Die Auktion endet am 13.07.2020
Die Auktion endet in:

Auctionen 54. Freie Stadt Danzig

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
19888

1773 list z Gdańska wysłany 26.II do Bordeaux, adnotacja czerwonym atramentem "Wesel" (pruska twierdza - enklawa - na Renie, przez którą przechodziła korespondencja, poprzez Niderlandy Austriackie, idąca do Francji), niemieckojęzyczny stempelek tranzytowy MASEICK (Niderlandzkie Maaseik); adnotacje pocztowe dotyczące wysokości opłat pocztowych; dobry stan zachowania; dodatkowo (nie liczony) list (koperta) wysłany 22.AUG.1829 z Torunia, adresowany do księżnej Lubeckiej w Warszawie, niebieskim atramentem wpisana wysokość opłaty "52", na odwrocie nieuszkodzona mała sucho tłoczona papierowa zalepka; doskonały stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.


1 200 PLN
19889

1808 Wielka Armia Napoleońska na ziemiach polskich, list z okresu Księstwa Warszawskiego wysłany 3.VI z Gdańska - miejsca operowania Legii Północnej, czysto odbite kasowniki: nadawczy - No 59 GRANDE ARMEE i odbiorczy paryski z 16.VI (dowód jak sprawnie funkcjonowała poczta), na froncie odręczna adnotacja o wysokości porta, piękny stan zachowania, wspaniały walor zarówno do zbiorów poczt wojskowych jak i do zbioru Wolnego Miasta Gdańska.


2 400 PLN
19890

1911 widokówka wysłana 11.4 z Gdańska do Grudziądza, dodatkowo niespotykany okrągły stempelek z trąbka pocztową "BASARPOST DANZIG", niespotykany walor w dobrym stanie zachowania (prawy dolny róg karty złamany).


Mi.85I 
500 PLN
19891

1920 wydanie przedrukowe, podstawowa seria w czworoblokach oprócz znaczka za 2,50 mk, znaczek za 5 mk w narożnym czworobloku z numerem HAN.

Fi.1-15
1 400 PLN
19892

1920 wydanie przedrukowe, unikalny marginesowy znaczek za 2 Mk. z podwójnym nadrukiem DANZIG, piękny stan, z pełną oryginalną gumą, minimalny ślad podlepki na skraju marginesu, podwójna gwarancja dr.Dub, zabezpieczenie ochronne Heinrich Köhler, sygnatura i fotoatest Stoye BPP.

Fi.11 Np
Mi.11b DD 
3 000 PLN
19893

1920 wydanie prowizoryczne, czysta seria w czworoblokach, w pięknym stanie.

Fi.16-20
120 PLN
19894

1920 wydanie prowizoryczne, seria.

Fi.16-20
20 PLN
19895

1920 wydanie prowizoryczne, znaczek z podwójnym nadrukiem nowego nominału, gdzie drugi nadruk, co prawidłowe, o ciemniejszym odcieniu, gwarancja Schmutz.

Fi.19Np
450 PLN
19896

1920 wydanie prowizoryczne, seria z odmianami a i b.

Fi.21a-25
160 PLN
19897

1920 wydanie prowizoryczne, seria czysta w czworoblokach, różne poddruki - tanie odmiany.

Fi.26-31
400 PLN
19898

1920 wydanie prowizoryczne, seria seria.

Fi.26-31I
120 PLN
19899

1920 wydanie prowizoryczne, grzecznościowo kasowany znaczek za 5 Mk./2 Pf. z szarym poddrukiem w położeniu szpice w górę, z błędem "podarty sztandar", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.30I B1
Mi.30I PF III 
20 PLN
19900

1920 wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 5 Mk./2 Pf. z szarym poddrukiem w położeniu szpice w górę, z błędami, prawy górny z poz.50 "uszkodzona 5 i naddarty sztandar" a prawy dolny z niekatalogowanym z poz.60 "kropka nad sztandarem", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.30I B1+B
100 PLN
19901

1920 wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 10 Mk./7.5 Pf. z lila poddrukiem w położeniu szpice w górę, prawy dolny znaczek z błędem na poz.20 "pęknięte D i belka" (Fi.niekatalogowany, Mi.150 euro) oraz dodatkowo "wcięcie w prawym 0", za znaczki z górnym marginesem z tego wydania w Michlu stosuje się 100% dopłaty, piękny stan, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.31III
Mi.46I PF VIII 
600 PLN
19902

1920 wydanie prowizoryczne, znaczek za 10 Mk./7.5 Pf., z błędem na poz.61 "D ścięte z góry" (Mi.250 euro), z lila poddrukiem w położeniu szpice w dół, piękny stan, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.31IIIv
Mi.46II PF VI 
500 PLN
19903

1920 wydanie prowizoryczne, nadruk typ 10, poprawiana guma, gwarancja Stoye.

