Die Auktion endet am 02.12.2024

Aktuelle Auktion Volksrepublik Polen 1944-1952

75700

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie jy5 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.399jy5
Mi.432
25 PLN
Biete
75701

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie jy5 z ząbkowaniem ZL 10¾B, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.399jy5
Mi.432
25 PLN
Biete
75702

1946 wydanie lotnicze, makulaturowa parka w odmianie jy5 z ząbkowaniem ZL 10¾A z silnie przesuniętą perforacją pionową, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.399jy5MK
Mi.432
350 PLN
Biete
75703

1946 samolot nad Warszawą, 30 zł - frankatura wielokrotna, lotniczy list polecony, wysłany 16.I.1947 z Wrocławia do Nowego Jorku, kasowniki odbiorcze na odwrocie; całość w dobrym stanie zachowania (lewy znaczek naklejono uszkodzony).

Fi.400
Mi.433
100 PLN
Biete
75704

1946 samolot nad Warszawą, 30 zł + 10 zł - frankatura dwukolorowa, polecony list lotniczy wysłany 4.11 z Zaklikowa do USA, znaczki skasowane stemplem prowizorycznym - datownikiem okupacyjnym ZAKLIKOW z wyróżnikiem "b" i usuniętymi pozostałymi napisami (P26 - wg. klasyfikacji Z.Mąki), na odwrocie datowniki: nowojorski przejściowy i odbiorczy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.150.-).

Fi.400, 396
Mi.433, 431
100 PLN
Biete
75705

1946 samolot nad Warszawą, 30 zł + 10 zł - frankatura mieszana, polecony list lotniczy wysłany 30.10 z Zaklikowa do USA, znaczki skasowane stemplem prowizorycznym - datownikiem okupacyjnym ZAKLIKOW z wyróżnikiem "b" i usuniętymi pozostałymi napisami (P26 - wg. klasyfikacji Z.Mąki), na odwrocie datowniki: nowojorski przejściowy i odbiorczy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.150.-).

Fi.400, 396, 408a
Mi.433, 431, 441a
100 PLN
Biete
75706

1946 lotniczy list polecony z Świdnicy do Stanów Zjednoczonych, na froncie stempel urzędu cenzury 3216, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.400, 405
80 PLN
Biete
75707

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie by2 z ząbkowaniem ZL 11A, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.400by2
Mi.433
15 PLN
Biete
75708

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie fy2 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.400fy2
Mi.433
15 PLN
Biete
75709

Fi.400fy2
Mi.433
15 PLN
Biete
75710

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie hy4 z ząbkowaniem ZL 10¾A, papier z żeberkowaniem od strony rysunku, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.400hy4
Mi.433
15 PLN
Biete
75711

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie py5 z ząbkowaniem ZL 11B, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.400oy5
Mi.433
25 PLN
Biete
75712

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek skasowany 14.4 w urzędzie Szczecin 1 na okolicznościowej karcie, stemplem "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ * DNI SZCZECINA 12-14.4.46" z wyróżnikiem "d" (Myślicki 46 006).

Fi.401
Mi.434
60 PLN
Biete
75713

Fi.401
Mi.434
80 PLN
Biete
75714

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek za 3+5 zł skasowany w Jeziornie datownikiem z epoki dwa miesiące po wycofaniu znaczka z obiegu, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo.

Fi.401
Mi.434
30 PLN
Biete
75715

1946 karnet - "W DZIESIĄTĄ ROCZNICĘ PODJĘCIA WALKI ZBROJNEJ Z FASZYZMEM HISZPAŃSKIM I MIĘDZYNARODOWYM", walor do tej pory nie oferowany na naszej aukcji; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.401
Mi.434
1 200 PLN
Biete
75716

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, narożna parka pionowa, górny znaczek z klasycznym błędem "szabla" na poz.5; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

Fi.401 B1
Mi.434
120 PLN
Biete
75717

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek z błędem "szabla".

Fi.401B1
Mi.434
70 PLN
Biete
75718

1946 600-lecie Bydgoszczy, oryginalnie kasowany znaczek za 3+2 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja.

Fi.402
Mi.435
60 PLN
Biete
75719

Fi.402 ark. (402 B1)
Mi.435
550 PLN
Biete
75720

Fi.402 ark.(402 B1)
Mi.435
750 PLN
Biete
75721

Fi.402B1 MK
Mi.435
300 PLN
Biete
75722

1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z 9 katalogowanymi błędami: na poz.10 "dwie kreski na ramce", na poz.11 "gruba kreska na ramieniu (pod pachą)", na poz.16 "ukośna kreska przechodząca z lewej strony napisu MAJDANEK", na poz.21 "druga litera O w KOMORY przerwana z lewej strony", na poz.23 ""łuk" nad dachami", na poz.41 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3", na poz.49 "czarna plama pod ścianą pierwszego budynku z lewej strony", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka postaci"; dobry stan zachowania (Fi.1770.-).

