77388 |
1960 ptaki chronione w Polsce, górny prawy znaczek z błędem "pogrubione NY", gwarancja i opis Walocha. | Fi.1065B1 Mi.1200 |
| 35 PLN Biete | |
77389 |
1960 ptaki chronione w Polsce, znaczek z błędem "pogrubione NY w CZARNY", gwarancja i opis Walocha. | Fi.1065B1 Mi.1200 |
| 25 PLN Biete | |
77390 |
1960 ptaki chronione w Polsce, znaczek z niespasowanym drukiem barw - "podwójne oczy". | Fi.1069MK Mi.1204 |
| 60 PLN Biete | |
77391 |
1960 karty maksimum - ptaki chronione w Polsce, 4 najwyższe wartości; temat - PTAKI. | Fi.1070-73 Mi.1205-08 |
| 150 PLN Biete | |
77392 |
1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, blok. | Fi.bl.22 |
| 320 PLN Biete | |
77393 |
1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet bloków (Fi.2200.-), blok 24 za 1,35 zł. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu Wz.III.5 zamiast Wz.III.3, blok 23 za 60 gr. z błędami występującym tylko w 3 sektorze na znaczku z poz.1 "cyfra 9 w 1939 z ogonkiem" i z poz.3 "dwie poziome kreski w literze L w POLSKIEGO", bardzo ładny stan zachowania. | Fi.bl.22-26 (bl.24 Wz.5), 1008 B6 + B7 Mi.1151-55 |
| 5 600 PLN Biete | |
77394 |
1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet bloków (Fi.2200.-), każdy z tym samym numerem, blok 22 za 60 gr. z błędami występującym tylko w 6 sektorze na znaczku z poz.3 "litera T wybrzuszona" i z poz.4 "czubek pierwszej narty zalany" - patrz szczegóły; blok 24 za 1,35 zł. z numerem w kolorze szarym i co widać na szczególe odbitym zupełnie innym numeratorem - patrz litera "N", ten walor powstał przy kompletowaniu zestawów arkusików, kiedy kilka uszkodzonych egzemplarzy wymieniono z puli rezerwowej numerując je odpowiednio numerem danego zestawu; to najrzadsze bloki powojennej Polski, bardzo ładny stan. | Fi.bl.22-26 1008 B11 + B12 Mi.1151-55 |
| 2 400 PLN Biete | |
77395 |
1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, blok. | Fi.bl.25 |
| 320 PLN Biete | |
77396 |
1960 FDC - "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 60", arkusik ze znakiem wodnym w położeniu III.2., z kasowaniem okolicznościowym tej Wystawy z dnia otwarcia, a jednocześnie z pierwszego dnia obiegu znaczka. | Fi.bl.27 Mi.1177 |
| 120 PLN Biete | |
77397 |
1960 "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 60", arkusiki ze znakiem wodnym w położeniu III.2 i III.8 (Fi.220.-). | Fi.bl.27 Mi.1177 |
| 180 PLN Biete | |
77398 |
1960-81 zestaw ośmiu czarnodruków w pięknym stanie. | |
| 360 PLN Biete | |
77399 |
1960 czworoblok winietek - "POCZTA HARCERSKA RZESZÓW 100-LECIE WYSTAWA POLSKIEGO ZNACZKA BRZUCHOWICE USSR OBÓZ PIONIERÓW" przedstawiających znaczek Polska nr.1 z rosyjskimi napisami "К'100-ЛЕТИЮ ПОЛСКОЙ МАРКИ ВЫСТАВКА ПОЛСКОЙ МАРКИ БРЮХОВИЧИ", miejscowość Brzuchowice do 1939 roku znajdowała się w granicach Rzeczypospolitej w powiecie lwowskim. | |
| 50 PLN Biete | |
77400 |
1960 bloczek winietek - "POCZTA HARCERSKA RZESZÓW UPAMIĘTNIA WYSTAWĘ FILATELIST. 100-LECIA MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA POLSKA 60 1860-1960". | |
| 50 PLN Biete | |
77401 |
1960 list służbowy Obwodowego Urzędu Poczt i Telekomunikacji z Nowego Targu do dyrekcji okręgu w Krakowie, prowizoryczna erka stemplowana na wcześniej przygotowanym wycinku papieru, osobliwe. | |
