Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
24418 |
1943 kartka z wielkanocna grafiką obozową, stempel okolicznościowy "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU". 26.IV - 1943 - 2.V.". | 90 PLN | 90 PLN | |
24423 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, znaczek za 5 f na karcie skasowany 24 V stemplem okolicznościowym "400-LECIE KOPERNIKA"; dodatkowo stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" - ciekawa treść; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | 250 PLN | 250 PLN | |
24440 |
1943-44 Hetmani, seria czysta (Fi.250.-), gwarancja. | 225 PLN | 225 PLN | |
24463 |
1943 Obrona Warszawy, czysty znaczek za 10+40 f., gwarancja. | 45 PLN | 45 PLN | |
24466 |
1943 obrona Warszawy, gwarancja Walocha. | 30 PLN | 30 PLN | |
24472 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości, gwarancja Walocha. | 40 PLN | 40 PLN | |
24476 |
1943 Polska YMCA, karta z wydrukowanym na odwrocie tekstem ozdobiona grafiką Koła Filatelistów, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "WILNO" z okazji rocznicy wyzwolenia Wilna w 1919; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | 200 PLN | 200 PLN | |
24491 |
1943 znaczek na przesyłki urzędowe, gwarancja Walocha. | 20 PLN | 20 PLN | |
24551 |
1944 150. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, gwarancja Walocha. | 15 PLN | 15 PLN | |
24560 |
1944 święto 3 Maja, gwarancja Walocha. | 15 PLN | 15 PLN | |
24577 |
1944 Święto Morza, gwarancja. | 15 PLN | 15 PLN | |
24580 |
1944 Rok Olimpijski, kasowany znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym, gwarancja. | 40 PLN | 40 PLN | |
24581 |
1944 karta "firmowa" klubu sportowego KS KRESY na froncie ozdobiona grafiką przedstawiającą godło klubu, a na odwrocie jego miniaturką, z fantazyjnym napisem POCZTÓWKA, ofrankowana znaczkiem Rok Olimpijski skasowanym stemplem olimpijskim 13.VIII - dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | 600 PLN | 600 PLN | |
24590 |
1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria czysta, gwarancja. | 75 PLN | 75 PLN | |
24600 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną, gwarancja. | 15 PLN | 15 PLN | |
24646 |
1944 grafika obozowa z życzeniami "wesołych świąt" Wielkiej Nocy, na odwrocie stempelek własnościowy. | 250 PLN | 250 PLN | |
24647 |
24648 |
24663 |
1942 Budynek obozowy, kasowany znaczek za 10 f. niekatalogowany w kolorze szarym na papierze żółtobrunatnym gładkim cienkim, gwarancja i opis. | 400 PLN | 400 PLN | |
24671 |
1942 Trąbka pocztowa, seria znaczków czystych na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, na podlepkach (Fi.300.-), gwarancja. | 250 PLN | 200 PLN | |
24689 |
1943 menażka, oby MURNAU kartka nadana 23.12.43, gwarancja i oznaczenie. | 200 PLN | 1 340 PLN | |
24724 |
1944 Święto Morza, seria czysta marginesowa na liniowanym pionowo papierze listowym, pełne oryginalne gumowanie (Fi.600.-), gwarancja Wiatrowski. | 600 PLN | 90 PLN | |
24731 |
1944 herby, kartka nadana 30.10.44, do prywatnej korespondencji użyto formularza przeznaczonego do korespondencji urzędowej z stempelkiem "OPŁACONO RYCZAŁTEM", gwarancja. | 60 PLN | 50 PLN | |
24735 |
1944 Herby miast, seria kasowana, gwarancja. | 80 PLN | 80 PLN | |
24742 |
1944 Herby miast - Warszawa i Wieża Piastowska w Cieszynie, znaczki na liście (opłata niezgodna z taryfą) wysłanym 3.XII, dodatkowo stempel okolicznościowy z okazji rocznicy uruchomienia Poczty Obozowej; gwarancja Krawczyk. | 150 PLN | 150 PLN | |
24758 |
1944 Warszawa walczy, całostka o wyjątkowo ciemnym znaku opłaty z wydrukowanym na odwrocie zaproszeniem na odczyt YMCA, walor w bardzo dobrym stanie zachowania, gwarancja Schmutz. | 150 PLN | 130 PLN | |
24769 |
1944 "PŁONĄCA ŚWIECZKA U STÓP KOŁYSKI" - efektowny błąd w rysunku karty świątecznej z ilustracją w kolorze czerwonym opisany jako "duża świeczka przed lewą nogą kołyski" i pokazany w artykule pp K.Krupy i P.Pelczara "Odmiany, błędy i usterki kartek z Gross-Born Fi Cp 28-29-30 i propozycja nowego ich katalogowania" na stronie 115 w "Przeglądzie Filatelistycznym" 3/2013; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | 500 PLN | 510 PLN | |
