29655 |
1981 STAN WOJENNY - list wysłany 7.1.82 z Żyrardowa do Starachowic, stemple "OCENZUROWANO" i "URZĄD CENZURY 145". | Fi.2508 Mi.2656 |
| 30 PLN | |
29656 |
1981 Pablo Picasso, nowodruk w pięknym stanie (Fi.250.-). | Fi.2580ND Mi.Bl.74ND |
| 200 PLN | |
29657 |
1981 Polska ceramika szlachetna (II), 1 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.21 "ciemna plama w tle na lewo od wazonu", poz.46 "wyrostek z prawej strony cyfry 1 w 1 zł" (pokazane w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja. | Fi.2596 B1 Mi.2739 |
| 30 PLN | |
29658 |
1981 restytucja żubra, dwie serie w paskach. | Fi.2608-12 Mi.2764-8 |
| 10 PLN | |
29659 |
1981 restytucja żubra, arkusz sprzedażny zagięty w połowie bez dolnego marginesu (10 serii). | Fi.2608-12 Mi.2764-8 |
| 30 PLN | |
29660 |
1981 restytucja żubra, seria w pasku. | Fi.2608-12 Mi.2764-68 |
| 10 PLN | |
29661 |
| 25 PLN | |
29662 |
1981 Sport modelarski, arkusze czyste znaczków drukowanych w NRD; na dolnym marginesie oznaczenia drukarni "VEB Wertpapierdruckerei der DDR"; dobry stan zachowania (arkusze pionowo zgięte). | Fi.2614-19 Mi.2757-62 |
| 120 PLN | |
29663 |
1981 Dzień Znaczka - stara broń, arkusze czyste znaczków drukowanych w NRD; oznaczenia drukarni "VEB Wertpapierdruckerei der DDR"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.2621-22 Mi.2769-70 |
| 100 PLN | |
29664 |
1981 działacze polskiego ruchu robotniczego Małgorzata Fornalska, znaczek makulaturowy z przesuniętą perforacja z obiegu pocztowego. | Fi.2625MK Mi.2773 |
| 35 PLN | |
29665 |
| 40 PLN | |
29666 |
1981 list z Austrii ze stemplem OCENZUROWANO, list wysłany kilka dni przed wprowadzeniem stanu wojennego. | |
| 25 PLN | |
29667 |
1982 list z Rzeszowa do Krakowa, stempel Urzędu Cenzury nr 135. | Fi.2551 |
| 30 PLN | |
29668 |
1982 STAN WOJENNY - miejscowy list wysłany 10.II w Warszawie, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stemple "OCENZUROWANO" i "URZĄD CENZURY 993". | Fi.2629 Mi.2777 |
| 20 PLN | |
29669 |
1982 rocznik kopert FDC (bez Bl.75; Fi.54.-). | Fi.2644-99 Mi.2792-2647 |
| 30 PLN | |
29670 |
1982 karty maksimum - 600 lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, seria na 3 kartach ostemplowanych okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, FDC. | Fi.2670-72 Mi.2818-20 |
| 40 PLN | |
29671 |
| 15 PLN | |
29672 |
1982 50-lecie zwycięstwa w Challenge, blok z błędem "przerwana trasa Madryt-Pau", gwarancja. | Fi.bl.117 B (73) Mi.Bl.87 |
| 20 PLN | |
29673 |
1982 "50-lecie zwycięstwa polskich lotników - Challenge" blok z błędem "przerwana trasa Madryt - Pau" na kopercie FDC, gwarancja. | Fi.bl.117(73) B Mi.Bl.87 |
| 20 PLN | |
29674 |
1982-1984 TOM XV JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 160 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.2644-2811 Mi.2792-2959 |
| 120 PLN | |
29675 |
1982 list z Piotrkowa do Gdańska, stempel Urzędu Cenzury nr 471. | |
| 20 PLN | |
29676 |
1982 list z Zabrza do Krakowa, stempel Urzędu Cenzury nr 369. | |
| 20 PLN | |
29677 |
1982 list z Chocianowa do Gdańska, stempel Urzędu Cenzury nr 334. | |
| 20 PLN | |
29678 |
1982 list z Gdańska do Krakowa, stempel Urzędu Cenzury nr 693. | |
| 20 PLN | |
29679 |
1982 poczta Solidarności, koperta z obozu internowania w Nysie. | |
| 40 PLN | |
29680 |
1982 list z polskiej placówki wojskowej w ramach ONZ w Syrii. | |
| 35 PLN | |
29681 |
1983 rocznik kopert FDC (bez Bl. 78; Fi.51,80). | Fi.2700-50 Mi.2848-98 |
| 35 PLN | |
29682 |
| 10 PLN | |
29683 |
1983 karta Poczty Harcerskiej w Lublinie, ofrankowana i ostemplowana okolicznościowo 10.IX w Toruniu; temat - HARCERSTWO, KOPERNIK. | Fi.2728 Mi.2876 |
| 10 PLN | |
29684 |
1983 40-lecie LWP, parka - znaczek makulaturowy z zaplamieniem farbą czerwoną oraz znaczek normalny. Mimo,że bład ma charakter przypadkowej usterki druku jest on znany i wystąpił prawdopodobnie w kilku arkuszach. | Fi.2737MK Mi.2885 |
| 50 PLN | |
29685 |
| 10 PLN | |
29686 |
1983 750-lecie nadania praw miejskich Toruniowi, blok z podwójnym ząbkowanie pionowym zarówno po lewej jak i po prawej stronie + niewielkie przesunięcie ząbkowania. | Fi.bl.78M Mi.Bl.92 |
| 90 PLN | |
29687 |
1983 koperta podziemnej poczty Solidarności. | |
| 35 PLN VERKAUFT | |
29688 |
1984 Światowa Wystawa Filatelistyczna "Hiszpania 84" w Madrycie, znaczek z przesuniętym drukiem kolorów - barwy srebrnej. Błąd pokazał się kilka lat temu i szybko znalazł sie w zbiorach filatelistów. | Fi.2764 Mi.2912 |
| 150 PLN | |
29689 |
| 50 PLN | |
29690 |
| 270 PLN | |
29691 |
| 100 PLN | |
29692 |
| 30 PLN | |
29693 |
1984 rocznik kopert FDC (bez Bl.81; Fi.55,60). | Fi.2751-2811 Mi.2899-2959 |
| 50 PLN | |
29694 |
1984 poczta podziemnej Solidarności, bloczek. | |
| 40 PLN | |