Fi.35
70 PLN
19904

1920 wydanie prowizoryczne tzw. "mały innendienst", znaczek za 40 pf., rzadka odmiana w kolorach karminowym i czarnym (Mi.130 euro), gwarancja i opis odmiany Schmutz.

Fi.38a
240 PLN
19905

1920 wydanie prowizoryczne - mały innendienst, marginesowy czworoblok znaczków za 80 Pf., za znaczki tego wydania (drukowane z walca) z górnym marginesem stosuje się w Michlu 300% dopłaty, ale nie mniej niż 150 euro od sztuki (Mi.340 euro), piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.40
600 PLN
19906

1920 wydanie prowizoryczne na przesyłki lotnicze, znaczek za 60/40 Pf. z błędem na poz.74 "pęknięta poprzeczka prawego skrzydła", gwarancja Korszeń.

Fi.45
Mi.51I 
200 PLN
19907

1920 wydanie prowizoryczne na przesyłki lotnicze, czworoblok skatalogowanego ostatnio znaczka za 1Mk./40 Pf. z podwójnym nadrukiem (Fi.12000.-); w zbiorach niemieckich nieznany, w polskich kilka sztuk z jednego źródła; piękny stan z pełną oryginalną gumą bez podlepki, wspaniały walor, podwójna gwarancja Schmutz.

Fi.46 Np
Mi.52DD 
12 000 PLN
19908

1920 14.VI wydanie przedrukowe, 10+10 Pf podwójna karta z opłaconą odpowiedzią, czysta.

Fi.Cp2
Mi.P3 
80 PLN
19909

1920 X wydanie przedrukowe, 15 Pf karta, czysta.

Fi.Cp5
30 PLN
19910

1920 XI wydanie przedrukowe, 30/ 7 1/2 Pf karta, czysta.

Fi.Cp6
40 PLN
19911

1920 XI wydanie przedrukowe, 30/ 7 1/2 + 30/ 7 1/2 Pf podwójna karta z opłaconą odpowiedzią, czysta.

Fi.Cp7
Mi.P8 
100 PLN
19912

1920 XI wydanie przedrukowe, 30/10+30/10 Pf podwójna karta z opłaconą odpowiedzią, czysta.

Fi.Cp9
100 PLN
19913

1920 wydanie przedrukowe, sekretnik w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cs1
35 PLN
19914

1920 wydanie przedrukowe, znaczek za 20 Pf. z numerem nakładu przedruku (Mi.40 euro).

Fi.HANb - 4
Mi.4HAN A 
60 PLN
19915

1920 wydanie przedrukowe, przekaz pocztowy, prawa część zgięta w miejscu oddzielania, niewielkie przebarwienia.

Fi.Pp1
Mi.A1 
50 PLN
19916

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, czysta seria nacinana (Fi.300.-).

Fi.47-56
Mi.53-62 
240 PLN
19917

1921 Koga; proklamacja Wolnego Miasta Gdańska,znaczek z błędem "Koga w płomieniach".

Fi.52s
320 PLN
19918

1921 Koga; proklamacja Wolnego Miasta Gdańska, parka znaczków w odmianie b.

Fi.56b
110 PLN
19919

1921 proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, ząbkowany znaczek za 25 Pf. z przesunięty środkiem, gwarancja Krawczyk.

Fi.57
Mi.63 
40 PLN
19920

1921 Koga; proklamacja Wolnego Miasta Gdańska,podstawowa seria w czworoblokach.

Fi.57-9
450 PLN
19921

1921 wydanie przedrukowe, znaczek za 60/75 Pf. z nominałem na środku znaczka, podwójna gwarancja Krawczyk.

Fi.66s
Mi.72I 
250 PLN
19922

1921 wydanie obiegowe, seria z odmianami.

Fi.67-80
50 PLN
19923

1921 opaska gazetowa z Gdańska do Wiednia.

Fi.72
85 PLN
VERKAUFT
19924

1921 wydanie obiegowe, podstawowa seria.

Fi.81-3S
60 PLN
19925

1921 Wydanie z okazji tygodnia walki z gruźlicą, seria czysta (Fi.45.-).

Fi.84-86
Mi.90-92 
35 PLN
19926

1921 II wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, karta 15 Pf, na kartonie białym; pęknięta pionowa kreska i przerwa w drugiej od góry kropkowanej linii adresowej, czysta.

Fi.Cp10az
Mi.P10b 
100 PLN
19927

1921 II wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, karta 15 Pf, na kartonie piaskowym; pęknięta pionowa kreska i przerwa w kropkowanej dolnej linii adresowej, czysta.

Fi.Cp10bz
Mi.P10a 
100 PLN