Die Auktion endet am 02.12.2024
Die Auktion endet in:

Aktuelle Auktion Volksrepublik Polen 1952-1989

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
77388

1960 ptaki chronione w Polsce, górny prawy znaczek z błędem "pogrubione NY", gwarancja i opis Walocha.

Fi.1065B1
Mi.1200
35 PLN
Biete
77389

1960 ptaki chronione w Polsce, znaczek z błędem "pogrubione NY w CZARNY", gwarancja i opis Walocha.

Fi.1065B1
Mi.1200
25 PLN
Biete
77390

1960 ptaki chronione w Polsce, znaczek z niespasowanym drukiem barw - "podwójne oczy".

Fi.1069MK
Mi.1204
60 PLN
Biete
77391

1960 karty maksimum - ptaki chronione w Polsce, 4 najwyższe wartości; temat - PTAKI.

Fi.1070-73
Mi.1205-08
150 PLN
Biete
77392

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, blok.

Fi.bl.22
320 PLN
Biete
77393

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet bloków (Fi.2200.-), blok 24 za 1,35 zł. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu Wz.III.5 zamiast Wz.III.3, blok 23 za 60 gr. z błędami występującym tylko w 3 sektorze na znaczku z poz.1 "cyfra 9 w 1939 z ogonkiem" i z poz.3 "dwie poziome kreski w literze L w POLSKIEGO", bardzo ładny stan zachowania.

Fi.bl.22-26 (bl.24 Wz.5), 1008 B6 + B7
Mi.1151-55
5 600 PLN
Biete
77394

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet bloków (Fi.2200.-), każdy z tym samym numerem, blok 22 za 60 gr. z błędami występującym tylko w 6 sektorze na znaczku z poz.3 "litera T wybrzuszona" i z poz.4 "czubek pierwszej narty zalany" - patrz szczegóły; blok 24 za 1,35 zł. z numerem w kolorze szarym i co widać na szczególe odbitym zupełnie innym numeratorem - patrz litera "N", ten walor powstał przy kompletowaniu zestawów arkusików, kiedy kilka uszkodzonych egzemplarzy wymieniono z puli rezerwowej numerując je odpowiednio numerem danego zestawu; to najrzadsze bloki powojennej Polski, bardzo ładny stan.

Fi.bl.22-26 1008 B11 + B12
Mi.1151-55
2 400 PLN
Biete
77395

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, blok.

Fi.bl.25
320 PLN
Biete
77396

1960 FDC - "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 60", arkusik ze znakiem wodnym w położeniu III.2., z kasowaniem okolicznościowym tej Wystawy z dnia otwarcia, a jednocześnie z pierwszego dnia obiegu znaczka.

Fi.bl.27
Mi.1177
120 PLN
Biete
77397

1960 "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 60", arkusiki ze znakiem wodnym w położeniu III.2 i III.8 (Fi.220.-).

Fi.bl.27
Mi.1177
180 PLN
Biete
77398

1960-81 zestaw ośmiu czarnodruków w pięknym stanie.


360 PLN
Biete
77399

1960 czworoblok winietek - "POCZTA HARCERSKA RZESZÓW 100-LECIE WYSTAWA POLSKIEGO ZNACZKA BRZUCHOWICE USSR OBÓZ PIONIERÓW" przedstawiających znaczek Polska nr.1 z rosyjskimi napisami "К'100-ЛЕТИЮ ПОЛСКОЙ МАРКИ ВЫСТАВКА ПОЛСКОЙ МАРКИ БРЮХОВИЧИ", miejscowość Brzuchowice do 1939 roku znajdowała się w granicach Rzeczypospolitej w powiecie lwowskim.


50 PLN
Biete
77400

1960 bloczek winietek - "POCZTA HARCERSKA RZESZÓW UPAMIĘTNIA WYSTAWĘ FILATELIST. 100-LECIA MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA POLSKA 60 1860-1960".


50 PLN
Biete
77401

1960 list służbowy Obwodowego Urzędu Poczt i Telekomunikacji z Nowego Targu do dyrekcji okręgu w Krakowie, prowizoryczna erka stemplowana na wcześniej przygotowanym wycinku papieru, osobliwe.


