Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
4678 |
1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem częściowo podwójny nominał: na górze poz.48, a na dole poz.8 (nadruk nasunięty z poz.58), gwarancja. | 100 PLN | 100 PLN | |
4679 |
1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z ładny abklaczem nadruku. | 70 PLN | 64 PLN | |
4682 |
4685 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym ząbkowaniem, gwarancja i opis Wysocki. | 60 PLN | 60 PLN | |
4686 |
1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr., z błędem na poz.45 "pozioma kreska ścięta z lewej", gwarancja i opis Krawczyk. | 50 PLN | 260 PLN | |
4691 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z abklaczem nadruku na stronie gumowanej. | 50 PLN | 50 PLN | |
4693 |
1945 "Radom" - wyzwolenie dziesięciu miast, parka pionowa znaczków za 3 zł./25 gr., górny z błędem na poz.28/78 "cyfra 4 uszkodzona z lewej", a na dolnym dwa niekatalogowane błędy popularny "grube o" i bardzo rzadki "uszkodzona lewa kreska, gwarancja i opis Kalinowski,. | 240 PLN | 240 PLN | |
4694 |
1945 wyzwolenie miast, sześcioblok z poz. 84/96, znaczek z błędem nadruku na poz. 85 "litera o przerwana u dołu" i znaczek z błędem nadruku na poz. 95 "lewa pozioma kreska ścięta", gwarancja Kalinowski | 160 PLN | 160 PLN | |
4696 |
1945 "Radom" - wyzwolenie dziesięciu miast, próbna odbitka znaczka za 3 zł./25 gr. z poz.13, w bardzo ładnym stanie, gwarancja i opis. | 300 PLN | 300 PLN | |
4698 |
1945 "Radom" - wyzwolenie dziesięciu miast, parka znaczków za 3 zł./25 gr., lewy z błędem na poz.47 "litera z w zł ścięta" (Fi.120.-), gwarancja i opis. | 100 PLN | 100 PLN | |
4699 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem. | 30 PLN | 35 PLN | |
4700 |
1945 wyzwolenie miast - Kielce, gwarancja Petriuk. | 15 PLN | 15 PLN | |
4703 |
1945 "Kielce" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z niekatalogowanym błędem na poz.29 "ścienione l, drugie e zamknięte, brak lewego szeryfa cyfry 1", gwarancja i opis Krawczyk. | 50 PLN | 50 PLN | |
4705 |
1945 "Gniezno" - wyzwolenie dziesięciu miast, parka znaczków za 3 zł./25 gr., lewy z błędem na poz.24 "cyfra bez noska" (Fi.120.-), gwarancja i opis. | 100 PLN | 105 PLN | |
4709 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem " i zamiast l - Kieice", gwarancja. | 60 PLN | 60 PLN | |
4710 |
1945 "Kielce" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z odwróconym nadrukiem poz.27 na znaczku podstawowym z III walca poz.24 (pozycje opisane ołówkiem), gwarancja Schmutz. | 1 500 PLN | 1 700 PLN | |
4711 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "pierwsza litera e podobna do litery o", dodatkowo zalana druga litera e, gwarancja i oznaczenie. | 70 PLN | 95 PLN | |
4718 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "litera e zamknięta", gwarancja i oznaczenie. | 50 PLN | 50 PLN | |
4719 |
1945 "Gniezno" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.21 "G ściete z prawej u dołu", gwarancja i opis Krawczyk. | 50 PLN | 50 PLN | |
4720 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z abklaczem nadruku na stronie gumowanej. | 50 PLN | 260 PLN | |
4722 |
1945 wyzwolenie miast, list polecony z Leżajska 16.4.45 do Łodzi, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 273, poniemiecka erka, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | 1 000 PLN | 1 000 PLN | |
4726 |
1945 "Bydgoszcz" - wyzwolenie dziesięciu miast, parka znaczków za 3 zł./25 gr., lewy z błędem na poz.26 "g zwężone" (Fi.120.-), gwarancja i opis. | 100 PLN | 175 PLN | |
4728 |
1945 "Bydgoszcz" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowy znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.49/99 "B uszkodzone z lewej u dołu", gwarancja i opis Krawczyk. | 50 PLN | 285 PLN | |
