29534 |
1972 Turystyka - schroniska górskie, 40 gr arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.4 "2 gwiazdki na niebie", poz.5 "kropka pod gr", poz.22 "gwiazdka na niebie", poz.29 "gwiazdka za górą", poz.34 "ukośna kreska przekreślająca litery LSK w POLSKA" (pokazane w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja. | Fi.2057 Mi.2204 |
| 50 PLN | |
29535 |
1972 Turystyka - schroniska górskie, 1,55 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.37 ""ślady na śniegu" w A w POLSKA", poz.38 ""ślady na śniegu" pod SK w POLSKA", poz.49 "plamka na zaśnieżonym dachu" (pokazane w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja. | Fi.2059 Mi.2206 |
| 50 PLN | |
29536 |
1972 V Zjazd ZMS, dolny znaczek z błędem "plamka w M". | Fi.2064 B1 Mi.2211 |
| 25 PLN VERKAUFT | |
29537 |
1972 Mikołaj Kopernik, znaczki drukowane z rolki, paski czterech sztuk w tym po jednym z numerem na odwrocie wydrukowanymi "do góry nogami" w stosunku do rysunku znaczka, wskutek mechanicznego rozdzielania zadrukowanej taśmy papieru, ząbkowanie pionowe znaczków uległo często uszkodzeniu lub nawet całkowitemu zniszczeniu; czyste. | Fi.2083-84 Mi.2230-31 |
| 50 PLN | |
29538 |
1972 500 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, bloki w arkuszu sprzedażnym, rzadko spotykane na rynku; dobry stan zachowania (arkusz pionowo zgięty). | Fi.Bl.45 Mi.Bl.52 |
| 400 PLN VERKAUFT | |
29539 |
| 30 PLN | |
29540 |
1972 frankatura mechaniczna - wzorcowa odbitka firmy POSTALIA produkującej maszyny frankujące. | |
| 60 PLN | |
29541 |
1972-1973 TOM X JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 265 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | |
| 150 PLN | |
29542 |
1973 "500 ROCZNICA URODZIN MIKOŁAJA KOPERNIKA POLSKO-CZECHOSŁOWACKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA HRADCZANY WAWEL", dwie karty z okolicznościowym złoconym suchym tłoczeniem, z dodatkowymi nalepkami wystawowymi, ofrankowane znaczkami z Mikołajem Kopernikiem, ostemplowanymi 17.06 w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1779 Mi.1926 |
| 40 PLN | |
29543 |
1973 8.V-16.VI poczta dyliżansowa szlakiem Mikołaja Kopernika Olsztyn-Kraków - komplet 35 kopert - trasa obejmowała 35 etapów, dla każdego stosowano odrębny datownik okolicznościowy i odrębny stempel dodatkowy; przesyłki nadane w dyliżansie opatrzono dodatkowym znaczkiem poczty dyliżansowej; temat - KOPERNIK. | Fi.2084 Mi.2231 |
| 150 PLN | |
29544 |
1973 rocznik kopert FDC (bez Bl.46b; Fi.107,-). | Fi.2085-2147 Mi.2232-95 |
| 95 PLN | |
29545 |
1973 zwierzyna łowna, seria. | Fi.2100-7 Mi.2247-54 |
| 10 PLN | |
29546 |
1973 Badanie kosmosu Salut, Copernicus - komplet znaczków z przywieszkami, czyste. | Fi.2108-09Pw Mi.2255-56Zf |
| 100 PLN VERKAUFT | |
29547 |
1973 badanie kosmosu - Salut i Copernicus, arkusiki. | Fi.2108-9 ark. Mi.Bl.53-4 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
29548 |
1973 ochrona środowiska, seria. | Fi.2117-24 Mi.2265-72 |
| 10 PLN | |
29549 |
1973 Mistrzostwa Świata na żużlu w Chorzowie, znaczek bez druku barwy srebrnej, gwarancja Krawczyk. | Fi.2125s Mi.2273 |
| 700 PLN | |
29550 |
1973 30-lecie LWP, rzadki znaczek bez druku barwy niebieskozielonej i fioletowoniebieskiej, gwarancja Petriuk. | Fi.2130s Mi.2277F |
| 800 PLN | |
29551 |
1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska 1973 - Mikołaj Kopernik, nowodruk z przekreślonym nominałem w barwie czarnej. | Fi.bl.91ND (46) Mi.Bl.56ND |
| 40 PLN | |
29552 |
