Die Auktion endet am 08.07.2024

Aktuelle Auktion Polen zwischen den Weltkriegen

29498

1939 kartka z Przemyślą do Rymanowa wysłana tuż przed wybuchem wojny 29.08.39 bez cenzury.

Fi.Cp78
40 PLN
Biete
29499

1939 kartka nadana 4.09.39 z poczty polowej nr 42 do Wilna, datownik poczty polowej i stempel cenzury wojskowej "OCENZUROWANE", gwarancja Rzadkosz.

Fi.Cp78
1 200 PLN
Biete
29500

1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków nr 101.

Fi.Cp78
40 PLN
Biete
29501

1939 "UROCZYSTOŚCI J.SŁOWACKIEGO W KRZEMIEŃCU 7.VII 1939 3-5.IX" Lwów 2, rzadki wirnik propagandowy stosowany tylko w lipcu 1939 na karcie pocztowej wysłanej 19 VIII do Mikuliczyna, bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 39 131).

Fi.Cp78II
200 PLN
Biete
29502

1939 kartka wysłana z 5. batalionu telegraficznego z Poznania do Buku na kilka dni przed wybuchem wojny 24.8.39.

Fi.Cp81
750 PLN
Biete
29503

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC24, kartka z Hrubieszowa nadana 4.9.39 do Poznania, stempel cenzury z Zamościa BC nr 24, gwarancja Rzadkosz.

Fi.Cp81
400 PLN
Biete
29504

1939 kartka z Warszawy do Skierniewic, wirnik propagandowy Warszawa 2 "BUDUJMY SZKOŁY POLSKIE ZA GRANICĄ".

Fi.Cp86
20 PLN
Biete
29505

1939 HARCERSTWO - "X JUBILEUSZOWE TARGI WOŁYŃSKIE 15-25.IX.1939" Równe Wołyńskie, doskonała odbitka jednego z rzadszych przedwojennych stempli okolicznościowych na ilustrowanej karcie pocztowej, wysłanej 16.VIII do obozu drużynowych wołyńskich w miejscowości Pieszczanka poczta Smyga; dobry stan zachowania, karta pionowo zgięta (Myślicki 39 030); gwarancja.

Fi.Cp88
300 PLN
Biete
29506

1939 AMBULANS NR.387a relacji WOROCHTA - STANISŁAWÓW, całostka przesłana 13.VIII ambulansem do Lwowa, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp88
150 PLN
Biete
29507

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC31, kartka z Białegostoku do Wilna nadana 3.09.39, stempel cenzury z Wilna BC nr 3w kolorze czerwonej.

Fi.Cp88
400 PLN
Biete
29508

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC3, kartka z Warszawy nadana 2.9.39 do Zawichostu, stempel cenzury z Warszawy BC nr 3 w barwie czerwonej.

Fi.Cp88
450 PLN
Biete
29509

1939 kartka wysłana po wybuchu wojny 5.09.39 z Łodzi do Krynicy.

Fi.Cp88
300 PLN
Biete
29510

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, blok.

Fi.bl.8
Mi.Bl.8
180 PLN
Biete
29511

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, blok z drobnymi uszkodzeniami narożników o dobrej prezencji.

Fi.bl.8
Mi.Bl.8
90 PLN
Biete
29512

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, blok stemplowany kasownikiem okolicznościowym na wycinku.

Fi.bl.8
Mi.Bl.8
70 PLN
Biete
29513

1939 55. rocznica wymarszu Legionów, blok, gwarancja Petriuk.

Fi.bl.8
Mi.Bl.8
140 PLN
Biete
29514

Fi.bl.8
100 PLN
Biete
29515

Fi.bl.8
120 PLN
Biete
29516

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok skasowany 6.VIII stemplem okolicznościowym "KIELCE SĄ TAK WYJĄTKOWO DROGIE MYŚLOM I WSPOMNIENIOM WIELKIEJ CZĘŚCI LEGIONISTÓW BO TU BYŁ PIERWSZY POCAŁUNEK WOJNY..."; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 39 021).

Fi.bl.8
250 PLN
Biete
29517

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok czysty (Fi.180.-).

Fi.bl.8
160 PLN
Biete
29518

1939 "POLSKA NA SZLAKU J.PILSUDSKIEGO" - fałszerstwo (najprawdopodobniej niemieckie) kasownika okolicznościowego (Myślicki 39 022), różniące się zarówno kształtem i wymiarami, a przede wszystkim błędem w nazwisku Marszałka (litera "L" zamiast "Ł"), blok na kopercie ostemplowany fałszywym kasownikiem w kolorze czarnym - rzadkie!

Fi.bl.8 FK
200 PLN
Biete
29519

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, oryginalny blok z udanym niemieckim fałszerstwem kasownika okolicznościowego, zwraca uwagę błąd PILSUDSKIEGO przez L zamiat Ł.

Fi.bl.8 FK
300 PLN
Biete
29520

1939 polska całostka wysłana z Rastenburga (Kętrzyn) 25.9.39 do Niemiec z dopiskiem adresata "Feldpost".

90 PLN
Biete
29521

1939 kontrolne odbitki rekwizytów pocztowych z agencji pocztowo-telegraficznej z niewielkiej miejscowości Dźwiniaczka położonej w najdalszym południowo-wschodnim zakątku Polski: datownika, stempla nagłówkowego, pieczęci do laku, stempelka polecenia, kwadratowego stempelka "V3864"z liczbami rzymską i arabską, a także numeratora; odbitki sporządzone najpewniej we wrześniu 1939 roku, prawdopodobnie tuż przed wkroczeniem Sowietów na teren Polski; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN
Biete
29522

1939 opaska gazetowa bydgoskiego dziennika niemieckojęzycznego o wybitnie antypolskim wydźwięku. Ta edycja wydawana była w latach 1939 - 1944. Stempel wniesionej z góry opłaty pocztowej.

140 PLN
Biete
29523

1939 "Ubezpieczalnia Społeczna w Warszawie" - 10 gr frankatura mechaniczna FA-022 Warszawa, karta firmowa przesłana 9 3 miejscowo; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji).

80 PLN
Biete
29524

1939 niemiecka całostka wysłana zwrotnie (część na odpowiedź) z Zbąszynia 10.7.39 do Berlina, niemiecki znak opłaty unieważniono dopiero 25.7.39 w Nowym Tomyślu i przesłano kartkę do adresata.

600 PLN
Biete
29525

1939 list z banku PKO w Warszawie ze stemplem wirnikowym do Ireny, opłata ryczałtowa.

80 PLN
Biete
29526

130 PLN
Biete
29527

2011 "Wileńska dyrekcja Poczt i Telegrafów w latach 1919 - 1939" autorstwa Bronisława Brzozowskiego, 312 stron, liczne ilustracje i tabelki.

80 PLN
Biete