Königreich Polen
Poz# Features Katalog Beschreibung Aktueller Preis
14543
Fi.Ckr7

1855 list do Królestwa Polskiego - w adresie . (C.Polskoje), rosyjska koperta za 10+1 kop. wydania z 1849 roku, o wymiarach 137x107 mm, ze znakiem wodnym Wz.I w położeniu lustrzanym, wysłana z Petersburga do Warszawy; znak opłaty kreślony ręcznie, a na froncie dwuwierszowy datownik St.Petersburg 15.II (. / 25 1855) według kalendarza juliańskiego; stempel odbiorczy typu IIIC - WARSZAWA z 16/3 według kalendarza gregoriańskiego i godzinnik P/6 1/4 typu Aa; całość w dobrym stanie zachowania (nieco nadwyrężona na zgięciu górnej klapy).

1 200 PLN
14544
Fi.Ckr8

1855 obszar I Rzeczypospolitej, rosyjska koperta za 10+1 kop. wydania z 1855 roku, o wymiarach 137x107mm, ze znakiem wodnym Wz.I w położeniu lustrzanym, wysłana z Mozyrza do Lipowa, adresowana po polsku na ręce Ottona Horwatta marszałka szlachty guberni mińskiej; znak opłaty kreślony ręcznie, na froncie jednowierszowy stempel nadawczy Dobin 26-2-06.1.03; w I rzeczypospolitej Mozyrz był stolicą powiatu, w II rozbiorze w 1793 roku zajęry przez Rosję, wrócił w granice Rzeczypospolitej na krótko od 5.III. do 19.VI.1920 roku; taka koperta użyta w Królestwie Polskim (Fi.6500.-).

2 400 PLN
14545
Mi.5

1858 obszar I Rzeczypospolitej - Łotwa, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; unieważniony rosyjskim datownikiem Mitawa; do III rozbioru lenno Rzeczypospolitej (Kurlandia), bardzo ładny stan.

200 PLN
14546
Fi.15y
Mi.15y

1858 Królestwo Polskie - oszustwo na szkodę poczty na NIEBIESKIM KASOWNIKU NUMEROWYM 322 - TŁUSZCZ; znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek, dwukrotnie użyty; słabo czytelny kasownik (18)7 - Tomaszów Rawski, na czytelnie odbitym kasowniku numerowym 322 - Tłuszcz w kolorze niebieskim; M.A.Bojanowicz, choć posiadał ten znaczek w swojej kolekcji, w monografii opisał ten kasownik jako nieznany, drugi egzemplarz znalazł się w zbiorze W.Rachmanowa; znaczek na fragmencie z karty wystawowej M.A.Bojanowicza opisany jako podwójnie użyty, co może być wyjaśnieniem jego przeoczenia; fotoatest firmowy.

7 000 PLN
14547

1858 list zagraniczny z pełną treścią, wysłany 31/7 z Warszawy do Bordeaux, mały stempel nadawczy typu IIIC, stempelek "11" określający wysokość opłaty w ruchu tranzytowym, list 1.VIII przewieziony ambulansem relacji Wrocław-Berlin (BRESLAU-BERLIN), stemple kraju pochodzenia: pruski - "AUS RUSSLAND" i fancuskie "PREUSSE 2 ERQUELINES" i "PREUSSE 3 VALANCIENNES", tranzytowe stempelki: "PARIS A BORDEAUX", "PARIS" i odbiorczy "BORDEAUX 4 AOUT"; dekoracyjna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

450 PLN
14548

Mi.6

1858 znaczek rosyjski użyty dwukrotnie na szkodę poczty najpierw użyty w Łogowie - stempel numerowy 111, Bojanowicz najwyższy stopień rzadkości 10 punktów, a następnie w Puławach - stempel numerowy 76, gwarancja Korszeń.

3 050 PLN
14549

Mi.6

1858 znaczek rosyjski kasowany stemplem numerowym 314 z Łanięt, Bojanowicz 9 punktów w skali rzadkości do 10, gwarancja Korszeń.

1 200 PLN
14550

Mi.6

1858 znaczek rosyjski kasowany stemplem numerowym 253 z Płocka, gwarancja Korszeń.

900 PLN
14551

Mi.5

1858 znaczek rosyjski kasowany stemplem numerowym 11 z Tarczyna, Bojanowicz najwyższy stopień rzadkości, gwarancja Korszeń.

2 100 PLN
14552

Mi.7

1858 znaczek rosyjski kasowany stemplem numerowym 112 z Ostrowca, Bojanowicz 7 punktów w skali rzadkości do 10, gwarancja Korszeń.

1 100 PLN
14553

Mi.7

1858 znaczek rosyjski kasowany stemplem numerowym 42 z Wysokiego Mazowieckiego, Bojanowicz najwyższy stopień rzadkości, gwarancja Korszeń.

