Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
15558 |
1852 I wydanie Austrii - 9 kr. kompletny list polecony, wysłany 12.III ze Lwowa do Wiednia; ładnie cięty znaczek typu I na ręcznym papierze, na froncie stempelek "RECOMANDIRT"; na odwrocie brak znaczka opłaty za polecenie (zdjęty) i kasownik odbiorczy; minimalnie słabszy stan zachowania (liczone jako wycinek). | 150 PLN | 150 PLN | |
15562 |
1856 dowód nadania listu z Wrocławia do Poczdamu. | 15 PLN | 15 PLN | |
15570 |
1863 po, V wydanie Austrii - 5 kr. - frankatura pojedyncza, wycinek listu wysłanego 18.IV z miejscowości Kuty (Kutty) do Lwowa; znaczek unieważniony ładnie odciśniętym dekoracyjnym stemplem łukowym z ozdobnikiem; na odwrocie kasownik odbiorczy; dobry stan zachowania - list dwukrotnie złożony (znaczek zagięty). | 120 PLN | 120 PLN | |
15587 |
1881 TARNÓW, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1867 roku, unieważniony polskim miejscownikiem w Tarnowie. | 15 PLN | 15 PLN | |
15635 |
1901 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim, polskim i ruskim, dofrankowana i wysłana 12.II ze Lwowa do Francji, dodatkowo stempelek firmowy nadawcy, kasowniki odbiorcze; stan bardzo dobry. | 40 PLN | 40 PLN | |
15643 |
1904 list polecony, wysłany 29.III z urzędu Lwów 7 do Przemyśla, nalepka polecenie, na odwrocie rusztowy kasownik odbiorczy. | 60 PLN | 60 PLN | |
15649 |
1908 list z miejscowości Klucze do Helsinek, wysłany 2.XI ze stacji Rabsztyn leżącej na Przywiślańskiej Drodze Żelaznej, znak opłaty unieważniono dwuobrączkowym kasownikiem ST.RABSZTYN (.) w kolorze niebieskim !!! na odwrocie kasownik odbiorczy HELSINGFORS z 19.XI; zgrabna całość w doskonałym stanie zachowania. | 250 PLN | 270 PLN | |
15665 |
1913 300 lecie dynastii Romanowych - Aleksander II i Mikołaj II, zmontowany z trzech znaczków kasownik rusztowy BAPABA z ekspedycji No.5 typu VIII/19 według S.V.Prigary. | 10 PLN | 10 PLN | |
15702 |
1858 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; unieważniony pięknym, bardzo czytelnie odbitym polskim kasownikiem numerowym 96 - Kazimierz (Fi.+200.-), bardzo ładny stan. | 500 PLN | 500 PLN | |
15711 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorach o odcieniach jasnych na wycinku koperty nadanej w Koninie, kasownik numerowym Konina numer 221 (stopień rzadkości według Bojanowicza 2 punkty) plus datownik Konina. | 1 300 PLN | 1 710 PLN | |
15712 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorach z odcieniach jasnych, znaczek stemplowany kasownikiem numerowym Żarnowa numer 279 (wysoki stopień rzadkości według Bojanowicza 9 punktów), znaczek reperowany na całej powierzchni wzmocniony masą papierową i gumowany, ładna i czytelna odbitka bardzo rzadkiego kasownika. | 1 600 PLN | 1 600 PLN | |
15716 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorach o odcieniach jasnych, znaczek stemplowany kasownikiem numerowym Siedlec numer 60 (stopień rzadkości według Bojanowicza 3 punkty), reperowane górne narożniki, znaczek posiada stempelek własnościowy znanego zbieracza znaczków tego wydania Stanisława Dolińskiego. | 500 PLN | 1 019 PLN | |
15717 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorach o odcieniach jasnych, znaczek stemplowany kasownikiem numerowym Ozorkowa numer 236 (stopień rzadkości według Bojanowicza 3 punkty), dobry stan zachowania. | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
15719 |
1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych stemplowany kasownikiem numerowym 282 - Kibarty, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja. | 800 PLN | 820 PLN | |
15720 |
1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych stemplowany, znaczek posiada usterkę w postaci zakrzywionej zewnętrznej ramki w górnym lewym narożniku, znaczek reperowany w dolnym prawym narożniku, ładne centrowanie, gwarancja z 4. | 700 PLN | 700 PLN | |
15721 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorach z odcieniach jasnych na wycinku stemplowany kasownikiem numerowym Lublina numer 73 i najprawdopodobniej czerwonym datownikiem urzędu odbiorczego, znaczek posiada usterkę druku w postaci przerwanej dolnej ramki, znaczek ten posłużył do zilustrowania tej usterki w katalogu Fischera, bardzo ładny stan. | 1 400 PLN | 2 060 PLN | |
15722 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorach o odcieniach jasnych, znaczek stemplowany kasownikiem numerowym Soczewki numer 295 stopień rzadkości według Bojanowicza 4 punkty), znaczek posiada spektakularną usterkę w postaci silnego zniekształcenia lewej ramki na całej długości, znaczek złamany, pomimo tego bardzo dekoracyjny egzemplarz z poważnym błędem druku. | 1 500 PLN | 1 500 PLN | |
