42684 |
1939 niemiecka całostka z Krakowa ze stemplem okolicznościowym z okazji utworzenia Generalnego Gubernatorstwa. | Fi.1 |
| 25 PLN | |
42685 |
1939-1944 komplet (podstawowy) znaczków GG, obejmujący znaczki: opłaty, doręczeniowe i urzędowe (Fi.817.-; Mi. ponad 450 euro). | Fi.1-125, D1-4, U1-36 |
| 800 PLN | |
42686 |
1939-1944 komplet (podstawowy) znaczków GG, obejmujący znaczki: opłaty, doręczeniowe i urzędowe, a także znaczki opłaty radiowej (Fi.2019.-; Mi.550 euro). | Fi.1-125, D1-4, U1-36 |
| 1 800 PLN | |
42687 |
1939 I wydanie przedrukowe, 12 gr - frankatura pojedyncza; karta pocztowa (formularz niemieckiej poczty polowej o sygn.11.39), wysłana 24.5.1940 z Krosna do Sompolna. | Fi.3 |
| 40 PLN | |
42688 |
1939 I wydanie przedrukowe, 30 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa (formularz niemieckiej poczty polowej o sygn.11.39) opłacona według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940) wysłana 19.2.1940 z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej (Fi.100,-). | Fi.7 |
| 70 PLN | |
42689 |
1939 I wydanie przedrukowe, znaczek za 40 gr./20 pf., niekatalogowany bez nadruku "40 Groschen 40" z tylko fragmentarycznym "Deutsche Post OSTEN", katalogowany na innej wartości (24 gr./12 pf.) brak nadruku nominału ma wycenę Fi.1500.-, poza niewielkim śladem podlepki w bardzo ładnym stanie, gwarancja i oznaczenie MK. | Fi.8 B1 (MK) |
| 1 400 PLN VERKAUFT | |
42690 |
1939 I wydanie przedrukowe, 50 gr - frankatura pojedyncza, list zagraniczny do Szwecji wysłany z Dąbrowy do Sztokholmu, znak opłaty unieważniony stemplem prowizorycznym - dwuwierszowym stemplem "Deutsche Dienstpost Osten Dabrowa" z datą dostawioną datownikiem biurowym "15 Dez 1939", dosłany w Szwecji; na odwrocie zalepka cenzury niemieckiej; dobry stan zachowania (koperta z trzech stron otwarta); gwarancja Walocha. | Fi.9 |
| 200 PLN | |
42691 |
1939 I wydanie przedrukowe - dofrankowana całostka za 12 gr opłacona według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940) wysłana 15.III.1940 do Tarnowa, przesłana AMBULANSEM NR.5 relacji DĄBROWA-TARNÓW (DABROWA-5-TARNOW); słabszy stan zachowania (karta zgięta pionowo i naderwana z prawej strony); gwarancja. | Fi.Cp1, 2, 21 |
| 120 PLN | |
42692 |
| 80 PLN | |
42693 |
1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr "krótkie e", prawidłowa przesyłka z okresu podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940), wysłana 19.12 z Krakowa do Zakopanego; idealny stan zachowania (Mi.70 euro). | Fi.Cp2I |
| 100 PLN | |
42694 |
1939 całostka pierwszego wydania prowizorycznego typu I z obiegu pocztowego. | Fi.Cp2I |
| 40 PLN | |
42695 |
| 70 PLN | |
42696 |
1939 prekursor GG, widokówka z motywem pomnika czynu legionów w Radomiu, wysłana 13 listopada z Włoszczowej do Neuhaus obok Schliersee w Rzeszy, z prowizorycznym dwuwierszowym stemplem Włoszczowa w kolorze fioletowym, rzadkie. | |
| 320 PLN | |
42697 |
1939 pierwszy stempel okolicznościowy przygotowany z okazji utworzenia Generalnego Gubernatorstwa. | |
| 25 PLN | |
42698 |
1939 okolicznościowa karta przygotowana z okazji powstania Generalnego Gubernatorstwa, 7-11 ostemplowana okolicznościowo w Krakowie; ponieważ znaczki dla GG nie zostały jeszcze przygotowane użyto znaczka Rzeszy. | |
