Die Auktion endet am 08.07.2024

Aktuelle Auktion Polen zwischen den Weltkriegen

29298

1937 kartka ze stemplem okolicznościowym Polskiego Kongresu Inżynierów we Lwowie z hasłem propagandowym " Mobilizacja twórczej energii dla uniezależnienia gospodarczego Polski".

Fi.294-6
80 PLN
Biete
29299

1937 Różne Widoki - uzupełnienie serii obiegowej, zestaw zdjęć w formatach około 70x50 mm (jedno 45) będących podstawą do sporządzenia oryginalnych projektów, format nie jest przypadkowy - w zbliżonym wykonano większość projektów fotograficznych; dalej po uwagach, poprawkach i retuszach powstawały różnobarwne próby; co ciekawe wszystkie te obiekty znalazły się ostatecznie na znaczkach: 5 gr. Częstochowa - Jasna Góra, 10 gr. Gdynia - Dworzec Morski, 15 gr. Lwów - Uniwersytet i 20 gr. Katowice - Województwo, wydrukowanych jako staloryty przez P.W.P.W i wprowadzonych do obiegu, na odwrocie ślady archiwizacji i adnotacje str.321 poz.44 do 47, bardzo ciekawe do specjalizacji i niespotykane w handlu.

Fi.294-97
Mi.315-18
1 200 PLN
Biete
29300

1937 "ZJAZD ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ FILATELISTYCZNYCH" Warszawa 30, znaczek na specjalnej karcie ostemplowany 14.XI kasownikiem okolicznościowym, niewielkie przebarwienia po taśmie klejącej (Myślicki 37 037).

Fi.295
Mi.316
20 PLN
Biete
29301

1937 "MYSZA WIEŻA w KRUSZWICY" rzadko spotykany dodatkowy stempelek okolicznościowy na widokówce wysłanej 29.7 z Ciechocinka do wsi Żelisław; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.296
Mi.317
250 PLN
Biete
29302

1937 widokówka z Wisły do Poznania, ozdobny kasownik "UZDROWISKO U ŹRÓDEŁ WISŁY".

Fi.296
250 PLN
Biete
29303

1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Zebrzydowice nr 12 z wyróżnikiem c.

Fi.296
60 PLN
Biete
29304

1937 kartka nadana portu lotniczego w Warszawie do Lwowa, widokówka z samolotem PLL LOT T.Douglas D.C.2.

Fi.296
150 PLN
Biete
29305

1937 "KRAJOWA WYSTAWA KONI W LUBLINIE 1-4-VII-1937" Lublin 1 (Myślicki 37 214), rzadki stempel okolicznościowy na widokówce z widokiem Lublina.

Fi.298
80 PLN
Biete
29306

1937 Marszałek E.Rydz-Śmigły - WZÓR, parka prób z dziurkowaniem: ÓR na lewym i WZ na prawym; w latach dwudziestych w PWPW do oznaczania znaczków przeznaczonych do celów instruktażowych i okazowych stosowano różne formy stempli WZÓR, SKASOWANO, nadruku "Bez wartości obiegowej" lub okrągłej pieczęci PWPW; w latach trzydziestych zakupiono do tego celu maszynę perforującą i oznaczanie wzorów zunifikowano, perforację WZÓR sporadycznie stosowano także po wojnie, gwarancja Schmutz.

Fi.298 P2
Mi.319
1 800 PLN
Biete
29307

1937 list lotniczy z Krynicy do Niemiec, kasownik okolicznościowy z Krynicy z napisem "SIARCZANY ALKALICZNO - ŻELAQZISTE * SEZON CAŁOROCZNY * KRYNICA 1".

Fi.298, Ck9
120 PLN
Biete
29308

1937 "KRAJOWA WYSTAWA KONI W LUBLINIE 1-4-VII-1937" Lublin 1, rzadki stempel okolicznościowy odciśnięty 2.VII na widokówce; wyraźna i czytelna odbitka; dobry stan zachowania (Myślicki 37 214).

Fi.298I
Mi.319
100 PLN
Biete
29309

1937 Edward Rydz Śmigły, seria ze znaczkiem 298 w odmianie I.

Fi.298I-299
Mi.319-20
10 PLN
Biete
29310

Fi.298I-II, 299
Mi.319-20
50 PLN
Biete
29311

1937 Edward Rydz - Śmigły, znaczek makulaturowy z przesuniętą perforacją.

Fi.299MK
120 PLN
Biete
29312

Fi.300-02
Mi.321-23
750 PLN
Biete
29313

Fi.300-02
Mi.321-23
200 PLN
Biete
29314

1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, ładnie cięty znaczek z nieperforowanego bloku 4 (Mi.50 euro), gwarancja Mikstein.

