Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 62. Ganzsachen

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
6006

1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 6 - Hugo Kołłątaj, ostemplowana grzecznościowo 11.5 w Krakowie.

Fi.Cp106
25 PLN
6007

1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 19 Leon Wyczółkowski, ostemplowana grzecznościowo 11.5 w Krakowie.

Fi.Cp106
25 PLN
6008

1948 wydanie ilustrowane, kartka z ilustracja nr 16 - Władysław Reymont.

Fi.Cp106
40 PLN
6009

1948 Trzy walczące orły, komplet 22 czystych kart (Fi.1320,-).

Fi.Cp106
1 000 PLN
VERKAUFT
6010

1948 całostka z ilustracją wielkanocną.

Fi.Cp107
60 PLN
6011

1948 karta "Miesiąc przyjaźni polsko-radzieckiej" wysłana 16.12 z Katowic do Warszawy.

Fi.Cp108
20 PLN
6012

1948 karta "Miesiąc przyjaźni polsko-radzieckiej", na kartonie szarobiałym szorstkim grubym.

Fi.Cp108
60 PLN
6013

1948 kartka z Małogóry do Gdańska, dziury po archiwizacji.

Fi.Cp113
10 PLN
6014

1949 list z Tomaszowa Mazowieckiego do Poznania.

Fi.Ck11
20 PLN
6015

1949 kościół w Pniowie, całostka z sygnaturą VIII.47.

Fi.Cp103
30 PLN
6016

1949 Bolesław Bierut, karton kremowoszary gładki, sygnatura II.50, bez hasła propagandowego.

Fi.Cp109I
100 PLN
6017

1949 Bolesław Bierut, karton szarobiały szorstki, sygnatura II.50, bez hasła propagandowego.

Fi.Cp109I
100 PLN
VERKAUFT
6018

1949 Bolesław Bierut, karta z napisem propagandowym 15, sygnatura VI.49 - czwarty nakład, druk z I walca, jedynie w tym nakładzie poszczególne walce oznaczone są kropkami pod pierwszymi literami sygnatury nakładu (tu 1 kropka); walor w bardzo dobrym stanie zachowania (naturalne wtrącenie - węgielek w kartonie).

Fi.Cp109II
100 PLN
6019

1949 Bolesław Bierut, karta z napisem propagandowym 15, sygnatura XII.49 - piąty nakład; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (na odwrocie ostemplowane znaczki bez i z zielonym nadrukiem groszy).

Fi.Cp109II
30 PLN
6020

1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu krakowskiego, układem czcionkowym, odstęp między "1" i "0" 0,5 mm, II i IV linijka niedokładnie odbita, wysłana 15.04 z Sopotu do Warszawy.

Fi.Cp110IAa
70 PLN
VERKAUFT
6021

1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu krakowskiego, układem czcionkowym, odstęp między "1" i "0" 0,5 mm, II i V linijka niedokładnie odbite.

Fi.Cp110IBb
150 PLN
6022

1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu krakowskiego, układem czcionkowym, odstęp między "1" i "0" 1,5 mm, linijki odbite równomiernie.

Fi.Cp110IAc
435 PLN
VERKAUFT
6023

1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu krakowskiego, układem czcionkowym, odstęp między "1" i "0" 1,5 mm, linijki odbite równomiernie.

Fi.Cp110IAc
445 PLN
VERKAUFT
6024

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 4.

Fi.Cp115
100 PLN
6025

1949 wydanie prowizoryczne, całostka ilustrowana z nadrukiem typ 3.

Fi.Cp117
40 PLN
6026

1949 wydanie prowizoryczne, karta 101 z nadrukiem typu 3, ilustracja w kolorze niebieskim; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp117a
70 PLN
6027

1949 wydanie prowizoryczne, karta 101 z nadrukiem typu 3, ilustracja w kolorze zielonym; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp117b
70 PLN
6028

1949 wydanie prowizoryczne, karta 101 z nadrukiem typu 3, ilustracja w kolorze oliwkowobrązowym; wysłana 7.7.50 z Łeby do Łodzi, dodatkowy znaczek obowiązkowej dopłaty na odbudowę Warszawy; dobry stan zachowania.

Fi.Cp117c
40 PLN
6029

1949 karta nr.103 z nadrukiem typu 7, wysłana 27.10 z Piotrkowa Trybunalskiego.

Fi.Cp119
30 PLN
6030

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
40 PLN
6031

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp119
30 PLN
6032

1949 wydanie prowizoryczne, karta 103 z czerwonym nadrukiem typu 7 i hasłem propagandowym 16a, wysłana z Gliwic.

Fi.Cp119Ia
40 PLN
6033

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (Hugo Kołłątaj) z nadrukiem typu 15, ostemplowana 13.10.1949 w Warszawie kasownikiem okolicznościowym "IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM FRYDERYKA CHOPINA" (Myślicki 49 090).

Fi.Cp121
30 PLN
6034

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (Maria Konopnicka) z nadrukiem typu 14, z obiegu; idealny stan zachowania.

Fi.Cp121
50 PLN
6035

1949 wydanie prowizoryczne, karta 108 na kartonie szarobiałym szorstkim grubym (w) z nadrukiem typu 12.

Fi.Cp122
70 PLN
6036

1950 "groszy" karta 109I z nadrukiem typu 18.

Fi.Cp109I
150 PLN
6037

1950 walka o pokój, dofrankowana całostka wysłana 28.VI z miejscowości Staszów do Krakowa, dodatkowo odbity stempel propagandowy "Żądamy zakazu broni atomowej ...".

Fi.Cp123
30 PLN
6038

1950 "groszy" typ 23A, karta z hasłem propagandowym 21a, dofrankowana znaczkiem w nowej walucie skasowana okolicznościowo 18.11 w Warszawie.

Fi.Cp124
30 PLN
6039

1951 Bolesław Bierut, z hasłem propagandowym 19, sygnatura VI.50.

Fi.Cp124
30 PLN
6040

1951 rocznik - 11 kart w tym 6 sztuk Cp125 (komplet 6 haseł propagandowych).

Fi.Cp125-130
160 PLN
6041

1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta czysta.

Fi.Cp126
15 PLN
6042

1951 ilustrowana karta do życzeń 1-majowych.

Fi.Cp127
15 PLN
6043

1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój, karta czysta.

Fi.Cp128
15 PLN
6044

1951 VII rocznica powstania Polski Ludowej, całostka wysłana miejscowo 19.10 w Warszawie.

Fi.Cp129
10 PLN
6045

1951 propaganda PKO.

Fi.Cp130
15 PLN