28010 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 5 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 21.8.1948 z Tomaszowa Lubelskiego do Warszawy, na odwrocie kasownik odbiorczy. | Fi.395I, 446 Mi.428, 481 |
| 40 PLN | |
28011 |
1946 list polecony z Błażowej do Danii, stempel urzędu cenzury nr 3166. | Fi.396 Mi.429 |
| 40 PLN | |
28012 |
1946 wydanie lotnicze - Dakota nad Warszawą, niespotykany w takim wielobloku pasek trzech prób znaczka za 10 zł. w kolorze niebieskim, z pełną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu (Fi.6000.-), gwarancja Mikstein. | Fi.396 P2 Mi.429 |
| 7 200 PLN | |
28013 |
1946 wydanie lotnicze, rzadka w odróżnieniu od nieząbkowanych próba w kolorze niebieskim z górnym marginesem z liczbą rozrachunkową, niewielkie mankamenty na gumie, gwarancja Berbeka. | Fi.396P2 Mi.429 |
| 1 200 PLN | |
28014 |
1946 list firmowy z Częstochowy do Katowic. | Fi.397 |
| 35 PLN | |
28015 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, gwarancja Schmutz. | Fi.397nz Mi.430U |
| 400 PLN | |
28016 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura pojedyncza, ekspresowy list polecony, wysłany 12.9 z miejscowości Wiśnicz Nowy do Warszawy, kasownik odbiorczy na odwrocie. | Fi.398 Mi.431 |
| 15 PLN | |
28017 |
1946 "ROCZNICA OSWOBODZENIA WROCŁAWIA" Wrocław 1, dekoracyjnie ofrankowany list polecony (opłata niezgodna z taryfą) wysłany 9.5 do Sosnowca, znaczki unieważnione efektownym stemplem okolicznościowym, odręczna erka, kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 46 017). | Fi.398, 400, 404 Mi.431, 433, 437 |
| 80 PLN | |
28018 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 30 zł - frankatura wielokrotna (Fi.150,-), list lotniczy, wysłany 12.12.1947 z miejscowości Kępno do Nowego Jorku; dobry stan zachowania (koperta u góry nieznacznie uszkodzona podczas otwierania). | Fi.400 Mi.433 |
| 100 PLN | |
28019 |
1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, kasowany znaczek za 3+5 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk. | Fi.401 Mi.434 |
| 60 PLN | |
28020 |
1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek na okolicznościowej karcie widokowej przesłanej 17.7 z Bydgoszczy do miejscowości Kolumna (opłata niezgodna z taryfą); skasowany wirnikiem okolicznościowym "1346 1946 600-LECIE BYDGOSZCZY POMORSKA WYSTAWA PRZEMYSŁU RZEMIOSŁA I HANDLU 14.VII-1.IX.1946 (Myślicki 46 103). | Fi.401 Mi.434 |
| 100 PLN | |
28021 |
1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii. | Fi.401 Mi.434 |
| 10 PLN | |
28022 |
| 70 PLN | |
28023 |
1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek za 3+5 zł. z błędem na poz.5 "szabla - szrama poprzez napis", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.401 B1 Mi.434 |
| 80 PLN | |
28024 |
1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, prawy górny znaczek z błędem "szabla". | Fi.401B1 Mi.434 |
| 100 PLN | |
28025 |
1946 600 lecie Bydgoszczy, oryginalnie kasowany znaczek za 3+2 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, na odwrocie przebarwienie od innego znaczka, poza tym w barzdo ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.402 Mi.435 |
| 60 PLN | |
28026 |
1946 600 lecie Bydgoszczy, znaczek na dużym wycinku ostemplowany 24.4 wirnikiem okolicznościowym "600-LECIE BYDGOSZCZY" w urzędzie Bydgoszcz 1 (Myślicki 46 101), bardzo dobry stan zachowania. | Fi.402 Mi.435 |
| 70 PLN | |
28027 |
1946 600-lecie Bydgoszczy, narożny znaczek ze stemplem okolicznościowym z pomorskiej wystawy przemysłu, rzemiosła i hanlu (Myślicki 46103). | Fi.402 Mi.435 |
| 40 PLN | |
28028 |
1946 600-lecie Bydgoszczy, czworoblok, niedobite dolne sygnatury. | Fi.402 Mi.435 |
| 50 PLN | |
28029 |
1946 600-lecie Bydgoszczy, rzadki kompletny 50-cio znaczkowy arkusz drukarski z oznaczeniem nakładu i walca (był tylko jeden), w tym znaczek z błędem "plama poza obrazem", przycięty górny i dolny margines. | Fi.402 ark. (402 B1) Mi.435 |
| 550 PLN | |
28030 |