Fi.302 nz
Mi.323 U
150 PLN
Biete
29315

1937 list z Gniezna z kasownikiem okolicznościowym "ROK WIELKOPOLSKI".

Fi.2845
40 PLN
Biete
29316

1937 list z Dubna do Chełma Lubelskiego.

Fi.Ck7
15 PLN
Biete
29317

1937 "WESOŁYCH ŚWIĄT!" Warszawa 1, datownik okolicznościowy na liście z Warszawy do Pakości.

Fi.Ck8
60 PLN
Biete
29318

1937 kartka z Komorowa do Klikowa, stempel opłaty ulgowej "OPŁATA ULGOWA / rozp. M.P. i T. Nr. PW. 501/70 z r. 1933 / Szkoła Podchorążych Piechoty" uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję.

Fi.Cp69
40 PLN
Biete
29319

1937 kartka z Kazimierzy Wielkiej do Warszawy, po austriacki unarodowiony stempel poczty etapowej.

Fi.Cp70
40 PLN
Biete
29320

1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 39 z wyróżnikiem c.

Fi.Cp73
50 PLN
Biete
29321

1937 kartka z Tessin koło Sochaczewa do Gdyni, stempel "MISYJNA / Centrala Znaczkowa / OO. FRANCISZKANÓW / Niepokalanów, p. Tersein Soch.", w Gdyni brakującą opłatę pobrano znaczkiem dopłaty.

Fi.D89, Cp68
100 PLN
Biete
29322

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków stemplowanych, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2-4
Mi.Bl.2-4
200 PLN
Biete
29323

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków.

Fi.bl.2-4
Mi.Bl.2-4
400 PLN
Biete
29324

Fi.bl.2-4
360 PLN
Biete
29325

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków, każdy na osobnej kopercie skasowany stemplami okolicznościowymi V Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.2-4
400 PLN
Biete
29326

Fi.bl.2-4
200 PLN
Biete
29327

Fi.bl.2-4
1 250 PLN
Biete
29328

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku z Ignacym Mościckim (podobno ta makulatura "wyszła" z drukarni w trakcie oblężenia W-wy w 39r), ślady po dwóch załamaniach papieru na marginesach,duży rozmiar - większy niż większości ciętych bloków, gwarancja eksperta PZF.

Fi.bl.4MK
Mi.Bl.4
900 PLN
Biete
29329

Fi.bl.4MK
Mi.Bl.4
600 PLN
Biete
29330

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulaturowy blok bez druku barwy czerwonej i perforacji, gwarancja Schmutz

Fi.bl.4MK
850 PLN
Biete
29331

1937 "Opłacono gotówką 70%" adnotacja na liście (druki) wysłanym 10.V z urzędu Warszawa 20 do Wierzbnika; koperta firmowa "LABORATORIUM FARMACEUTYCZNE A.KOZŁOWSKI"; ręczne adnotacje dotyczące opłaty gotówkowej sporządzano, ze względu na masowy charakter wysyłki, bardzo rzadko; walor w dobrym stanie zachowania.

120 PLN
Biete
29332

1937 miejscowy list wojskowy z Krakowa na kartce z nadrukiem "Sprawa urzędowa wolna od opłaty pocztowej", stempel formacyjny "5 BATALION SAPERÓW".

80 PLN
Biete
29333

1937 polecony list urzędowy z Katowic do Bielska, na odwrocie stempel odbiorczy. Erka Urzędu Wojewódzkiego WSL

120 PLN
Biete
29334

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek za 5 gr Portu Gdańsk użyty na terenie Polski!!! na specjalnej ilustrowanej karcie, przedstawiającej pomnik Mikołaja Kopernika, skasowany 8.XII w Toruniu stemplem okolicznościowym "XV LECIE ZWIĄZKU FILATELISTÓW W TORUNIU 1923-1938" (Myślicki 38 036).

Fi.32
Mi.34
80 PLN
Biete
29335

1938 znaczek z perforacją firmową "HFS" nie w pełni wykonaną (uszkodzoną) Fabryki Środków Kawowych Henryka Francka Synowie S. A. w Skawinie.

Fi.226
30 PLN
Biete
29336

1938 list polecony z Poznania do Niemiec, na odwrocie nalepka kontroli dewizowej.

Fi.269
Mi.310
100 PLN
Biete
29337

1938 parka znaczków z perforacją firmowa "P.B.K." — Powszechny Bank Kredytowy S.A. w Warszawie z oddziału w Bielsku.

Fi.281
50 PLN
Biete