Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
44309 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie różowobrązowej, gwarancja i oznaczenie. | 600 PLN | 600 PLN | |
44319 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek w barwie brązowoczerwonej z poz. 34, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 300 PLN | 300 PLN | |
44324 |
1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z lekko przesuniętym w prawo nadrukiem i błędem z poz.5 "przerwana cyfra 5" (Fi.900.-), gwarancja Schmutz. | 750 PLN | 750 PLN | |
44361 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja i oznaczenie Walocha. | 60 PLN | 60 PLN | |
44389 |
1945 wyzwolenie miast, dolny prawy znaczek z błędem "zalana cyfra 5", gwarancja i oznaczenie. | 100 PLN | 80 PLN | |
44394 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem odwróconym z poz. 34 z nadrukiem z poz. 17, bardzo rzadki znaczek znany z jednej połówki arkusza przedrukowanego 50-cio znaczkowa formą przedrukową, rzadkość tego bardzo popularnego wydania, dobry stan zachowania, niewielki ślad po podlepce, fotoatest Schmutz. | 5 000 PLN | 5 000 PLN | |
44399 |
1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr. poz.73/84 - górne z nadrukiem typu I, a dolne z nadrukiem typu II, dodatkowo oprócz dwóch parek pionowych z różnym krojem litery Ł (Fi.300.-), prawy górny z błędem na poz.24/74 "cyfra 1 bez noska", a lewy dolny z niekatalogowanym znacznym błędem na poz.33/83 "uszkodzona rzymska cyfra I"; (w sumie Fi.675.-), gwarancja i opis. | 600 PLN | 600 PLN | |
44419 |
1945 wyzwolenie miast, parka z dwóch różnych połówek arkusza przedrukowywanych osobno, górny znaczek z silnym abklaczem nadruku, drugi bez, gwarancja i oznaczenie Krawczyk. | 50 PLN | 50 PLN | |
44459 |
1945 wyzwolenie miast, czworoblok znaczków z poz. 57/68, górny prawy znaczek z błędem "pierwsza litera e jak litera o", dolny lewy znaczek z błędem "Kieice", gwarancja i opis Walocha. | 120 PLN | 100 PLN | |
44473 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "drugie e zamknięte", gwarancja i oznaczenie. | 60 PLN | 60 PLN | |
44482 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem odwróconym z poz. 29 z błędem "druga litera e odmiennego kroju", gwarancja i oznaczenie Berbeka. | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
44485 |
1945 "Gniezno" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowy znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z III walca na poz.70 "kropka w prawej 5 i pionowa kreseczka pod P", gwarancja i opis. | 40 PLN | 40 PLN | |
44487 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i oznaczenie. | 70 PLN | 70 PLN | |
44488 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "ścięta litera z w zł", gwarancja i oznaczenie. | 70 PLN | 70 PLN | |
44489 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "litera e zamknięta", gwarancja i oznaczenie. | 60 PLN | 60 PLN | |
44530 |
1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 41-42 z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 80 PLN | 290 PLN | |
44573 |
1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Zakopane" z niekatalogowanym błędem jak B10 na poz.86 "litera e zamknięta jak o", gwarancja i opis. | 60 PLN | 60 PLN | |
44580 |
1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, narożny znaczek za 3 zł./25 gr. ze skośnie obróconym nadrukiem, niekatalogowanym błędem "zalane litera e i cyfry 45" oraz błędem na poz.100 znaczka podstawowego "wypusta w literze A:", gwarancja i opis. | 150 PLN | 150 PLN | |
44613 |
1945 wydanie łódzkie, seria z numerami rozrachunkowymi na dolnym marginesie. | 30 PLN | 30 PLN | |
44665 |
1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek cięty, ślad po podlepce, gwarancja Krawczyk. | 950 PLN | 950 PLN | |
