Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
24424 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem w górę stalorytu - środka rysunku znaczka - owal częściowo wydrukowany już na marginesie znaczka. W wydaniu tym często spotyka się przesunięcia druku ale rzadko aż tak silne. | 90 PLN | 80 PLN | |
24426 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, arkusz sprzedażny znaczka za 1,55 zł zagięty w połowie. | 140 PLN | 140 PLN | |
24452 |
1957 X Wyścig Pokoju, parka pozioma znaczków za 1,50 zł, prawy z błędem "Q zamiast O w POLSKA" na poz.53; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | 50 PLN | 50 PLN | |
24454 |
1957 kwiaty chronione, znaczek z przesuniętym drukiem kolorów. | 300 PLN | 250 PLN | |
24457 |
1957 kwiaty chronione, znaczek z przesuniętym drukiem barwy ciemnozielonej. | 40 PLN | 36 PLN | |
24514 |
1958 FDC - "400-lecie Poczty Polskiej" blok wydrukowany na jedwabiu (Fi.55.- Mi.50 euro). | 40 PLN | 40 PLN | |
24597 |
1960 Igrzyska Olimpijskie w Rzymie, rzadki makulaturowy bloczek bez gumy i suchego tłoczenia, fotoatest Weźranowski. | 1 000 PLN | 900 PLN | |
24654 |
1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, komplet trzech arkusików w doskonałym stanie. | 280 PLN | 280 PLN | |
24666 |
1962 rośliny ochronne, znaczek makulaturowy z poziomymi smugami (m.in uszkodzony nominał).Gwarancja Walocha | 85 PLN | 85 PLN | |
24672 |
1962 pierwszy zespołowy lot kosmiczny, lewy znaczek z błędem "brak napisu PWPW w sygnaturze". | 60 PLN | 60 PLN | |
24684 |
1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, ozdobny arkusik drukowany na bibułkowej przekładce międzyryzowej, znane nieliczne egzemplarze, gwarancja i oznaczenie "1151As". | 1 400 PLN | 1 260 PLN | |
24685 |
1962 Dzień Międzynarodowej Federacji Filatelistycznej, blok czysty (Fi.85.-). | 50 PLN | 50 PLN | |
24698 |
1963 100. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek za 60 gr z błędem na poz.13 "uszkodzona litera R w TRAUGUTT", papier ze znakiem wodnym w położeniu - III.8; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | 50 PLN | 50 PLN | |
24701 |
1963 Walka z głodem na świecie, znaczek za 40 gr dolny z błędem "plamka na górne pętli litery S w POLSKA" na poz.12, papier ze znakiem wodnym w położeniu III.5; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | 50 PLN | 50 PLN | |
24735 |
1963 Mistrzostwa Europy w koszykówce, pasek makulatury znaczków za 50 gr., wszystkie ze znacznym skośnym przesunięciem koloru zielonego, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i oznaczenie. | 2 400 PLN | 2 100 PLN | |
24738 |
1963 Mistrzostwa Europy w koszykówce, znaczek makulaturowy z silnie przesuniętym drukiem barwy czarnej w prawo, gwarancja Wysocki. | 270 PLN | 530 PLN | |
24743 |
1963 20-lecie Ludowego Wojska Polskiego, arkusz znaczka za 20 gr. | 80 PLN | 85 PLN | |
24780 |
1963 20-lecie Ludowego Wojska Polskiego, marginesowy znaczek za 3 zł. z niedawno odkrytym spektakularnym błędem "orzełek na hełmie żołnierza", na zwykłym nic nie ma - dziwne, że błąd pozostawał niezauważony przez pięćdziesiąt lat, gwarancja i opis. | 150 PLN | 150 PLN | |
24786 |
1963 zdobywanie kosmosu, blok z bardzo niskim dwucyfrowym numerem. | 150 PLN | 160 PLN | |