| 450 PLN Biete | |
77402 |
1961 VI Kajakowe Mistrzostwa Europy, projekty kompletnej serii znaczków autorskie Ryszarda Dudzickiego wykonane na grubej 3 mm tekturze w dużym formacie 12,1 x 25,3 cm, znaczki tego wydania zrealizowane dokładnie według tych projektów, podpis autora pod każdym projektem i na odwrocie, unikalne, z archiwum po autorze. | Fi.110-2P Mi.1254-6 |
| 4 800 PLN Biete | |
77403 |
1961 "FESTIWAL FILMÓW POLSKICH WRZESIEŃ 1961" Gdańsk, idealnie odciśnięty wirnik okolicznościowy na widokówce wysłanej 24.8 z Gdańska do Warszawy; temat - FILM. | Fi.1047 Mi.1191 |
| 40 PLN Biete | |
77404 |
1961 rocznik znaczków czystych (Fi.225,90). | Fi.1074-1143 Mi.1218-88 |
| 180 PLN Biete | |
77405 |
1961 rocznik kopert FDC (w tym 2 x 1077-1080 + Bl.23I-II; Fi.251,50). | Fi.1074-1143 Mi.1218-1288 |
| 220 PLN Biete | |
77406 |
1961 Zimowa Spartakiada Armii Zaprzyjaźnionych, czworobloki znaczków za 40 i 60 gr. z pustopolami po lewej stronie. | Fi.1077-78 Mi.1221-22 |
| 240 PLN Biete | |
77407 |
1961 Wielcy Polacy (I) - Mieszko I, znaczek metrykalny z poz.7 z oznaczeniem: walca (1 walec, 1 nakład, 1 moletowanie), sektora drukarskiego, autotronu - ukośnej kreski służącej do sterowania automatyczną synchronizacją urządzenia perforującego oraz znakami markacyjnymi - pionowymi kreskami dla walców: stalorytniczego - czarną, rotograwiurowego - niebieską, widać dokładne spasowanie tła i rysunku - obie kreski nakładają się na siebie; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1088 Mi.1232 |
| 30 PLN Biete | |
77408 |
1961 Wielcy Polacy - Mieszko I, znaczek z znakiem wodnym III.8, gwarancja i opis Walocha. | Fi.1088 III.8 Mi.1232 |
| 40 PLN Biete | |
77409 |
1961 Wielcy Polacy (I) - Kazimierz Wielki, znaczek metrykalny z poz.7 z oznaczeniem: walca (1 walec, 1 nakład), sektora drukarskiego, autotronu - ukośnej kreski służącej do sterowania automatyczną synchronizacją urządzenia perforującego oraz znakami markacyjnymi - pionowymi kreskami dla walców: stalorytniczego - czarną, rotograwiurowego - różową, widać dokładne spasowanie tła i rysunku - obie kreski nakładają się na siebie; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1089 Mi.1233 |
| 30 PLN Biete | |
77410 |
1961 Wielcy Polacy (I) - Andrzej Frycz Modrzewski, znaczek metrykalny z poz.7 z oznaczeniem: walca (1 walec, 1 nakład), sektora drukarskiego, autotronu - ukośnej kreski służącej do sterowania automatyczną synchronizacją urządzenia perforującego oraz znakami markacyjnymi - pionowymi kreskami dla walców: stalorytniczego - czarną, rotograwiurowego - brązową, widać dokładne spasowanie tła i rysunku - obie kreski praktycznie nakładają się na siebie; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1091 Mi.1235 |
| 30 PLN Biete | |
77411 |
1961 Wielcy Polacy (I) - Mikołaj Kopernik, znaczek metrykalny z poz.7 z oznaczeniem: walca (1 walec), autotronu - ukośnej kreski służącej do sterowania automatyczną synchronizacją urządzenia perforującego oraz znakami markacyjnymi - pionowymi kreskami dla walców: stalorytniczego - czarną, rotograwiurowego - fioletową, widać dokładne spasowanie tła i rysunku - obie kreski praktycznie nakładają się na siebie; czyste, dobry stan zachowania (prawy margines na ząbkach złożony). | Fi.1092 Mi.1236 |
