Die Auktion endet am 08.07.2024
Die Auktion endet in:

Aktuelle Auktion Polen zwischen den Weltkriegen

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
29418

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, dwa bloki skasowane okolicznościowo 3.V na specjalnych kopertach z dodatkowymi nalepkami, przesłane na listach poleconych nadanych z terenu wystawy, datowniki odbiorcze; dekoracyjne walory w dobrym stanie zachowania.

Fi.bl.5A-B
450 PLN
Biete
29419

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, bloki kasowane okolicznościowo (Fi.400.-), co rzadkie jednym rodzajem stempla.

Fi.bl.5A-B
320 PLN
Biete
29420

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, ząbkowany blok czysty, front zachowany w pięknym stanie, oryginalna guma ze śladami kilku podlepek na marginesie i bokach trzech znaczków.

Fi.bl.5B
200 PLN
Biete
29421

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, bloki w bardzo ładnym stanie.

Fi.bl.5a, B
Mi.Bl.5A, B
1 100 PLN
Biete
29422

1938 list polecony z niedoszłego do skutku pierwszego polskiego lotu do stratosfery z Zakopanego opłaconego blokiem okolicznościowym.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
200 PLN
Biete
29423

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok stemplowany kasownikiem okolicznościowym niedoszłego lotu.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
240 PLN
Biete
29424

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
480 PLN
Biete
29425

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
450 PLN
Biete
29426

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, okolicznościowa karta z blokiem, wysłana 19.09.38 z Polany Chochołowskiej do Warszawy, kasownik odbiorczy.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
200 PLN
Biete
29427

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo z pełną oryginalną gumą, piękny stan.

Fi.bl.6
240 PLN
Biete
29428

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok czysty w ładnym stanie (Fi.500.-).

Fi.bl.6
450 PLN
Biete
29429

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, specjalna okolicznościowa koperta ofrankowana blokiem skasowanym 26 IX stemplem okolicznościowym "I POLSKI LOT STRATOSFERYCZNY ZAKOPANE DOLINA CHOCHOŁOWSKA" w Zakopanem (Myślicki 38 241), dodatkowe stemple: "PRZEWIEZIONE POCZTĄ STRATOSFERYCZNĄ" (Myślicki 38 031) i "Lot do stratosfery z powodu pożaru balonu nie doszedł do skutku. Dolina Chochołowska (Zakopane) 24.X.1938" (Myślicki 38 242) - oba, najwyższy stopień rzadkości D według katalogu stempli.

Fi.bl.6
250 PLN
Biete
29430

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo (Fi.180.-).

Fi.bl.6
160 PLN
Biete
29431

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, okolicznościowa karta z blokiem, dofrankowana i jako polecona, wysłana 29.IX z Polany Chochołowskiej do Kruszwicy, kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w idealnym stanie zachowania (przesyłka polecona Fi.450.-).

Fi.bl.6, 299
Mi.320 
400 PLN
Biete
29432

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok.

Fi.bl.7
Mi.Bl.7
160 PLN
Biete
29433

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok, gwarancja Petriuk.

Fi.bl.7
Mi.Bl.7
140 PLN
Biete
29434

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok, gwarancja Petriuk.

Fi.bl.7
Mi.Bl.7
60 PLN
Biete
29435

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu.

Fi.bl.7
90 PLN
Biete
29436

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok pięknie skasowany 15.I.1939 stemplami okolicznościowymi "ZJAZD ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ FILATELISTYCZNYCH"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.7
150 PLN
Biete
29437

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok kasowany obiegowo w Borysławiu.

Fi.bl.7
80 PLN
Biete
29438

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty w pięknym stanie zachowania.

Fi.bl.7
160 PLN
Biete
29439

1938 WILEŃSZCZYZNA - BARANOWICZE - zwrotne poświadczenie odbioru, odesłane 2.IX z urzędu pocztowego Baranowicze 1 do Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Wilnie, datownik z wyróżnikiem "l"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.


40 PLN
Biete
29440

1938 ozdobny telegram wraz z kopertą wysłany przez harcerzy ze Stanisławowa na ręce wojewody stanisławowskiego generała Stefana Pasławskiego; sygnatury nakładu: telegramu - "M.P.i T. Nr.1026/telegr. (VII 1936) 150.000/ Blankiet telegr. ozdobny Lx3", koperty - "M.P.i T. Nr.1026a/telegr. (VII 1936) 150.000/ Koperta do blankietu Lx3"; autorem projektu telegramu jest Stanisław Chrostowski, grafik, profesor i rektor warszawskiej ASP, zajmował się wyłącznie drzeworytem; telegram w bardzo dobrym stanie zachowania, koperta w słabym; temat - HARCERSTWO.


