6211 |
1962 XV Wyścig Pokoju, narożny czworoblok znaczków za 60 gr, dwa dolne z błędami na poz.8 i 9 "kreska zamiast kropki między PRAGA i WARSZAWA", papier barwiony jednostronnie, wodny znak III.8; przy krzyżyku markacyjnym odręczne oznaczenia maszynisty; czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.1158a B1 Mi.1306 |
| 80 PLN | |
6212 |
1962 50. rocznica pobytu Lenina w Polsce, rzadki czarnodruk serii znaczków wydany w formie zaproszenia z okazji wystawy filatelistycznej "Lenin", nakład 300 sztuk, bardzo rzadkie zaproszenie wypisane dla "Wróbel Leon", doskonały stan zachowania. | Fi.1161-3 ND Mi.1309-11 SD |
| 8 000 PLN | |
6213 |
1962 wielcy Polacy, znaczek z przesuniętym drukiem barwy tła, napisy pod znaczkiem częściowo juz tle. | Fi.1164 Mi.1312 |
| 40 PLN | |
6214 |
| 160 PLN | |
6215 |
1962 wielcy Polacy (II) - Maria Konopnicka, narożny czworoblok znaczków za 60 gr., prawy górny z błędem na poz.2 "broszka", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.1169+1169 B1 Mi.1316 I |
| 800 PLN | |
6216 |
1962 wielcy Polacy, marginesowa parka, górny prawy znaczek z rzadkim błędem "Konopnicka z broszką". | Fi.1169B1 Mi.1316I |
| 700 PLN | |
6217 |
1962 wielcy Polacy, Konopnicka z "broszką". | Fi.1169B1 Mi.1316I |
| 120 PLN | |
6218 |
1962 rośliny ochronne, znaczek makulaturowy z poziomymi smugami (m.in uszkodzony nominał).Gwarancja Walocha | Fi.1181MK |
| 80 PLN | |
6219 |
1962 rośliny chronione, list z Poznania do Niemiec. | Fi.1188 Mi.1336 |
| 25 PLN VERKAUFT | |
6220 |
1962 VII lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy, seria nieząbkowana, odmiana na papierze barwionym jednostronnie (szarym w świetle lampy ultrafioletowej) i papierze bez zabarwienia (białym w świetle lampy ultrafioletowej), czyste. | Fi.1190-97Aa-b Mi.1338-45B |
| 160 PLN VERKAUFT | |
6221 |
| 25 PLN | |
6222 |
1962 Pierwszy zespołowy lot kosmiczny, seria w parkach rozdzielonych międzypolami (Fi.60.-), czyste. | Fi.1202-03 Mi.1350-51 |
| 50 PLN | |
6223 |
1962 pierwszy zespołowy lot kosmiczny, seria w parkach rozdzielonych pustopolem. | Fi.1202-3 Mi.1350-1 |
| 30 PLN | |
6224 |
1962 pierwszy zespołowy lot kosmiczny, prawy znaczek z błędem "brak napisu PWPW". | Fi.1203B1 Mi.1351I |
| 40 PLN | |
6225 |
1962 Rok Korczakowski, seria z odmianami papieru. | Fi.1209-14 Mi.1357-62 |
| 25 PLN | |
6226 |
1962 Rok Korczakowski, seria w poszukiwanych arkuszach sprzedażnych w dobrym stanie, w tym znaczek za 40 gr. z błędem B1. | Fi.1209-14 ark.(1209 B1) Mi.1357-62 |
| 1 300 PLN | |
6227 |
| 180 PLN | |
6228 |
1962 Bajka Marii Konopnickiej "O krasnoludkach i sierotce Marysi", seria z odmianami kolorów, czyste. | Fi.1216-21 Mi.1364-69 |
| 85 PLN VERKAUFT | |
6229 |
1962 bajka Marii Konopnickiej, list lotniczy z Poznania do Niemiec. | Fi.1221 Mi.1369 |
