Die Auktion endet am 06.05.2024

Ergebnisse

Poz# Bilder Beschreibung Der Preis Der Kaufpreis
24424

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem w górę stalorytu - środka rysunku znaczka - owal częściowo wydrukowany już na marginesie znaczka. W wydaniu tym często spotyka się przesunięcia druku ale rzadko aż tak silne.

90 PLN80 PLN
24426

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, arkusz sprzedażny znaczka za 1,55 zł zagięty w połowie.

140 PLN140 PLN
24452

1957 X Wyścig Pokoju, parka pozioma znaczków za 1,50 zł, prawy z błędem "Q zamiast O w POLSKA" na poz.53; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

50 PLN50 PLN
24454

1957 kwiaty chronione, znaczek z przesuniętym drukiem kolorów.

300 PLN250 PLN
24457

1957 kwiaty chronione, znaczek z przesuniętym drukiem barwy ciemnozielonej.

40 PLN36 PLN
24514

1958 FDC - "400-lecie Poczty Polskiej" blok wydrukowany na jedwabiu (Fi.55.- Mi.50 euro).

40 PLN40 PLN
24597

1960 Igrzyska Olimpijskie w Rzymie, rzadki makulaturowy bloczek bez gumy i suchego tłoczenia, fotoatest Weźranowski.

1 000 PLN900 PLN
24654

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, komplet trzech arkusików w doskonałym stanie.

280 PLN280 PLN
24666

85 PLN85 PLN
24672

1962 pierwszy zespołowy lot kosmiczny, lewy znaczek z błędem "brak napisu PWPW w sygnaturze".

60 PLN60 PLN
24684

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, ozdobny arkusik drukowany na bibułkowej przekładce międzyryzowej, znane nieliczne egzemplarze, gwarancja i oznaczenie "1151As".

1 400 PLN1 260 PLN
24685

1962 Dzień Międzynarodowej Federacji Filatelistycznej, blok czysty (Fi.85.-).

50 PLN50 PLN
24698

1963 100. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek za 60 gr z błędem na poz.13 "uszkodzona litera R w TRAUGUTT", papier ze znakiem wodnym w położeniu - III.8; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

50 PLN50 PLN
24701

1963 Walka z głodem na świecie, znaczek za 40 gr dolny z błędem "plamka na górne pętli litery S w POLSKA" na poz.12, papier ze znakiem wodnym w położeniu III.5; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

50 PLN50 PLN
24735

1963 Mistrzostwa Europy w koszykówce, pasek makulatury znaczków za 50 gr., wszystkie ze znacznym skośnym przesunięciem koloru zielonego, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i oznaczenie.

2 400 PLN2 100 PLN
24738

1963 Mistrzostwa Europy w koszykówce, znaczek makulaturowy z silnie przesuniętym drukiem barwy czarnej w prawo, gwarancja Wysocki.

270 PLN530 PLN
24743

1963 20-lecie Ludowego Wojska Polskiego, arkusz znaczka za 20 gr.

80 PLN85 PLN
24780

1963 20-lecie Ludowego Wojska Polskiego, marginesowy znaczek za 3 zł. z niedawno odkrytym spektakularnym błędem "orzełek na hełmie żołnierza", na zwykłym nic nie ma - dziwne, że błąd pozostawał niezauważony przez pięćdziesiąt lat, gwarancja i opis.

150 PLN150 PLN
24786

1963 zdobywanie kosmosu, blok z bardzo niskim dwucyfrowym numerem.

150 PLN160 PLN
24831

50 PLN50 PLN
24849

1964 Igrzyska Olimpijskie w Tokio, blok.

70 PLN70 PLN
24866

1965 20. rocznica wyzwolenia Warszawy, lewy dolny znaczek z błędem "plamka na dłoni".

45 PLN45 PLN
24908

1965 Siedem wieków Warszawy, narożny czworoblok bloków z marginesem i oznaczeniem walca, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN40 PLN
24912

1966 zwierzęta kopalne - kręgowce, znaczek z silnie przesuniętym drukiem barwy czarnej i brązowej, gwarancja Petriuk.

1 000 PLN1 000 PLN
24935

1966 kongres Kultury Polskiej, znaczek makulaturowy z szczątkowym drukiem barwy różowokarminowej, w zasadzie wyłącznie druk barwy różowej, gwarancja i opis Walisch.

100 PLN100 PLN
24937

1966 ptaki leśne, znaczek z niespasowany drukiem barw powodującym powstanie wrażenie druku podwójnego (tułów ptaka).

65 PLN85 PLN
24939

1966 Badanie kosmosu, parka znaczków za 40 gr., lewy z niekatalogowanym błędem "uszkodzonea litera K w POLSKA", gwarancja i opis.

40 PLN40 PLN
24948

1967 XX Wyścig Pokoju, arkusz sprzedażny.

30 PLN30 PLN
24953

1967 pomnik Powstańców Śląskich, arkusz sprzedażny.

30 PLN30 PLN
24968

1967 Malarstwo europejskie w muzeach polskich, arkusik znaczka za 4.50 zł bez koloru brązowego (tekstu i nominału), niespotykany na rynku jeden z najrzadszych błędów ostatniego czterdziestolecia, gwarancja i opis Monkos.

7 000 PLN6 300 PLN
24971

1967 100. rocznica urodzin Władysława Reymonta, arkusz sprzedażny.

50 PLN50 PLN
25003

1969 turystyka, arkusz sprzedażny znaczka za 40 gr.

100 PLN100 PLN
25004

1969 turystyka, arkusz sprzedażny znaczka za 60 gr.

100 PLN100 PLN
25032

1970 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Szczecin - Poznań nr 920.

15 PLN15 PLN
25052

1970 Dzień Znaczka - polskie malarstwo współczesne, znaczek makulaturowy bez druku barwy niebieskiej i zielonej (brak nominału), przesuniętą barwą czerwoną oraz przesuniętą perforacją. Znaczki makulaturowe z tego wydania przedostały się na rynek filatelistyczny w zdecydowanej większości przypadków bez gumy (spotykane z gumą mają często ją dorobioną później), często pogniecione i z uszkodzeniami rysunku. Klasyczny przypadek makulatury.

700 PLN630 PLN
25129

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska 73, nowodruk bloku.

30 PLN30 PLN
25138

1974 V Kongres ZBoWiD, 30-znaczkowy arkusz sprzedażny - sektor 4, czysty; bardzo dobry stan zachowania (arkusz nie zgięty, ani nie złamany).

80 PLN175 PLN
25177

1976 25-lecie pierwszego znaczka ONZ, arkusz sprzedażny.

40 PLN70 PLN
25190

1976 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, czarnodruk z przekreślonym nominałem.

50 PLN50 PLN
25225

1978 Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów w Hawanie, znaczek z silnie niespasowanym drukiem kolorów, gwarancja Wysocki.

200 PLN190 PLN