24831 |
1964 Walka i Męczeństwo Narodu Polskiego (I), arkusz znaczka za 40 gr (krzyż Virtuti Militari), przed 1 znaczkiem oznaczenie walca (1 walec, 1 nakład), czysty, bardzo dobry stan zachowania (arkusz zgięty poziomo pomiędzy 3 i czwartym rzędem). | 50 PLN | 50 PLN | |
24849 |
1964 Igrzyska Olimpijskie w Tokio, blok. | 70 PLN | 70 PLN | |
24866 |
1965 20. rocznica wyzwolenia Warszawy, lewy dolny znaczek z błędem "plamka na dłoni". | 45 PLN | 45 PLN | |
24908 |
1965 Siedem wieków Warszawy, narożny czworoblok bloków z marginesem i oznaczeniem walca, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 40 PLN | 40 PLN | |
24912 |
1966 zwierzęta kopalne - kręgowce, znaczek z silnie przesuniętym drukiem barwy czarnej i brązowej, gwarancja Petriuk. | 1 000 PLN | 1 000 PLN | |
24935 |
1966 kongres Kultury Polskiej, znaczek makulaturowy z szczątkowym drukiem barwy różowokarminowej, w zasadzie wyłącznie druk barwy różowej, gwarancja i opis Walisch. | 100 PLN | 100 PLN | |
24937 |
1966 ptaki leśne, znaczek z niespasowany drukiem barw powodującym powstanie wrażenie druku podwójnego (tułów ptaka). | 65 PLN | 85 PLN | |
24939 |
1966 Badanie kosmosu, parka znaczków za 40 gr., lewy z niekatalogowanym błędem "uszkodzonea litera K w POLSKA", gwarancja i opis. | 40 PLN | 40 PLN | |
24948 |
1967 XX Wyścig Pokoju, arkusz sprzedażny. | 30 PLN | 30 PLN | |
24953 |
1967 pomnik Powstańców Śląskich, arkusz sprzedażny. | 30 PLN | 30 PLN | |
24968 |
1967 Malarstwo europejskie w muzeach polskich, arkusik znaczka za 4.50 zł bez koloru brązowego (tekstu i nominału), niespotykany na rynku jeden z najrzadszych błędów ostatniego czterdziestolecia, gwarancja i opis Monkos. | 7 000 PLN | 6 300 PLN | |
24971 |
1967 100. rocznica urodzin Władysława Reymonta, arkusz sprzedażny. | 50 PLN | 50 PLN | |
25003 |
1969 turystyka, arkusz sprzedażny znaczka za 40 gr. | 100 PLN | 100 PLN | |
25004 |
1969 turystyka, arkusz sprzedażny znaczka za 60 gr. | 100 PLN | 100 PLN | |
25032 |
1970 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Szczecin - Poznań nr 920. | 15 PLN | 15 PLN | |
25052 |
1970 Dzień Znaczka - polskie malarstwo współczesne, znaczek makulaturowy bez druku barwy niebieskiej i zielonej (brak nominału), przesuniętą barwą czerwoną oraz przesuniętą perforacją. Znaczki makulaturowe z tego wydania przedostały się na rynek filatelistyczny w zdecydowanej większości przypadków bez gumy (spotykane z gumą mają często ją dorobioną później), często pogniecione i z uszkodzeniami rysunku. Klasyczny przypadek makulatury. | 700 PLN | 630 PLN | |
25129 |
1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska 73, nowodruk bloku. | 30 PLN | 30 PLN | |
25138 |
1974 V Kongres ZBoWiD, 30-znaczkowy arkusz sprzedażny - sektor 4, czysty; bardzo dobry stan zachowania (arkusz nie zgięty, ani nie złamany). | 80 PLN | 175 PLN | |
25177 |
1976 25-lecie pierwszego znaczka ONZ, arkusz sprzedażny. | 40 PLN | 70 PLN | |
25190 |
1976 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, czarnodruk z przekreślonym nominałem. | 50 PLN | 50 PLN | |
25225 |
1978 Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów w Hawanie, znaczek z silnie niespasowanym drukiem kolorów, gwarancja Wysocki. | 200 PLN | 190 PLN |