Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
24067 |
1940 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w małym formacie, 12 gr - frankatura wielokrotna, miejscowy list wysłany 19.12.1941 w Kielcach, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | 50 PLN | 45 PLN | |
24068 |
1940 znaczki z różnym rozstawieniem cyfr w nominale. | 20 PLN | 20 PLN | |
24072 |
1940 Oflag IXB, formularz potwierdzenia otrzymania paczki datowany 17.IV, wysłany z obozu 20.4.39 (błędnie ustawiona data roczna datownika) do Będzina, niemy kasownik nadawczy, stempelek cenzora obozowego nr.5; zwraca uwagę stempel w ramce "Leitpunkt: Kattowitz 2"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | 120 PLN | 120 PLN | |
24075 |
1940 formularz GG potwierdzenia wpłaty, niewielkie rozdarcie prawego odcinka. | 130 PLN | 130 PLN | |
24078 |
1941 2. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria 5 kart okolicznościowych ostemplowanych okolicznościowo 26.10 w: Krakowie, Lwowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie. | 120 PLN | 120 PLN | |
24080 |
1941 formularz poszukiwawczy Polskiego Czerwonego Krzyża wysłany 14.VIII z miejscowości Kańczuga do PCK w Krakowie, stempelek wpływu "16 SRP.1941"; dodatkowo propagandowy stempel zwycięstwa - V (Viktoria), wprowadzony do użycia w Generalnym Gubernatorstwie po ataku na Związek Sowiecki; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania; niewielkie ślady archiwizacji; gwarancja Schmutz. | 350 PLN | 350 PLN | |
24087 |
1941 widoki zabytkowych budowli (II) - Barbakan w Krakowie, unikalna - co zaznaczono w ateście, próba znaczka za 2 zł. w kolorze czarnosepia na białym grubszym papierze, lekko pionowo zgięta, fotoatest Krischke BPP. | 2 600 PLN | 2 600 PLN | |
24096 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 20 gr - frankatura pojedyncza, dowód nadania paczki o sygnaturze DPO449 (3.41) wysłanej 18.III z Falenicy; znaczek unieważniony datownikiem "FALENICA über WARSCHAU C1" z wyróżnikiem "b"; niecodzienna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.160.-)! | 120 PLN | 120 PLN | |
24123 |
1942 urodziny Hitlera, seria wydana na japońskim papierze, ostemplowana okolicznościowo na karcie 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Krakowie. | 30 PLN | 27 PLN | |
24128 |
1942 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w Kościelcu Pińczowskim do Krakowa, stempel pośrednictwa, dodatkowo propagandowy stempel zwycięstwa - V (Viktoria), wprowadzony do użycia w Generalnym Gubernatorstwie po ataku na Związek Sowiecki. | 140 PLN | 140 PLN | |
24144 |
1942 więzienie na zamku w Lublinie, przekaz paczkowy z Rudy Opalińskiej do więzienia. Zamek w Lublinie był uznawany za jedno z najcięższych niemieckich więzień w okupowanej Polsce[a]. Historycy obliczają, że w latach 1939–1944 przez więzienie przeszło około 40 tys. osób. W gronie tym znajdowali się m.in. aresztowani członkowie ruchu oporu, ofiary pacyfikacji i ulicznych łapanek, przestępcy pospolici oraz Żydzi. Około 2200 więźniów zginęło w śledztwie lub zmarło na terenie więzienia, a kolejne 4500 zamordowano w tajnych egzekucjach przeprowadzanych w okolicach Lublina. 18 640 więźniów zostało wywiezionych do obozów koncentracyjnych, z czego około 3600 poniosło tam śmierć. | 200 PLN | 200 PLN | |
24145 |
1942 niemiecki przekaz pocztowy. | 80 PLN | 80 PLN | |
24146 |
1942 formularz przesyłki ekspresowej. | 80 PLN | 80 PLN | |
24150 |
1943 "unbekannt/ Aufruf Erfolglos" rzadki stempel urzędu pocztowego we Lwowie informujący o niemożliwości doręczenia przesyłki odciśnięty na formularzu kartkowym o sygnaturze DPO 444 (3.41), nadawcą którego jest Gertruda Potocka, wysłany 14.5 z Czortkowa do Lwowa, przesyłka niedoręczona, opatrzona stosowną adnotacją, zwrócona do nadawcy stempelek "Zurück": bardzo ciekawa całość w dobrym stanie zachowania (niewielkie zaplamienia). | 350 PLN | 350 PLN | |
24169 |
1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 6 gr. z przesuniętą cyfrą wartości, gwarancja. | 150 PLN | 150 PLN | |
24171 |
1943 godło III rzeszy na tle Wawelu, znaczek z silnym abklaczem. | 100 PLN | 100 PLN | |
24172 |
1943 znaczek makulaturowy z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja. | 100 PLN | 100 PLN | |
24175 |