1 500 PLN
14554

Mi.5

1858 znaczek rosyjski kasowany stemplem numerowym 217 z Pitku, Bojanowicz 5 punktów w skali rzadkości do 10, gwarancja Korszeń.

1 060 PLN
14555

Mi.6

1858 znaczek rosyjski kasowany stemplem numerowy 8 z Piaseczna, Bojanowicz najwyższy stopień rzadkości, gwarancja Korszeń.

2 100 PLN
14556

Mi.6

1858 znaczek rosyjski kasowany stemplem numerowy 124 z Pińczowa, Bojanowicz 6 punktów w skali rzadkości do 10, fotoatest Korszeń.

1 300 PLN
14557
Fi.Ck r 7
Mi.4UB

1 200 PLN
14558
Fi.I
Mi.1

12 000 PLN
14559
Fi.II
Mi.2x

1858 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku, na papierze ze znakiem wodnym "cyfra 1" o grubości 0,10 mm oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniony czytelnie polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, krótko po 27 marca 1858 roku, kiedy to wprowadzono obowiązek unieważniania znaczków kasownikiem numerowym, ząbkowane znaczki za 10 kop. wydania z 1858 roku były na ziemiach polskich używane stosunkowo rzadko i głównie w dużych urzędach pocztowych, bardzo ładny stan.

1 500 PLN
14560
Fi.II
Mi.2

1858 Królestwo Polskie - CZERWONY KASOWNIK KALISZ, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku, na papierze ze znakiem wodnym "cyfra 1" oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniony czytelnie polskim kasownikiem numerowym 191 - Kalisz (co bardzo rzadkie - w kolorze czerwonym) oraz dodatkowo przez przekreślenie piórem; początkowo znaczki unieważniano wyłącznie poprzez kreślenie, obowiązek kasowania datownikiem wprowadzono 10 marca 1858 roku i trwał on krótko, bo do dnia 27 marca 1858 roku, kiedy to do kasowania znaczków wprowadzono stemple numerowe; przez cały ten czas na większości znaczków spotyka się także kreślenie; ze względu na zapasy dostarczonych wcześniej znaczków nieząbkowanych, te ząbkowane użyte poza Warszawą są bardzo rzadkie - zostało to opisane przez Z.Mikulskiego w Filateliście 1/2008; znaczek był w kolekcjach F.Mertensa - jego sygnatura ołówkiem - VI 05 (rok) na odwrocie, a ostatnio G.B.Mehrtensa, fotoatest firmowy.

8 000 PLN
14561
Fi.SU5CI

1858 koperty poczty Miejskiej St. Petersburga, przed wprowadzeniem dla Poczty Miejskiej w Warszawie własnych kopert używano próbnie kopert Poczty Miejskiej St. Petersburga, koperty te są bardzo dużą rzadkością filatelistyki rosyjskiej i polskiej, znajdowały się w najlepszych kolekcjach, oferowane dwie koperty SU5CI z czego jedna ma odwrócony druk znaku opłaty, jest to unikalny okaz który przeszedł wiele wystaw światowych (stąd ślady po szpilkach, tak się kiedyś wystawiało), ostatnio był w słynnej kolekcji WISŁA, stan jak na ilustracji.

1 900 PLN
14562
Fi.V
Mi.5

200 PLN
14563
Fi.V
Mi.5

1858 Królestwo Polskie NIEBIESKI KASOWNIK PRADŁA, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku, na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 169 - Pradła w kolorze niebieskim; współczynnik rzadkości dla zwykłego kasownika na znaczku rosyjskim - 10 punktów według M.A.Bojanowicza; kasownik niebieski na polskim znaczku numer jeden tylko z rzadka wspominany w literaturze, na znaczku rosyjskim dotąd nieznany; z dużym prawdopodobieństwem pochodzi sprzed wprowadzenia polski numer jeden; poza jednym słabszym narożnikiem w pięknym stanie; fotoatest firmowy.

10 000 PLN
14564
Fi.V
Mi.5

1858 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5 (Fi.1000.-); unieważniony bardzo czytelnie polskim okrągłym kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, który musiał zostać użyty przed 1860 rokiem, gdyż w momencie powrotu do obiegu znaczków rosyjskich (1865) był już wycofany i zastąpiony kasownikami kwadratowymi (1864); poza trzema krótszymi ząbkami znaczek prezentuje się bardzo dobrze.

600 PLN
14565

Mi.5

1859 list do Królestwa Polskiego, wysłany 7.XII z Białegostoku do Warszawy, opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z roku 1858, na papierze bez znaku wodnego, o ząbkowaniu 12,5 (użyty w Królestwie przed wprowadzeniem polskiego znaczka numer jeden Fi.4500.-), unieważnionym rosyjskim kasownikiem numerowym 104, obok znaczka i na odwrocie miejscowniki z datą, na odwrocie warszawski datownik odbiorczy; przyzwoity stan zachowania.

