28116 |
1927 całostka na odpowiedź z sygnaturą I-927. | Fi.Cp47B |
| 35 PLN | |
28117 |
1928 Henryk Sienkiewicz, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, sygnatura M.P.i T.(VI-1930)500.000., wysłana 20.III.31 z Rembertowa do Warszawy, kasownik odbiorczy Warszawa 22; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.49A |
| 60 PLN | |
28118 |
| 40 PLN | |
28119 |
| 10 PLN | |
28120 |
| 120 PLN | |
28121 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 19, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry. | Fi.Cp50I |
| 90 PLN VERKAUFT | |
28122 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 18, sygnatura VIII-1931. | Fi.Cp50I |
| 15 PLN VERKAUFT | |
28123 |
| 100 PLN | |
28124 |
| 100 PLN | |
28125 |
| 100 PLN | |
28126 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 1, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry. | Fi.Cp50I |
| 100 PLN | |
28127 |
| 20 PLN | |
28128 |
| 60 PLN VERKAUFT | |
28129 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 9 - Toruń Ratusz, II nakład, linie typografią; dofrankowana i wysłana 6.X.32 z Równego Wołyńskiego do Warszawy; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp50IIa |
| 150 PLN | |
28130 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 28, sygnatura XI-1931, najrzadsze linie typograficzne, gwarancja Pelczar, Żółkiewski. | Fi.Cp50IIa |
| 350 PLN | |
28131 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 24, sygnatura XI-1931, najrzadsze linie typograficzne, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp50IIa |
| 250 PLN VERKAUFT | |
28132 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 13, sygnatura XI-1931, najrzadsze linie typograficzne, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp50IIa |
| 250 PLN | |
28133 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 11, sygnatura XI-1931, najrzadsze linie typograficzne, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp50IIa |
| 250 PLN VERKAUFT | |
28134 |
| 50 PLN | |
28135 |
| 100 PLN | |
28136 |
| 100 PLN | |
28137 |
| 90 PLN VERKAUFT | |
28138 |
| 130 PLN VERKAUFT | |
28139 |
| 100 PLN | |
28140 |
| 100 PLN | |
28141 |
| 100 PLN | |
28142 |
| 50 PLN | |
28143 |
| 100 PLN | |
28144 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 10 - Borysław, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 200 PLN | |
28145 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 28 - Czarnohora, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; czysta w idealnym stanie zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 200 PLN | |
28146 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20 - Pałac w Łazienkach Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; przesłana 17.V.32 miejscowo w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 60 PLN | |
28147 |
1931 Henryk Sienkiewicz - ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Kraków - Rondel; doskonały stan zachowania. | |
| 600 PLN | |
28148 |
1931 karty ilustrowane, broszura autorstwa P.Pelczara "O Cp50 prawie wszystko", 32 strony, dużo ilustracji, kompendium wiedzy tego wydania. | |
| 20 PLN | |
28149 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 14 - Barbakan w Krakowie, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; dofrankowana i jako polecona przesłana 13.IV.32 z Wadowic do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 60 PLN | |
28150 |
| 30 PLN | |
28151 |
| 80 PLN | |
28152 |
1932 druk w sprawach żywnościowych, sygnatura (X-1937), wysłany 27.IX.38 z Krynicy do Krakowa, znak opłaty unieważniony datownikiem okolicznościowym "SZCZAWY ALKALICZNO-ŻELAZISTE SEZON CAŁOROCZNY" (Myślicki 28 004); karty z oryginalnego obiegu bardzo rzadko spotykane; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp53 |
| 600 PLN | |
28153 |
1932 druk w sprawach żywnościowych (wieśniaczka). | Fi.Cp54 |
| 60 PLN | |
28154 |
1932 komplet 20 sztuk kart widokowych bez znaczka opłaty pocztowej, wydanych przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów - wszystkie karty z nadrukiem "Cena 10 gr" lub "Cena 15 gr" (w przypadku karty nr.9 - tryptyk) zmniejszającym cenę, dokonanym w 1937 roku w myśl rozporządzenia MPiT; bardzo rzadkie karty w komplecie praktycznie nieosiagalne; bardzo dobry stan zachowania (na krawędziach minimalne, praktycznie niewidoczne punktowe przebarwienia). | |
| 3 000 PLN | |
28155 |
| 10 PLN | |