Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 35. Generalgouvernement

14704

1942 Adolf Hitler, seria.

Fi.83-88
10 PLN
14705

1942 ekspres polecony z Krakowa do Wiednia, grzecznościowe ostemplowanie - brak stempli odbiorczych.

Fi.83, 88
15 PLN
14706

1942 ekspres polecony z Krakowa do Wiednia, grzecznościowe stemplowanie - brak stempli odbiorczych.

Fi.84, 87
20 PLN
14707

1942 ekspres polecony z Krakowa do Wiednia,

Fi.85, 86
20 PLN
14708

1942 portret Hitlera na tle siatkowanym, znaczek za 1,60 zł. z pięknym abklatschem.

Fi.88
100 PLN
14709

1942 53 urodziny A.Hitlera, najrzadsza cięta seria GG, tu oferowana w parkach (w tym dwa znaczki marginesowe) i tak jak wydano na kremowym kartonowym papierze bez gumy (Mi.5100 euro).

Fi.89-91 nz
Mi.89-91 U
15 000 PLN
14710

1942 600-lecie Lublina, seria w paskach z górnym marginesem.

Fi.92-95
65 PLN
14711

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na karcie, ostemplowana okolicznościowo w Zakopanem, kasownikiem z okazji zawodów sportowych "ZWEITES TATRA BERGSPORTFEST".

Fi.92-95; 23
50 PLN
14712

1942 FDC - "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa", seria znaczków na kopercie miejscowego grzecznościowego listu poleconego, skasowana okolicznościowo i wysłana 2O.XI w Krakowie w pierwszym dniu obiegu; kasownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.96-100; 26
100 PLN
14713

1942 parka znaczków opłaty radiowej w pięknym stanie.

100 PLN
14714

1942 Kenkarta, wystawiona 22.V w Przemyślu, używana jeszcze w okresie powojennym, dokument w słabszym stanie zachowania.

30 PLN
14715

1942 kartka z Częstochowy 24.9.42 do Niemiec z rzadkim wirnikiem propagandowym VIIc, doskonała odbitka wirnika i stan zachowania.

250 PLN
14716

1942 dowód doręczenia z pośrednictwa pocztowego w Korzennej koło Nowego Sącza.

90 PLN
14717

1942 zestaw znaczków z kasownikami pośrednictw pocztowych.

40 PLN
14718

1942 nalepka datkowa NSDAP, złamania wzdłuż poziomych marginesów.

50 PLN
14719

1942 koperta "Wawel" z sygnaturą III.42., wysłana 12.VI.1943 ze Lwowa na ręce Gertrudy Potockiej w Czortkowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck2
Mi.U2/02b
60 PLN
14720

1942 kartka z Krakowa 9.7.42 do Warszawy.

Fi.Cp7
80 PLN
14721

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, czysta.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
20 PLN
14722

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, datowana 16.VI, wysłana z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek skasowano 17.VI w Nisku; dobry stan zachowania.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
45 PLN
14723

1942 kompletny list/druk urzędowy z Centralnego Rejestru w Warszawie.

Fi.U6
15 PLN
14724

Fi.41, 66; 33
40 PLN
14725

1943 "Szachowe mistrzostwa GG", efektowny kasownik okolicznościowy na miejscowym liście, przesłanym w Radomiu w czasie trwania zawodów; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.45; 28
80 PLN
14726

Fi.70; 29
50 PLN
14727

1943 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND", kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; czworoblok znaczków na karcie ostemplowany okolicznościowo 28.II w Krakowie.

Fi.74; 36
30 PLN
14728

1943 kartka z Lublina 22.12.43 do Warszawy.

Fi.75
30 PLN
14729

1943 kasownik okolicznościowy przygotowany z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym; znaczek na karcie (opłata zgodna z taryfą), ostemplowany 19.XI w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.75; 35
40 PLN
14730

1943 list firmowy z Warszawy.

Fi.78
15 PLN
14731

1943 list polecony ze Starego Sącza do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.78, 79
20 PLN
14732

1943 miejscowy list polecony z Zakopanego 7.9.43.

Fi.78, 79
100 PLN
14733

1943 urodziny Hitlera, seria w paskach z górnym marginesem.

Fi.101-3
50 PLN
14734

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, narożny znaczek za 1+1 zł. z pustopolem na górnym marginesie.

Fi.104
30 PLN
14735

Fi.104; 31
120 PLN
14736

1943 3. rocznica NSDAP w GG, seria w czworoblokach.

Fi.105-9
20 PLN
14737

1943 kartka z kasownikiem okolicznościowym Dni NSDAP w Krakowie.

Fi.106
80 PLN
14738

Fi.106; 32
35 PLN
14739

1943 seria w ciętych czworoblokach z "gapami" na marginesie.

Fi.110-12nz
150 PLN
14740

1943 widoki zabytkowych budowli, znaczek cięty.

Fi.113nz
25 PLN
14741

Fi.114nz
25 PLN
14742

Fi.115nz
25 PLN
14743

1943 seria z okazji 3 rocznicy utworzenia Generalnego Gubernatorstwa stemplowana grzecznościowo na liście.

Fi.120-24
30 PLN