Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
21437 |
1943 druga seria wydania rządu na emigracji w czworoblokach z nazwą drukarni na marginesie "inprintem" na marginesie oprócz znaczka za 1,50 zł. | 250 PLN | 225 PLN | |
21470 |
1939 Obszary anektowane przez Niemcy, polska całostka wysłana 27.XII z Poznania do Plauen, znak opłaty skasowany datownikiem POSEN z wyróżnikiem "*3h"; zwraca uwagę, że karta nie została użyta jako formularz - przesyłka nie był zwolniona od opłaty pocztowej (np. poczta polowa), czyli została użyta jako karta pocztowa; bardzo dobry stan zachowania. | 200 PLN | 210 PLN | |
21476 |
1939 okupacja sowiecka, ekspresowy list polecony z Sokala 5.12.39 do Lwowa, mieszana frankatura polsko - rosyjska, na froncie stempel odbiorczy ze Lwowa. | 300 PLN | 300 PLN | |
21500 |
1940 okupacja sowiecka polskich obszarów anektowanych przez Litwę - karta, część na odpowiedź wysłana 6.8 z Wilna do stalagu VIB, litewski datownik nadawczy poczty głównej w Wilnie "VILNIUS C" z wyróżnikiem "f", stempelek cenzora obozowego nr.2; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. Po sowieckiej napaści na Polskę 17.IX.1939, Sowieci przekazali Litwinom Wilno z okolicami, w okresie od 28.X.1939 do 15.VI.1940 Wilno pozostawało pod okupacją litewską, w nocy z 14/15.VI z baz wojskowych na terenie Litwy, jak też z obszaru ZSRS na teren Litwy wkroczyło 200.000 żołnierzy rosyjskich - nastąpiła okupacja sowiecka całej Litwy, a w tym II sowiecka okupacja Wileńszczyzny. | 150 PLN | 150 PLN | |
21514 |
1941 Okupacja niemiecka terenów anektowanych przez ZSRR, a wcześniej przez Litwę (poza obszarem wileńskim), seria czysta, sygnowana Ф w kółeczku przez państwową filatelistyczną firmę radziecką. | 440 PLN | 396 PLN | |
21530 |
1942 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ostland", frankatura mieszana - znaczki z nadrukiem i znaczek niemiecki bez nadruku!!! ekspresowy list polecony (przefrankowany) wysłany 4.9 z Wilna do Łańcuta, znaczki unieważnione datownikiem VILNIUS z wyróżnikiem "b", nalepka polecenia urzędu Wilno 9; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (znaczek za 3 Pf minimalne ubytki barwnika na froncie znaczka u dołu po prawej). | 100 PLN | 100 PLN | |
21540 |
1943 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez Litwę, a następnie przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ostland", część na odpowiedź karty do oflagu IIC wysłana 12.VIII z maleńkiej miejscowości Sangroda, przed 1939 rokiem leżącą na Litwie, tuż za polską granicą; idealnie odciśnięty datownik nadawczy "SANGRUDA SEINU APSKR." (Sangroda powiat sejneński), stempelek cenzora obozowego nr.28; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania. | 250 PLN | 250 PLN | |
21557 |
1932 oryginalne zdjęcie (11x82 mm) opisane na odwrocie "przed nominacją na podchorążych wizyta u dowódcy 81 pp w Grodnie, Włodzimierz Bieńkiewicz"; na mapie widocznej po lewej stronie zdjęcia widoczny napis "MARSZE I BOJE 41GO SUW.P.P.". | 150 PLN | 150 PLN | |
21562 |
1938 Zaolzie, znaczki czechosłowackie ostemplowane na kopercie kasownikami: "CESKY TESIN" 1.X i prowizorycznym polskim "CIESZYN 2" 2.X; dodatkowo stempel propagandowy "BOHATERSKIE ZAOLZIE/ WRÓCIŁO DO POLSKI" i na odwrocie "NASI BRACIA Z ZA OLZY/ ZŁĄCZYLI SIĘ Z MACIERZĄ" (Myślicki 38 244 + 245). | 80 PLN | 80 PLN | |
