Die Auktion endet am 06.05.2024

Auctionen 54. Freie Stadt Danzig

19968

1923 wydanie przedrukowe, gwarancja Schmutz.

Fi.185
300 PLN
19969

Fi.P27
Mi.D27
120 PLN
19970

Fi.P27
Mi.D27
50 PLN
19971

1924 wydanie obiegowe, dwie odmiany.

Fi.187w, z
180 PLN
19972

1924 wydanie obiegowe, luzak.

Fi.188
50 PLN
19973

Fi.188aw, az
260 PLN
19974

1924 wydanie na przesyłki lotnicze, luzak z serii.

Fi.196
280 PLN
19975

1924 wydanie na przesyłki lotnicze, seria na podlepkach w ładnym stanie.

Fi.196-200
Mi.202-06
200 PLN
19976

Fi.200
190 PLN
19977

Fi.201-07
Mi.207-13
600 PLN
19978

1924 wydanie obiegowe - widoki Gdańska i okolic, seria.

Fi.201-5
2 000 PLN
19979

1924 widoki Gdańska i okolic, seria.

Fi.201-5
850 PLN
19980

1924 znaczek z numerem płyty na marginesie.

Fi.202
800 PLN
19981

400 PLN
19982

1924 wydanie w nowej walucie, herb Gdańska na tarczy w owalu, 25 Pf, czysta.

Fi.Cp27
200 PLN
19983

1924 znaczek urzędowy.

Fi.U44
120 PLN
19984

1924 znaczek urzędowy.

Fi.U48
330 PLN
19985

1924 znaczek urzędowy.

Fi.U51
320 PLN
19986

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 Pf.

Fi.Cp29
200 PLN
19987

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/ 25 Pf, ścięte "e" w "postale" i narożny lewy górny ornament obramowania; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp29
250 PLN
19988

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, usterka karty podstawowej (części A) uszkodzone lewy i prawy narożne górne ornamenty obramowania i przerwana pionowa linia; karta w rzeczywistości prezentuje się o wiele korzystniej, jasne smugi są prawie niewidoczne.

Fi.Cp30
250 PLN
19989

Fi.Cp30
300 PLN
19990

1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Oliva, Schloß und Kirche; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp32
180 PLN
19991

Fi.Cp32
180 PLN
19992

Fi.Cp32
200 PLN
19993

1925 herb Gdańska w owalu, większy format karty, 20+20 Pf karta podwójna; idealny stan zachowania.

Fi.Cp37
400 PLN
19994

Fi.Cp38I B5
300 PLN
19995

1927, 15.VII wydanie z okazji XIX Światowego Kongresu Esperanto, czysty komplet 22 ilustrowanych kart obu wartości; jedno z najtrudniejszych, a zarazem najbardziej atrakcyjnych wydań ilustrowanych całostek obszaru Ziem Polskich, niezwykle trudne do zdobycia i nieczęsto oferowane w komplecie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp39-40A
Mi.P39-40I
10 000 PLN
19996

1927 wydanie z okazji XIX Światowego Kongresu Esperanto.

Fi.Cp39A
300 PLN
19997

Fi.Cp39A
300 PLN
19998

Fi.Cp39A
300 PLN
19999

Fi.Cp39A
300 PLN
20000

Fi.Cp39A
300 PLN
20001

Fi.Cp39A
300 PLN
20002

Fi.Cp39A
300 PLN
20003

Fi.Cp39A
300 PLN
20004

Fi.Cp39A
300 PLN
20005

Fi.Cp40A
400 PLN
20006

Fi.Cp40A
400 PLN
20007

Fi.Cp40A
400 PLN