43004 |
1943 miejscowa kartka polecona z Krakowa, na froncie stempel odbiorczy. | Fi.86 |
| 200 PLN | |
43005 |
1943 urodziny Hitlera, pięć serii z dolnej część arkusza z marginesami z oznaczeniami: ENTW.: z podpisem projektanta; STAATSDRUCKEREI WIEN; STICH.: z podpisem rytownika oraz numerami sektora: 12gr+1zł - II, 24gr+1zł - III, 84gr+1zł - IV; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.101-03 Pw2, Pw3, Pw4 |
| 200 PLN | |
43006 |
1943 urodziny Hitlera, marginesowa seria znaczków na karcie ostemplowana 20.IV w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.101-03; 30 |
| 50 PLN | |
43007 |
1943 urodziny A. Hitlera, seria unieważniona koksownikiem pierwszego dnia obiegu wklejona na kartce w formie bloku. | Fi.101-3 |
| 65 PLN VERKAUFT | |
43008 |
1943 urodziny A. Hitlera, seria z stemplem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu. | Fi.101-3, 30 |
| 30 PLN | |
43009 |
1943 urodziny A. Hitlera, seria ostemplowana na kartce kasownikiem okolicznościowym. | Fi.101-3; 30 |
| 25 PLN | |
43010 |
| 30 PLN | |
43011 |
1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, pasek z arkusza z pustopolami na górnym marginesie. | Fi.104 |
| 95 PLN | |
43012 |
1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, znaczek z kasownikiem okolicznościowym. | Fi.104 |
| 15 PLN VERKAUFT | |
43013 |
1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, kompletny arkusz niegumowanych prób bez druku daty na znaczkach obejmujący pełna formę drukarską z czterema arkuszami znaczków z numerowanymi sektorami, absolutny rarytas wydań Generalnego Gubernatorstwa, stan bardzo dobry. | Fi.104 ark. P2 |
| 40 000 PLN | |
43014 |
| 100 PLN | |
43015 |
| 8 000 PLN VERKAUFT | |
43016 |
1943 3. rocznica NSDAP w GG, seria na ekspresowym liście poleconym z Krakowa do Mielca, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.105-9 |
| 50 PLN | |
43017 |
1943 3. rocznica NSDAP w generalnym Gubernatorstwie, seria w arkusza sprzedażnych w bardzo dobrym stanie. | Fi.105-9 ark. |
| 408 PLN VERKAUFT | |
43018 |
1943 3. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo w Krakowie. | Fi.106, 32 |
| 30 PLN VERKAUFT | |
43019 |
1943 3. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo w Krakowie. | Fi.106; 32 |
| 25 PLN | |
43020 |
1943 3. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, zestaw trzech specjalnych ilustrowanych kart sporządzonych na papierach różnych gatunków, | Fi.106; 32 |
| 200 PLN | |
43021 |
| 30 PLN | |
43022 |
| 2 400 PLN | |
43023 |
1943 widoki zabytkowych budowli, seria w arkuszach sprzedażnych, arkusz znaczka za 10 zł dwa niewielkie rozdarcie marginesów dolnych, ogólnie bardzo dobry stan zachowania. | Fi.113-6 ark. |
| 700 PLN | |
43024 |
1943 widoki zabytkowych budowli, rzadka próba znaczka za 4 zł nie wyceniona w katalogu Fischera, w katalogu Michla wycena 750,- Euro, fotoatest Walocha. | Fi.114P Mi.114P3a |
| 1 600 PLN | |
43025 |
1943 widoki zabytkowych budowli, list polecony z Warszawy nadany 4.4.44 do Litzmanstadt (Łodzi), rzadka pojedyncza frankatura znaczkiem za 6 zł (powyżej obowiązującej taryfy pocztowej), na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.115 |
| 270 PLN | |
43026 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor II/3 z błędami na poz. 4 i 9 "brak kropki po 24 w dacie śmierci" (Fi.900.-), dodatkowo z pustopolami na górnym marginesie i co jednocześnie niespotykane z pustopolami także po lewej stronie, cztery błędy w jednym arkusiku, gwarancja. | Fi.Ark.104 B2 |
| 2 500 PLN | |
43027 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor I/4 z błędem "złamana oś" i dodatkowo z pustopolami na dolnym marginesie zanikającymi ku lewej stronie i jednocześnie pojawiającym się po lewej stronie śladowym pustopolem na górze, wynika to z lekko skośnego przycięcia arkusika. | Fi.Ark.104II Pw |
| 600 PLN | |
43028 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor I/4 z błędem "złamana oś" i dodatkowo z pustopolami na dolnym marginesie, bardzo ładny stan zachowania. | Fi.Ark.104II Pw |
| 500 PLN | |
43029 |
1943 list z Dębicy do Niemiec, sygnatura III.42. | Fi.Ck2II |
| 30 PLN VERKAUFT | |
43030 |
1943 kartka nadana 19.05.43 miejscowo z Izby lekarskiej w Warszawie. | Fi.Cp9 |
| 140 PLN | |
43031 |
1943 kartka z Zamościa do Chorwacji, stempel cenzury Wermachtu. | Fi.Cp9II |
| 100 PLN VERKAUFT | |
43032 |
1943 duży urzędowy pobraniowy list polecony z Katowic do Niemiec na specjalnej kopercie dla filii wysyłkowej w Katowicach, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.Fk7 |
| 250 PLN | |
43033 |
1943 list na specjalnej kopercie do służbowych przesyłek poleconych z Krakowa do Niemiec, brak erki, gwarancja Pelczar. | Fi.Fk8b |
| 240 PLN | |
43034 |
1943 "Fernsprecher spart Zeit und Geld" kasownik okolicznościowy na liście z Krakowa do Limanowej, ładna odbitka stempla. | Fi.IV |
| 500 PLN | |
43035 |
1943 kartka niemiecka z nadrukiem "UKRAINE" dla terenów Rzeszy Ostland użyta pocztowo z Lublina 2 do Krakowa. | Fi.OkNcp2 |
| 200 PLN | |
43036 |
| 2 400 PLN | |
43037 |
1943 godło Rzeszy na tle Wawelu, arkusz znaczka dopłaty za 16 gr. złożony w połowie, kilka niewielkich rozdarć perforacji. | Fi.U29 ark. |
| 280 PLN | |
43038 |
1943 wydanie urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 100 gr z błędem na poz.90 "plamka na ramce ilustracji"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha. | Fi.U36 s2 |
| 95 PLN VERKAUFT | |
43039 |
1943 list z wirnikiem propagandowym z Krakowa, ładna czytelna odbitka wirnika. | Fi.V |
| 50 PLN | |
43040 |
1943 list z Krakowa do Przeworska, wirnik propagandowy poczty. | Fi.V, 72 |
| 40 PLN | |
43041 |
1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, ładnie frankowany list polecony wysłany 25.10 z Goisern do Krakowa, znaczki ostemplowane datownikiem okolicznościowym w drugim dniu obiegu; na odwrocie krakowskie kasowniki odbiorcze: z 26.X - KRAKAU 1 z wyróżnikiem "ff" i z 28.10 - KRAKAU 1 z wyróżnikiem "ll"; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | Mi.791, 862 |
| 60 PLN | |
43042 |
1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, dofrankowana całostka z Chorwacji wysłana 23.III z Zagrzebia do Warszawy, stempelki cenzury Wehrmachtu, niecodzienny kierunek wysyłki; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.P3 |
| 120 PLN | |
43043 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Łukownicy do Limanowej. | |
| 40 PLN | |