Die Auktion endet am 02.12.2024

Ergebnisse

Poz# Bilder Beschreibung Der Preis Der Kaufpreis
42438

1942 Obszary anektowane przez Niemcy, dekoracyjnie ofrankowany paczkowy adres pomocniczy o sygnaturze "T/0127" wysłany 20.6 z Poznania do Brodnicy (Strasburg in Westpreußen); znaczki skasowane dwuobrączkowym datownikiem POSEN 1 z wyróżnikiem "m"; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN60 PLN
42442

1942 Chorwacki Legion, seria wydana przez Niepodległe Państwo Chorwackie - marionetkowe państwo faszystowskie utworzone przez Ustaszów, po zajęciu Jugosławii przez państwa osi.

50 PLN50 PLN
42445

1942 Chorwacki Legion, bloki wydane przez Niepodległe Państwo Chorwackie - marionetkowe państwo faszystowskie utworzone przez Ustaszów, po zajęciu Jugosławii przez państwa osi.

80 PLN80 PLN
42450

1943 Legion indyjski Azad Hind, znaczki wydrukowane w III Rzeszy dla Legionu Hinduskiego, nie weszły do obiegu.

100 PLN100 PLN
42465

1944 kartka z Turcji do Nowego Sącza, stempel cenzury Wermachtu, na odwrocie ślady przeprowadzania cenzury chemicznej w poszukiwaniu ukrytych informacji.

200 PLN240 PLN
42473

1938 Zaolzie, znaczek polski skasowany 2.X na widokówce datownikiem polskim "CIESZYN 2" z wyróżnikiem "a"; dodatkowo stemple propagandowe "BOHATERSKIE ZAOLZIE/ WRÓCIŁO DO POLSKI" i "NASI BRACIA Z ZA OLZY/ ZŁĄCZYLI SIĘ Z MACIERZĄ" (Myślicki 38 244 + 245).

120 PLN108 PLN
42474

1938 Zaolzie, pamiątka filatelistyczna - znaczki polskie ostemplowane 16.XI i 9.XII datownikami polskimi Morawka, centralnie ładnie odciśnięty w zielonym kolorze trójkątny stempel propagandowy "MORAWKA (ZAOLZIE) OD 16.XI-9.XII.1938r. w granicach Rzeczypospolitej Polskiej" (Myślicki 38 259 - stopień rzadkości C), dodatkowo znaczek czechosłowacki skasowany stemplami Poczty Czeskiej; bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN108 PLN
42482

1940 Armia Polska we Francji, list wojskowy ze stemplem formacyjnym Ośrodka Wyszkolenia Oficerów w Saint-Mėen nadany 6.05.40 do polskiego oficera w Paryżu.

180 PLN180 PLN
42483

1940 Wojsko Polskie we Francji, pamiątkowy blok z okazji wymarszu 1. Dywizji Piechoty z Camp de Coëtquidan, bloczek stemplowany pieczęcią dywizji "ARMEE POLONAISE • Commandant du Camp de Coëtquidan • / LE VAGUMESTRE", bardzo rzadkie, dodatkowo fałszerstwo bloku wykonane tą samą techniką druku, oferowane w różnych odmianach barwy jako unikalne próby, fotoopinia Walocha.

4 500 PLN4 000 PLN
42485

1940 niemiecka karta propagandowa wyszydzająca premiera Wielkiej Brytanii Winstona Churchilla (tzw.Spottkarte), na "znaku opłaty" napis "WERT keinen PFENNIG" - w wolnym tłumaczeniu "nie wart złamanego szeląga", sygnatura "Ashelm 3503 25", dodatkowy znaczek na karcie skasowany grzecznościowo 19.7 stemplem okolicznościowym w Berlinie; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

80 PLN80 PLN
42488

125 PLN125 PLN
42501

1941 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, list, wysłany 30.VI z Glasgow do polskiej jednostki o kryptonimie P35 adresowany na główną pocztę (G.P.O.) w Perth, owalny stempel odbiorczy "BIURO POCZTOWE 1 KORPUSU 1 JUL 1941" (dł.48 mm) stosowany we wczesnym okresie funkcjonowania Polskiej Poczty Polowej w Anglii; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN100 PLN
42515

1942 Polskie Siły Zbrojne w ZSRR - "Dojdziemy", gwarancja Ryblewski, Schmutz.

800 PLN800 PLN
42615

1945 I wydanie znaczków poczty polowej II Korpusu - ZWYCIĘSKIE PROJEKTY, trzy próby fotograficzne - wzór V, duży format 112x75 mm, faza pośrednia pomiędzy projektem a odbitką kontrolną; na konkurs zgłoszono siedem różnych projektów czteroznaczkowych serii i dwa znaczki luzem; oferowane powyżej projekty Z.L.Haara dostały pierwszą nagrodę w wysokości L.25.000; znane są próby fotograficzne w dużym (rzadkie) i małym formacie, te ostatnie spotykane na aukcjach włoskich; do realizacji przyjęto projekt H.Radosa, ale nie nadawał się on do druku i ostatecznie został przerobiony, co opóźniło druk o dwa miesiące, w katalogach niemieckich "projekty fotograficzne" ujmowane są jako Essay i umieszczane w tabelach prób poszczególnych wydań z oznaczeniem "E"; tego typu materiał dokumentujący przygotowania do druku pojawia się w handlu sporadycznie, poza próbami fotograficznymi innych druków prac konkursowych się nie spotyka, numeracja projektów zgodna z protokółem Sądu Konkursowego, projekty na kartach wystawowych eksponatu M.A.Bojanowicza.