450 PLN
Biete
77402

1961 VI Kajakowe Mistrzostwa Europy, projekty kompletnej serii znaczków autorskie Ryszarda Dudzickiego wykonane na grubej 3 mm tekturze w dużym formacie 12,1 x 25,3 cm, znaczki tego wydania zrealizowane dokładnie według tych projektów, podpis autora pod każdym projektem i na odwrocie, unikalne, z archiwum po autorze.

Fi.110-2P
Mi.1254-6
4 800 PLN
Biete
77403

1961 "FESTIWAL FILMÓW POLSKICH WRZESIEŃ 1961" Gdańsk, idealnie odciśnięty wirnik okolicznościowy na widokówce wysłanej 24.8 z Gdańska do Warszawy; temat - FILM.

Fi.1047
Mi.1191
40 PLN
Biete
77404

1961 rocznik znaczków czystych (Fi.225,90).

Fi.1074-1143
Mi.1218-88
180 PLN
Biete
77405

1961 rocznik kopert FDC (w tym 2 x 1077-1080 + Bl.23I-II; Fi.251,50).

Fi.1074-1143
Mi.1218-1288
220 PLN
Biete
77406

1961 Zimowa Spartakiada Armii Zaprzyjaźnionych, czworobloki znaczków za 40 i 60 gr. z pustopolami po lewej stronie.

Fi.1077-78
Mi.1221-22
240 PLN
Biete
77407

1961 Wielcy Polacy (I) - Mieszko I, znaczek metrykalny z poz.7 z oznaczeniem: walca (1 walec, 1 nakład, 1 moletowanie), sektora drukarskiego, autotronu - ukośnej kreski służącej do sterowania automatyczną synchronizacją urządzenia perforującego oraz znakami markacyjnymi - pionowymi kreskami dla walców: stalorytniczego - czarną, rotograwiurowego - niebieską, widać dokładne spasowanie tła i rysunku - obie kreski nakładają się na siebie; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1088
Mi.1232
30 PLN
Biete
77408

1961 Wielcy Polacy - Mieszko I, znaczek z znakiem wodnym III.8, gwarancja i opis Walocha.

Fi.1088 III.8
Mi.1232
40 PLN
Biete
77409

1961 Wielcy Polacy (I) - Kazimierz Wielki, znaczek metrykalny z poz.7 z oznaczeniem: walca (1 walec, 1 nakład), sektora drukarskiego, autotronu - ukośnej kreski służącej do sterowania automatyczną synchronizacją urządzenia perforującego oraz znakami markacyjnymi - pionowymi kreskami dla walców: stalorytniczego - czarną, rotograwiurowego - różową, widać dokładne spasowanie tła i rysunku - obie kreski nakładają się na siebie; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1089
Mi.1233
30 PLN
Biete
77410

1961 Wielcy Polacy (I) - Andrzej Frycz Modrzewski, znaczek metrykalny z poz.7 z oznaczeniem: walca (1 walec, 1 nakład), sektora drukarskiego, autotronu - ukośnej kreski służącej do sterowania automatyczną synchronizacją urządzenia perforującego oraz znakami markacyjnymi - pionowymi kreskami dla walców: stalorytniczego - czarną, rotograwiurowego - brązową, widać dokładne spasowanie tła i rysunku - obie kreski praktycznie nakładają się na siebie; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1091
Mi.1235
30 PLN
Biete
77411

1961 Wielcy Polacy (I) - Mikołaj Kopernik, znaczek metrykalny z poz.7 z oznaczeniem: walca (1 walec), autotronu - ukośnej kreski służącej do sterowania automatyczną synchronizacją urządzenia perforującego oraz znakami markacyjnymi - pionowymi kreskami dla walców: stalorytniczego - czarną, rotograwiurowego - fioletową, widać dokładne spasowanie tła i rysunku - obie kreski praktycznie nakładają się na siebie; czyste, dobry stan zachowania (prawy margines na ząbkach złożony).

