Seite:
Freie Stadt Danzig
Poz# Features Katalog Beschreibung Aktueller Preis
19888

1773 list z Gdańska wysłany 26.II do Bordeaux, adnotacja czerwonym atramentem "Wesel" (pruska twierdza - enklawa - na Renie, przez którą przechodziła korespondencja, poprzez Niderlandy Austriackie, idąca do Francji), niemieckojęzyczny stempelek tranzytowy MASEICK (Niderlandzkie Maaseik); adnotacje pocztowe dotyczące wysokości opłat pocztowych; dobry stan zachowania; dodatkowo (nie liczony) list (koperta) wysłany 22.AUG.1829 z Torunia, adresowany do księżnej Lubeckiej w Warszawie, niebieskim atramentem wpisana wysokość opłaty "52", na odwrocie nieuszkodzona mała sucho tłoczona papierowa zalepka; doskonały stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

1 200 PLN
19889

1808 Wielka Armia Napoleońska na ziemiach polskich, list z okresu Księstwa Warszawskiego wysłany 3.VI z Gdańska - miejsca operowania Legii Północnej, czysto odbite kasowniki: nadawczy - No 59 GRANDE ARMEE i odbiorczy paryski z 16.VI (dowód jak sprawnie funkcjonowała poczta), na froncie odręczna adnotacja o wysokości porta, piękny stan zachowania, wspaniały walor zarówno do zbiorów poczt wojskowych jak i do zbioru Wolnego Miasta Gdańska.

2 400 PLN
19890

Mi.85I 

1911 widokówka wysłana 11.4 z Gdańska do Grudziądza, dodatkowo niespotykany okrągły stempelek z trąbka pocztową "BASARPOST DANZIG", niespotykany walor w dobrym stanie zachowania (prawy dolny róg karty złamany).

500 PLN
19891
Fi.1-15

1920 wydanie przedrukowe, podstawowa seria w czworoblokach oprócz znaczka za 2,50 mk, znaczek za 5 mk w narożnym czworobloku z numerem HAN.

1 400 PLN
19892

Fi.11 Np
Mi.11b DD 

1920 wydanie przedrukowe, unikalny marginesowy znaczek za 2 Mk. z podwójnym nadrukiem DANZIG, piękny stan, z pełną oryginalną gumą, minimalny ślad podlepki na skraju marginesu, podwójna gwarancja dr.Dub, zabezpieczenie ochronne Heinrich Köhler, sygnatura i fotoatest Stoye BPP.

3 000 PLN
19893

Fi.16-20

1920 wydanie prowizoryczne, czysta seria w czworoblokach, w pięknym stanie.

120 PLN
19894
Fi.16-20

1920 wydanie prowizoryczne, seria.

20 PLN
19895
Fi.19Np

1920 wydanie prowizoryczne, znaczek z podwójnym nadrukiem nowego nominału, gdzie drugi nadruk, co prawidłowe, o ciemniejszym odcieniu, gwarancja Schmutz.

450 PLN
19896
Fi.21a-25

1920 wydanie prowizoryczne, seria z odmianami a i b.

160 PLN
19897

Fi.26-31

1920 wydanie prowizoryczne, seria czysta w czworoblokach, różne poddruki - tanie odmiany.

400 PLN
19898
Fi.26-31I

1920 wydanie prowizoryczne, seria seria.

120 PLN
19899
Fi.30I B1
Mi.30I PF III 

1920 wydanie prowizoryczne, grzecznościowo kasowany znaczek za 5 Mk./2 Pf. z szarym poddrukiem w położeniu szpice w górę, z błędem "podarty sztandar", gwarancja i opis Krawczyk.

20 PLN
19900

Fi.30I B1+B

1920 wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 5 Mk./2 Pf. z szarym poddrukiem w położeniu szpice w górę, z błędami, prawy górny z poz.50 "uszkodzona 5 i naddarty sztandar" a prawy dolny z niekatalogowanym z poz.60 "kropka nad sztandarem", gwarancja i opis Krawczyk.

100 PLN
19901

Fi.31III
Mi.46I PF VIII 

1920 wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 10 Mk./7.5 Pf. z lila poddrukiem w położeniu szpice w górę, prawy dolny znaczek z błędem na poz.20 "pęknięte D i belka" (Fi.niekatalogowany, Mi.150 euro) oraz dodatkowo "wcięcie w prawym 0", za znaczki z górnym marginesem z tego wydania w Michlu stosuje się 100% dopłaty, piękny stan, gwarancja i opis Schmutz.

600 PLN
19902
Fi.31IIIv
Mi.46II PF VI 

1920 wydanie prowizoryczne, znaczek za 10 Mk./7.5 Pf., z błędem na poz.61 "D ścięte z góry" (Mi.250 euro), z lila poddrukiem w położeniu szpice w dół, piękny stan, gwarancja i opis Krawczyk.