1946 Obóz śmierci w Majdanku, oryginalnie kasowany znaczek za 3+5 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk. | Fi.403 Mi.436 |
| 70 PLN VERKAUFT | |
28031 |
1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z błędami: na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3"; na poz.10 "dwie ukośne kreski na prawym marginesie na wysokości ramienia"; na poz.11 "szpicruta pod lewym ramieniem", na poz.41 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka kościotrupa" (Fi.1390.-). | Fi.403 B1, B2, B3, B4 Mi.436 |
| 1 060 PLN | |
28032 |
1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, najprawdopodobniej znaczek bez perforacji na marginesie z obciętym ząbkowaniem, naśladujący znaczek cięty. | Fi.404 Mi.437 |
| 150 PLN | |
28033 |
1946 25-lecie Powstania Śląskiego, komplet siedmiu karnetów okolicznościowych z kasownikami okolicznościowymi z siedmiu miast: Opola, Góry Św. Anny, Pszczyny, Katowic, Cieszyna, Raciborza i Bytomia. | Fi.404 Mi.437 |
| 250 PLN | |
28034 |
1946 FDC - "25 rocznica III Powstania Śląskiego", czworoblok znaczków na kopercie ostemplowany 2.5 kasownikiem okolicznościowy "25-LECIE III-GO POWSTANIA ŚLĄSKIEGO 1921-1946" w urzędzie Katowice 1 (Myślicki 46 011), rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.404 Mi.437 |
| 300 PLN | |
28035 |
1946 25 rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na kopercie Śląskiego Stowarzyszenia Filatelistów w Katowicach, ostemplowany 3.5 kasownikiem okolicznościowy "25-LECIE III-GO POWSTANIA ŚLĄSKIEGO 1921-1946" w urzędzie Opole 1 (Myślicki 46 014), wewnątrz koperty program obrad Walnego Zgromadzenia stowarzyszenia. | Fi.404 Mi.437 |
| 60 PLN | |
28036 |
1946 list z Gliwic 16.7.46 do Niemiec, stempel urzędu cenzury nr 3233 i stempel i zalepka cenzury brytyjskiej. | Fi.405 Mi.438 |
| 100 PLN | |
28037 |
1946 PRZESYŁKA PRZESŁANA TRZEMA AMBULANSAMI, list polecony wysłany 28.7 z urzędu Gdynia 1 do Sosnowca, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "WŁASNE OKRĘTY PODNIOSĄ DOBROBYT NARODU", dodatkowy datownik urzędu Gdynia 1 z 1.8, list najpewniej tego samego dnia przekazano do ambulansu 616 - adnotacja niebieską kredką "otrzymano z amb Gd(ynia) K(raków) 616 / 2 VIII", datownik drugiego ambulansu "AMB.WROCŁAW-WARSZAWA 23" odciśnięty 2.8, kolejno przesyłkę przekazano do ambulansu 320 - adnotacja fioletową kredką "Otrzymano z amb Kat(owice) Wr(ocław) 320"; na odwrocie datownik odbiorczy z 3.VIII; rzadki walor w skomplikowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania (Myślicki 46 039). | Fi.405 Mi.438 |
| 800 PLN | |
28038 |
1946 1 rocznica zwycięstwa, oryginalnie kasowany znaczek cięty za 3 zł. (Fi.600.-) unieważniony w Trzcielu w drugim miesiącu obiegu, szerokie marginesy z trzech stron, częściowo wyrwany z arkusza, bardzo rzadko spotykany jako kasowany, gwarancja Krawczyk. | Fi.405 nz Mi.438 U |
| 600 PLN | |
28039 |
| 65 PLN | |
28040 |
1946 Święto Morza. | Fi.406 Mi.440 |
| 10 PLN | |
28041 |
1946 Święto Morza, blok legitymacyjny. | Fi.406 Mi.440 |
| 35 PLN | |
28042 |
1946 Święto Morza, oryginalnie kasowany znaczek za 3+7 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk. | Fi.406 Mi.440 |
| 50 PLN | |
28043 |
1946 Święto Morza, marginesowa parka pozioma znaczków ciętych za 3+7 zł., piękny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.406 nz Mi.440 U |
| 1 000 PLN | |
28044 |
1946 Święto Morza, znaczek z błędem "kropka po T". | Fi.406B1 Mi.440 |
| 40 PLN | |
28045 |
1946 Święto Morza, parka znaczków ciętych, gwarancja Berbeka, Mikstein. | Fi.406nz Mi.440U |
| 900 PLN | |
28046 |
1946 Święto Morza, parka znaczków ciętych, gwarancja. | Fi.406nz Mi.440U |
| 1 000 PLN | |
28047 |
1946 Święto Morza, znaczek na grubym papierze y. | Fi.406y Mi.440 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
28048 |
1946 Święto Morza, znaczek za 3+7 zł. na grubym papierze (Fi.120.-), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.406y Mi.440 |
| 100 PLN | |
28049 |
1946 rocznica manifestu lipcowego, oryginalnie kasowany znaczek za 3 zł., gwarancja. | Fi.407 Mi.439 |
| 70 PLN | |