4 800 PLN4 800 PLN
42633

1945 kartka radzieckiej poczty polowej.

30 PLN30 PLN
42647

1946 poczta polowa 2. Korpusu na Bliskim Wschodzie, list polecony wysłany 1.07.46 z poczty polowej nr 131 do Polish Forces 242 opłacony znaczkiem angielskim oraz serią 2. Korpusu Polskiego, na rewersie datownik tranzytowy Poczty Polowej 114 oraz dwa datowniki Głównej Poczty Polowej 104 i 101 z 6.07.1946.

280 PLN220 PLN
42672

25 PLN25 PLN
42689

1939 I wydanie przedrukowe, znaczek za 40 gr./20 pf., niekatalogowany bez nadruku "40 Groschen 40" z tylko fragmentarycznym "Deutsche Post OSTEN", katalogowany na innej wartości (24 gr./12 pf.) brak nadruku nominału ma wycenę Fi.1500.-, poza niewielkim śladem podlepki w bardzo ładnym stanie, gwarancja i oznaczenie MK.

1 600 PLN1 400 PLN
42701

1939 współkursory, kartka z Krakowa nadana 14.12.39 do Bielska opłacona znaczkami Rzeszy.

100 PLN100 PLN
42702

1939 współkursory, kartka z Radomia nadana 21.12.39 do Krakowa opłacona znaczkami Rzeszy.

100 PLN90 PLN
42706

180 PLN162 PLN
42708

1940 kartka z Bełza do Przeworska, polska przedwojenna całostka użyta jako formularz, kartka zagięta w połowie.

25 PLN23 PLN
42718

1940 specjalna kartka ze stemplem okolicznościowym z Radomia z okazji 1. rocznicy utworzenia GG.

15 PLN15 PLN
42719

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, kasownik okolicznościowy pierwszej rocznicy utworzenia Generalnego Gubernatorstwa z Radomia.

15 PLN15 PLN
42744

100 PLN90 PLN
42747

240 PLN216 PLN
42748

1940 kartka ekspresowa z Krakowa do Lwowa, gwarancja Pelczar.

100 PLN90 PLN
42761

50 PLN50 PLN
42763

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 10 gr pasek trzech znaczków z górnym marginesem, na poz. 8 (znaczek z prawej strony) powtarzalny błąd: "plama przy prawym marginesie"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

60 PLN60 PLN
42764

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 10 gr 10-blok znaczków z górnym marginesem, na poz. 43 (dolny znaczek z lewej strony) powtarzalny błąd: "kropka z prawej strony wieży"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

50 PLN50 PLN
42765

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 12 gr - frankatura pojedyncza, znaczek z silnie przesuniętą perforacją pionową na formularzu kartowym, wysłanym 4.IX.1941 z Krosna do miejscowości Deutscheneck w tzw. Kraju Warty; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN54 PLN
42768

1940 kartka z Warszawy do Jugosławii, stempel niemieckiej cenzury, niemiecki formularzkartki pocztowej, gwarancja Pelczar.

80 PLN80 PLN
42799

1940 miejscowa kartka z Warszawy, napis POSTKARTE krótki, hasło propagandowe 10.

60 PLN60 PLN
42808

50 PLN50 PLN
42820

1940-41 służbowa karta pocztowa, 6 kartek na polskiej całostce do korespondencji zagranicznej; 4 na odpowiedź (3 z różnymi tekstami na odwrocie i jedna bez tekstu), jedna z opłaconą odpowiedzią i zwykła, obie bez tekstu na odwrocie.

500 PLN450 PLN
42823

1940 formularz poczty niemieckiej z Krakowa wykonany na polskiej całostce.

80 PLN100 PLN
42831

1940 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy w dużym formacie, 8 gr parka pozioma, z błędem: "barwne poziome rysy na znaczkach"; bardzo dobry/ dobry stan zachowania (brak narożnika między znaczkami); gwarancja i oznaczenie MK Walocha.

200 PLN150 PLN
42834

1940 arkusz znaczków urzędowych przedostatniego najwyższego nominału, arkusz złożony w połowie.

220 PLN190 PLN
42835

180 PLN150 PLN
42847

300 PLN270 PLN