200 PLN
Biete
29441

1938 ozdobny telegram, wysłany przez harcerki ze Stryja na ręce żony wojewody stanisławowskiego generała Stefana Pasławskiego; sygnatura nakładu "P.P.T.T. Nr.1017/telegr. (VIII 1938) 175.000/ Blankiet telegraficzny Lx2"; autorem projektu telegramu jest Tadeusz Lucjan Gronowski, znany grafik, malarz, ilustrator, m.in. twórca używanego (od 1929) do dziś znaku firmowego PLL LOT; idealny stan zachowania; temat - HARCERSTWO.


120 PLN
Biete
29442

1938 list firmowy na kopercie opłaconej gotówką z wirnikiem propagandowym poczty.


30 PLN
Biete
29443

1938 wirnik propagandowy "MŁODZIEŻ NA SZYBOWCE / LOPP", komplet trzech kopert z odbitką wirnika z trzech urzędów pocztowych gdzie stosowano ten wirnik, bardzo rzadkie.


1 800 PLN
Biete
29444

1938 Zaolzie, znaczki czechosłowackie i polski unieważnione kasownikiem polskim "BOGUMIN 2", na widokówce z Bogumina.


50 PLN
Biete
29445

1938 Zaolzie, znaczki czechosłowackie ostemplowane na wycinku polskim kasownikiem "CIESZYN", dodatkowo stempel propagandowy "NASI BRACIA Z ZA OLZY/ ZŁĄCZYLI SIĘ Z MACIERZĄ" i "BOHATERSKIE ZAOLZIE/ WRÓCIŁO DO POLSKI" (Myślicki 38 244 + 245).


60 PLN
Biete
29446

1938 Zaolzie, znaczek czechosłowackie i polski unieważnione kasownikiem polskim "BOGUMIN 2", na widokówce z Bogumina.


50 PLN
Biete
29447

1938 seria nalepek harcerskich na rzecz walki z gruźlicą.


300 PLN
Biete
29448

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy zasmarowany farba drukarską i przesuniętą perforacją poziomą, bez gumy - znaczna część makulatury była wyłapana w trakcie produkcji i nie była gumowana, a same znaczki "wyszły" z drukarni w trakcie oblężenia Warszawy w 1939 roku.


50 PLN
Biete
29449

1939 list z Leszna do Niemiec.

Fi.289, 294
Mi.308, 315
15 PLN
Biete
29450

1939 kartka z Kamienicy do Częstochowy.

Fi.294
40 PLN
Biete
29451

1939 Zaolzie - polski urząd pocztowy w Jaworzynie Spiskiej, karta widokowa opłacona prawidłowo w wysokości 5 gr (do 5 wyrazów) wysłana 18.01.39 z Jaworzyny Spiskiej do Warszawy, dodatkowe stemple propagandowe; "Szlak turystyczny Jaworzyna / wrócił do Polski." i "WYZWOLONA JAWORZYNA / W POLSKICH TATRACH".

Fi.294
200 PLN
Biete
29452

1939 list polecony z Bolesławca do Wielunia.

Fi.294, 309
Mi.315, 330
35 PLN
Biete
29453

1939 kartka o charakterze pamiątkowym z Jaworzyny Spiskiej 1.1.39 ze stemplami propagandowymi "WYZWOLONA JAWORZYNA W POLSKICH TATRACH" i "Szlak turystyczny Jaworzyna wrócił do Polski.", widokówka z Tatr - Mnich nad Morskim Okiem.

Fi.296
180 PLN
Biete
29454

1939 list polecony z Krakowa do Nowego Sącza, mieszana frankatura ze znaczkami dla polskiej placówki pocztowej w Gdańsku.

Fi.296, 303, 312, 330, PG 32, 33
70 PLN
Biete
29455

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC6, list z Radomia nadany 3.9.39 do Śledziowej Huty, stempel cenzury z Radomia BC nr 6 w kolorze czerwonym, gwarancja.

Fi.297, 310
500 PLN
Biete
29456

1939 list z Łodzi wysłany 18.08. do jednostki wojskowej w Legionowie.

Fi.298
40 PLN
Biete
29457

1939 kartka z urzędu stanu cywilnego z Kielc do Leszczyn, dziurki po archiwizacji.

Fi.310
Mi.391
30 PLN
Biete