21570 |
1939 list z niemieckiej poczty polowej stacjonującej w Grodzisku wysłany 29.11.39 do berlina, znak opłaty unieważniony stemplem "ORTSKOMMANDO ZYRARDOW", obok polski kasownik z Grodziska. | 100 PLN | 100 PLN | |
21596 |
1941 list polecony z Wilna do Lwowa, na odwrocie stempel odbiorczy. | 200 PLN | 200 PLN | |
21600 |
1942 Tajna Poczta Podziemna, wydanie o wzorach nawiązujących do wydania londyńskiego, cięta seria niegumowana, w dawnych katalogach pierwsze osiem znaczków katalogowano jako nowodruki, poza niewielkimi zmechaceniami lub minimalnym ścienieniem w miejscu podlepki na kilku znaczkach zachowane w bardzo ładnym stanie. | 300 PLN | 400 PLN | |
21612 |
1942 Polskie Siły Zbrojne w ZSSR, odbitka z unieważnionej matrycy znaczka wydania "STAN" - zatwierdzonego do druku, ale zaniechanego z powodów politycznych przez motyw mapy Polski na tle orła białego z miastami Wilno i Lwów, ku którym zmierza żołnierz i matka Polka z dziećmi, który to był dla władz radzieckich nie do przyjęcia. | 100 PLN | 100 PLN | |
21613 |
1942 poczta polowa polskich sił zbrojnych w ZSRR - Dojdziemy, odbitka znaczków z unieważnionej matrycy w kolorze czarnym. | 100 PLN | 100 PLN | |
21622 |
1943 Tajna Poczta Podziemna, wydanie urzędowe do opłaty tajnego "Monitora Polskiego", parka znaczków o różnych nominałach 2 i 1 zł, uszkodzone ramki wokół nominałów. | 400 PLN | 410 PLN | |
21642 |
1943 Tajna Poczta Podziemna, wydanie urzędowe do opłaty tajnego "Monitora Polskiego", znaczki ząbkowane stemplowane na wycinkach. | 600 PLN | 600 PLN | |
21651 |
1944 aerograf - o rzadko spotykanej ilustracji wysłany z II Korpusu we Włoszech do żołnierza I Korpusu w Szkocji, stempelek cenzury nr.52 Głównego Biura Wymiany Korespondencji; w 1941 roku poczta brytyjska wprowadziła w celu zmniejszenia obciążenia samolotów przesyłkami lotniczymi aerografy; nadawca pisał treść i adres na specjalnym formularzu, który następnie był cenzurowany i fotografowany na mikrofilmie, rolki filmów przewożone drogą lotniczą, a na miejscu odbioru z filmów wykonywano powiększenia w formacie 10 x 13 cm, wkładano do kopert okienkowych i wysyłano do odbiorców normalną drogą pocztową. | 100 PLN | 100 PLN | |
21655 |
1944 Armia Polska w ZSRR, "26 LAT ARMII CZERWONEJ" - formularz z propagandową ilustracją wysłany 3.III do miejscowości Kustanaj w Kazachstanie za pośrednictwem radzieckiej poczty polowej 38504 przydzielonej do obsługi 6 Pułku Piechoty 2 Dywizji Piechoty, kasownik odbiorczy, stempelek cenzury 68963; doskonały stan zachowania. | 300 PLN | 300 PLN | |
21700 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, rzadka jako kasowana seria cięta. | 200 PLN | 180 PLN | |
21734 |
1939 I wydanie przedrukowe, 12 gr - frankatura pojedyncza, formularz kartkowy wysłany 15.VII.1940 z Warszawy do Kielc, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym - polskim przedwojennym wirnikiem; bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
21744 |
1939 Oflag XIA, prowizoryczny formularz datowany 2.XII, wysłany 3.XII z Warszawy do obozu, stempel prowizoryczny - przedwojenny polski datownik WARSZAWA 1 z wyróżnikiem "4a"; stempelek cenzora nr.1 z parafką; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 80 PLN | 80 PLN | |
