9104 |
1914, Orzeł - wydanie legionowe NKN, rzadka - jako kasowana, seria na wycinkach, czytelne kasowniki w pięknym stanie, sygnowana TB - Białkowski. | Fi.1-2 |
| 700 PLN | |
9105 |
1914 wydanie poczty Naczelnego Komitetu Narodowego, gwarancja. | Fi.1-2 |
| 290 PLN | |
9106 |
1914, Orzeł - wydanie legionowe NKN, seria czysta w pięknym stanie. | Fi.1-2 |
| 340 PLN | |
9107 |
1914 wydanie poczty Naczelnego Komitetu Narodowego, gwarancja. | Fi.2 |
| 110 PLN | |
9108 |
1914 1.10 - I lot z oblężonego Przemyśla, karta pocztowa ze szpitala polowego wysłana do Linzu, stempel formacyjny szpitala i lekko odbity kasownik jednostki lotniczej przewożącej list "Fliegerkompanie Nr.11", brak stempla odbiorczego ale ten bardzo rzadki walor (Fi.10000.-) jest oferowany po bardzo atrakcyjnej cenie wywoławczej, gwarancja i opis "Fliegerkompanie Nr.11" Schmutz, kolorowy fotoatest Krawczyk. | Fi.7 |
| 2 000 PLN | |
9109 |
1914 rosyjski stempel kamuflażowy z Warszawy - typ 512.13 według Lewina, na znaczku za 1 kop., stosowany w początkowym okresie wojny w celu utajnienia miejsca nadania, w związku z szybkimi postępami wojsk niemieckich, podobne rosyjskie ostemplowania z terenów Polski są rzadko spotykane. | Mi.63 |
| 50 PLN | |
9110 |
1914 rosyjski stempel kamuflażowy z Warszawy - typ 512.12 według Lewina, na wycinku ze znaczkami za 2 i 3 kop. z serii 300 lecie dynastii Romanowych, stosowany w początkowym okresie wojny w celu utajnienia miejsca nadania, w związku z szybkimi postępami wojsk niemieckich, podobne rosyjskie ostemplowania z terenów Polski są rzadko spotykane. | Mi.83, 84 |
| 120 PLN | |
9111 |
1914 kartka z Gdańska 20.10.14 ze stemplem okrętu Augsburg "Kaiserliche Marine / BRIEFSTEMPEL / Kommando / S.M.S. Augsburg". | |
| 160 PLN | |
9112 |
1914 kartka z opłaconą odpowiedzią z Czech 1.XI.14 do Komendy Etapowej w Krakowie, stempel POCZTA POLOWA LEGIONÓW L. 1., bardzo wczesny okres. | |
| 500 PLN | |
9113 |
1914 kartka z Gdańska 2.11.14 ze stemplem okrętu Lübeck "Kaiserliche Marine / BRIEFSTEMPEL / Kommando / S.M.S. Lübeck", z tyłu nie wypisana. | |
| 160 PLN | |
9114 |
1914 sekretnik belgijski, użyty jako formularz, wysłany 25.III do Oranienburga za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej przy 14 Dywizji Piechoty; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.K18 |
| 30 PLN VERKAUFT | |
9115 |
1914 stempel kamuflażowy "IX/464" (Mielec) stosowany dla przesyłek wojskowych nadawanych za pośrednictwem urzędów cywilnych w celu utajnienia miejsca nadania, karta poczty polowej wysłana 27.X do Wiednia, jako datownika użyto numeratora biurowego, dekoracyjna pieczęć formacyjna , cenzura. | |
| 120 PLN | |
9116 |
1914 karta pocztowa do obozu jenieckiego w Nysie (Neisse), wysłana 10.X z Kazania do Czerwonego Krzyża w Genewie, za pośrednictwem którego przekazana do obozu w Niemczech; cenzury rosyjskie, stempelek Czerwonego Krzyża; wspaniale udokumentowany, niecodzienny obieg pocztowy; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | |
| 450 PLN | |
9117 |
1914 Legiony Polskie - POCZTA POLOWA LEGIONÓW L1., wyraźna odbitka jednego z najwcześniejszych stempli pocztowych Legionów na karcie pocztowej wysłanej 27.XI z Krakowa do 1 pułku piechoty w Jabłonkowie na Śląsku Cieszyńskim, dokąd Departament Wojskowy Legionów wraz z pocztą polową został ewakuowany w wyniku postępów ofensywy rosyjskiej w lecie i na jesieni 1914 roku; cenzura; pomimo słabszego stanu zachowania niezwykle ciekawy walor; z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 500 PLN | |
