Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 35. Generalgouvernement

14664

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe K - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", wysłana 26.VIII z Warszawy do Lublina; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp3II
80 PLN
14665

1940 kartka z Inowrocławia 2.IX.40, hasło propagandowe I.

Fi.Cp3II
20 PLN
14666

1940 kartka z Warszawy do Skierniewic z sygnaturą VI-1939.

Fi.Cp 3II
40 PLN
14667

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (X-1938); hasło propagandowe P - "TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE", wysłana 1.V z Gorlic do Sosnowca, znak opłaty unieważniony polskim przedwojennym kasownikiem; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp4I
72 PLN
14668

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 3.XII z Warszawy do Żyrardowa.

Fi.Cp5I
Mi.P6II
80 PLN
14669

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 18.IX.1941 z Rozwadowa do miejscowości Deutscheneck (Sompolno) w tzw. Kraju Warty; dobry stan zachowania (Mi.25 euro).

Fi.Cp7I
Mi.P8
40 PLN
14670

Fi.Cp7I
Mi.P10
55 PLN
14671

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr zielona karta o sygnaturze IX.40, dofrankowana i wysłana jako ekspresowa 29.I.1941 z Warszawy do Puław.

Fi.Cp7I, 50
Mi.P8, 50
50 PLN
14672

1940 służbowa karta pocztowa, długość napisu POSTKARTE 37,5 mm, gwarancja Schmutz.

Fi.CpU2II
1 350 PLN
14673

1940 cyfry w ornamencie, znaczek doręczeniowy GG na listowniku, wysłanym 31.III.1941 z oflagu IIC do miejscowości Węgrzce, w której nie było placówki pocztowej; poczta była doręczna tylko do miejscowości Prądnik Czerwony, skąd przesyłki adresowane do okolicznych miejscowości dostarczały władze gminne; za doręczenie pobierano stosowną opłatę, dokumentowaną znaczkiem doręczeniowym - tu za 10 fen, skasowanym dwuwierszowym stemplem "Pośrednictwo Pocztowe/ Węgrzce"; znaczki te stosowano krótko, tylko w okresie 1.XII.1940 - 1.III.1942, spotyka się je prawie wyłącznie stemplowane grzecznościowo lub na korespondencji filatelistycznej, przesyłki z oryginalnego obiegu należą do niezwykle rzadkich; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (wokół znaczka niewielkie przebarwienia); z eksponatu J.Falkowskiego; gwarancja Schmutz.

Fi.D1
800 PLN
14674

1940 seria znaczków dopłatnych w czworoblokach.

Fi.D1-4
10 PLN
14675

1940 cyfry w ornamencie, marginesowa seria znaczków doręczeniowych z kasownikiem, nie jak zazwyczaj pośrednictwa, ale urzędu pocztowego w Koszycach pod Krakowem.

Fi.D1-4
35 PLN
14676

1940 kompletna seria znaczków urzędowych grzecznościowo stemplowana na wycinku.

Fi.U1-15
70 PLN
14677

1940 seria znaczków urzędowych w małym formacie.

Fi.U16-24
30 PLN
14678

Fi.U17 nz
700 PLN
14679

1941 II wydanie przedrukowe, znaczek 2/5 gr z błędem "uszkodzona litera l w General", na karcie, ostemplowany 6.IX w Zakopanem, kasownikiem okolicznościowym z okazji zawodów sportowych.

Fi.13
100 PLN
14680

1941 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria pięciu okolicznościowych kart, każda ostemplowana okolicznościowo 26.X w stolicy dystryktu: Krakowie, Lwowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie.

Fi.14
80 PLN
14681

1941 kartka z Radomska 21.10.41.

Fi.43
20 PLN
14682

Fi.44; 11
50 PLN
14683

1941 niebieski znaczek za 2 zł z krakowskim Barbakanem z "gapą" na karcie, ostemplowany 1.VIII we Lwowie kasownikiem okolicznościowym z okazji utworzenia Dystryktu Galicji.

Fi.63; 10
40 PLN
14684

1941 widoki zabytkowych budowli, seria.

Fi.63-65
10 PLN
14685

Fi.65s; 9a
100 PLN
14686

Fi.66-70
10 PLN
14687

1941 widoki zabytkowych budowli (III) - 12 gr - frankatura pojedyncza, formularz kartowy, wysłany 27.V.1942 z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek unieważniono w Nisku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.67
60 PLN
14688

1941 kartka ze stemplem okolicznościowym 1. rocznicy NSDAP w GG.

Fi.67
80 PLN
14689

Fi.67; 12
60 PLN
14690

1941 Adolf Hitler, cięte czworobloki, seria bez znaczka za 16 gr i 48 gr.

Fi.71-5, 77-81 nz
500 PLN
14691

1941 kasownik okolicznościowy z okazji "Dni Mozarta" w Krakowie, znaczki na karcie (prawidłowa opłata), ostemplowane okolicznościowo w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.71, 74; 19
55 PLN
14692

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, seria znaczków na kartach, ostemplowana okolicznościowo 26.X.1944 w Krakowie.

Fi.71-82; 14
30 PLN
14693

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 12 gr. - frankatura pojedyncza, formularz, wysłany 21.XII.1944 z Radomska do Militärversorgungsamt w Krakowie; pieczęć kancelaryjna urzędu.

Fi.75
20 PLN
14694

1941 list polecony z Krakowa 20.2.41 do Rybnika, bez stempla odbiorczego.

120 PLN
14695

120 PLN
14696

1941 kartka z Warszawy 20.II.40 do Czeladzi.

Fi.Cp7
80 PLN
14697

1942 list z Krakowa 15.X.42 z wirnikiem propagandowym NSDAP.

Fi.43
30 PLN
14698

1942 list z Krakowa 9.X.42 z wirnikiem propagandowym NSDAP.

Fi.45
30 PLN
14699

1942 kartka z Warszawy 15.VII.42 do Szlamborka.

Fi.67
80 PLN
14700

Fi.71, 74; 21
50 PLN
14701

1942 kartka z Krakowa z wirnikiem propagandowym NSDAP.

Fi.72
15 PLN
14702

Fi.75; 22
150 PLN
14703

1942 list z Krakowa 9.IX.42 z wirnikiem propagandowym NSDAP.

Fi.78
30 PLN