44835 |
1945 wydanie przedrukowe, dwa kasowane znaczki za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem I formy poz.78 i 90 (Mi.2x500 euro); to najdroższe znaczki powojennej Polski znajdujące się w prawdziwym obiegu pocztowym, te doskonale ilustrują jak je pozyskiwano - wycięte z koperty nadanej w Sosnowcu, szukano ich w całej Polsce, znaleziono na listach z jedynie kilku miast, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.376b F.I Mi.409a |
| 1 600 PLN | |
44836 |
1945 wydanie przedrukowe, parka kasowanych znaczków za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy typ 1+2 poz.67/68 (Fi.4000.-); to najdroższe znaczki powojennej Polski znajdujące się w prawdziwym obiegu pocztowym, ten wycinek doskonale ilustruje jak je pozyskiwano - ze zwykłych obiegowych kopert; szukano ich w całej Polsce, a znaleziono na listach z kilku jedynie miast, pozyskanie z obiegowych znaczków nierozerwanej parki o różnych typach nadruku dużo trudniejsze niż w przypadku znaczków czystych, gwarancja i opis Ryblewski. | Fi.376b F.II T.1+2 Mi.409a |
| 3 050 PLN VERKAUFT | |
44837 |
1945 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy - typ 2, z błędem na znaczku podstawowym z II walca na poz.100 "wypustka na pierwszym A" i błędem nadruku "belka uszkodzona po prawej", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.376b F.II T.2 B Mi.409a |
| 800 PLN | |
44838 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie czerwonej z rzadkim nadrukiem formy I z poz. 51 z obiegu pocztowego w Sosnowcu, gwarancja Czwiertnia, Schmutz. | Fi.376b FI Mi.409a |
| 750 PLN | |
44839 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie czerwonej z nadrukiem formy II typ1 z poz. 16, gwarancja i oznaczenie. | Fi.376b FII Mi.409a |
| 600 PLN | |
44840 |
1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków za 1,50 zł./25 gr. w kolorze czerwonym (Mi.2 x 800 euro) - z nadrukiem II formy poz.57/58; po lewej typu 1, a po prawej typu 2 (Fi.4000.-), najlepszy znaczek podstawowy Polski Ludowej, sygnowane RMK, gwarancja Mikulski, z opisem Wiatrowski. | Fi.376b FII T1+2 Mi.409a |
| 3 525 PLN VERKAUFT | |
44841 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym formy III typ 1 z poz. 11 z usterką "otwarta cyfra 0", gwarancja Mikulski. | Fi.376bNo FIII Mi.409aK |
| 495 PLN VERKAUFT | |
44842 |
| 6 000 PLN | |
44843 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie jasnoróżowej, gwarancja i opis Walisch. | Fi.376c Mi.409 |
| 3 100 PLN VERKAUFT | |
44844 |
1945 Zabytki Gdańska, 1 zł nakład z 1947 roku ząbkowanie liniowe ZL 11 parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.5.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, pod znaczkami liczby rozrachunkowe; w "Podręczniku Specjalizowanym Polskich Znaczków Pocztowych 1944-1999" katalogowany oddzielnie; czyste, dobry stan zachowania. | Fi.377 Mi.410 |
| 200 PLN | |
44845 |
| 50 PLN | |
44846 |
| 40 PLN | |
44847 |
1945 zabytki Gdańska, 1 zł + 2 zł - frankatura dwukolorowa, widokówka wysłana 2.4.47 z Warszawy do Ząbkowic Śląskich, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.377, 378 Mi.410, 411 |
| 20 PLN | |
44848 |
1945 zabytki Gdańska, 2 zł + 3 zł - frankatura dwukolorowa, list wysłany 16.4.47 z Gdańska do Ząbkowic Śląskich, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.377, 379A Mi.410, 412B |
| 30 PLN | |
44849 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek z podwójnym ząbkowanie pionowym, gwarancja i opis Walocha. | Fi.377MK3 Mi.410 |
| 50 PLN | |
44850 |
| 80 PLN | |
44851 |
1945 zabytki Gdańska, czworoblok znaczków ciętych. | Fi.377nz Mi.410U |
| 160 PLN | |
44852 |
1945 zabytki Gdańska, cięty czworoblok na papierze drzewnym grubym, gwarancja i opis Walocha. | Fi.377nz Mi.410U |