15731 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 242 - Kowal (Fi.+150.-), poza uszkodzonym prawym górnym narożnikiem w ładnym stanie. | 150 PLN | 150 PLN | |
15738 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Szydłowca numer 151, Bojanowicz 6 punktów. | 150 PLN | 150 PLN | |
15739 |
1865 znaczek rosyjski za 5 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Myszkowa numer 168, Bojanowicz 3 punkty, znaczek złamany. | 40 PLN | 40 PLN | |
15744 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Radomska numer 162. | 60 PLN | 60 PLN | |
15745 |
1865 znaczek rosyjski za 5 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Kałuszyna numer 6, Bojanowicz 3 punkty. | 75 PLN | 75 PLN | |
15749 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Przysuchej numer 153, Bojanowicz najwyższy stopień rzadkości 10 punktów. | 280 PLN | 280 PLN | |
15757 |
1865 Królestwo Polskie, zestaw dwunastu znaczków rosyjskich różnych wydań unieważnionych polskimi kasownikami numerowymi: 201 - Lutomiersk (Fi.+500.-), 329 - Nowa Praga (Fi.+350.-), 282 - Kibarty, 109 - Staszów (Fi.+350.-), 194 - Sieradz (Fi.+100.-), 215 - Zgierz (Fi.+150.-), 217 - Piątek (Fi.+200.-), 129 - Jędrzejów (Fi.+350.-), 168 - Myszków (Fi.+150.-), 284 - Krzeszów (Fi.+500.-), 311 - Aleksandrów Pograniczny (Fi.+500.-) i o nieustalonym numerze; słabe stany, ale ciekawe i bardzo tanio. | 700 PLN | 700 PLN | |
15758 |
1865 znaczek rosyjski za 5 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Kalisza numer 191. | 40 PLN | 65 PLN | |
15766 |
1866 Królestwo Polskie, parka znaczków rosyjskich za 1 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniona unikalnym słabo czytelnym polskim kasownikiem numerowym 263 - Bodzanowo (Fi.+1250.-); najwyższy współczynnik rzadkości - 10 punktów według M.A.Bojanowicza, ładny stan. | 600 PLN | 600 PLN | |
15767 |
1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 3 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 70 - Sokołów, ładny stan. | 120 PLN | 120 PLN | |
15773 |
1868 list z Warszawy na rosyjskiej kopercie z wydrukowanym znakiem opłaty do Fraustadt (dzisiaj Wschowa) w Poznańskiem, warszawski kasownik numerowy 1 w czterech kwadratach, stempel opłaty gotówkowej i godzinnik. | 900 PLN | 700 PLN | |
15776 |
1869 obwoluta listu z Kutna do Nowego Dworu dostarczony nieostemplowany do Warszawy, tam ostemplowano go czerwonym kasownikiem jako godzinnikiem i trafił do wagonu pocztowego nr 5-6 na trasie Warszawa - Wilno gdzie ostemplowano znaczek, następnego dnia dotarł do odbiorcy - stempel odbiorczy, mimo średniego stanu zachowania niezwykle ciekawy i dekoracyjny obieg pocztowy. | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
15804 |
1915 seria znaczków okupacji niemieckiej dla terenów byłego Królestwa Polskiego. | 70 PLN | 60 PLN | |
15827 |
1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, czworoblok z nadrukiem półbłyszczącym, numer nakładu na marginesie. | 50 PLN | 50 PLN | |
15831 |
1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, sześcioblok z nadrukiem półbłyszczącym. | 80 PLN | 60 PLN | |
15833 |
1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, dziesięcioblok z nadrukiem błyszczącym z numerem HAN. | 70 PLN | 70 PLN | |
15838 |
1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, sześcioblok z nadrukiem smolistym z numerem HAN. | 60 PLN | 60 PLN | |
15864 |
1917 kartka z Włocławka 3.1.17 do Niemiec, ciekawe - odbity stempel do pieczęci lakowych urzędu pocztowego we Włocławku. | 100 PLN | 100 PLN | |
15865 |
1917 Warszawa, miejscowy list firmowy z Warszawy 12.5.17 ze stemplem "WRĘCZENIE OPŁACONE", koperta nieznacznie uszkodzona - jak na ilustracji. | 30 PLN | 35 PLN | |
15875 |
1917 okupacja niemiecka Rumunii, list z dodatkowym znaczkiem obowiązkowej dopłaty (podatek wojenny), wysłany 24.X z Bukaresztu do miejscowości Turnu-Severin; stempelki cenzury; sygnowany na odwrocie "K.P."; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | 200 PLN | 180 PLN | |
15902 |
1918 kartka z Zawiercia 3.2.18. | 50 PLN | 50 PLN | |
15927 |
1918 przekaz paczkowy z Końska 6.VII.18 do Austrii, paczki nie podjęto i po około miesiącu została zwrócona do nadawcy, ciekawy obieg. | 230 PLN | 200 PLN | |
15934 |
1919 kartka z Wilna 12.2.19 do Moskwy, stempel i wirnik odbiorczy z Moskwy z 20.2.19, kartka okolicznościowa Dni Ofiar Wilna Niemieckiego Burmistrza miasta z 1916 roku, kartka pochodzi z krótkiego okresu okupacji Wilna przez bolszewików, którzy w lutym 1919 proklamowali Wilno stolicą Radzieckiej Socjalistycznej Republiki Litwy i Białorusi zwaną "Lit-Bel-em", bardzo rzadkie, doskonały stan zachowania. | 1 200 PLN | 1 750 PLN |