodzienny stempelek wpływu Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie z numeratorem i datą "629 19 MARS 1945", oraz stempelek "TIMBRE-RESPONSE"; większość oferowanej na rynku korespondencji z przełomu 1944/45 wysyłanej z Polski do MCK pochodzi z urzędów warszawskich, przesyłki z innych miejscowości są bardzo rzadkie; dekoracyjny walor o pięknie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania.

1 000 PLN800 PLN
4413

1944-99 "Podręcznik specjalizowany polskich znaków pocztowych 1944 - 1999" autorstwa Adama Kielbasa - Schoeni i Stanisława Fołty.

80 PLN72 PLN
4419

1945 kartka z Częstochowy 3.3.45 do Dobrej koło Limanowej, stempel cenzury wojskowej nr 748.

60 PLN60 PLN
4473

1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr., z błędem na poz.45/95 "pozioma kreska ścięta z lewej", gwarancja i opis Krawczyk.

50 PLN50 PLN
4551

1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.8 "drugie e zamknięte, uszkodzona skośna kreska w cyfrze 4", gwarancja i opis Krawczyk.

70 PLN63 PLN
4594

1945 151 rocznica powstania Kościuszkowskiego - wydanie przedrukowe, arkusz znaczka za 50 gr, w kolorze zielonym z błędem na poz.8 "odbity fragment czwartej belki" - gwarancja Krawczyk (Fi.970.-) i dodatkowo wieloma błędami na znaczku podstawowym i marginesie opisanymi przez W.Więcława w "Filateliście" 4/1999.

700 PLN700 PLN
4595

1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego.

25 PLN25 PLN
4655

1945 Liga Morska, prawy górny znaczek z błędem "kreska przy G", dolny prawy znaczek z błędem "uszkodzone s", papier x1, gwarancja Walocha.

100 PLN100 PLN
4671

1945 Liga Morska, czworoblok rozdzielony pustopolami.

120 PLN120 PLN
4746

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem formy II z poz. 98, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

1 200 PLN1 200 PLN
4751

1945 Zabytki Gdańska, narożna parka znaczków za 1 zł., blok legitymacyjny N.3.W.III.

30 PLN30 PLN
4754

1945 zabytki Gdańska, blok legitymacyjny.

30 PLN30 PLN
4755

1945 zabytki Gdańska, narożnik z numerem walca.

25 PLN25 PLN
4757

1945 zniszczenia wojenne Warszawy - Warszawa oskarża, seria z odmianami kolorów i papieru.

100 PLN309 PLN
4772

1945 Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 1,50+8,50 zł. z rzadkim błędem "kreska nad R w WARSZAWA" (Fi.100.-), gwarancja Krawczyk.

100 PLN100 PLN
4800

1945 list Wojskowy wysłany przez radziecka pocztę polową nr 79868B do Lwowa, stempel cenzury wojskowej nr 106.

80 PLN80 PLN
4801

1945 polecona kartka z Rumunii do Krakowa, stempel cenzury wojskowej nr 1697.

150 PLN135 PLN
4844

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 1,50 zł. z błędami formy A na poz.40 "obcięty nosek 1 i uszkodzona 7 w dacie" oraz "przerwy w cyfrach 1 i 9 w 1946", gwarancja i opis.

60 PLN60 PLN
4852

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3 zł. z błędami formy A na poz.40 "obcięty nosek 1 i uszkodzona 7 w dacie", gwarancja i opis.

60 PLN80 PLN
4853

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3 zł. z błędem formy A na poz.50 "uszkodzona 7 w dacie", gwarancja i opis.

60 PLN60 PLN
4868

1946 83 rocznica Powstania Styczniowego, narożny czworoblok znaczków za 6 zł., lewy dolny z błędem na poz.11 "biała plamka między TY", gwarancja i opis.

150 PLN150 PLN
4884

1946 600-lecie Bydgoszczy, narożny znaczek ze stemplem okolicznościowym z pomorskiej wystawy przemysłu, rzemiosła i hanlu (Myślicki 46103).

20 PLN20 PLN
4885

1946 600-lecie Bydgoszczy, czworoblok, niedobite dolne sygnatury.

50 PLN45 PLN
4898

1946 święto morza, kompletny arkusz ma papierze grubym złożony w połowie, pęknięcia perforacji na marginesach szczególnie pionowych, rzadko oferowana pozycja w dobrym stanie, Fischer 6.000,- zł.

2 500 PLN2 250 PLN
4905

1946 Będzin, parka znaczków z numerem walca na marginesie. To jeden z walców odbijający arkusze jeszcze w granicach barwy oliwkowej.

40 PLN36 PLN
4906

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, parka znaczków za 5 zł. w kolorze oliwkowym, blok legitymacyjny N.1.W.IV.

30 PLN27 PLN
4915

1946 Henryk IV Probus, znaczek z numerem walca na marginesie.

25 PLN25 PLN
4921

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria stemplowana.

150 PLN150 PLN
4936

1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok w idealnym stanie.

600 PLN600 PLN
4948

1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie.

10 PLN10 PLN
4965

1947 otwarcie Sejmu Ustawodawczego, znaczek z przesuniętym nadrukiem i abklaczem na odwrocie.

60 PLN60 PLN
4968

1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek z poz. 46 z silnym abklaczem, gwarancja i oznaczenie Kalinowski.

50 PLN50 PLN
4969

1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek z poz. 100 z błędem znaczka podstawowego "kropka przy A w POCZTA".

20 PLN20 PLN
4976

1947 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem w kolorze pomarańczowym.

25 PLN25 PLN
4993

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

30 PLN30 PLN
4994

1947 Kultura polska (I) - Fryderyk Chopin, marginesowy czworoblok znaczków za 3 zł., górne dwa znaczki bez perforacji na dole, dolne w ogóle bez perforacji poziomej, gwarancja

400 PLN400 PLN
4995

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

30 PLN30 PLN
5003

1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie.

10 PLN10 PLN
5004

1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie.

10 PLN10 PLN
5010

1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, oryginalnie kasowany znaczek za 5+5 zł. na ładnym wycinku, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

60 PLN60 PLN