Fi.403 B1, B2, B3, B4, B5, B6, B7, B8, B9
Mi.436
1 500 PLN
Biete
75723

1946 Obóz śmierci w Majdanku, znaczek za 3+5 zł z błędem "gruba kreska na ramieniu (pod pachą)" na poz.11; bardzo dobry stan zachowania (Fi.60.-); gwarancja i opis.

Fi.403 B3
Mi.436
80 PLN
Biete
75724

1946 Obóz śmierci w Majdanku, rzadko oferowany kompletny arkusz złożony w połowie.

Fi.403 ark.
Mi.436
1 300 PLN
Biete
75725

1946/49 Majdanek, parka projektów w barwie fioletowej odbiegających znacznie od ostatecznie przyjętych wzorów, zamiast napisu POLSKA oznaczenie P.W.P.W. (Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych), drukowane w dwunastoznaczkowych arkusikach z wzorów przygotowanych do wydań z lat 1945/50.

Fi.403P
Mi.436
1 500 PLN
Biete
75726

1946/49 Majdanek, parka projektów w barwie zielonej odbiegających znacznie od ostatecznie przyjętych wzorów, zamiast napisu POLSKA oznaczenie P.W.P.W. (Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych), drukowane w dwunastoznaczkowych arkusikach z wzorów przygotowanych do wydań z lat 1945/50.

Fi.403P
Mi.436
1 500 PLN
Biete
75727

1946/49 Majdanek, projekt w barwie brązowej odbiegający znacznie od ostatecznie przyjętych wzorów, zamiast napisu POLSKA oznaczenie P.W.P.W. (Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych), drukowane w dwunastoznaczkowych arkusikach z wzorów przygotowanych do wydań z lat 1945/50.

Fi.403P
Mi.436
1 200 PLN
Biete
75728

1946 25 rocznica III Powstania Śląskiego, frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 9.V z Wrocławia do Sosnowca, znaczki unieważnione stemplem okolicznościowym "ROCZNICA OSWOBODZENIA WROCŁAWIA" (Myślicki 46 017).

Fi.404
Mi.437
100 PLN
Biete
75729

Fi.404
Mi.438
200 PLN
Biete
75730

1946 25 rocznica III Powstania Śląskiego, marginesowy znaczek za 3+7 zł. bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkiem a marginesem, bardzo rzadki - pierwszy raz na naszej aukcji, lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i opis Walocha.

Fi.404 MK
Mi.437
800 PLN
Biete
75731

Fi.404 ark.
Mi.437
380 PLN
Biete
75732

1946 "OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA SPÓŁDZIELCZOŚCI OGRODNICZEJ 20.X-15.XI 1946" Łódź 1 Kiosk, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 27.10 (Myślicki 46 067).

Fi.405
Mi.438
40 PLN
Biete
75733

1946 1. rocznica zwycięstwa, odmiany papieru i ząbkowań. Karta ze zbioru, oznaczenia wymagaja ponownej weryfikacji.

Fi.405
Mi.438
25 PLN
Biete
75734

1946 HLONDÓW - 1 rocznica zwycięstwa, frankatura pojedyncza, list wysłany 28.V z miejscowości Hlondów (Jurantów, Jarantów, Miłków) do Jeleniej Góry, znaczki unieważnione jednowierszowym kasownikiem prowizorycznym "Hlondów" stosowanym od III.46 (M53 - wg. klasyfikacji Z.Mąki zapisany pod Miłków), data odciśnięta niemym datownikiem poniemieckim; początkowo przyjęto dla tej miejscowości nazwę Jurantów (Jarantów); nazwę Hlondów mieszkańcy (Polacy wysiedleni z kresów) nadali jej na cześć ówczesnego Prymasa Polski Augusta Hlonda; stosowano ją kilka miesięcy, jednak Prymas podziękował i poprosił o zmianę nazwy; mieszkańcy postanowili tym razem uczcić Karola Milika - ówczesnego administratora apostolskiego archidiecezji wrocławskiej, z czasem Milików przekształcono w Miłków; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (koperta od góry przycięta); gwarancja.

Fi.405
Mi.438
600 PLN
Biete
75735

Fi.405
50 PLN
Biete
75736

1946 1 rocznica zwycięstwa, marginesowy znaczek za 3 zł. cięty tak szeroko, że widać podpis pod górnym znaczkiem, lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Walocha.

Fi.405 nz
Mi.238 U
300 PLN
Biete
75737

1946 dofrankowana karta pocztowa, wysłana 05.10 z miejscowości Debrzno noszącej wówczas nazwę Frydląd do Silberstedt w Niemczech, stempelek cenzury amerykańskiej.

Fi.405, 362I, 377
Mi.438, 393I, 410
120 PLN
Biete
75738

1946 1. rocznica zwycięstwa, znaczek z przesuniętą perforacją pionową.

Fi.405MK
Mi.438
20 PLN
Biete
75739

1946 Święto Morza, oryginalnie kasowany okolicznościowo (ŚWIĘTO MORZA GDYNIA 1) znaczek za 3+7 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.406
Mi.440
50 PLN
Biete