24779 |
1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty bez kasownika na marginesie (Fi.500.-), gwarancja Schmutz. | 450 PLN | 400 PLN | |
24793 |
1944 Kaplica, znaczek za 20 f. w kolorze jasnozielonym z dużymi marginesami (Fi.500.-), ciekawe uszkodzenie dolnej ramki, gwarancja Schmutz. | 450 PLN | 400 PLN | |
24798 |
1944 Syrena, kasowany znaczek za 10 f. w rzadkim bardzo ciemnym odcieniu brunatnoróżowego na białym gładkim średnim papierze, dodatkowo bez perforacji poziomej na górze, gwarancja i opis 4c wg.Machowskiego Schmutz. | 500 PLN | 450 PLN | |
24801 |
1944 rocznica odzyskania dostępu do morza, znaczek za 20 f. (Fi.500.-), gwarancja Schmutz. | 500 PLN | 500 PLN | |
24803 |
1944 Caritas, czysty znaczek za 5 f., odmiana w kolorze ciemnofioletowobrązowym na papierze gładkim średnim gumowanym, w katalogu winien być oznaczony jako 9ax1 (UWAGA: zapis w katalogu Fischera mimo poprawek pozostaje błędny, zamieniono kolory, pominięto lub źle oznaczono wycenę znaczków bez podlepek, żadna istniejąca odmiana nie jest prawidłowo skatalogowana), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | 300 PLN | 270 PLN | |
24824 |
1944 znaczek z serii wydania definitywnej poczty polowej Armii Krajowej - na barykadach, znaczek z poprawianą gumą, gwarancja (G) Schmutz, Kronenberg. | 500 PLN | 500 PLN | |
24832 |
1944 korespondencja w sprawie pomocy w odnalezieniu rodzin zaginionych w czasie Powstania Warszawskiego - list żołnierza niemieckiego!!! do Rady Głównej Opiekuńczej w Krakowie - instytucji pośredniczącej i pomagającej w poszukiwaniach ludności, stempelek wpływu z 15.XII.1944 roku; jako adres zwrotny podano numer poczty polowej 64795, pismo zakończone tradycyjnym, w tamtym okresie, niemieckim pozdrowieniem. | 100 PLN | 100 PLN | |
24853 |
1943 getto w Częstochowie, kartka nadana 3.3.43 do Szwajcarii, stempelek getta "Ältestenrat in Tschenstochau", stemple niemieckiej cenzury, bardzo ładny stan zachowania. | 1 500 PLN | 1 350 PLN | |
24873 |
1940 znaczki wydania dla Polaków internowanych w Szwajcarii. | 100 PLN | 90 PLN | |
24946 |
1943 Oflag IIE - listownik z obozu, wysłany 18.10 do Warszawy, po lewej stronie wpisano pierwsze litery nazwiska jeńca - "Ko" od nazwiska "Kordos", umożliwiało to segregację przesyłek dla celów cenzury i służyło temu, aby ten sam cenzor obozowy sprawdzał korespondencję tych samych jeńców, co ułatwiało ścisłą kontrolę m.in. nastrojów jenieckich; stempelek cenzora obozowego nr.15 z parafką. | 40 PLN | 40 PLN | |
24965 |
1944 Oflag IID - kompletny listownik z nieoderwaną częścią na odpowiedź, datowany 31.XII.44, wysłany 5.1.45 z obozu do Bielska, niemy datownik nadawczy, stempelek cenzora obozowego z nr.16, na froncie po lewej stronie u dołu wpisane pierwsze litery nazwiska jeńca - "Po" od "Porębski", umożliwiało to segregację przesyłek dla celów cenzury i służyło temu, aby ten sam cenzor obozowy sprawdzał korespondencję tych samych jeńców, co ułatwiało ścisłą kontrolę m.in. nastrojów jenieckich; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 120 PLN | 120 PLN | |
24992 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, tereny północnoniemieckie, "Libertas" znaczek za 1(60f) na papierze białym cienkim pochodzący spośród kilku egzemplarzy dokumentujących druk, spoza zapasów poczty, gdyż te, po przywiezieniu do Pöhls, zostały w całości przedrukowane drewnianym stempelkiem PÖHLS, to najrzadszy znaczek poczt międzyobozowych, pięknie zachowany, w katalogu PPF z 1997r. wyceniony na 10000.-; w październiku 2010 sprzedany na aukcji w Berlinie za 1800 euro netto, gwarancja z opisem Schmutz. | 6 000 PLN | 5 400 PLN | |
25011 |
1945 poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Syrena", karta pocztowa z sygn. E/0281, datowana 30.X wysłana ze szpitala i obozu przejściowego "Grüner-Jäger" w miejscowości Riddagshausen w Brunszwiku do Wiśniewa pod Warszawą, stempelek cenzury wojskowej nr.295; walor w dobrym stanie zachowania, karta pionowo złamana (Fi.650.-). | 500 PLN | 400 PLN |