Die Auktion endet am 02.12.2024

Aktuelle Auktion Volksrepublik Polen 1944-1952

75860

Fi.419
Mi.453
70 PLN
Biete
75861

1947 Emil Zegadłowicz, narożny czworoblok.

Fi.419
Mi.453
25 PLN
Biete
75862

1947 Emil Zegadłowicz, czysty znaczek za 5+15 zł. z błędami "plamka na górnej ramce" i "kropka w literze C", gwarancja i opis.

Fi.419 B
Mi.453
50 PLN
Biete
75863

1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.420A
Mi.455B
30 PLN
Biete
75864

1947 kultura polska, blok legitymacyjny znaczków w barwie szaroniebieskiej z numerem walca na dolnym marginesie, gwarancja i opis na jednym znaczku Walocha.

Fi.420A
Mi.455B
60 PLN
Biete
75865

1947 "ZWIEDZAJCIE MIĘDZYNARODOWE TARGI W POZNANIU" Poznań 2, znaczki na widokówce wykonanej techniką litograficzną przedstawiającej kościół św.Marcina przed i po wojnie, ostemplowane okolicznościowo 4.V (Myślicki 47 007); sygnowane.

Fi.420A
Mi.455B
80 PLN
Biete
75866

1947 kultura polska, dolny lewy znaczek z błędem "PÓLSKA", gwarancja i opis Walocha.

Fi.420A B6
Mi.455B
40 PLN
Biete
75867

1947 kultura polska, znaczek z błędem "plama pod WO", gwarancja i opis Walocha.

Fi.420A B7
Mi.455B
30 PLN
Biete
75868

1947 Kultura Polska (I) - Malarstwo - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński; parka unikalnych prób znaczka za 1 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, drukowanych z walca N.2.W.1 - tzw. wersja "a" z oznaczeniem walców przed 91 i za 100 znaczkiem w arkuszu drukowana dnia 22.IV.1947, która nie została przyjęta do druku ze względu na zbyt intensywny rysunek - na dole odręczna adnotacja "22 IV. nieprzyjęty do druku" prof.S.Miksteina; opisane i zreprodukowane przez L.Schmutza w Przeglądzie Filatelistycznym 2/2008 na str.75-77; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby tego wydania, na razie w sposób niepełny skatalogowane - z pierwszego wydania skatalogowano trzy próby - w tym jedną (w wersji "a") tu oferowaną (Fi. po 4000.-), z drugiego dziewięć, w tym siedem znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-), te ostatnie próby dokładnie opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty na str.38-42; wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż tej drugiej, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.420A P1
Mi.455B
7 000 PLN
Biete
75869

Fi.420B
Mi.455A
25 PLN
Biete
75870

Fi.420B
Mi.455A
30 PLN
Biete
75871

Fi.420B
Mi.455A
40 PLN
Biete
75872

Fi.420B
Mi.455A
35 PLN
Biete
75873

Fi.420B MK
Mi.455A
20 PLN
Biete
75874

1947 kultura polska, znaczek bez perforacji pionowej na lewym marginesie, gwarancja Wysocki.

Fi.420B MK1
Mi.455A
60 PLN
Biete
75875

1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.421A
30 PLN
Biete
75876

Fi.421A, 422A
Mi.456B, 457B
40 PLN
Biete
75877

1947 kultura polska, znaczek z błędem "plama na brodzie", gwarancja i opis Walocha.

Fi.421A B2
Mi.456B
20 PLN
Biete
75878

Fi.421B
Mi.455A
30 PLN
Biete
75879

1947 Kultura polska (I) - ząbkowany znaczek za 2 zł (św.Albert Chmielowski) z bardzo szerokimi marginesami, kasowany; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.421B
Mi.455A
200 PLN
Biete
75880

1947 Kultura Polska, czworoblok znaczków z numerem walca na marginesie.

Fi.421B
Mi.456A
35 PLN
Biete
75881

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.421B
Mi.456A
10 PLN
Biete
75882

1947 kultura polska, pasek marginesowy.

Fi.421B
Mi.456A
10 PLN
Biete
75883

Fi.421B
Mi.456A
30 PLN
Biete
75884

1947 kultura polska, narożna parka z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.421B
Mi.456A
35 PLN
Biete
75885

1947 kultura polska, blok legitymacyjny znaczków w barwie żółtobrązowej z numerem walca na dolnym marginesie, gwarancja i opis na jednym znaczku Walocha.

Fi.421B
Mi.456A
60 PLN
Biete
75886

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.421B
Mi.456A
15 PLN
Biete
75887

1947 Kultura polska (I) - 2 zł, ząbkowane (św.Albert Chmielowski), marginesowy czworoblok, prawy górny znaczek z błędem "plamka na brodzie" na poz.50, dodatkowo perforacja przesunięta w obu kierunkach; dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

Fi.421B B2
Mi.456A
120 PLN
Biete
75888

Fi.422A
25 PLN
Biete
75889

Fi.422B
Mi.457A
30 PLN
Biete
75890

Fi.422B
Mi.457A
30 PLN
Biete
75891

1947 "WYSTAWA PRZEMYSŁ ZIEM ODZYSKANYCH WARSZAWA MAJ-CZERWIEC 1947" Warszawa 1, znaczki na kopercie skasowane okolicznościowo 13.6.1946 - błąd ustawienia daty rocznej!!! (Myślicki 47 008).

Fi.422B, 430B
Mi.457A, 464A
30 PLN
Biete
75892

1947 kultura polska, narożna parka w barwie szaroturkusowej z numerem walca na dolnym marginesie, gwarancja i opis na jednym znaczku Walocha.

Fi.422cA
Mi.457B
40 PLN
Biete
75893

Fi.423A
30 PLN
Biete
75894

1947 Kultura Polska (I) - Teatr, nieząbkowany znaczek za 5 zł z błędem "ciemna plama pomiędzy głowami lewej i środkowej postaci"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.423A B
Mi.458B
80 PLN
Biete
75895

Fi.423B
Mi.458A
40 PLN
Biete
75896

Fi.423B
Mi.458A
25 PLN
Biete
75897

1947 Kultura Polska, makulaturowy znaczek ze smugą, gwarancja Walocha.

Fi.423BMK
Mi.458A
80 PLN
Biete
75898

1947 Kultura polska (I) - 5 zł, nieząbkowane (Bogusławski, Modrzejewska, Jaracz) o zdwojonym druku - sprawiającym wrażenie podwójnego (Fi.4500.-), kasowany z obiegu pocztowego; oznaczenie MK i gwarancja Walocha.

Fi.423B MK
Mi.458A
1 500 PLN
Biete
75899

Fi.424A
30 PLN
Biete