28035 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 60, kartka zmoczona i lekko powichrowana, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp16IIx |
| 20 PLN | |
28036 |
1919 kartka polecona z Krakowa 22.6.19 do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury wojskowej K1 w okręgu, całostka krakowska nadruk typ 65. | Fi.Cp16IIx |
| 60 PLN | |
28037 |
1919 kartka ze Lwowa 12.6.19 do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury wojskowej K1 w okręgu, całostka krakowska nadruk typ 77. | Fi.Cp16IIx |
| 60 PLN | |
28038 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 106. | Fi.Cp16IIx |
| 60 PLN | |
28039 |
1919 kartka z Bielska 31.5.19 do Wiednia, całostka krakowska nadruk typ 77. | Fi.Cp16IIx |
| 60 PLN | |
28040 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem 35 z obiegu pocztowego z Krakowa, dziurki po archiwizacji, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp16IIx |
| 60 PLN | |
28041 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem 36 z obiegu pocztowego z Pilzna, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp16IIx |
| 80 PLN | |
28042 |
1919 kartka z Krakowa 2.5.19 do Czechosłowacji, stempel krakowskiej cenzury wojskowej K5 w okręgu, całostka krakowska nadruk typ 98. | Fi.Cp16IIx, 76B |
| 60 PLN | |
28043 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z podwójnym nadrukiem typ 70a, lekkie zaplamienie, bardzo rzadkie, oznaczenie typu bez gwarancji Schmutz. | Fi.Cp16IIxNp |
| 3 500 PLN | |
28044 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z podwójnym nadrukiem typ 77, bardzo rzadkie, oznaczenie i gwarancja Schmutz. | Fi.Cp16IIxNp |
| 3 600 PLN | |
28045 |
1919 wydanie krakowskie, karta z nadrukiem typu 77; dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp16Ix |
| 120 PLN | |
28046 |
1919 kartka z Bochni 28.4.19 do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury wojskowej K1 w okręgu, całostka krakowska nadruk typ 19. | Fi.Cp16Ix |
| 60 PLN | |
28047 |
1919 kartka z Tarnowa 24.6.19 do Szwajcarii, całostka krakowska nadruk typ 8. | Fi.Cp16Ix |
| 100 PLN | |
28048 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 23 z obiegu pocztowego z Radomyśla, ładny abklacz nadruku na odwrocie, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp16Ix |
| 150 PLN | |
28049 |
1919 wydanie krakowskie, część na odpowiedź karty podwójnej z silnie przesuniętym poziomo nadrukiem "Poczta Polska 15 hl" typu 35, do kartki dołączona metryczka autorstwa prof.St.Miksteina z wymiarami nadruku i opisem typu; część z opłaconą odpowiedzią karty podwójnej z nadrukiem typu 35, do kartki dołączona metryczka autorstwa prof.St.Miksteina z wymiarami nadruku i opisem typu; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp17IA, 17IB |
| 1 000 PLN | |
28050 |
1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem typu 134, wysłana 5.I.1920 miejscowości Sucha do Wiednia, stempelek cenzury krakowskiej, dobry stan zachowania (na odwrocie ubytek papieru); gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp19IIy |
| 200 PLN | |
28051 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134. | Fi.Cp19Ix |
| 60 PLN | |
28052 |
| 120 PLN | |
28053 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137. | Fi.Cp19Ix |
| 70 PLN | |
28054 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137. | Fi.Cp19Iy |
| 60 PLN | |
28055 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134. | Fi.Cp19Iy |
| 60 PLN | |
28056 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp19Iy |
| 70 PLN | |
28057 |
| 350 PLN | |
28058 |
| 300 PLN | |
28059 |
1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka opłaconą odpowiedzią, lekkie uszkodzenia jak na ilustracji. | Fi.Cp20Ix |
| 100 PLN | |
28060 |
1919 nadruk znaku opłaty "Orzeł na tarczy barokowej" o nominale 15 fen i napisu "Pocztówka" na niemieckim formularzu o sygnaturze C154/(10.16), pojedyncza belka kasująca, karta wysłana 19.3 z Warszawy do Żyrardowa, kasownik odbiorczy 20.3 na froncie; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.Cp21II |
| 1 600 PLN | |
28061 |
1919 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią w układzie góra karty I połączona z dołem karty II. | Fi.Cp26I |
| 250 PLN | |
28062 |
1919 karta do obrotu krajowego za 15 f - z usuniętym oznaczeniem waluty (widać ich ślady, szczególnie pod oznaczeniem waluty z lewej strony), znak opłaty karminowy w typie C (jedna kreska), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto); karta dofrankowana i wysłana 3.VII ze Stawiszyna do Warszawy, dobry stan zachowania. | Fi.Cp30a, 86B |
| 40 PLN | |
28063 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 65, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp14IIx |
| 50 PLN | |
28064 |
| 70 PLN | |
28065 |
| 120 PLN | |
28066 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 4. | Fi.Cs3II |
| 60 PLN | |
28067 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3. | Fi.Cs3II |
| 80 PLN | |
28068 |
| 80 PLN | |
28069 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5. | Fi.Cs3II |
| 80 PLN | |
28070 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 9. | Fi.Cs3III |
| 200 PLN | |
28071 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8. | Fi.Cs4II |
| 50 PLN | |
28072 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3. | Fi.Cs4II |
| 50 PLN | |
28073 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 7. | Fi.Cs4II |
| 50 PLN | |
28074 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 19. | Fi.Cs4IIIs |
| 100 PLN | |