| 40 PLN | |
42699 |
1939 współkursory, list z Warszawy nadany 7.12.39 do Czerwonego Krzyża w Genewie, na odwrocie pieczęć nadawcy Związku Kawalerów Maltańskich w Polsce, opłata znaczkami pocztowymi Rzeszy. | |
| 300 PLN | |
42700 |
1939 współkursory, kartka z Warszawy nadana 16.12.39 do Słomnik opłacona znaczkiem Rzeszy. | |
| 100 PLN | |
42701 |
1939 współkursory, kartka z Krakowa nadana 14.12.39 do Bielska opłacona znaczkami Rzeszy. | |
| 100 PLN VERKAUFT | |
42702 |
1939 współkursory, kartka z Radomia nadana 21.12.39 do Krakowa opłacona znaczkami Rzeszy. | |
| 90 PLN VERKAUFT | |
42703 |
1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), parka pionowa - część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum; czyste (Fi.100.-) w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.1+2 |
| 100 PLN | |
42704 |
1940 kartka z Zamościa do Skierniewic. | Fi.1, 3, Cp1 |
| 60 PLN | |
42705 |
1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), parka pionowa - część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum. | Fi.1-2 |
| 80 PLN | |
42706 |
| 162 PLN VERKAUFT | |
42707 |
1940 list stemplowany kasownikiem poczty urzędowej z Niska. | Fi.3 |
| 60 PLN | |
42708 |
1940 kartka z Bełza do Przeworska, polska przedwojenna całostka użyta jako formularz, kartka zagięta w połowie. | Fi.3 |
| 23 PLN VERKAUFT | |
42709 |
1940 kartka z Krakowa do Niemiec. | Fi.3 |
| 20 PLN | |
42710 |
1940 krakowski stempel okolicznościowy z okazji urodzin A. Hitlera. | Fi.3 |
| 15 PLN | |
42711 |
1940 miejscowa kartka z Krakowa ze stemplem okolicznościowym z okazji urodzi Adolfa Hitlera. | Fi.3 |
| 30 PLN | |
42712 |
1940 Urodziny A.Hitlera, polski znaczek skasowany na wycinku stemplem okolicznościowym 20.IV w Krakowie. | Fi.3 |
| 50 PLN | |
42713 |
1940 kartka z Warszawy do Włoch, stemple niemieckiej cenzury, gwarancja Pelczar. | Fi.3, Cp4 |
| 100 PLN | |
42714 |
1940 firmowy list polecony z Warszawy 18.VI.40 do Pragi. | Fi.5, 6 |
| 100 PLN | |
42715 |
1940 przekaz paczkowy nadany z pośrednictwa pocztowego w Dąbiu koło Mielca do Warszawy, stemple pośrednictwa pocztowego, opłata znaczkami wydania przedrukowego na serii historycznej za 50 gr. z nadrukiem typ II, gwarancja Schmutz. | Fi.5, 24II |
| 200 PLN | |
42716 |
1940 list na kopercie firmowej z Warszawy do Leszna. | Fi.6 |
| 60 PLN | |
42717 |
1940 list urzędowy z Lublina do Niemiec opłacony znaczkiem opłat pierwszego wydania przedrukowego. | Fi.6 |
| 60 PLN | |
42718 |
1940 specjalna kartka ze stemplem okolicznościowym z Radomia z okazji 1. rocznicy utworzenia GG. | Fi.6d |
| 15 PLN VERKAUFT | |
42719 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, kasownik okolicznościowy pierwszej rocznicy utworzenia Generalnego Gubernatorstwa z Radomia. | Fi.6d |
| 15 PLN VERKAUFT | |
42720 |
1940 kartka z Krakowa do polskiego żołnierza internowanego na Węgrzech. | Fi.7 |
| 120 PLN | |
42721 |
1940 kartka z Krakowa do Rzeszy. | Fi.7 |
| 80 PLN | |
42722 |
1940 Godło III Rzeszy w dużym formacie, marginesowa próba znaczka za 1 zł. bez cyfr nominału, w barwach definitywnych, na papierze żółtawym średniej grubości i z żółtą gumą, gwarancja i fotoatest. | Fi.13 P3 nz Mi.13 P3 |
| 2 600 PLN | |
42723 |
| 250 PLN | |