1943 (?) "Nächtraglich entwertet" rzadki stempel pocztowy na miejscowym liście urzędowym przesłanym w Warszawie, w urzędzie nadawczym znaczek nie został skasowany, a w urzędzie odbiorczym - aby uniemożliwić jego powtórne użycie - unieważniono go stempelkiem "Nächtraglich entwertet"; ładna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | 250 PLN | 250 PLN | |
24177 |
1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 24 gr - frankatura pojedyncza, druk - "Decyzja zapomogowa" przesłany miejscowo 11.5.44 w Warszawie, znaczek skasowany datownikiem WARSCHAU C1 z wyróżnikiem "am"; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
24178 |
1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony wysłany 26.8 z Berlina do Starachowic, datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | 30 PLN | 30 PLN | |
24182 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji w Tymbarku do Limanowej. | 40 PLN | 40 PLN | |
24207 |
1944 list z Lublina 13.4.44 do Oszczowa w gminie Dołchobyczów gdzie w tym okresie doszło do mordu na polskiej ludności przez ukraińskich nacjonalistów, stempelek z informacją o czasowym braku możliwości doręczenia przesyłki " Sendung z. Zt. unzustellbar / Neue Anschrift abwarten / Zurück an Absender". | 500 PLN | 500 PLN | |
24208 |
1944 kartka ekspresowa z Warszawy do Sztokholmu z prośbą pomoc w postaci paczki, tak zwana korespondencja "żebracza", stempel cenzury Wermachtu, ślady cenzury chemicznej przeprowadzanej w celu poszukiwania ukrytego tekstu. | 150 PLN | 150 PLN | |
24220 |
1944 wydanie na Fundusz Generalnego Gubernatorstwa, makulaturowy znaczek cięty, gwarancja. | 200 PLN | 200 PLN | |
24221 |
1944 wydanie na fundusz kultury GG, znaczek cięty zw pięknym stanie, gwarancja Schmutz. | 500 PLN | 500 PLN | |
24242 |
1944 telegram nadany 8.IV z Warszawy do Lublina (koperta dobierana); walor nieczęsto oferowany na rynku. | 120 PLN | 120 PLN | |
24252 |
2008 zeszyt wydania Arge Generalgouverment 1939 - 1945 autorstwa Michaela Schweizera i Otto Thala, język angielski, 90 stron, liczne ilustracje. | 100 PLN | 90 PLN | |
24277 |
1945 specjalna karta dla robotników przymusowych z krajów Europy Wschodniej w III Rzeszy, część na odpowiedź karty podwójnej wysłana 17.1 ze szpitala dziecięcego w Bad Hall do obozu pracy przymusowej Reichsbahnlager 5 St.Martin b/Traun; karty stosowane głównie przez robotników ukraińskich, użyte przez Polaków - bardzo rzadkie; bardzo dobry stan zachowania. | 300 PLN | 300 PLN | |
24294 |
1941 Wdowa pierwszego wydania w kolorze karminowym na papierze x2 o nakładzie 200 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 750 PLN | 750 PLN | |
24307 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze szaroniebieskim na papierze y4 o nakładzie 207 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 800 PLN | 720 PLN | |
24312 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze zielononiebieskim na papierze y2 o nakładzie 232 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 600 PLN | 600 PLN | |
24318 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ciemnozielonym na papierze x2 o nakładzie 276 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 400 PLN | 360 PLN | |
24320 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ciemnooliwkowym na papierze y2 o nakładzie 204 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 800 PLN | 720 PLN | |
24324 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze w kolorze ciemnobrązowym na papierze y2 (nakład 208 sztuk), gwarancja i opis Schmutz. | 700 PLN | 700 PLN | |
24330 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze karminowobrązowym na papierze x2 o nakładzie 183 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 850 PLN | 750 PLN | |
24338 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, gwarancja Walocha. | 30 PLN | 30 PLN | |
24343 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, gwarancja Walocha. | 25 PLN | 25 PLN | |
24346 |
1942 Madonna, kasowana seria na papierze białym gładkim bibułkowym (Fi.185.-), gwarancja. | 150 PLN | 150 PLN | |
24383 |
1942-43 Cyfry, kasowana seria znaczków dopłaty - wszystkie podstawowe odmiany (Fi.595.-), gwarancja. | 480 PLN | 480 PLN | |
24416 |
1942 kartka z grafiką obozową "Łazienki Królewskie w warszawie", drobne zaplamienia. | 70 PLN | 70 PLN |