Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
51289 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 22. | 50 PLN | 70 PLN | |
51290 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 14. | 50 PLN | 60 PLN | |
51291 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 27, przesłana 21.VIII ambulansem WOROCHTA-STANISŁAWÓW do Lwowa, dobry stan zachowania. | 120 PLN | 150 PLN | |
51303 |
1945 całostka na kartonie seledynowym. | 50 PLN | 50 PLN | |
51304 |
1945 całostka na kartonie kremowym. | 50 PLN | 50 PLN | |
51307 |
1945 całostki wydania prowizorycznego ostemplowana w Poznaniu. | 250 PLN | 365 PLN | |
51308 |
1945 całostki wydania prowizorycznego z nadrukiem opłaty gotówkowej i hasłem propagandowym, gwarancja Pelczar. | 150 PLN | 310 PLN | |
51309 |
1945 całostki wydania prowizorycznego z nadrukiem opłaty gotówkowej. | 100 PLN | 100 PLN | |
51310 |
1945 całostki wydania prowizorycznego z nadrukiem opłaty gotówkowej. | 70 PLN | 70 PLN | |
51375 |
1949 jedna z najrzadszych podstawowych całostek okresu powojennego, w idealnym stanie, gwarancja. | 650 PLN | 585 PLN | |
51426 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 15 i ilustracją 16, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz. | 300 PLN | 300 PLN | |
51458 |
1950 groszy, całostka z nadrukiem groszy typ 14 w barwie niebieskiej. | 50 PLN | 50 PLN | |
51503 |
1954 koperta z nadrukiem nowej wartości. | 120 PLN | 120 PLN | |
51515 |
1955 pomnik Mikołaja Kopernika w Warszawie, całostka z sygnaturą XII.55. | 40 PLN | 40 PLN | |
51520 |
1956 karty pocztowe czyste, rocznik - 6 sztuk (Fi.83.-). | 80 PLN | 90 PLN | |
51525 |
1957 samolot nad Krakowem, koperta z sygnaturą X-1958. | 25 PLN | 25 PLN | |
51548 |
1960 zabytkowe budowle miast polskich, całostka z sygnaturą II.60. | 20 PLN | 20 PLN | |
51591 |
1964 całostki, rocznik: 4 koperty i 21 kart (Fi.226.-). | 110 PLN | 99 PLN | |
51600 |
1965 700-lecie Warszawy, całostka z uszkodzonym III w sygnaturze III.65. | 50 PLN | 50 PLN | |
51603 |
1966 karty pocztowe czyste, rocznik - 22 sztuki (Fi.94,50). | 50 PLN | 45 PLN | |
51605 |
1967 koperta lotnicza "Ptasie pióro" z sygnaturą I-68. | 40 PLN | 40 PLN | |
51619 |
1969 40-lecie PLL "Lot", koperta z sygnaturą VI.70. | 40 PLN | 40 PLN | |
51634 |
1971 25-lecie ORMO, całostka z przesuniętym drukiem barw czerwonej i czarnej, gwarancja Pelczar. | 100 PLN | 100 PLN | |
51638 |
1971 turystyka - Siedlce, całostka z niespasowanym drukiem kolorów, gwarancja Pelczar. | 40 PLN | 40 PLN | |
51646 |
1972 Mikołaj Kopernik, całostka z sygnaturą I.75. | 50 PLN | 50 PLN | |
51667 |
1976 POSTLOT, koperta lotnicza z sygnaturą (1978) 1.040.000. | 40 PLN | 40 PLN | |
51696 |
1980 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna bratnich miast; Kraków - Bratysława - Kijów, całostka z nadrukiem z okazji wystawy filatelistycznej w Żilinie. | 40 PLN | 40 PLN | |
51697 |
1980 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna bratnich miast; Kraków - Bratysława - Kijów, karnet. | 40 PLN | 40 PLN | |
51699 |
1980 30-lecie PZF, karnet. | 90 PLN | 90 PLN | |
51711 |
1983 Światowy Rok Telekomunikacji, karnet. | 80 PLN | 80 PLN | |
51716 |
1984 całostka z dodrukiem z okazji Krajowej Wystawy Filatelistycznej za zgodą Ministerstwa Łączności, o nakładzie 300 sztuk. | 50 PLN | 50 PLN | |
51743 |
1992 poczet królów i książąt polskich, całostka z podwójnym napisem "KARTKA POCZTOWA" i sygnaturą IV 1992, gwarancja Pelczar. | 50 PLN | 50 PLN | |
51774 |
1925-35 zestaw nalepek Ligi Obrony Powietrznej Państwa, wszystkie w bardzo dobrym stanie, jedna ze śladem po podlepce. | 200 PLN | 160 PLN | |
51803 |
1930 LZ 127 Graf Zeppelin - lot nad Bałtykiem - poczta fińska, widokówka opłacona znaczkiem przedrukowym poczty sterowcowej przesłana Helsinek do Krlsruhe, dodatkowy stempel okolicznościowy, kasownik z miejsca lądowania w Friedrichshafen. | 480 PLN | 480 PLN | |
51812 |
1932 LZ 127 Graf Zeppelin - 8 lot do Ameryki Południowej, list wysłany z Warszawy przez Friedrichshafen do Brazylii, dodatkowy czerwony stempel okolicznościowy lotu, dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | 2 200 PLN | 2 200 PLN | |
51818 |
1932 LZ 127 Graf Zeppelin - 2 lot do Ameryki Południowej - poczta boliwijska, widokówka wysłana 8.IV z Cochabamba do Niemiec (Sieger 146A). | 150 PLN | 150 PLN | |
51820 |
1932 LZ 127 Graf Zeppelin - 4 lot do Ameryki Południowej - poczta argentyńska, widokówka wysłana 3.III z Buenos Aires do Lorch (Sieger 159I). | 200 PLN | 200 PLN | |
51821 |
1933 polecony list lotniczy z Rybnika do Brazylii przewieziony niemieckim zeppelinem "Graf Zeppelin" drugim lotem na trasie Europa - Ameryka Południowa, stemple zeppelinowe, na odwrocie stempel tranzytowy z Berlina i odbiorczy na odwrocie, bardzo dobry stan zachowania. | 3 000 PLN | 3 400 PLN | |
51832 |
1934 LZ 127 Graf Zeppelin - 12 lot do Ameryki Południowej, list polecony z Rybnika do Brazylii nadany 3.12.34, stempel okolicznościowy poczty sterowcowej oraz stemple tranzytowe i odbiorcze, bardzo dobry stan zachowania, fotoatest. | 12 000 PLN | 12 000 PLN | |
51836 |
1935 XXIII Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o puchar Gordon - Benetta w Warszawie, list ekspresowego przesłany balonem "Legionowo", który 17.09. wylądował w Sokołowie Podlaskim, następnie dosłana do adresata w Gdańsku, znaczki w tym dla polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku skasowane datownikiem okolicznościowym zawodów, dodatkowy stempelek "POCZTA BALONOWA/ PAR BALLON", na odwrocie stempel odbiorczy. | 100 PLN | 211 PLN |