Die Auktion endet am 02.12.2024
Die Auktion endet in:

Aktuelle Auktion Volksrepublik Polen 1952-1989

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
78188

1981 sport modelarski, seria w arkuszach sprzedażnych zagiętych w połowie.

Fi.2614-9 ark.
Mi.2757-62
500 PLN
Biete
78189

1981 Kwiaty sukulentów-kaktusy, narożne parki znaczków drukowanych w NRD z oznaczeniem drukarni "VEB Wertpapierdruckerei der DDR" na dolnym marginesie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2621-22
Mi.2769-70
80 PLN
Biete
78190

1981 200 lat Starego Teatru w Krakowie, znaczek z niepełnym drukiem stalorytowym liter PO w słowie POLSKA, gwarancja Wysocki.

Fi.2630MK
Mi.2778
180 PLN
Biete
78191

1981 200 lat Teatru Starego w Krakowie, znaczek z przesuniętym w górę drukiem barwy złotej, dla porównania po lewej poprawnie wydrukowany znaczek.

Fi.2631MK
Mi.2779
50 PLN
Biete
78192

1981 200 lat Teatru Starego w Krakowie, makulaturowy znaczek z "rozmytym" drukiem stempla, gwarancja z opisem.

Fi.2632
Mi.2780
15 PLN
Biete
78193

1981 pomniki ofiar Grudnia 1970, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2634-5 ark.
Mi.2782-3
60 PLN
Biete
78194

1981 Kwiaty sukulentów-kaktusy, arkusze czyste znaczków drukowanych w NRD; oznaczenia drukarni "VEB Wertpapierdruckerei der DDR"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2636-43
Mi.2784-91
600 PLN
Biete
78195

1981 kwiaty sukulentów - kaktusy, seria w arkuszach sprzedażnych zagiętych w połowie.

Fi.2636-43 ark.
Mi.2784-91
200 PLN
Biete
78196

1981 kwiaty sukulentów - kaktusy, seria w arkuszach sprzedażnych zagiętych w połowie.

Fi.2636-43 ark.
Mi.2784-91
250 PLN
Biete
78197

1981 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany 7.12 z Tooting (dzielnica Londynu) do Warszawy, dotarł do Warszawy najpewniej w pierwszych dniach po wprowadzeniu stanu wojennego, stempel "OCENZUROWANO".


100 PLN
Biete
78198

1981 kartka okolicznościowa z Ogólnopolskiego Zlotu Harcerskiego w Krakowie.


20 PLN
Biete
78199

1981 kartka okolicznościowa z Ogólnopolskiego Zlotu Harcerskiego w Krakowie.


25 PLN
Biete
78200

1982 STAN WOJENNY - list wysłany 12-3 z Sopotu do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 282", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2544
Mi.2692
40 PLN
Biete
78201

1982 60-lecie Polskiego Związku Tenisowego, prawy dolny z błędem "plamka nad skarpetą na lewej nodze".

Fi.2613B1
Mi.2756
40 PLN
Biete
78202

1982 cenzura Stanu Wojennego, list polecony wysłany w pierwszą rocznicę wprowadzenia stanu wojennego z Warszawy do Zbąszynia, okolicznościowy znaczek ze stemplem okolicznościowym "WOJSKOWA RADA OCALENIA NARODOWEGO", stempel urzędu cenzury 626.

Fi.2625, 2634, 2692
60 PLN
Biete
78203

1982 rocznik kopert FDC (bez bl.119(75); Fi.58,50).

Fi.2644-99
Mi.2792-2647
30 PLN
Biete
78204

1982 rocznik znaczków czystych (Fi.61,40).

