Die Auktion endet am 02.12.2024

Aktuelle Auktion Volksrepublik Polen 1952-1989

77308

1959 karnet - "MIĘDZYNARODOWY KONGRES ESPERANTYSTÓW".

Fi.967-68
Mi.1111-12
40 PLN
Biete
77309

1959 30-lecie Polskich Linii Lotniczych - "LOT", znaczek za 60 gr z błędem "biała plama na skrzydle" i niedokładnie spasowanymi kolorami: czarnym i niebieskim, papier ze znakiem wodnym III.2; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.971 B
Mi.1115
80 PLN
Biete
77310

1959 Wystawa Filatelistyczna Balpex I, znaczek po lewej z normalnym położeniem nadruku, po prawej - nadruk przesunięty mocno w poziomie w lewo.

Fi.974
Mi.1118
60 PLN
Biete
77311

1959 VIII Wystawa Filatelistyczna, parka znaczków za 45 gr., lewy z błędem nadruku na poz.1 "N zamiast Ń", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.974 B1
Mi.1118I
70 PLN
Biete
77312

1959 VIII Wystawa Filatelistyczna, marginesowa parka znaczków za 45 gr., prawy z błędem nadruku na poz.7 "N zamiast Ń", dodatkowo numer walca z oznaczeniem sektora i retuszów, gwarancja.

Fi.974 B1
Mi.1118I
100 PLN
Biete
77313

1959 wystawa filatelistyczne "Balpex I", narożny znaczek z błędem nadruku "N zamiast Ń w GDAŃSK", oznaczenie walca na górnym marginesie, gwarancja i opis Walocha.

Fi.974B1
Mi.118I
50 PLN
Biete
77314

1959 wystawa filatelistyczne Balpex I, znaczek z błędem nadruku "N zamiast Ń w GDAŃSK".

Fi.974B1
Mi.1118I
50 PLN
Biete
77315

1959 wystawa filatelistyczne "Balpex I", narożny znaczek z błędem nadruku "N zamiast Ń w GDAŃSK", gwarancja i opis Walocha.

Fi.974B1
Mi.1118I
60 PLN
Biete
77316

1959 wystawa filatelistyczne "Balpex I", narożny znaczek z błędem nadruku "N zamiast Ń w GDAŃSK", dolny prawy znaczek z błędem "uszkodzone SK", gwarancja i opis Walocha.

Fi.974B1
Mi.1118I
100 PLN
Biete
77317

1959 wystawa filatelistyczne "Balpex I", narożny znaczek z błędem nadruku "N zamiast Ń w GDAŃSK", na górnym marginesie numer walca, gwarancja i opis Walocha.

Fi.974B1
Mi.1118I
70 PLN
Biete
77318

1959 10-lecie Światowego Ruchu Pokoju, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów - barwa szara "weszła" na nominał, gwarancja.

Fi.975MK
Mi.1119
30 PLN
Biete
77319

1959 karnet - "40 LECIE POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA".

Fi.976-78
Mi.1120-22
40 PLN
Biete
77320

1959 40-lecie Polskiego Czerwonego Krzyża, znaczek za 2,50 zł. z unikalnym błędem "duża wyrwa w krzyżu", dodatkowo często spotykany błąd "kreska z prawej strony u góry D w MIĘDZYNARODOWEGO", poza śladem podlepki bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.978 B1 MK
Mi.1122
500 PLN
Biete
77321

1959 40-lecie Polskiego Czerwonego Krzyża, znaczek z błędem "kreska nad literą D", gwarancja i opis Walocha.

Fi.978B1
Mi.1122
30 PLN
Biete
77322

1959 loty kosmiczne, serie z odmianami znaków wodnych na karcie ze zbioru, rodzaje znakow wodnych wymagają ponownej weryfikacji. Znaczki ** oprócz prawego dolnego.

Fi.983-5
Mi.1127-9
100 PLN
Biete
77323

Fi.985A
Mi.1129B
40 PLN
Biete
77324

1959 loty kosmiczne, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.2.

