44595 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja. | Fi.357MK Mi.390X |
| 180 PLN | |
44596 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 51 z silnie przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał na dole znaczka, znaczek stemplowany grzecznościowo, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.357MK3 Mi.390X |
| 120 PLN | |
44597 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 56 z przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał na dole znaczka, błąd "pogrubiona litera o i wcięcie w literze p", gwarancja i opis Walocha. | Fi.357MK3 B8 Mi.390X |
| 280 PLN | |
44598 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem z poz. 90 z nadrukiem nominału na dole znaczka i abklaczem, gwarancja Wiatrowski. | Fi.357t Mi.390X |
| 200 PLN | |
44599 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem z poz. 9 z nadrukiem nominału na dole i na marginesie, na marginesie podlepka, znaczek z błędem "drugie a uszkodzone", gwarancja i oznaczenie. | Fi.357t B11 Mi.390X |
| 150 PLN | |
44600 |
1945 wydanie łódzkie, 1 zł - frankatura pojedyncza, widokówka (opłata niezgodna z taryfą) wysłana 13.5 z Lublina do Krakowa, stempelek cenzury wojskowej 1475; dobry stan zachowania. | Fi.358 Mi.391 |
| 100 PLN | |
44601 |
1945 wydanie łódzkie, znaczek z przesuniętą perforacją. | Fi.358 Mi.391 |
| 40 PLN | |
44602 |
1945 wydanie łódzkie, 1 zł - frankatura pojedyncza, prowizoryczny formularz kartkowy o sygnaturze "Nr.16 12.II.45-50.000" (opłata niezgodna z taryfą) wysłany 6.VI z Białegostoku do Grudziądza, dwuobrączkowy datownik nadawczy TLF.TLG.BIAŁYSTOK - B97 - wg najnowszej monografii pp Z.Mąki J.Walochy i A.Kielbasy-Schoeni'ego "Znaki nadawcze używane na korespondencji w placówkach pocztowych Rzeczypospolitej Polskiej od 1944 roku", bardzo ładnie odciśnięty stempelek cenzury wojskowej 185; słabszy stan zachowania (na górze karty poziome zagięcie). | Fi.358 Mi.391 |
| 80 PLN | |
44603 |
1945 wydanie łódzkie, 1 zł - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 4.4.46 z Poznania do miejscowości Czermno, znaczki skasowane dwuobrączkowym datownikiem poniemieckim nadawczy z wypiłowanymi napisami - nieodnotowany, ani w Polskich Znakach Pocztowych, ani w klasyfikacji Z.Mąki!!! prowizoryczny stempelek polecenia urzędu POZNAŃ 5 z wyróżnikiem "b", na odwrocie czytelnie odciśnięty stempelek cenzury wojskowej 832; dobry stan zachowania. | Fi.358 Mi.391 |
| 150 PLN | |
44604 |
1945 list polecony z Lublina nadany 16.04.45 do Krasnystawu, pasek znaczków wydania łódzkiego z oznaczeniem drukarni na górnym marginesie, prowizoryczny datownik Lublin 1 z ręcznie wpisana datą nadania, na odwrocie stempel cenzury wojskowej 314 i datownik odbiorczy. | Fi.358 Mi.391 |
| 300 PLN | |
44605 |
1945 AGENCJA POCZT.-TEL. SULEJÓWEK wydanie łódzkie, 1 zł - frankatura pojedyncza, list wysłany z Sulejówka do Końskich, znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym - przedwojenną pieczęcią z orłem; stempelek cenzury wojskowej nr.355; dobry stan zachowania. | Fi.358 Mi.391 |
| 120 PLN | |
44606 |
1945 kartka okolicznościowa ze stemplami I Ogólnopolskiego Zjazdu Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu. | Fi.358 |
| 15 PLN | |
44607 |
1945 "ŚWIĘTO LUDOWE 19-20.V.1945" Warszawa, pierwszy powojenny kasownik okolicznościowy odbity na kopercie (Myślicki 45 001). | Fi.358 |
| 25 PLN | |
44608 |
1945 list polecony z Lublińca do Katowic, stempel cenzury wojskowej nr 1686. | Fi.358 |
| 60 PLN | |
44609 |
1945 list polecony z Opola 1 nadany 18.06.45 do Zabrza, niemy poniemiecki kasownik i stempelek prowizoryczny "Opole1", poniemiecka erka, stempel cenzury wojskowej nr 1966, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.358 |
| 120 PLN | |
44610 |
1945 wydanie łódzkie, pasek znaczków z silnie przesuniętą perforacją. | Fi.358 MK Mi.391 |
| 70 PLN | |
44611 |
1945 wydanie łódzkie, znaczek za 1 zł. niekatalogowany bez perforacji pionowej, dodatkowo z lekko skośną perforacją poziomą, gwarancja Krawczyk. | Fi.358 MK Mi.391 |
| 100 PLN | |
44612 |