9118 |
1914 widokówka (Rzeszów) napisana po polsku, datowana 12.XII, wysłana jako przesyłka rosyjskiej poczty polowej do Berdyczowa, pieczęć formacyjna "2-a POTA 11o CAEPHAO ATAIOHA", lakoniczna, ale wymowna treść; kasownik odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 150 PLN | |
9119 |
1914 formularz przekazu pieniężnego niemieckiej poczty polowej. | |
| 20 PLN | |
9120 |
1914 formularz przekazu pieniężnego niemieckiej poczty polowej, złamany w połowie. | |
| 20 PLN | |
9121 |
| 20 PLN | |
9122 |
1914 formularz przekazu pieniężnego niemieckiej poczty polowej, zażółcenia w lewym górnym rogu. | |
| 20 PLN | |
9123 |
1914 rosyjski stempel kamuflażowy stosowany w początkowym okresie wojny w celu utajnienia miejsca nadania, widokówka wysłana 18.VIII z Żytomierza do miejscowości Villahti w Finlandii; znaczek unieważniony stemplem kamuflażowym Żytomierz typ 512.03 według Lewina; kasownik pośredni Helsingfors; stemple maskujące stosowano w okresie zaledwie 3 miesięcy (VIII-X), przesyłki należą do prawdziwych rzadkości. | |
| 400 PLN | |
9124 |
1914 rosyjski stempel kamuflażowy stosowany w początkowym okresie wojny w celu utajnienia miejsca nadania, widokówka (Sławiańsk-) wysłana z Kercza do miejscowości Juzowka (Donieck); znaczek unieważniony stemplem kamuflażowym Kercz typ 512.01 według Lewina, kasownik odbiorczy 8.VIII "OBKA EKATEPH.."; stemple maskujące tego typu stosowano w okresie zaledwie 3 miesięcy (VIII-X), przesyłki należą do prawdziwych rzadkości. | |
| 500 PLN | |
9125 |
1914, Orzeł - wydanie legionowe NKN, seria czysta, lekko matowa guma, poza tym w bardzo ładnym stanie, stare sygnatury. | Fi. 1-2 |
| 200 PLN | |
9126 |
1914 Legiony Polskie - czysty formularz poczty polowej (Kucharski K.2.), najwyższy stopień rzadkości - 10 punktów !!! bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | Fi.Fp2 |
| 400 PLN | |
9127 |
1915 - 17 nalepka dobroczynna, we wzorze zbliżonym do Fi.3, bez perforacji poziomej w pięknym stanie. | |
| 80 PLN | |
9128 |
1915 formularz wysłany 12.III z niemieckiego szpitala wojskowego do Legnicy, pieczęć listowa. | |
| 20 PLN | |
9129 |
1915 (?) Legiony Polskie - czysta koperta "firmowa" z orłem strzeleckim i napisem "WYDZIAŁ NACZELNY TOW. OPIEKI LEGIONOWEJ KRAKÓW" (Kucharski O.E.8.), bardzo dobry stan zachowania. | |
| 40 PLN | |
9130 |
1915 Legiony Polskie - widokówka wysłana 13.XII z Zakopanego do Stacji Zbiorczej Transportowej dla Polskich Legionistów w Morawskiej Ostrawie, cenzura. | |
| 30 PLN | |
9131 |
1915 widokówka, wysłana 22.IX z Bonn, adresowana do oddziału lotniczego Feld-Fliegerabtlg.70 na niemiecką pocztę polową 102. | |
| 30 PLN | |
9132 |
1915 trzyczęściowy formularz austriackiej poczty polowej z opłaconą odpowiedzią (nierozerwany) wysłany z poczty etapowej 355 1.XII.15 do Krakowa, stempel cenzury i stemple formacyjne. | |
| 130 PLN | |
9133 |
1915 formularz wysłany 28.X za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej V Korpusu Zapasowego, adresowany do Legnicy, cenzura. | |
| 20 PLN | |
9134 |
1915 list wysłany 1.XII za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej nr.187 do Wrocławia. | |
| 10 PLN | |
9135 |
1915 list do Berlina, wysłany 11.X ze szpitala polowego nr.145I przy 1 Dywizji Landwehry, za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 244, pieczęć formacyjna z orłem. | |
| 25 PLN | |
9136 |