44668 |
1945 list z Katowic do hajduk Wielkich, prowizoryczny kasownik upt Katowice 10. | 100 PLN | 80 PLN | |
44695 |
1945 zabytki Krakowa, znaczek z ząbkowaniem ZL11 na papierze x2, ciekawa smuga, gwarancja i oznaczenie Walocha. | 30 PLN | 30 PLN | |
44701 |
1945 list polecony z Dębicy do Przeworska, znaczek z silnie przesuniętą perforacją pionową pomiędzy znaczkami, na odwrocie stempel odbiorczy. | 60 PLN | 50 PLN | |
44719 |
1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł. z błędem na poz.21 dolnego sektora "kropka między cyframi drugiej liczby 10", gwarancja. | 60 PLN | 60 PLN | |
44726 |
1945-1948 karnet - "POTĘŻNA FLOTA WARUNKIEM BOGACTWA NARODU" ze znaczkami z dopłatą na Ligę Morską. | 250 PLN | 250 PLN | |
44752 |
1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, znaczek cięty - nadużycie formy. | 30 PLN | 25 PLN | |
44778 |
1945 Westerplatte - FDC, znaczek za 1+9 zł. w kolorze ciemno niebieskawoszarym, oryginalnie kasowany na odwrocie karty pocztowej datownikiem prowizorycznym Olsztyn 2 (a) w pierwszym dniu obiegu, w takiej postaci niespotykany, gwarancja i opis. | 200 PLN | 200 PLN | |
44790 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Jendroszek. | 550 PLN | 495 PLN | |
44810 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem. | 100 PLN | 100 PLN | |
44818 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym formy II typ 1, gwarancja Gryżewski, Mikstein. | 500 PLN | 450 PLN | |
44823 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym typ 2, gwarancja Schmutz. | 500 PLN | 450 PLN | |
44826 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym formą III typ 2, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 500 PLN | 450 PLN | |
44832 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie czerwonej z nadrukiem formy II typ 2, gwarancja Gryżewki, Schmutz. | 1 500 PLN | 1 350 PLN | |
44836 |
1945 wydanie przedrukowe, parka kasowanych znaczków za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy typ 1+2 poz.67/68 (Fi.4000.-); to najdroższe znaczki powojennej Polski znajdujące się w prawdziwym obiegu pocztowym, ten wycinek doskonale ilustruje jak je pozyskiwano - ze zwykłych obiegowych kopert; szukano ich w całej Polsce, a znaleziono na listach z kilku jedynie miast, pozyskanie z obiegowych znaczków nierozerwanej parki o różnych typach nadruku dużo trudniejsze niż w przypadku znaczków czystych, gwarancja i opis Ryblewski. | 3 400 PLN | 3 050 PLN | |
44840 |
1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków za 1,50 zł./25 gr. w kolorze czerwonym (Mi.2 x 800 euro) - z nadrukiem II formy poz.57/58; po lewej typu 1, a po prawej typu 2 (Fi.4000.-), najlepszy znaczek podstawowy Polski Ludowej, sygnowane RMK, gwarancja Mikulski, z opisem Wiatrowski. | 4 000 PLN | 3 525 PLN | |
44841 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym formy III typ 1 z poz. 11 z usterką "otwarta cyfra 0", gwarancja Mikulski. | 550 PLN | 495 PLN | |
44843 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie jasnoróżowej, gwarancja i opis Walisch. | 1 000 PLN | 3 100 PLN | |
44860 |
1945 zabytki Gdańska, próba znaczka w barwie fioletowoniebieskiej, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 2 500 PLN | 2 250 PLN | |
44862 |
1945/49 Warszawa oskarża, projekt w barwie zielonej odbiegający znacznie od ostatecznie przyjętych wzorów, zamiast napisu POLSKA oznaczenie P.W.P.W. (Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych), drukowane w dwunastoznaczkowych arkusikach z wzorów przygotowanych do wydań z lat 1945/50. | 300 PLN | 300 PLN | |
44866 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie jasno karminowoczerwonej na papierze y4a, gwarancja i oznaczenie Walocha. | 15 PLN | 15 PLN |