4729 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "cienkie y W Bydgoszcz". | 30 PLN | 30 PLN | |
4734 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 78 z charakterystyczną usterką znaczka podstawowego występującą w całym nakładzie "długa ukośna kreska przechodząca przez korpus i prawe skrzydło orła", gwarancja. | 40 PLN | 40 PLN | |
4740 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 25 z błędem "ścięte s" - s całkowicie uszkodzone, gwarancja i opis Walocha. | 60 PLN | 60 PLN | |
4742 |
1945 wyzwolenie miast, kumulacja błędów, znaczek z przesuniętym nadrukiem z błędem B14 "zalana cyfra 4", dodatkowo silny abklacz na odwrocie. | 240 PLN | 240 PLN | |
4747 |
1945 "Kalisz" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.47 "ścięte z w zł" i nominałem na dole znaczka nasuniętym z poz.57, ten fragment nadruku również zawiera błąd "z w złotych węższe", powstał unikalny znaczek z dwoma błędami (z różnych pozycji) - istniejący w tym jednym lub góra 2-3 egzemplarzach gwarancja i opis każdego fragmentu nadruku Schmutz. | 1 000 PLN | 1 000 PLN | |
4751 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym w górę nadrukiem - nominał na dole znaczka, dodatkowo nominał odbity na marginesie, gwarancja. | 200 PLN | 180 PLN | |
4764 |
1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z niekatalogowanym błędem na poz.29 "drugie e zamknięte, brak lewego szeryfa cyfry 1", gwarancja i opis Krawczyk. | 60 PLN | 60 PLN | |
4792 |
1945 wydanie łódzkie, parka znaczków z silnie przesuniętą perforacja pionową i brakiem perforacji poziomej. | 220 PLN | 220 PLN | |
4812 |
1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, trzy katalogowane odmiany koloru znaczka, gwarancja i oznaczenie Wysocki. | 140 PLN | 260 PLN | |
4816 |
1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, parka znaczków z poz. 16-17, z odmiany c, lewy znaczek z błędem B10 "zacięty lewy margines", gwarancja i opis Wysocki. | 90 PLN | 90 PLN | |
4823 |
1945 wydanie obiegowe - zabytki Krakowa, Pomnik Grunwaldzki, pasek z fragmentem rysunku jednego ciętego znaczka za 50 gr. z napisem J.WILCZYK na froncie i kompletnym abklatschem trzech znaczków na odwrocie, bardzo dobry stan zachowania. | 600 PLN | 500 PLN | |
4824 |
1945 zabytki Krakowa - Pomnik Grunwaldzki, parka pionowa prób znaczka za 50 gr. w kolorze ciemnobrązowym na papierze białym cienkim satynowanym ze szczątkowym drukiem podwójnym po lewej, gwarancja. | 120 PLN | 108 PLN | |
4825 |
1945 wydanie obiegowe - zabytki Krakowa, Pomnik Grunwaldzki, cięty znaczek za 50 gr. z napisem J.WILCZYK, z pięknym abklatschem na odwrocie, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja. | 80 PLN | 72 PLN | |
4826 |
1945 "PIERWSZE ŚWIĘTO LOTNIKA w ODRODZONEJ POLSCE" list polecony o numerze "88" przesłany 2.9.45 samolotem podczas Święta Lotnika, lotem tym przewieziono zaledwie około 200 listów, które dodatkowo opatrzono stempelkiem "Par avion", znaczki unieważniono kasownikiem radzieckiej poczty polowej, na odwrocie kasownik odbiorczy; bardzo rzadka przesyłka lotnicza z wczesnego okresu powojennego, doskonały stan zachowania. | 300 PLN | 300 PLN | |
4830 |
1945 zabytki Krakowa, 50 gr (bez podpisu J.Wilczyk) blok legitymacyjny o ząbkowaniu liniowym 10¾ z oznaczeniem walca N.V.W.II. - znajdującym się pod 91 i 92 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 101 PLN | |
4832 |
1945 zabytki Krakowa, znaczek cięty z częściowym abklaczem rysunku znaczka. | 90 PLN | 81 PLN | |
4838 |
1945 list miejscowy z Łodzi 17.XII.45, użyta makulatura znaczka za 1 zł. | 40 PLN | 35 PLN |