1915 Legiony Polskie - widokówka wysłana 25.III z Drezna do II pułku 1 Legionu na pocztę polową 355, zwraca uwagę nietypowy sposób adresowania "Ungarische Karpaten passe"; doskonały stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
9137 |
1915 (?) formularz poczty polowej, wysłany ze szpitala wojskowego, przesłany miejscowo we Wiedniu; zwraca uwagę nietypowy stempelek zwalniający od opłaty pocztowej; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 60 PLN | |
9138 |
1915 widokówka, wysłana 4.VI z Trier jako przesyłka niemieckiej poczty polowej, adresowana do jednostki wojskowej w Kolonii. | |
| 10 PLN | |
9139 |
1915 Legiony Polskie - I Brygada, formularz wysłany 9.III za pośrednictwem poczty polowej 118 do Wiednia, doskonała czerwona odbitka stempla formacyjnego "KOMENDA 1.Baonu II-go Pułku I.BRYG.LEG.POL." - nieopisanego u Berka !!! dobry stan zachowania; 1915 Legiony Polskie - I Brygada, formularz wysłany 12.III za pośrednictwem poczty polowej 118 do Nowego Sącza, doskonała odbitka stempla formacyjnego z orłem "Komenda III.Baonu I.p.I.Legionu Pol.", dodatkowo, wyjątkowo rzadko spotykany polski stempelek cenzury z ozdobnikami !!! (odmiana u Berka nieopisana); słabszy stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 500 PLN | |
9140 |
1915 Legiony Polskie - II Brygada, formularz wysłany 15.X za pośrednictwem poczty polowej 355 do Karlsbadu, stempel formacyjny "3-ci Szwadron 1-go Polskiego Legionu", niezwykle rzadki, dwujęzyczny stempelek cenzury w ramce (odmiana u Berka nieopisana); doskonały stan zachowania; 1916 Legiony Polskie - II Brygada, formularz wysłany 6.I za pośrednictwem poczty polowej 355 do miejscowości Rzęsna Polska, czytelna odbitka stempla formacyjnego z orłem "Komenda 6.Szwadronu ułanów Leg.Pol." - nieopisanego u Berka !!! na odwrocie sygnatura w ramce DEKA; dobry stan zachowania (przebarwienia); z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 450 PLN | |
9141 |
1915 Legiony Polskie - I Brygada, formularz wysłany 6.VIII (I rocznica "wymarszu ku wolności") za pośrednictwem poczty polowej 118 do Krakowa, doskonała czarna odbitka stempla formacyjnego z orłem "Komenda III. Baonu I.p. I. Legionu Pol.", unikalny polski stempelek cenzury z ozdobnikami (odmiana u Berka nieopisana); dobry stan zachowania (dziurki po szpilkach); 1915 Legiony Polskie - I Brygada, formularz wysłany 6.XI za pośrednictwem poczty polowej 118 do Krakowa, stempel formacyjny "1.Brigade der polnischen Legionen", bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 350 PLN | |
9142 |
1915 "ETPOPACKA BOEHHA EHPA" doskonale zachowana pieczęć lakowa cenzury wojskowej w Piotrogrodzie na liście poleconym, wysłanym 29.I z Warszawy do Beckenham, nalepka polecenia przeznaczona dla listów zagranicznych "Varsovie"; dodatkowo stempelek cenzora z numerem 19., kasownik odbiorczy Londyn 27.II; niezwykle ciekawa przesyłka zagraniczna z początkowego okresu trwania I wojny światowej, przesłana skomplikowaną drogą pocztową, przez Petersburg i najpewniej przez Skandynawię; całość w dobrym stanie zachowania. | Mi.69I, 84 |
| 1 500 PLN | |
9143 |
1916 Legiony Polskie - nalepka dobroczynna w kolorze różowym z wizerunkiem orła legionowego, skasowana stemplem "DEPARTAMENT WOJSKOWY NKN CENTRALNY URZĄD EWIDENCYJNY Legionów Polskich Dział poświadczeń ..." na ładnym formularzu poczty polowej (Kucharski K.23.), bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | Fi.3b |
| 200 PLN VERKAUFT | |