500 PLN
19903
Fi.35

1920 wydanie prowizoryczne, nadruk typ 10, poprawiana guma, gwarancja Stoye.

70 PLN
19904
Fi.38a

1920 wydanie prowizoryczne tzw. "mały innendienst", znaczek za 40 pf., rzadka odmiana w kolorach karminowym i czarnym (Mi.130 euro), gwarancja i opis odmiany Schmutz.

240 PLN
19905

Fi.40

1920 wydanie prowizoryczne - mały innendienst, marginesowy czworoblok znaczków za 80 Pf., za znaczki tego wydania (drukowane z walca) z górnym marginesem stosuje się w Michlu 300% dopłaty, ale nie mniej niż 150 euro od sztuki (Mi.340 euro), piękny stan, gwarancja Schmutz.

600 PLN
19906
Fi.45
Mi.51I 

1920 wydanie prowizoryczne na przesyłki lotnicze, znaczek za 60/40 Pf. z błędem na poz.74 "pęknięta poprzeczka prawego skrzydła", gwarancja Korszeń.

200 PLN
19907


Fi.46 Np
Mi.52DD 

1920 wydanie prowizoryczne na przesyłki lotnicze, czworoblok skatalogowanego ostatnio znaczka za 1Mk./40 Pf. z podwójnym nadrukiem (Fi.12000.-); w zbiorach niemieckich nieznany, w polskich kilka sztuk z jednego źródła; piękny stan z pełną oryginalną gumą bez podlepki, wspaniały walor, podwójna gwarancja Schmutz.

12 000 PLN
19908
Fi.Cp2
Mi.P3 

1920 14.VI wydanie przedrukowe, 10+10 Pf podwójna karta z opłaconą odpowiedzią, czysta.

80 PLN
19909
Fi.Cp5

1920 X wydanie przedrukowe, 15 Pf karta, czysta.

30 PLN
19910
Fi.Cp6

1920 XI wydanie przedrukowe, 30/ 7 1/2 Pf karta, czysta.

40 PLN
19911
Fi.Cp7
Mi.P8 

1920 XI wydanie przedrukowe, 30/ 7 1/2 + 30/ 7 1/2 Pf podwójna karta z opłaconą odpowiedzią, czysta.

100 PLN
19912
Fi.Cp9

1920 XI wydanie przedrukowe, 30/10+30/10 Pf podwójna karta z opłaconą odpowiedzią, czysta.

100 PLN
19913
Fi.Cs1

1920 wydanie przedrukowe, sekretnik w dobrym stanie zachowania.

35 PLN
19914
Fi.HANb - 4
Mi.4HAN A 

1920 wydanie przedrukowe, znaczek za 20 Pf. z numerem nakładu przedruku (Mi.40 euro).

60 PLN
19915
Fi.Pp1
Mi.A1 

1920 wydanie przedrukowe, przekaz pocztowy, prawa część zgięta w miejscu oddzielania, niewielkie przebarwienia.

50 PLN
19916
Fi.47-56
Mi.53-62 

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, czysta seria nacinana (Fi.300.-).

240 PLN
19917
Fi.52s

1921 Koga; proklamacja Wolnego Miasta Gdańska,znaczek z błędem "Koga w płomieniach".

320 PLN
19918
Fi.56b

1921 Koga; proklamacja Wolnego Miasta Gdańska, parka znaczków w odmianie b.

110 PLN
19919
Fi.57
Mi.63 

1921 proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, ząbkowany znaczek za 25 Pf. z przesunięty środkiem, gwarancja Krawczyk.

40 PLN
19920

Fi.57-9

1921 Koga; proklamacja Wolnego Miasta Gdańska,podstawowa seria w czworoblokach.

450 PLN
19921
Fi.66s
Mi.72I 

1921 wydanie przedrukowe, znaczek za 60/75 Pf. z nominałem na środku znaczka, podwójna gwarancja Krawczyk.

250 PLN
19922
Fi.67-80

1921 wydanie obiegowe, seria z odmianami.

50 PLN
19923
Fi.72

1921 opaska gazetowa z Gdańska do Wiednia.

85 PLN
VERKAUFT
19924
Fi.81-3S

1921 wydanie obiegowe, podstawowa seria.

60 PLN
19925
Fi.84-86
Mi.90-92 

1921 Wydanie z okazji tygodnia walki z gruźlicą, seria czysta (Fi.45.-).

35 PLN
19926
Fi.Cp10az
Mi.P10b 

1921 II wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, karta 15 Pf, na kartonie białym; pęknięta pionowa kreska i przerwa w drugiej od góry kropkowanej linii adresowej, czysta.

100 PLN
19927
Fi.Cp10bz
Mi.P10a 

1921 II wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, karta 15 Pf, na kartonie piaskowym; pęknięta pionowa kreska i przerwa w kropkowanej dolnej linii adresowej, czysta.

100 PLN