21759 |
1940 kartka z Kleczy Górnej do Niemiec, prowizoryczny kasownik agencji pocztowej. | 90 PLN | 90 PLN | |
21761 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), cięta seria czysta, bardzo dobry stan zachowania, każdy znaczek gwarancja. | 3 600 PLN | 3 600 PLN | |
21783 |
1940 całostka z hasłem propagandowym I. | 35 PLN | 35 PLN | |
21792 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XXIIb "Infolge ..." w podpisie "Postamt Krakau 3", wysłana 25.5 z urzędu Kraków 3 do Kielc, dodatkowo niebieski stempel urzędowy; walor w idealnym stanie zachowania; gwarancja. | 350 PLN | 350 PLN | |
21797 |
1940 list urzędowy z Warszawy z Rejestru Skazanych do posterunku polskiej policji w Lublinie. | 160 PLN | 160 PLN | |
21813 |
1940 prowizoryczny formularz wysłany 29.II z miejscowości Staroniwa (obecnie dzielnica Rzeszowa) do oflagu VIIA, zwraca uwagę prowizoryczny jednowierszowy datownik biurowy "29. Feb. 1940" użyty jako stempel nadawczy; stempelek cenzora nr.3; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 120 PLN | 120 PLN | |
21816 |
1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), parka pionowa - część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania. | 70 PLN | 70 PLN | |
21820 |
1941 kasownik okolicznościowy z okazji urodzin A.Hitlera z Krakowa. | 10 PLN | 10 PLN | |
21824 |
1941 list polecony ze Starachowic do Niemiec, prowizoryczna erka. | 70 PLN | 70 PLN | |
21825 |
1941 list polecony z Nowego Sącza do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy prowizoryczna "R" Neu-Sandez. | 70 PLN | 70 PLN | |
21877 |
1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na kopercie listu poleconego skasowana okolicznościowo 14.8 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu stemplem okolicznościowym z okazji II rocznicy powstania GG, na odwrocie datownik odbiorczy z 15.8; zwraca uwagę nalepka polecenia KRAKAU 2V, bardzo dobry stan zachowania. | 60 PLN | 60 PLN | |
21941 |
1943 zestaw 17 talonów materiałowy (Prämienmarke) na różne reglamentowane produkty. | 500 PLN | 440 PLN | |
21944 |
1943 zestaw znaczków sądowych dla Generalnego Gubernatorstwa w czworoblokach. | 200 PLN | 170 PLN | |
21984 |
1944 list urzędowy do Wołomina opłacony frankaturą mechaniczna z Warszawy, katalog Fischer 750,- zł. | 350 PLN | 350 PLN | |
21988 |
1944 znaczki III Rzeszy użyte w Generalnym Gubernatorstwie, list wysłany z Wiednia do Nowej Słupi, przez przeoczenie znaczki nie zostały skasowane w miejscu nadania, ostemplowano je 30.6 w urzędzie nadrzędnym w Kielcach; niecodzienny walor. | 120 PLN | 120 PLN | |
22034 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze szaroniebieskim na papierze x2 o nakładzie 1137 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 140 PLN | 126 PLN | |
22089 |
1942 Matka Boska Obozowa, całostka z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz. | 100 PLN | 100 PLN | |
22090 |
1942 Matka Boska Obozowa, całostka z dodatkowym stemplem "wystawa filatelistyczna", na odwrocie gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 100 PLN | 100 PLN | |
22091 |
1942 Matka Boska Obozowa, całostka z dodatkowym stemplem "wystawa filatelistyczna", na odwrocie gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 100 PLN | 100 PLN |