| 200 PLN | |
44853 |
| 100 PLN | |
44854 |
1945 Zabytki Gdańska, 2 zł ząbkowanie liniowe ZL10¾ znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.4.W.II. - znajdującym się pod 91 i 92 znaczkiem w arkuszu, liczby rozrachunkowe na marginesie pod znaczkiem - nakład 4; czyste, bardzo dobry stan zachowania (perforacja w kilku miejscach pęknięta). | Fi.378 Mi.411 |
| 60 PLN | |
44855 |
1945 Zabytki Gdańska, 2 zł ząbkowanie liniowe ZL11 znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.I. - znajdującym się pod 91 i 92 znaczkiem w arkuszu, liczby rozrachunkowe na lewym marginesie - nakład 2; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.378 Mi.411 |
| 40 PLN | |
44856 |
1945 zabytki Gdańska, parka znaczków ciętych na papierze grubym, gwarancja z opisem. | Fi.379A Mi.412B |
| 160 PLN | |
44857 |
1945 zabytki Gdańska, parka znaczków nieząbkowanych o nieostrym rysunku - tzw. "wachlujący walec". Gwarancja JungJohann. | Fi.379A Mi.412B |
| 80 PLN | |
44858 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek nieząbkowany fioletowy z ciemnym tłem na papierze y z rysunkiem kontrastowym, podlepka, gwarancja i opis Walocha. | Fi.379A Mi.412B |
| 60 PLN | |
44859 |
1945 zabytki Gdańska, parka prób arkuszowych w barwie fioletowej, gwarancja Łaszkiewicz, Walocha. | Fi.379P3 Mi.412 |
| 4 800 PLN | |
44860 |
| 2 250 PLN VERKAUFT | |
44861 |
1945 Warszawa oskarża, seria stemplowana na kopercie. | Fi.380-5 |
| 40 PLN | |
44862 |
1945/49 Warszawa oskarża, projekt w barwie zielonej odbiegający znacznie od ostatecznie przyjętych wzorów, zamiast napisu POLSKA oznaczenie P.W.P.W. (Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych), drukowane w dwunastoznaczkowych arkusikach z wzorów przygotowanych do wydań z lat 1945/50. | Fi.380P |
| 300 PLN VERKAUFT | |
44863 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie jasno karminowoczerwonej na papierze y4a, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.380a Mi.414 |
| 10 PLN | |
44864 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie jasno karminowoczerwonej na papierze y3a, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.380a Mi.414 |
| 15 PLN | |
44865 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie jasno karminowoczerwonej, gwarancja i oznaczenie Berbeka. | Fi.380a Mi.414 |
| 10 PLN | |
44866 |
| 15 PLN VERKAUFT | |
44867 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie jasno karminowoczerwonej na papierze y3a, gwarancja i opis Walocha. | Fi.380a Mi.414 |
| 15 PLN | |
44868 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie jasno karminowoczerwonej na papierze x2, bardzo rzadka odmiana, gwarancja i opis Walocha. | Fi.380a x2 Mi.414 |
| 980 PLN VERKAUFT | |
44869 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie karminowoczerwonej na papierze y4a, gwarancja i opis Walocha. | Fi.380b Mi.414 |
| 10 PLN | |
44870 |
| 10 PLN | |
44871 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie karminowoczerwonej na papierze y3a z ząbkowaniem prywatnym, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.380b Mi.414 |
| 20 PLN | |
44872 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie karminowoczerwonej na papierze y3a, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.380b Mi.414 |
| 10 PLN | |
44873 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie karminowoczerwonej na papierze y4a, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.380b Mi.414 |
| 15 PLN | |
44874 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie karminowoczerwonej o nieostrym rysunku na papierze y4a, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.380b Mi.414 |
| 25 PLN | |