Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
2483 |
1933 700-lecie Torunia. | 240 PLN | 240 PLN | |
2504 |
1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty, perforacja 12¾:11¾ (Fi.270.-). | 220 PLN | 220 PLN | |
2506 |
1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Brześć nad Bugiem - Warszawa nr 118 z wyróżnikiem a. | 60 PLN | 54 PLN | |
2519 |
1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria w idealnym stanie, gwarancja Schmutz. | 500 PLN | 460 PLN | |
2545 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z odwróconym nadrukiem typograficznym w kolorze niebieskoszarym, piękny stan, sygnowany Kronenberg, gwarancja i opis typu i koloru nadruku Schmutz. | 1 500 PLN | 1 500 PLN | |
2559 |
1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zdołbunów - Wilno nr 295. | 40 PLN | 36 PLN | |
2576 |
1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, czworoblok rozdzielony pustopolem "na krzyż". | 160 PLN | 170 PLN | |
2577 |
1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, parka rozdzielona pustopolem. | 40 PLN | 40 PLN | |
2582 |
1935 "WSZECHŚWIATOWA OLIMPJADA SZACHOWA KONGRES F.I.D.E." Warszawa 1, czerwone odbitki niezwykle rzadkiego kasownika okolicznościowego na liście wysłanym 21.VIII do Francji, koperta po prawej stronie u dołu uszkodzona, ze względów estetycznych uzupełniona; kasownik odbiorczy, dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania, walor bardzo trudny do zdobycia (Myślicki 35 015); temat - SZACHY; gwarancja Schmutz. | 600 PLN | 600 PLN | |
2584 |
1935 wydanie żałobne, 25 gr (offset) znaczek na kopercie skasowany w Warszawie 18.V w dniu pogrzebu Marszałka, niewielki ubytek na klapie. | 30 PLN | 30 PLN | |
2597 |
1935 seria "widokowa", 45 gr - frankatura mieszana, list polecony wysłany 12.V.1939 z Koniecpola do Piotrkowa Trybunalskiego, kasownik odbiorczy. | 20 PLN | 16 PLN | |
2603 |
1935 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Poznań nr 206 z wyróżnikiem b. | 40 PLN | 36 PLN | |
2612 |
1935 telegram z Kielc, na odwrocie stempel propagandowy poczty. | 70 PLN | 50 PLN | |
2619 |
1936 Kartka z Grodna do kolonii Wileńskiej, kartkę nadano przez pocztę hotelową w hotelu Handlowym i przekazano do głównego urzędu pocztowego w Grodnie, gdzie unieważniono naklejony znaczek opłaty, stempel " POCZTA HOTELOWA HOTEL HANDLOWY Grodno 1. 21 LUTY 1936", stemple poczt hotelowych należą do najrzadszych polski międzywojennej bardzo dobry stan zachowania. | 90 PLN | 750 PLN | |
2635 |
1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, parka znaczków za 55 gr., lewy z błędem na poz.79 "dolna kreska drugiego E wygięta" (Fi.315.-), gwarancja i opis. | 250 PLN | 225 PLN | |
2636 |
1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, parka znaczków za 55 gr., prawy z błędem na poz.20 "górna kreska w E wygięta do dołu" (Fi.315.-), gwarancja i opis. | 250 PLN | 225 PLN | |
2649 |
1937 list polecony z Grodźca koło Będzina do Niemiec, na odwrocie stempel polskiej kontroli dewizowej, stemple niemieckiego ambulansu pocztowego i zalepka niemieckiej kontroli celnej, ciekawa i dekoracyjna całość. | 160 PLN | 144 PLN | |
2661 |
1937 różne widoki, seria uzupełniająca w czworoblokach. | 100 PLN | 100 PLN | |
2666 |
1937 Marszałek E.Rydz-Śmigły - WZÓR, parka prób z dziurkowaniem: ÓR na lewym i WZ na prawym; w latach dwudziestych w PWPW do oznaczania znaczków przeznaczonych do celów instruktażowych i okazowych stosowano różne formy stempli WZÓR, SKASOWANO, nadruku "Bez wartości obiegowej" lub okrągłej pieczęci PWPW; w latach trzydziestych zakupiono do tego celu maszynę perforującą i oznaczanie wzorów zunifikowano, perforację WZÓR sporadycznie stosowano także po wojnie, gwarancja Schmutz. | 1 600 PLN | 1 600 PLN | |
2686 |