Fi.1092
Mi.1236
30 PLN
Biete
77412

1961 Wielcy Polacy - Mikołaj Kopernik, czworoblok znaczków za 60 gr, prawy górny z błędem "podstawa litery P w POLSKA zniekształcona", papier ze znakiem wodnym w położeniu - III.2; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

Fi.1092 B
Mi.1236
80 PLN
Biete
77413

1961 Wielcy Polacy (I) - Tadeusz Kościuszko, znaczek metrykalny z poz.7 z oznaczeniem: walca (1 walec, 1 nakład), sektora drukarskiego, autotronu - ukośnej kreski służącej do sterowania automatyczną synchronizacją urządzenia perforującego oraz znakami markacyjnymi - pionowymi kreskami dla walców: stalorytniczego - czarną, rotograwiurowego - oliwkową, widać dokładne spasowanie tła i rysunku - obie kreski nakładają się na siebie; czyste, dobry stan zachowania (prawy margines na ząbkach złożony).

Fi.1093
Mi.1237
30 PLN
Biete
77414

1961 polski przemysł okrętowy, seria na kopertach pierwszego dnia obiegu.

Fi.1094-9 FDC
15 PLN
Biete
77415

1961 polski przemysł okrętowy, seria w stemplowanych arkuszach sprzedażnych, arkusze złożone w połowie, arkusz znaczka za 1,55 zł z pustopolami na dolnym marginesie, katalog Fischer ponad 1.000,- zł.

Fi.1094-9 ark.
Mi.1238-43
300 PLN
Biete
77416

1961 polski przemysł okrętowy, seria w stemplowanych arkuszach sprzedażnych, arkusze złożone w połowie, arkusz znaczka za 1,55 zł z pustopolami na dolnym marginesie, katalog Fischer ponad 1.000,- zł.

Fi.1094-9 ark.
Mi.1238-43
500 PLN
Biete
77417

1961 polski przemysł okrętowy, narożny czworoblok z pustopolami (2x2) przy dolnym marginesie.

Fi.1095
Mi.1239
120 PLN
Biete
77418

1961 polski przemysł okrętowy, znaczek z pustopolem na dolnym marginesie.

Fi.1095
Mi.1239
200 PLN
Biete
77419

1961 polski przemysł okrętowy, 1,55 zł znaczek z pustopolem pod znaczkiem z dodatkowym marginesem, czyste, rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.1095
Mi.1239
400 PLN
Biete
77420

1961 Konferencja Ministrów Łączności Krajów Socjalistycznych, górny znaczek z błędem "wcięcie w kuli ziemskiej", gwarancja Kalinowski.

Fi.1102B4
Mi.1246
25 PLN
Biete
77421

1961 Konferencja Ministrów Łączności Krajów Socjalistycznych, górny znaczek z błędem "uszkodzona litera Q", gwarancja Kalinowski.

Fi.1102B5
Mi.1246
25 PLN
Biete
77422

1961 Polskie Ziemie Zachodnie, znaczek za 40 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.3, gwarancja Falkowski.

Fi.1103-04 Pw
Mi.1247-48 
40 PLN
Biete
77423

1961 Polskie Ziemie Zachodnie, znaczki ze znakiem wodnym III.3, gwarancja i opis Walocha.

Fi.1103-4 III.3
Mi.1247-8
40 PLN
Biete
77424

1961 VI Kajakowe Mistrzostwa Europy, marginesowy znaczek z znakiem wodnym III.6, gwarancja i opis Walocha.

Fi.1112A III.6
Mi.1256B
40 PLN
Biete
77425

1961 VI Kajakowe Mistrzostwa Europy, znaczek za 2,50 zł na papierze barwionym jednostronnie z rzadkim - III.6 położeniem znaku wodnego, gwarancja i opis Walocha.

Fi.1112aB
Mi.1256A
40 PLN
Biete
77426

1961 40 rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.2.

Fi.1116 III.2
Mi.1260
10 PLN
Biete
77427

1961 Światowy Kongres Związków Zawodowych, znaczki za 60 gr ze znakiem wodnym III.2, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca (1 walec, 1 nakład) i sektora drukarskiego, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1123
Mi.1268
40 PLN
Biete