1 800 PLN
14566

Mi.5

400 PLN
14567

Mi.5

600 PLN
14568
Fi.(Ck3)

80 PLN
14569
Fi.1a
Mi.1a

1860 pierwszy polski znaczek w kolorach o odcieniach jasnych stemplowany kasownikiem numerowym Włocławka o numerze 241 w okręgach, średni stan.

1 000 PLN
14570
Fi.1a
Mi.1a

1860 pierwszy polski znaczek w kolorach o odcieniach jasnych stemplowany bardzo rzadkim kasownikiem 101 numerowym Tyszowic, Bojanowicz najwyższy stopień rzadkości 10 punktów, znaczek uszkodzony z dwoma mocnymi prześwitkami, pomimo tego dobra prezencja i piękna czytelna odbitka bardzo rzadkiego stempla, fotoatest Jendroszek.

2 000 PLN
14571
Fi.1a
Mi.1a

1860 pierwszy polski znaczek w kolorach zielonkawoniebieskim i różowym w odcieniach jasnych, kasowany stemplem numerowym 302 z Gorzkowa, Bojanowicz najwyższy stopień rzadkości, znaczek z kolekcji Faberge w pięknym stanie, fotoatest Mikulski.

18 099 PLN
14572
Fi.1a
Mi.1a

800 PLN
14573
Fi.1ab
Mi.1a

1860 pierwszy polski znaczek w kolorach jasnego błękitu pruskiego i różowego o odcieniach jasnych stemplowany kasownikiem numerowym Radomska o numerze 162 w okręgach, dobry stan.

1 200 PLN
14574
Fi.1ab
Mi.1a

1860 pierwszy polski znaczek w kolorach jasnego błękitu pruskiego i różowego o odcieniach jasnych na wycinku stemplowany kasownikiem numerowym Łodzi o numerze 182 w okręgach, dobry stan.

1 250 PLN
14575
Fi.1ab
Mi.1a

1860 pierwszy polski znaczek w kolorach jasnego błękitu pruskiego i różowego o odcieniach jasnych na wycinku listu z Warszawy stemplowany kasownikiem DP (Dworzec Praga) w okręgach, ładny stan.

800 PLN
14576
Fi.1ab
Mi.1a

1860 pierwszy polski znaczek w kolorach jasnego błękitu pruskiego i różowego o odcieniach jasnych na wycinku listu z Kibart stemplowany kasownikiem numerowym 282 w okręgach, znaczek z usterką w postaci silnego uszkodzenia ramki w górnym lewym narożniku, ładny stan.

1 200 PLN
14577
Fi.1ac
Mi.1a

1860 pierwszy polski znaczek w kolorach zielonkawo niebieskim i różowym o odcieniach jasnych stemplowany kasownikiem numerowym Radomia o numerze 138 w okręgach, krótsze ząbki z lewej strony.

1 200 PLN
14578
Fi.1ad

3 600 PLN
14579
Fi.1ad

1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach niebieskim i ciemnoróżowym, co rzadkie rysunek z obu klisz bez większych usterek, papier średniej grubości z lekko prześwitującym rysunkiem na odwrocie, oryginalne gumowanie na całej powierzchni ze śladem podlepki; poza uszkodzonym lewym górnym narożnikiem zachował się w dobrym stanie; sygnowany WR - Rachmanow, kolorowy fotoatest Korszeń.

12 000 PLN
14580
Fi.1ad
Mi.1a

1860 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i ciemnoróżowym w odcieniach jasnych, podwójnie użyty na szkodę poczty, kasowany stemplem numerowym 182 z Łodzi, a następnie stemplem numerowym Puław numer 76, gwarancja Korszeń.

4 500 PLN
14581
Fi.1as

1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop., w kolorach błękitu pruskiego i karminoworóżowym o jasnych odcieniach, unieważniony polskim kasownikiem numerowym 16 - Ruda Guzowska; klisza niebieska z błędem "dodatkowa niebieska obwódka wokół herbu" rzadkiego typu I (Fi.2500+400.-); poprawione oba dolne narożniki, poza tym w ładnym stanie; gwarancja i opis Krawczyk.

1 600 PLN
14582
Fi.1as

1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach błękitu pruskiego i karminowym o jasnych odcieniach; drukowany dużą ilością farby przez co litery w niebieskim owalu wydaja się mniejsze, klisza niebieska z dodatkową obwódką wokół herbu typu II z charakterystyczną rysą w szerokim niebieskim owalu powyżej litery O w KOP. (Fi.2500.-); unieważniony polskim kasownikiem DP - Droga Petersburska, ekspedycji pocztowej na dworcu kolejowym Praga; poza kilkoma usterkami ząbkowania w ładnym stanie, gwarancja i opis Schmutz.

2 000 PLN