| 30 PLN Biete | |
77412 |
1961 Wielcy Polacy - Mikołaj Kopernik, czworoblok znaczków za 60 gr, prawy górny z błędem "podstawa litery P w POLSKA zniekształcona", papier ze znakiem wodnym w położeniu - III.2; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha. | Fi.1092 B Mi.1236 |
| 80 PLN Biete | |
77413 |
1961 Wielcy Polacy (I) - Tadeusz Kościuszko, znaczek metrykalny z poz.7 z oznaczeniem: walca (1 walec, 1 nakład), sektora drukarskiego, autotronu - ukośnej kreski służącej do sterowania automatyczną synchronizacją urządzenia perforującego oraz znakami markacyjnymi - pionowymi kreskami dla walców: stalorytniczego - czarną, rotograwiurowego - oliwkową, widać dokładne spasowanie tła i rysunku - obie kreski nakładają się na siebie; czyste, dobry stan zachowania (prawy margines na ząbkach złożony). | Fi.1093 Mi.1237 |
| 30 PLN Biete | |
77414 |
1961 polski przemysł okrętowy, seria na kopertach pierwszego dnia obiegu. | Fi.1094-9 FDC |
| 15 PLN Biete | |
77415 |
1961 polski przemysł okrętowy, seria w stemplowanych arkuszach sprzedażnych, arkusze złożone w połowie, arkusz znaczka za 1,55 zł z pustopolami na dolnym marginesie, katalog Fischer ponad 1.000,- zł. | Fi.1094-9 ark. Mi.1238-43 |
| 300 PLN Biete | |
77416 |
| 500 PLN Biete | |
77417 |
1961 polski przemysł okrętowy, narożny czworoblok z pustopolami (2x2) przy dolnym marginesie. | Fi.1095 Mi.1239 |
| 120 PLN Biete | |
77418 |
1961 polski przemysł okrętowy, znaczek z pustopolem na dolnym marginesie. | Fi.1095 Mi.1239 |
| 200 PLN Biete | |
77419 |
1961 polski przemysł okrętowy, 1,55 zł znaczek z pustopolem pod znaczkiem z dodatkowym marginesem, czyste, rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.1095 Mi.1239 |
| 400 PLN Biete | |
77420 |
1961 Konferencja Ministrów Łączności Krajów Socjalistycznych, górny znaczek z błędem "wcięcie w kuli ziemskiej", gwarancja Kalinowski. | Fi.1102B4 Mi.1246 |
| 25 PLN Biete | |
77421 |
1961 Konferencja Ministrów Łączności Krajów Socjalistycznych, górny znaczek z błędem "uszkodzona litera Q", gwarancja Kalinowski. | Fi.1102B5 Mi.1246 |
| 25 PLN Biete | |
77422 |
1961 Polskie Ziemie Zachodnie, znaczek za 40 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.3, gwarancja Falkowski. | Fi.1103-04 Pw Mi.1247-48 |
| 40 PLN Biete | |
77423 |
1961 Polskie Ziemie Zachodnie, znaczki ze znakiem wodnym III.3, gwarancja i opis Walocha. | Fi.1103-4 III.3 Mi.1247-8 |
| 40 PLN Biete | |
77424 |
1961 VI Kajakowe Mistrzostwa Europy, marginesowy znaczek z znakiem wodnym III.6, gwarancja i opis Walocha. | Fi.1112A III.6 Mi.1256B |
| 40 PLN Biete | |
77425 |
1961 VI Kajakowe Mistrzostwa Europy, znaczek za 2,50 zł na papierze barwionym jednostronnie z rzadkim - III.6 położeniem znaku wodnego, gwarancja i opis Walocha. | Fi.1112aB Mi.1256A |
| 40 PLN Biete | |
77426 |
1961 40 rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.2. | Fi.1116 III.2 Mi.1260 |
| 10 PLN Biete | |
77427 |
1961 Światowy Kongres Związków Zawodowych, znaczki za 60 gr ze znakiem wodnym III.2, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca (1 walec, 1 nakład) i sektora drukarskiego, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1123 Mi.1268 |
| 40 PLN Biete | |