8047 |
1947 Polacy walczący w Hiszpanii. | Fi.Cp102I |
| 40 PLN | |
8048 |
1947 Polacy walczący w Hiszpanii, karta z dodatkowym napisem z okazji Kongresu PPS, skasowana okolicznościowo 14.12 we Wrocławiu w dniu wejścia do obiegu. | Fi.Cp102II |
| 50 PLN | |
8049 |
| 60 PLN | |
8050 |
1948 zamek w Lanckronie, całostka ilustrowana. | Fi.Cp105 |
| 150 PLN | |
8051 |
1948 całostka ilustrowana ze znakiem opłaty z zamkiem w Lanckoronie, rzadka z obiegu pocztowego, dodatkowo rzadki stempel Europejska Konferencja Rozkładów Jazdy Kraków. | Fi.Cp105 |
| 280 PLN | |
8052 |
1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 7 - Eliza Orzeszkowa wysłana 27.8 z Siedlec do Warszawy, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp106 |
| 40 PLN | |
8053 |
1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 6 - Hugo Kołłątaj, ostemplowana grzecznościowo 11.5 w Krakowie. | Fi.Cp106 |
| 20 PLN | |
8054 |
1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 19 Leon Wyczółkowski, ostemplowana grzecznościowo 11.5 w Krakowie. | Fi.Cp106 |
| 20 PLN | |
8055 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 13. | Fi.Cp106 |
| 35 PLN | |
8056 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 20. | Fi.Cp106 |
| 35 PLN | |
8057 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 22. | Fi.Cp106 |
| 35 PLN | |
8058 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 7. | Fi.Cp106 |
| 35 PLN | |
8059 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 4. | Fi.Cp106 |
| 35 PLN | |
8060 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 3. | Fi.Cp106 |
| 35 PLN | |
8061 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 14. | Fi.Cp106 |
| 35 PLN | |
8062 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 5. | Fi.Cp106 |
| 35 PLN | |
8063 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 2. | Fi.Cp106 |
| 40 PLN | |
8064 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 8. | Fi.Cp106 |
| 35 PLN | |
8065 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 10. | Fi.Cp106 |
| 35 PLN | |
8066 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 17. | Fi.Cp106 |
| 35 PLN | |
8067 |
1948 wydanie ze znakiem opłaty przedstawiającym trzy walczące orły, komplet całostek z 22 różnymi ilustracjami w dobrym stanie, Fischer 1.584,- zł. | Fi.Cp106 il.1-22 |
| 1 200 PLN | |
8068 |
1948 Wiosna Ludów, komplet 20 czystych kartek w idealnym stanie z wszystkimi ilustracjami. Rzadkie jako komplet. | Fi.Cp107 il.1-20 |
| 1 300 PLN | |
8069 |
1948 wydanie wielkanocne, komplet 20 całostek z kompletem ilustracji wielkanocnych w dobrym stanie, Fischer 1.560,- zł. | Fi.Cp107 il.1-20 |
| 1 200 PLN | |
8070 |
1948 karta "Miesiąc przyjaźni polsko-radzieckiej" wysłana 16.12 z Katowic do Warszawy. | Fi.Cp108 |
| 20 PLN | |
8071 |
1949 całostka z sygnaturą II.50. | Fi.C109I |
| 25 PLN VERKAUFT | |
8072 |
| 40 PLN | |
8073 |
| 30 PLN | |
8074 |
| 30 PLN | |
8075 |
| 80 PLN | |
8076 |
| 80 PLN | |
8077 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z obiegu pocztowego. | Fi.Cp113 |
| 30 PLN | |
8078 |
| 40 PLN | |
8079 |
| 30 PLN | |
8080 |
| 40 PLN | |
8081 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (Maria Konopnicka) z nadrukiem typu 14, z obiegu; idealny stan zachowania. | Fi.Cp121 |
| 40 PLN | |
8082 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Hugona Kołłątaja z karminowym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c; karton gruby (0,20-0,21mm); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp121I |
| 250 PLN | |
8083 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Bolesława Prusa z karminowym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp121I |
| 100 PLN VERKAUFT | |
8084 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Marii Wysłouchowej z karminowym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp121I |
| 120 PLN | |
8085 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Józefa Chełmońskiego z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (5-wierszowym); jak podaje podręcznik Polskie Znaki Pocztowe: "Wg informacji uzyskanych od pracowników Drukarni Pocztowej w Łodzi sloganem w kolorze czarnym zaopatrywane były karty 121 zapakowane już w paczki po 20 sztuk, czyli bez kart z portretem W.Bogusławskiego i J.Chełmońskiego, karty powyższe zaopatrzone w slogan stanowią dużą rzadkość"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp121II |
| 1 000 PLN | |
8086 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Jana Kasprowicza z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (5-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp121II |
| 100 PLN VERKAUFT | |