1937 "Powszechny Bank Kredytowy S.A." - 55 gr frankatura mechaniczna FA.015 Warszawa, list zleceniowy - koperta druk bankowy wysłana 6.2 do urzędu pocztowego w miejscowości Mrozy; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, na odwrocie datownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
2701 |
1938 karta reklamowa loterii KAFTAL wysłana 12.2 z Chorzowa do Warszawy, karta z niewielkim naderwaniem. | 50 PLN | 45 PLN | |
2710 |
1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, kasowana seria znaczków z bloku w parkach (Fi.140.-). | 120 PLN | 120 PLN | |
2711 |
1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, czysta seria znaczków z bloku w parkach (Fi.260.-). | 220 PLN | 220 PLN | |
2719 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, kasowana (Fi.85.-). | 80 PLN | 80 PLN | |
2744 |
1938 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, bloki z pełną oryginalną gumą onieważnione datownikami okolicznościowymi wystawy. | 230 PLN | 200 PLN | |
2748 |
1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, bloki kasowane okolicznościowo (Fi.400.-); bardzo dobry stan zachowania. | 280 PLN | 280 PLN | |
2752 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok czysty w ładnym stanie. | 350 PLN | 315 PLN | |
2753 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok stemplowany. | 180 PLN | 150 PLN | |
2756 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo (Fi.200.-). | 140 PLN | 110 PLN | |
2761 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty w ładnym stanie. | 150 PLN | 150 PLN | |
2764 |
1939 list polecony z Poznania (poznań 1 Kiosk 2) do Francji, na odwrocie nalepka kontroli dewizowej i stempel odbiorczy. | 200 PLN | 150 PLN | |
2771 |
1939 list polecony z Rybnika 18.II.39 do Wrocławia, nalepka kontroli dewizowej i liczne stemple odbiorcze w stempel ambulansu Wrocław - Bytom. | 60 PLN | 50 PLN | |
2795 |
1939 AMBULANS NR.34 relacji ZAŁUCZE - LWÓW, list ofrankowany znaczkiem z bloku 7 przesłany 17 III ze Stanisławowa do Lwowa, czytelnie odciśnięty datownik ambulansowy z wyróżnikiem "C", bardzo dobry stan zachowania. | 80 PLN | 80 PLN | |
2804 |
1939 list z Krakowa 29.8.39 do Augustowa, znaczek unieważniony rzadszym wirnikiem propagandowym Tygodnia Gór w Zakopanem używanym od sierpnia 1939. | 150 PLN | 100 PLN | |
2805 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, niekatalogowana próba z dziurkowaniem WZÓR; w latach dwudziestych w PWPW do oznaczania znaczków przeznaczonych do celów instruktarzowych i okazowych stosowano różne formy stempli WZÓR, SKASOWANO, nadruku "Bez wartości obiegowej" lub okrągłej pieczęci PWPW; w latach trzydziestych zakupiono do tego celu maszynę perforującą i oznaczanie wzorów zunifikowano, perforację WZÓR sporadycznie stosowano także po wojnie, jak dotąd katalogowane są próba niebieska, makulatura fioletowa cięta (Fi.1500.-) i ząbkowana próba zielona (Fi.2500.-), gwarancja Krawczyk. | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
2812 |
1939 list z Nowego Sącza wysłany 4.9.39 do Chorzowa, stempel polskiej cenzury wojskowej z Nowego Sącza "BC 55", bardzo ładny stan zachowania. | 400 PLN | 320 PLN | |
2825 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC102, kartka z Żohatyn nadana 6.9.39 do Polany koło Ustrzyk Dolnych, stempel cenzury z Przemyśla BC nr 102 w kolorze czerwonym. | 400 PLN | 350 PLN | |
2843 |
2004 katalog aukcyjny firmy Cherrystone z Nowego Jorku aukcji kolekcji Wojciecha Grabowskiego, niepowtarzalna możliwość obejrzenia ilustracji prawie wszystkich najrzadszych znaczków Polski przedwojennej, 100 stron, kolorowe ilustracje. | 200 PLN | 200 PLN | |
2864 |
1920 wydanie przedrukowe, gwarancja Krawczyk, Łaszkiewicz. | 70 PLN | 70 PLN | |
2865 |
1920 wydanie przedrukowe, gwarancja Krawczyk, Malingiewicz, Schmutz. | 100 PLN | 125 PLN |