1973 karnet - czarnodruk "Światowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 73", przygotowany z okazji XI Zjazdu PZF. | Fi.bl.91(46)ND Mi.Bl.56ND |
| 60 PLN | |
29553 |
1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73", bloczek na karcie pocztowej skasowany 19.8 - w pierwszym dniu obiegu - stemplem okolicznościowym w Poznaniu; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.bl.91 (46a) Mi.Bl.55 |
| 50 PLN | |
29554 |
1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska 73, nowodruk bloku. | Fi.bl.46ND Mi.Bl.56SD |
| 20 PLN | |
29555 |
1974 rocznik kopert FDC (bez Bl.47a, Bl.47b, Bl.48, Bl.49; Fi.66.-). | Fi.2148-2205 Mi.2296-2352 |
| 70 PLN | |
29556 |
1974 rośliny w twórczości Stanisława Wyspiańskiego, znaczek z niekatalogowanym błędem w postaci nie dodruku dolnego znaczka z ostatniego rzędu w arkuszu, tak zwany suchy druk minimalną ilością farby, błąd przypadkowy występujący być może tylko w jednym arkuszu na 10 znaczkach, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.2149MK Mi.2297 |
| 600 PLN | |
29557 |
1974 sławne polskie żaglowce, makulaturowy znaczek z przesunięciem druku barwy czarnej. | Fi.2170MK Mi.2317 |
| 400 PLN | |
29558 |
1974 Srebrny medal reprezentacji Polski na MŚ w piłce nożnej - komplet znaczków z przywieszkami, czyste. | Fi.2181Pw Mi.2328Zf |
| 30 PLN | |
29559 |
1974 karnet - "30-LECIE MILICJI OBYWATELSKIEJ I SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA". | Fi.2190 Mi.2337 |
| 25 PLN | |
29560 |
| 50 PLN | |
29561 |
1974-1975 TOM XI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 191 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | |
| 120 PLN | |
29562 |
1974 koperta lotnicza polskiej placówki wojskowej w ramach ONZ w Egipcie. | |
| 15 PLN | |
29563 |
1975 karnet - czarnodruk "XXV-lecie Polskiego Związku Filatelistów" w karnecie przygotowanym przez Ministerstwo Łączności z okazji XII Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej ŁÓDŹ 75. | Fi.2148, 2150 ND |
| 60 PLN | |
29564 |
1975 Arcydzieła sztuki polskiej - szopka krakowska, 1 zł arkusz sprzedażny, sektor 3, z błędami na: poz.5 ""chmurka" na lewo od wieży", poz.20 "czerwone kółeczko na lewo od wieży" (pokazane w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja. | Fi.2199 Mi.2346 |
| 50 PLN | |
29565 |
| 10 PLN | |
29566 |
1975 100.rocznica przewodnictwa górskiego w Polsce, seria: dwie parki znaczków z pustopolem z lewej strony, parka z pustopolami u dołu, czyste. | Fi.2223-28 Mi.2370-75 |
| 60 PLN | |
29567 |
1975 30 lat ONZ, znaczek za 4 zł. z przesunięciem kolorów niebieskiego i brązowego, gwarancja. | Fi.2243 MK2 Mi.2390 |
| 400 PLN | |
29568 |
1975 200 rocznica ogłoszenia niepodległości Stanów Zjednoczonych - komplet znaczków z przywieszkami, czyste. | Fi.2258-60Pw Mi.2405-07Zf |
| 25 PLN | |
29569 |
1975 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, czworoblok bloków, czyste, dobry stan zachowania. | Fi.bl.95(50) Mi.Bl.61 |
| 60 PLN | |
29571 |
| 40 PLN | |
29572 |
1975 zeszycik znaczkowy 10 zł (4x2175 + 4x2185) - niekatalogowany; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.ZzO (2175, 2185) Mi.(2322, 2332) |
| 200 PLN | |
29573 |
1975 Halowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce w Katowicach, arkusz sprzedażny nowodruków bloku z przekreślonym nominałem. | Fi.bl.50 ND ark. Mi.Bl.61 SD |
| 320 PLN VERKAUFT | |
29574 |
1975 Halowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce w Katowicach, arkusz sprzedażny bloków. | Fi.bl.50 ark. Mi.Bl.61 |
| 70 PLN VERKAUFT | |