| 25 PLN VERKAUFT | |
6230 |
1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem - FIS, komplet znaczków z bloków, czyste (Fi.105.-). | Fi.A1149-51a Mi.1294-96C |
| 75 PLN | |
6231 |
1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, blok z przesuniętym tłoczeniem w stosunku do obrazka znaczka. | Fi.bl.30 Mi.Bl.26 |
| 45 PLN | |
6232 |
1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, blok z błędem "Ę zamiast E w NARCIARSKIE", gwarancja i opis. | Fi.bl.30 B2 Mi.Bl.26 |
| 40 PLN | |
6233 |
1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, blok z błędem "żł zamiast zł" na kopercie FDC, skasowany w Zakopanem; gwarancja. | Fi.bl.30(24) B1 Mi.Bl.26 |
| 40 PLN | |
6234 |
| 40 PLN | |
6235 |
| 40 PLN | |
6236 |
1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, komplet arkusików. | Fi.bl.31-3 Mi.1294-6 KB |
| 260 PLN | |
6237 |
| 300 PLN | |
6238 |
1962 narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, blok. | Fi.bl.32 Mi.1295 |
| 70 PLN | |
6239 |
| 50 PLN | |
6240 |
1962 Dzień Międzynarodowej Federacji Filatelistycznej FIP, blok skasowany 25.VIII stemplem okolicznościowym w pierwszym dniu obiegu. | Fi.bl.34 Mi.Klb.1337 |
| 70 PLN | |
6241 |
1962 walka z malarią, blok z błędem "A zamiast Ą w MALARIĄ". | Fi.bl.35 B1 Mi.Bl.27 |
| 20 PLN | |
6242 |
| 30 PLN | |
6243 |
1962 walka z malarią, blok z błędem "A zamiast Ą w MALARIĄ", blok na papierze ze znakiem wodnym Zn.W. III.1. | Fi.bl.35B1 Zn.W III.1 Mi.Bl.27 |
| 80 PLN | |
6244 |
1962 V Kongres Związków Zawodowych, blok ze znakiem wodnym III.1 z pełną oryginalną gumą, skasowany 26.XI stemplem okolicznościowym w pierwszym dniu obiegu. | Fi.bl.37 Mi.1363 |
| 30 PLN | |
6245 |
1962 plakietka cegiełka na budowę warszawskiego klubu filatelisty o rysunku zbliżonym do znaczka Fi.1296 wydanego rok później. | |
| 15 PLN | |
6246 |
1963 "ORP ISKRA SZKOLI NOWE KADRY OFICERÓW MORSKICH" Gdynia, znaczek na ilustrowanej kopercie ostemplowany okolicznościowo 30.VI; temat - ŻAGLOWCE. | Fi.1051 Mi.1195 |
| 15 PLN | |
6247 |
1963 Europejska Wystawa Znaczków Sportowych, czarnodruk z serii "Historyczne Miasta Polski" (Fi.320.-), dekoracyjny walor w pięknym stanie zachowania. | Fi.1054 ND Mi.1210 ND |
| 300 PLN | |
6248 |
1963 niegumowany czarnodruk bloku z serii historyczne miasta polskie z okazji Europejskiej Wystawy Znaczków Sportowych "Wrocław 1963", nakład 8.500 sztuk. | Fi.1054ND |
| 180 PLN | |
6249 |
1963 widokówka nadana 7.11 w agencji pokładowej m/s Batory, podczas rejsu do Nowego Jorku. | Fi.1055, 1058, 1241 Mi.1211, 1214, 1387 |
| 50 PLN | |
6250 |
1963 100. rocznica Powstania Styczniowego, czworoblok, lewy dolny znaczek z błędem na poz.13 "uszkodzone R w TRAUGUTT", wodny znak III.8, czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.1222 B1 Mi.1370 |
| 60 PLN | |