75620 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędem na znaczku podstawowym z I walca na poz.48 "kropka pod lewym prostokątem" (Fi.150.-), gwarancja i opis. | Fi.392 B6 Mi.425 |
| 60 PLN Biete | |
75621 |
| 150 PLN Biete | |
75622 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł. z błędem na poz.27 "wcięcie w literze S wyrazu Styczeń", gwarancja. | Fi.393 B Mi.426 |
| 50 PLN Biete | |
75623 |
| 60 PLN Biete | |
75624 |
1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, narożny czworoblok znaczków za 6 zł., lewy dolny z błędem na poz.11 "biała plamka między TY", dodatkowo załamanie papieru w narożniku spowodowało powstanie dodatkowej skośnej perforacji, bardzo ciekawe, gwarancja i opis. | Fi.394 B1 Mi.427 |
| 150 PLN Biete | |
75625 |
1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek z błędem "kropka na marginesie na wysokości litery E w STYCZNIOWE", na pierwszej podlepce, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha. | Fi.394 B3 Mi.427 |
| 80 PLN Biete | |
75626 |
1946 lotniczy list polecony z Siemianowic Śląskich 30.9.46 do Szkocji, stempel urzędu cenzury numer 3217. | Fi.395, 396 Mi.428, 429 |
| 70 PLN Biete | |
75627 |
1946 lotniczy list polecony z Warszawy do Szwajcarii, stempel urzędu cenzury nr 3253, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.395, 397, 405 |
| 40 PLN Biete | |
75628 |
1946 wydanie lotnicze, seria stemplowana grzecznościowo stemplem okolicznościowym Targów Jesiennych w Poznaniu. | Fi.395-400 Mi.428-33 |
| 90 PLN Biete | |
75629 |
1946 wydanie lotnicze, seria w czworoblokach, znaczki w odmianach; 395Iby5, 396cy5, 397ey7, 398ay1, 399dy5, 400gy3, gwarancja i opis na jednym znaczku w czworobloku Walocha. | Fi.395-400 Mi.428-33 |
| 350 PLN Biete | |
75630 |
1946 wydanie lotnicze, czworoblok w odmianie IImx1 z ząbkowaniem ZL11B, dolny prawy znaczek z błędem "kropka pod skrzydłem", gwarancja i opis Walocha. | Fi.395IImx1 B Mi.428 |
| 350 PLN Biete | |
75631 |
1946 samolot nad Warszawą, 5 zł znaczek wydrukowany na papierze z fałdą + 20 zł - frankatura dwukolorowa, polecony list lotniczy wysłany 23.I.47 z Warszawy do Sztokholmu, na odwrocie stempelek "Kontrola Dewizowa Przeprowadzona", na froncie numerowy stempelek "15721"; dekoracyjna koperta firmowa "Polskie Towarzystwo Handlu Zagranicznego VARIMEX Sp. z o.o."; bardzo dobry stan zachowania (znaczek 20 zł przycięty z lewej). | Fi.395I MK, 398 Mi.428, 431 |
| 400 PLN Biete | |
75632 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie Iay5 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.395Iay5 Mi.428 |
| 15 PLN Biete | |
75633 |
| 15 PLN Biete | |
75634 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie Iay5b z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.395Iay5b Mi.428 |
| 15 PLN Biete | |
75635 |
| 15 PLN Biete | |
75636 |
| 15 PLN Biete | |
75637 |
| 15 PLN Biete | |
75638 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie Iby5 z ząbkowaniem ZL 10¾A z błędem "plama nad kadłubem", gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.395Iby5 Mi.428 |
| 20 PLN Biete | |
75639 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie Iby5 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.395Iby5 Mi.428 |
| 15 PLN Biete | |
75640 |
| 15 PLN Biete | |
75641 |
| 15 PLN Biete | |
75642 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie Icx2 z jasnym tłem z ząbkowaniem ZL 10¾B, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.395Icx2 Mi.428 |
| 15 PLN Biete | |
75643 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 5 zł zielonoszaroczarny błyszczący o rysunku kontrastowym na szarożółtawym drzewnym, niejednolitym - z siatką włókien papierze o grubości 0,09 mm (odmiana Ify5 - według artykułu p.L.Schmutza "Filatelista" 5/2018 Wydanie z 1946 roku na przesyłki lotnicze Fi.nr 395-400), ząbkowanie ZL 11:10¾ o małych otworach perforacyjnych (A), czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.I. - znajdującym się pod 91/92 znaczkiem w arkuszu, błąd na lewym górnym znaczku "plamka pod literami PO w POCZTA i niedodruk lewego obramowania" na poz.81 i lewym dolnym "niedodruk lewego obramowania" na poz.91; czyste; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.395Icy1 B11 + B Mi.428 |
| 450 PLN Biete | |
75644 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie Ijy5 z ząbkowaniem ZL 10¾B, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.395Ijy5 Mi.428 |
| 20 PLN Biete | |
75645 |
| 15 PLN Biete | |
75646 |
1946 samolot nad Warszawą, parka znaczków ciętych po 10 zł. skasowana okolicznościowo na wystawie regionalnej z okazji 400-lecia miasta Leszna, gdzie znaczki cięte były w sprzedaży (Fi.800.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.396 nz Mi.429 |
| 480 PLN Biete | |
75647 |
1946 lotniczy list polecony z Warszawy do Danii, stempel urzędu cenzury nr 3300. | Fi.396, 405 |
| 50 PLN Biete | |
75648 |
| 70 PLN Biete | |
75649 |
| 3 200 PLN Biete | |
75650 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie by5 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.396by5 Mi.429 |
| 15 PLN Biete | |
75651 |
| 15 PLN Biete | |
75652 |
1946 wydanie lotnicze, czworoblok w odmianie by5 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja (na jednym znaczku) i oznaczenie Walocha. | Fi.396by5 |
| 40 PLN Biete | |
75653 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie cy5 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.396cy5 Mi.429 |
| 15 PLN Biete | |
75654 |
| 15 PLN Biete | |
75655 |
| 15 PLN Biete | |
75656 |
| 15 PLN Biete | |
75657 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie Icy5 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.396cy5 Mi.429 |
| 15 PLN Biete | |
75658 |
| 15 PLN Biete | |
75659 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie gx2 z ząbkowaniem ZL 10¾B, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.396gx2 Mi.429 |
| 150 PLN Biete | |