Fi.2644-99
Mi.2792-2847
40 PLN
Biete
78205

1982-1984 TOM XV JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 165 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2644-2811
Mi.2792-2959
110 PLN
Biete
78206

1982 polscy laureaci Nagrody Nobla, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2660-3 ark.
Mi.2808-11
400 PLN
Biete
78207

1982 600. lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, znaczek za 25 zł z błędem "pierwsza litera E zamiast Ę - OBLEŻENIE" na poz.32; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2671 B1
Mi.2819
30 PLN
Biete
78208

1982 600. lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, parka marginesowa znaczków za 25 zł, prawy z błędem "pierwsza litera E zamiast Ę - OBLEŻENIE" na poz.32; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2671 B1
Mi.2819
50 PLN
Biete
78209

1982 600. lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, prawy znaczek z błędem "pierwsza litera E zamiast Ę - OBLEŻENIE".

Fi.2671B1
Mi.2819
30 PLN
Biete
78210

1982 600. lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, znaczek z błędem "pierwsza litera E zamiast Ę - OBLEŻENIE".

Fi.2671B1
Mi.2819
25 PLN
Biete
78211

1982 600. lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, prawy znaczek z błędem "pierwsza litera E zamiast Ę - OBLEŻENIE", gwarancja i opis Walocha.

Fi.2671B1
Mi.2819
25 PLN
Biete
78212

1982 600 lat obecności obrazu jasnogórskiego w klasztorze OO. Paulinów w Częstochowie, prawy znaczek z błędem "OBLEŻENIE".

Fi.2671B1
Mi.2819I
30 PLN
Biete
78213

1982 600 lat obecności obrazu jasnogórskiego w klasztorze na Jasnej Górze, prawy znaczek z błędem "kropka nad lewą brwią".

Fi.2672B1
Mi.2820
35 PLN
Biete
78214

1982 600 lat obecności obrazu jasnogórskiego w klasztorze na Jasnej Górze, znaczek z błędem "kropka nad lewą brwią".

Fi.2672B1
Mi.2820
30 PLN
Biete
78215

1982 100-lecie polskiego ruchu robotniczego, arkusz sprzedażny złożony w połowie.

Fi.2673 ark.
Mi.2821
50 PLN
Biete
78216

1982 ojciec Maksymilian Kolbe, znaczek z błędem "uszkodzona podstawa litery Ł z lewej w skrócie ZŁ".

Fi.2683B1
Mi.2831
30 PLN
Biete
78217

1982 50 lat badań polarnych, znaczki za 27 zł w parce poziomej, prawy z błędem "kropka pod z w zł" na poz.6 w części nakładu; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.2684 B1
Mi.2832
60 PLN
Biete
78218

1982 stare miasta nad Wisłą, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2685-7 ark.
Mi.2833-5
200 PLN
Biete
78219

1982 Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego, arkusz sprzedażny złożony w połowie.

Fi.2692 ark.
Mi.2840
50 PLN
Biete
78220

1982 odnowa zabytków Krakowa, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2693-4 ark.
Mi.2841-2
200 PLN
Biete
78221

1982 SOLIDARNOŚĆ, 40 ROCZNICA ZWYCIĘSTWA POD MONTE CASSINO, okolicznościowa całość z "drugiego obiegu", skasowana 18.05.1982 datownikiem "WIERNE MIASTO GDAŃSK".

Fi.2771
Mi.2919
50 PLN
Biete
78222

1982 50-lecie zwycięstwa w Challenge, blok z błędem "przerwana trasa Madryt-Pau".

Fi.bl.117
Mi.Bl.87
20 PLN
Biete
78223

1982 cenzura Stanu Wojennego, telegram ze stemplem cenzury.


20 PLN
Biete
78224

1982 cenzura Stanu Wojennego, telegram ze stemplem cenzury.


20 PLN
Biete
78225

1982 cenzura Stanu Wojennego, telegram ze stemplem cenzury.


20 PLN
Biete
78226

1982 cenzura Stanu Wojennego, telegram ze stemplem cenzury.


20 PLN
Biete
78227

1982 cenzura Stanu Wojennego, telegram ze stemplem cenzury.


20 PLN
Biete