Poz# | Bilder | Beschreibung | Katalog | Features | Aktueller Preis |
---|---|---|---|---|---|
5846 |
1928 kartka - cześć nadawcza z sygnaturą IV-1928. | Fi.Cp49A |
| 40 PLN | |
5847 |
1929 kartka ze Zdun do Niemiec, sygnatura II-1928. | Fi.Cp48 |
| 10 PLN | |
5848 |
1930 kartka z Szopienic 19.3.30 do Niemiec. | Fi.Cp45I |
| 20 PLN | |
5849 |
1930 całostka z sygnaturą IV-1930 z obiegu pocztowego z Rybnika. | Fi.Cp48 |
| 10 PLN | |
5850 |
1931 kartka z Częstochowy do Nowego Jorku, sygnatura VII-1930. | Fi.Cp48 |
| 10 PLN | |
5851 |
1931 Henryk Sienkiewicz - ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Ojców-Pieskowa Skała; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp50 E |
| 600 PLN | |
5852 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 27, sygnatura VIII-1931,lekko zagięty prawy dolny róg. | Fi.Cp50I |
| 80 PLN | |
5853 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 27, sygnatura VIII-1931, stan dobry. | Fi.Cp50I |
| 100 PLN | |
5854 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 26, sygnatura VIII-1931, ślady podlepek na odwrocie. | Fi.Cp50I |
| 80 PLN | |
5855 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 3, sygnatura VIII-1931, stan średni. | Fi.Cp50I |
| 90 PLN | |
5856 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 16 - Gdynia, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka, dofrankowana i wysłana 17.VII.33 z Limanowej do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp50IIb |
| 50 PLN | |
5857 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 29 - Częstochowa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka, dofrankowana i wysłana 13.VII.34 z Budziszewice do Krakowa; dobry stan zachowania. | Fi.Cp50IIb |
| 50 PLN | |
5858 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 4 - Mir, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka, dofrankowana; dobry stan zachowania. | Fi.Cp50IIb |
| 190 PLN VERKAUFT | |
5859 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 16 - Gdynia, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 120 PLN | |
5860 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 6 - Wilno, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 120 PLN | |
5861 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 15 - Czorsztyn, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 120 PLN | |
5862 |
1931 Henryk Sienkiewicz, karta ilustrowana - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa (41 mm), dofrankowana i wysłana 25.XI.1932 z miejscowości Michałowo-Niezabudka do Berlina. | Fi.Cp50IIc |
| 60 PLN | |
5863 |
1931 Henryk Sienkiewicz, karta ilustrowana - Wilno, I nakład, sygnatura VIII-1931; dofrankowana i wysłana 29.VIII.1932 z miejscowości Michałowo-Niezabudka do Berlina. | Fi.Cp50Ia |
| 50 PLN | |
5864 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 22 - Hala Gąsienicowa, I nakład, sygnatura VIII-1931; dofrankowana i przesłana 16.II miejscowo w Warszawie; znaki opłaty unieważnione wirnikiem propagandowym "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P."; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 30 126). | Fi.Cp50Ia |
| 40 PLN | |
5865 |
1932 kartka druk w sprawach żywnościowych z doklejonymi znaczkami, sygnatura VII-1932. | Fi.Cp53 |
| 30 PLN | |
5866 |
1932 druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura (X-1938). | Fi.Cp53 |
| 80 PLN | |
5867 |
1932 druk w sprawach żywnościowych (wieśniaczka). | Fi.Cp54 |
| 60 PLN | |
5868 |
1932 karta widokowa bez znaczka opłaty pocztowej, przeceniona; ilustracja nr.10 - "Polska: Znaczek pocztowy ku uczczeniu Jerzego Waszyngtona". | |
| 50 PLN | |
5869 |
1933 kartka z Królewskiej Huty do Wrocławia, sygnatura XI-1932 i hasło propagandowe F. | Fi.Cp51 |
| 10 PLN | |
5870 |
1933 kartka z miejscowości Gądki do Niemiec, sygnatura III-1933 i hasło propagandowe F. | Fi.Cp51 |
| 10 PLN | |
5871 |
1933 wydanie prowizoryczne, kartka ze Lwowa kasowana wirnikiem propagandowym poczty do Austrii. | Fi.Cp58 |
| 35 PLN | |
5872 |
1933 wydanie prowizoryczne, karta nr.45 z czarnym nadrukiem nowej wartości wykonanym w PWPW (cyfra 0 o mniejszym świetle otworu, kreski cieńsze); karta o sygnaturze "P.Z.G.Nr.235-5.000.000-25" wysłana 12.IV.1935 z urzędu Warszawa 2 do Krakowa, znak opłaty unieważniony wirnikiem propagandowym "POCZTA TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 ZŁ"" (Myślicki 34 126). | Fi.Cp58IIa |
| 80 PLN | |
5873 |
1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, karta 15/20 gr, sygnatura (IX-1933), wysłana 23.III z Warszawy do Krakowa, znak opłaty unieważniony wirnikiem "POCZTA TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT, KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 zł" (Myślicki 34 126). | Fi.Cp59 |
| 40 PLN | |
5874 |
1934 całostka z sygnaturą IX-1934 z doklejonym znaczkiem. | Fi.Cp66 |
| 50 PLN | |
5875 |
1935 kartka wydania prowizorycznego wysłana z Bydgoszczy do Łodzi. | Fi.Cp58 |
| 40 PLN | |
5876 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 5 z obiegu pocztowego. | Fi.Cp68 |
| 25 PLN | |
5877 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 1 - Kraków Wawel (krużganki), wysłana 7.VI.37 z urzędu Kraków 2 do Warszawy, znak opłaty skasowany wirnikiem propagandowym "POCZTA TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT, KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 zł" (wyróżnik "b"); bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 34 116). | Fi.Cp68 |
| 40 PLN | |
5878 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 16 - Tatry Dolina Strążyska, wysłana 28.XII.37 z Zakopanego do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp68 |
| 40 PLN | |
5879 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 28 - Łowickie Panna młoda w czepcu, wysłana 7.VI.37 z Dąbrowy Górniczej do Warszawy; dobry stan zachowania. | Fi.Cp68 |
| 30 PLN | |
5880 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 10 - Gdynia Okręt szkolny "Dar Pomorza"; na odwrocie punktowe przebarwienia. | Fi.Cp68 |
| 120 PLN | |
5881 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 30 - Warszawa Centralny Instytut Wychowania Fizycznego. | Fi.Cp68 |
| 180 PLN VERKAUFT | |
5882 |
1935 całostka z sygnaturą IX-1935 i hasłem propagandowym H. | Fi.Cp69 |
| 10 PLN | |
5883 |
1936 list z Lublina 8.X.36 do Janowa, ślady po archiwizacji. | Fi.Ck8 |
| 10 PLN | |
5884 |
1936 kartka z sygnaturą IX-1934 z Wyszkowa do Ameryki, kartka pisana po hebrajsku. | Fi.Cp67 |
| 60 PLN | |
5885 |
1936 kartka z Radogoszczy do Wiednia, sygnatura IX-1934. | Fi.Cp67 |
| 50 PLN | |