Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 35. Generalgouvernement

14744

25 PLN
14745

1943 dwie zagraniczne karty pocztowe do Sempolna, pierwsza, wysłana 14.XII z Madrytu, pisana przez Polaka zmierzającego do Portugalii, a stamtąd do Polskiej Armii w Anglii; druga karta - od tego samego nadawcy - datowana 15.XII, wysłana 22.XII już z Lizbony; liczne stempelki cenzur; na odwrocie ślady chemicznego poszukiwania ukrytych informacji przez cenzorów; dekoracyjne walory w doskonałym stanie zachowania.

500 PLN
14746

60 PLN
14747

90 PLN
14748

1943 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, karta pocztowa datowana 18.III w Jaktorowie, wysłana z Pruszkowa do firmy w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju - przeznaczone dla st.sierż. Michała Gehrke; liczne stempelki różnych cenzur, kasownik odbiorczy Lizbony; całość o pięknie udokumentowanym obiegu pocztowym; dobry stan zachowania.

250 PLN
14749

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik pustopolami na górnym marginesie.

Fi.Ark.104I
250 PLN
14750

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik z błędem "złamana oś - sektor I/4" i pustopolami na górnym marginesie. Fisher:Ark.104II

Fi.Ark.104II
350 PLN
14751

1943 seria znaczków urzędowych w czworoblokach.

Fi.U25-36
50 PLN
14752

1944 600-lecie Lublina, seria znaczków na karcie, ostemplowana okolicznościowo 26.X w Krakowie, kasownikiem z okazji IV rocznicy utworzenia GG.

Fi.92-95; 34
40 PLN
14753

Fi.105-09
20 PLN
14754

1944 55 urodziny A.Hitlera, seria na kopercie, ostemplowana 15.VII w Warszawie.

Fi.117-119
12 PLN
14755

1944 55. urodziny Hitlera, seria w narożnikowych parkach.

Fi.117-9
15 PLN
14756

1944 wydanie na Fundusz Kultury GG, seria na karcie ostemplowana 25.VII w Warszawie.

Fi.120-124
12 PLN
14757

1944 5 rocznica utworzenia GG, ozdobny arkusz sprzedażny w bardzo ładnym stanie, sektor numer 4.

Fi.125
300 PLN
14758

1944 5 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, znaczek za 10+10 zł. na lekkiej podlepce.

Fi.125
20 PLN
14759

1944 5 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 26.X w pierwszym dniu obiegu; bardzo wysoka wycena katalogowa!

Fi.125
100 PLN
14760

1944 znaczek ze stemplem okolicznościowym 5. rocznicy utworzenia GG.

30 PLN
14761

30 PLN
14762

1944 5 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, arkusik w niespotykanie ładnym stanie.

Fi.Ark.125b
440 PLN
14763

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, czysta.

Fi.Cp10
Mi.P13
15 PLN
14764

1944 portret Hitlera - karta pocztowa, wysłana 28.XI z urzędu Kraków 20 do miejscowości Wojkowitz Komorne (Wojkowice Komorne), dobry stan zachowania (Mi.40 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13
60 PLN
14765

1944 kartka z Krakowa 23.12.44.

Fi.Cp10
20 PLN
14766

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze I.44, czysta (Mi.25 euro).

Fi.Cp9III
Mi.P12/03
50 PLN
14767

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa, karta o sygnaturze I.44 z usterką występującą w części nakładu "brak górnego szeryfa litery E w POSTKARTE", czysta.

Fi.Cp9III
Mi.P12/03
120 PLN
14768

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa, karta o sygnaturze I.44 z usterką występującą w części nakładu "strzaskana lewa nóżka litery R w POSTKARTE", czysta.

Fi.Cp9III
Mi.P12/03
250 PLN
14769

1944 widoki, niewprowadzona do obiegu seria tzw. "górali", czysta z lekkimi śladami podlepek.

Fi.I-III
1 800 PLN
14770

Fi.I P1
Mi.I PIV
8 500 PLN