Die Auktion beginnt am 19.04.2024

Auctionen 54. Ganzsachen

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
20083

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen.; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 11; dobry stan zachowania (niewielkie przebarwienia na i pod górnymi ząbkami doklejonego znaczka).

Fi.Cp1I
120 PLN
20084

1918 wydanie PP/GGW, kartka z Warszawy 12.X.19 do Warszawy z adnotacja "Marki", stąd przez pomyłkę trafiła do Marek koło Warszawy a dopiero następnie do Warszawy, nadruk zbliżony do typu 7 (bez zwężonej litery k).

Fi.Cp1I
70 PLN
VERKAUFT
20085

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 11 z Warszawy do Rawy.

Fi.Cp1I
40 PLN
20086

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen.; unikalna odmiana - belka zakrywająca nadruk "Postkarte" ciągła (nie dzielona)!!! pozostałe cechy wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - prawdopodobnie typ 5; dobry stan zachowania (punktowe przebarwienia na i pod górnymi ząbkami doklejonego znaczka) - karta niekatalogowana!!!

Fi.Cp1II
500 PLN
20087

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 19 lecz ze spacją na lewo od prawej cyfry 1, w tej konfiguracji nie opisane.

Fi.Cp2I
100 PLN
20088

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 21.

Fi.Cp2I
35 PLN
20089

1918 wydanie warszawskie; karta ostemplowana grzecznościowo 24.11 w Warszawie; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 1; dobry stan zachowania.

Fi.Cp2II
40 PLN
20090

1918 wydanie warszawskie; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 1; dobry stan zachowania.

Fi.Cp2II
50 PLN
20091

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 6, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2II
100 PLN
20092

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 1.

Fi.Cp2II
40 PLN
20093

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 21 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara.

Fi.Cp2II
80 PLN
20094

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 19 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara, ciekawy odbity fragment spacji przed prawą cyfrą 1.

Fi.Cp2II
80 PLN
20095

1918 wydanie PP/GGW, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z obiegu pocztowego z nadrukiem typ 11.

Fi.Cp3
320 PLN
20096

1918 wydanie PP/GGW, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukiem typ 12, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp3I
120 PLN
20097

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 22 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara.

Fi.Cp3IIB
180 PLN
20098

1918 wydanie lubelskie, dwie karty czyste na kartonie szarym z nadrukiem w kolorze czerwonobrązowym i czerwonym.

Fi.Cp4
200 PLN
20099

1918 wydanie lubelskie, całostki na kartonie szarożółtym z eksponatu medalowego, obie stemplowane.

Fi.Cp4
380 PLN
20100

1918 wydanie lubelskie, całostki na kartonie szarożółtym z eksponatu medalowego, jedna czysta, jedna stemplowana.

Fi.Cp4a
380 PLN
20101

1918 wydanie lubelskie, dwie całostki na papierze szarożółtym i szarobrązowawym.

Fi.Cp4ax, y
200 PLN
20102

1918 wydanie lubelskie, karta z eksponatu medalowego, całostki na kartonie szarym, jedna czysta, druga stemplowana.

Fi.Cp5x
380 PLN
20103

1918 wydanie lubelskie, dwie karty czyste, czarne - na kartonach szarym i żółtobrunatnym; idealny stan zachowania.

Fi.Cp5x, y
400 PLN
20104

1918 wydanie lubelskie, całostki na kartonie szarożółtym z eksponatu medalowego, jedna czysta, druga stemplowana.

Fi.Cp5y
380 PLN
20105

1918 wydanie lubelskie, całostki na kartonie szarożółtym z eksponatu medalowego, jedna czysta, druga stemplowana.

Fi.Cp5y
380 PLN
20106

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 - z napisem POLSKA POCZTA zamiast POCZTA POLSKA i belką zamiast ozdobnika, gwarancja i opis Berbeka.

Fi.Ck4IIIt
380 PLN
20107

1919 koperta ze znakiem opłaty.

Fi.Ck6
80 PLN
20108

1919 koperta ze znakiem opłaty.

Fi.Ck6
70 PLN
20109

1919 koperta z wydrukowanym znakiem opłaty.

Fi.Ck6
70 PLN
20110

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 3, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp12I
100 PLN
VERKAUFT
20111

1919 wydanie krakowskie, całostka z rzadkim typem nadruku 57, słaby stan zachowania.

Fi.Cp12II
100 PLN
20112

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 96 - listek koniczyny zamiast rombu.

Fi.Cp12II
70 PLN
20113

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 4, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp13IIA
60 PLN
20114

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 120.

Fi.Cp14IIx
100 PLN
20115

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 129 z obiegu pocztowego, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp14xII
80 PLN
VERKAUFT
20116

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 35, wysłana 5.VII z miejscowości Żurawica do Krakowa, cenzurowana w Przemyślu; minimalne ślady archiwizacji; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp16IIx
180 PLN
VERKAUFT
20117

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 113 (duża kropka) wysłana 28.VI z Krynicy do Żywca, słaby stan zachowania (karta pionowo zgięta).

Fi.Cp16IIx
40 PLN
20118

1919 wydanie krakowskie, karta z nadrukiem typu 106, skasowana grzecznościowo.

Fi.Cp16IIx
50 PLN
20119

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 35 wysłana z Suchej 15.V.19 do Austrii, stempel krakowskiej cenzury wojskowej.

Fi.Cp16IIx
75 PLN
20120

1919 wydanie krakowskie, całostka wysłana z Krakowa 12.V.19 do Austrii, stempel cenzury krakowskiej K3, nadruk typ 62, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp16IIx
150 PLN
20121

1919 wydanie krakowskie, całostka wysłana ze Lwowa 28.V.19 do Austrii, stempel krakowskiej cenzury K3, nadruk typ 77, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp16IIx
70 PLN
VERKAUFT
20122

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 81 - fantazyjna czcionka nominału, ładny abklacz.

Fi.Cp16IIx
200 PLN