1945 wydanie łódzkie, oryginalnie użyty w Mławie znaczek za 1 zł. z prawie pełnym napisem POCZTA POLSKA na górze znaczka, gwarancja i opis. | Fi.358 MK3 Mi.391 |
| 120 PLN | |
44613 |
1945 wydanie łódzkie, seria z numerami rozrachunkowymi na dolnym marginesie. | Fi.358-60 Mi.391-2, 404 |
| 30 PLN VERKAUFT | |
44614 |
1945 wydanie łódzkie, parka znaczków z silnie przesuniętą perforacją. | Fi.358MK Mi.391 |
| 80 PLN | |
44615 |
1945 wydanie łódzkie, znaczek z silnie przesuniętą perforacją. | Fi.358MK Mi.391 |
| 60 PLN | |
44616 |
1945 wydanie łódzkie, znaczki w dolnym rzędzie wydrukowane na zmarszczonym papierze z odstępem w rysunkach znaczków, gwarancja dolne znaczki Walocha. | Fi.358MK Mi.391 |
| 200 PLN | |
44617 |
1945 wydanie łódzkie, parka znaczków z podwójnym ząbkowaniem pionowym pomiędzy znaczkami, gwarancja i oznaczenie MK Walocha. | Fi.358MK Mi.391 |
| 100 PLN | |
44618 |
1945 wydanie łódzkie, parka znaczków z podwójnym ząbkowaniem poziomym, gwarancja i oznaczenie MK Walocha. | Fi.358MK Mi.391 |
| 100 PLN | |
44619 |
| 100 PLN | |
44620 |
1945 wydanie łódzkie, znaczek bez perforacji pionowej na lewym marginesie, gwarancja i oznaczenie MK Walocha. | Fi.358MK Mi.391 |
| 60 PLN | |
44621 |
1945 wydanie łódzkie, znaczek z przesuniętą w poziomie perforacją, podwójną pionowa pomiędzy znaczkami. | Fi.358MK1 Mi.391 |
| 80 PLN | |
44622 |
1945 wydanie łódzkie, bardzo rzadka próba matrycowa znaczka za 1 zł bez napisu "ŁÓDŹ" w barwie oliwkowej o rysunku znaczka większym od wydania definitywnego, na ilustracji definitywny znaczek dla porównania, ślad po podlepce, gwarancja Gryżewski, fotoatest Wysocki. | Fi.358P2 |
| 19 000 PLN | |
44623 |
1945 wydanie łódzkie, znaczek cięty. | Fi.358nz Mi.391U |
| 100 PLN | |
44624 |
1945 wydanie łódzkie, narożna parka znaczków ciętych. | Fi.358nz Mi.391U |
| 200 PLN | |
44625 |
1945 wydanie łódzkie, parka znaczków ciętych. | Fi.358nz Mi.391U |
| 200 PLN | |
44626 |
1945 wydanie łódzkie, znaczek cięty, gwarancja Petriuk. | Fi.358nz Mi.391U |
| 80 PLN | |
44627 |
1945 wydanie łódzkie, parka znaczków bez perforacji poziomej na marginesie. | Fi.358s Mi.391 |
| 85 PLN | |
44628 |
1945 miejscowa kartka z Krakowa na kartce radzieckiej poczty polowej, stempel cenzury wojskowej 2067. | Fi.359 |
| 100 PLN | |
44629 |
1945 wydanie łódzkie - pomnik T.Kościuszki, piękna marginesowa cięta próba znaczka za 3 zł. w kolorze pomarańczowym (Fi.3000.-) na białym papierze z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Gryżewski. | Fi.359 P3 Mi.404 |
| 3 250 PLN | |
44630 |
1945 wydanie łódzkie - pomnik T.Kościuszki, piękna marginesowa cięta próba znaczka za 3 zł. w kolorze zielonym (Fi.3000.-) na drzewnym papierze z pełną oryginalną gumą - ponieważ znamy próby w trzech bardzo różnych odcieniach zielonego ten oznaczamy jako b, na bocznym marginesie widać rzadko spotykane krzyżyki markacyjne po obu stronach rysunku, sporadycznie występują one także na górnym marginesie; wydanie stosunkowo słabo opisane, ale próba może być odbita z pojedynczej matrycy - tak jak podobnie oznaczone próby znaczka za 1 zł., bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Gryżewski. | Fi.359 P4b Mi.404 |
| 3 750 PLN | |
44631 |
1945 wydanie łódzkie - pomnik T.Kościuszki, piękna marginesowa cięta próba znaczka za 3 zł. w kolorze fioletowym (Fi.3000.-) na drzewnym papierze z pełną oryginalną gumą, na bocznym marginesie widać rzadko spotykane krzyżyki markacyjne - lepiej widoczny ten na dole; bardzo dobry stan zachowania, wydanie stosunkowo słabo opisane, ale próba może być odbita z pojedynczej matrycy - tak jak podobnie oznaczone próby znaczka za 1 zł., bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.359 P9 Mi.404 |
| 3 750 PLN | |
44632 |
1945 list polecony z Tarnowa do Przeworska, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.359, 362 |
| 40 PLN | |
44633 |
1945 wydanie łódzkie, niegumowana próba arkuszowa w barwie fioletowej, gwarancja Schmutz. | Fi.359P2 Mi.404 |
| 2 400 PLN | |
44634 |
1945 wydanie łódzkie, parka niegumowanych prób arkuszowych w barwie pomarańczowej, gwarancja Schmutz. | Fi.359P3 Mi.404 |
| 3 800 PLN | |