Fi.985A III.2
Mi.1129B
30 PLN
Biete
77325

Fi.985A Zn.W.III.2
Mi.1129B
30 PLN
Biete
77326

1959 loty kosmiczne, czworoblok na papierze ze znakiem wodnym III.2.

Fi.985A Zn.W.III.2
Mi.1129B
100 PLN
Biete
77327

1959 loty kosmiczne, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.2, gwarancja i oznaczenie Weźranowski.

Fi.985A Zn.W III.2
Mi.1129B
20 PLN
Biete
77328

1959 loty kosmiczne, czworoblok znaczków na papierze ze znakiem wodnym III.2, prawy górny znaczek z błędem "wyrostek w literze A", rzadka kombinacja.

Fi.985As III.2
Mi.1129B
240 PLN
Biete
77329

Fi.985B
Mi.1129A
40 PLN
Biete
77330

1959 Wielcy uczeni - Pasteur, znaczek za 1.50 zł. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.7 (Fi.40.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.991
Mi.1135
30 PLN
Biete
77331

1959 wielcy uczeni, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.7, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.991 III.7
Mi.1135
40 PLN
Biete
77332

Fi.991 Zn.W III.7
Mi.1135
40 PLN
Biete
77333

1959 wielcy uczeni, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.7, gwarancja i oznaczenie Weźranowski.

Fi.991 Zn.W III 7
30 PLN
Biete
77334

1959 Wielcy uczeni - Newton, znaczek za 1.55 zł. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.3 (Fi.100,-), gwarancja i oznaczenie.

Fi.992
Mi.1136
90 PLN
Biete
77335

1959 wielcy uczeni, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.3, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.992 III.3
Mi.1136
100 PLN
Biete
77336

Fi.992 Zn.W III.3
Mi.1136
100 PLN
Biete
77337

1959 Wielcy uczeni - Kopernik, znaczek za 2,50 zł. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.3, gwarancja i opis.

Fi.993
Mi.1137
80 PLN
Biete
77338

1959 polskie stroje ludowe, parka znaczków na papierze ze słabo widocznym znakiem wodnym III.1, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.1000-1 III.1
Mi.1144-5
250 PLN
Biete
77339

1960 150. rocznica urodzin Fryderyka Chopina, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.7, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.1004 III.7
Mi.1148
100 PLN
Biete
77340

Fi.1004 III.7
Mi.1148
80 PLN
Biete
77341

1960 rocznik znaczków czystych - w tym czarnodruk (Fi.415,80).

Fi.1004-73
Mi.1148-1217
330 PLN
Biete
77342

1960 rocznik kopert FDC (w tym 2 x 1030-32; bez bl.27(ark.1033); Fi. 328.-).

Fi.1004-73
Mi.1148-1217
220 PLN
Biete
77343

1960-1961 TOM IV JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego Bl.22-25 (Ark.1007-1011) "Subskrypcja", które można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to 673,70 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.1004-1143
Mi.1148-1288
470 PLN
Biete
77344

1960-1969 komplet 10 czystych roczników obejmujący wszystkie podstawowe znaczki i bloki z wyjątkiem bl.22-26 100-lecie polskiego znaczka pocztowego ("Subskrypcja") i bl.31-33 FIS, nie zawierający: odmian, znaczków z przywieszkami, arkusików (Fi.2161,60).

Fi.1004-1838
Mi.1148-1985
1 200 PLN
Biete
77345

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, parka znaczków z chyba przypadkowym ale spektakularnym błędem w postaci plamy na cyfrze 4 na prawym znaczku, osobliwe i rzadkie.

Fi.1007
Mi.1151
200 PLN
Biete
77346

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, seria znaczków z bloku w parkach poziomych, parka znaczków za 1,35 zł. na papierze ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu III.5., skrócony atest Wiatrowski.

Fi.1007-11A
Mi.1151-55
600 PLN
Biete
77347

1960 100 lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek za 60 gr ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu - III.8, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1008
Mi.1152
250 PLN
Biete